Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bagsik88 Ale dobra żeby nie było:
Bramki przecieki komu i ile strzelał Ronaldo od 1/4 LM:
Na początek Twoje ulubione:
Wolfsburg - 3 (mocni im umniejszasz ale wtedy wicemis Niemiec ale rozumiem w końcu gość w LM)
Apoel - 2
Galatasaray - 3
I dalej całą reszta (nie)dziwnie pominięta:
Bayern - 8
Atletico - 4 (1 finał)
Juventus - 7 (2 finał)
Milan - 1
Roma - 3
Chelsea - 1 (finał)
Arsenal - 2
Porto - 1
Tottenham - 2
BVB - 2
Ajax - 2
Razem? 8 bramek z zespołami, które podkreślasz na każdym kroku i aż 33 z całą resztą w tym aż 8 Bayernowi czy 7 Juventusowi. Do tego 4 bramki w finałach... No rzeczywiście na samych ogórkach nabił te bramki.
0
@Bagsik88 Nie wiem po co się powtarzasz skoro ja także wyżej napisałem komu Ronaldo strzelał na Euro i tam same mocne zespoły może poza Walią ale wtedy kiedy strzelał Walii to Walia do najgorszych nie należała.
W eliminacjach owszem strzelał tzw. kelnerom bo po prostu takie eliminacje. Miał nie strzelać?
A jeśli chodzi o LM to Ronaldo strzelał w najważniejszych fazach również Bayernowi z Atletico czy w finałach więc z tym Wolfsburgiem czy Apoelem.
A i jeszcze jedno - piszesz tak jakby Messi miał zakaz strzelania słabszym zespołom w LM. Czy Messi od samego początku LM do samego końca zawsze grał z najmocniejszymi? No chyba nie, a mimo to nie zrobił przewagi z Szachtarem czy innymi tego typu drużynami.
0
@stone80 Po prostu jego dane nie były zaktualizowane od razu po meczu więc na szybko policzyłem jego bramki i dodałem dwie z ostatniego meczu i wyszło 130.
0
@Emhyr I to na pewno nie jest powód do dumy ale w Madrycie moim zdaniem stać się tylko lepszym piłkarzem i z czasem zacznie strzelać więcej goli. Oczywiście przy Mbappe łatwe to nie będzie ale jako zapewne pierwszy (drugi) zmiennik linii ataku przy pięciu zmianach swoje szanse dostanie.
0
@Aferzysta Też uważam, że to dwa duże talenty. Jasne, że przy Mbappe, Viniciusowi i Rodrygo od tak Endrick nie wejdzie do pierwszego składu ale ja uważam, że swoje szanse dostanie. Na początku pewnie kilka minut ale czym dalej w sezon patrząc po ilości spotkań (na koniec sezonu jeszcze długie KMŚ) i ilości rozgrywek i Endrick znajdzie swoje minuty.
Też mi się zdaje, że wieku chce mu umniejszyć bo zagra w Madrycie ale ja już teraz myślę, że patrząc trochę szerzej niż na pierwsze mecze czyli na cały sezon to stawiam, że Endrick może nie zrobi lepszych liczb od Yamala - nie zapominajmy, że gość już jest oo całym sezonie w wielkiej piłce ale nie będzie jakoś bardzo odstawał (tzn. szybciej uwierzę, że Yamal strzeli 10 goli, a Endrick 5 niż, że Yamal 25, a Endrick 0). Mi ale jak będzie to się okaże.
Na pewno pierwsza taka mała rywalizacja - może nie bezpośrednia - już podczas ME i CA.
0
@Faro Ja uważam, że gość jest młody ale utalentowany i na pewno w Realu o grę w pierwszym składzie na razie nie ma co liczyć ale patrząc na to ile w niego zainwestowali i jak bardzo na niego liczą to myślę że Endrick będzie grał, a z czasem naprawdę sporo. Real w ostatnim czasie jest mądrze zarządzany i nie uważam żeby nagle im odbiło i odpuścili sobie grę Endricka i go zmarnowali.
Krótki mówiąc nawet taki Arda Guler w sumie na poważnie zagrał tylko końcówkę sezonu i liczby zrobił świetne więc dlaczego Endrick z czasem ma nie grać obrobić tego dobrze?
1
@Faro Od przyszłego sezonu w tej samej i oczywiście bardzo liczę na Yamala bo gość ma wszystko by być wielką gwiazdą ale już Guler w Madrycie wszedł z buta i strzela bramkę za bramką to Endrick tym bardziej może. Zamiast wyśmiewać to poczekaj. Żeby się nie okazało, że Endrick zrobi lepsze liczby niż Yamal.
0
@Bagsik88 Też tak uważam. Wyżej napisałem komu strzelał na Euro i nie ma tam żadnej Litwy czy innego Lichtensteinu ale oczywiście zamiast sprawdzić to piszą o jakości rywali. Totalny dramat.
0
@barcelonaLM A ja myślę, że we dwóch to by jednak pokonali Nadala.
0
@Faro A 3 bramki w 90 minut (ostatnie 3 mecze) w reprezentacji to dobrze czy źle?
Poza tym gość ma 17 lat, a już wchodzi do reprezentacji Brazylii i robi różnicę mimo, że gra dosłownie po kilka minut.
0
@Bagsik88 Jakości rywali? To teraz weź swojego przyjaciela i poczytajcie moje komentarze. Wyżej napisałem komu CR strzelał bramki na Euro.
1
@Mattems Ja kibicuję Barcelonie wszędzie czy to nożna, ręczna, kosz czy futsal. Czy to panowie czy kobiety ale szczerze? Poza nożną piłkarzy nie wiele oglądam. Najczęściej ręczną ale bardzo mało w porównaniu z piłką nożną.
Poza tym przegrane w nożnej "przeżywam" bardziej niż w koszu czy futsalu. Ot po prostu piłka nożna to numer 1.
1
@Bagsik88 Nie mam zamiaru czytać (ponownie) jego komentarzy. Ten gość do tej pory nie podał dowodów, że o nim piszę więc po co mam to czytać? Poza tym zobacz o czym zaczęła się ta dyskusja i dopiero potem napisz, że nie mam racji, że Ronaldo strzelił w reprezentacji 130 bramek i że jest goleadorem.
0
@mekston Ja jeszcze zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby wtedy to np. Chorwacja wygrała MŚ to i tak tytuł MVP trafiłby do Leo lub Kyliana (zależy kto byłby wyżej). Jedynie w kwestii Złotej Piłki za rok Haaland mógłby się ucieszyć bo w takiej sytuacji miałby dużo większe szanse.
Oczywiście tutaj zaznaczam też, że takie mecze jak w finale rozegrali by w finale (ale by go przegrali) lub w meczu o brąz.
1
@Bagsik88 Podsumowując:
Leo Messi jest mistrzem świata, a Ronaldo nie.
Leo Messi ma więcej bramek od CR na MŚ przede wszystkim w fazie pucharowej.
Cristiano Ronaldo ma więcej bramek w reprezentacji ogólnie ale miał łatwiejszych rywali w eliminacjach.
Cristiano Ronaldo ma więcej bramek w LM szczególnie od 1/4 finału.
Cristiano Ronaldo ma więcej wygranych LM.
Leo Messi i Cristiano Ronaldo mają tyle samo wygranych mistrzostw swoich kontynentów ale Leo ma więcej srebrnych medali.
To chcieliście mi przekazać?
0
@mekston Niedosyt na pewno czuje bo tylko ktoś bez ambicji by nie czuł ale moim zdaniem obaj zamiatali. I Leo i Kylian szli i w dużej mierze ciągnęli swoje reprezentacje po złoto. Niestety nie mogło być dwóch mistrzów więc jeden musiał przegrać ale kto by nie wygrał, kto by nie przegrał nie oznaczało, że ten drugi był gorszy i powiem więcej - ten turniej ten finał był gwarancją Złotej Piłki za cały rok, która ostatecznie zdobył Messi ale złoto Mbappe dałoby ją właśnie Francuzowi. Najgorzej na tym wyszedł Haaland robiąc taki sezon w roku MŚ... Dla niego ten finał nic nie zmieniał i tak 2 miejsce było dla niego maksimum, a gdyby taki sezon zrobił teraz...
0
@Bagsik88 No widzę, od 1/4 Ronaldo więcej bramek niż Messi. I poczekaj bo się pogubiłem. Co chcesz tym udowodnić? Bo już nie wiem czy przyznajesz to, że Ronaldo to goleador i nie jest taki słaby jak niektórzy chcą to pokazać czy to, że Ronaldo strzelił tyle bramek bo grał że słabeuszami?
1
@mekston Oczywiście, że dostał srebrną piłkę ale dostał ją tylko dlatego że przegrali finał (w sumie to był remis ale po karnych przegrali). Gdyby wygrali dostałby złotą, a Leo "tylko" srebrną".
Koło Muani? Wiem, że miał swoje atuty i pomógł reprezentacji Francji wrócić do meczu ale jednak tamtą akcje powinien skończyć, a nie skończył. Gdyby podał moim zdaniem Kylian by skończył. Oczywiście z jednej strony rozumiem bo to napastnik ale z drugiej przez to został trochę anty bohaterem.
Poza tym szedł tam z nimi bodajże Thuram - można mówić wiele ale jak idzie trzech na bramkarza to musi paść bramka bez względu na to kto uderza.
---
O to chodzi, że Kylian Mbappe zagrał w 2022 roku lepiej niż każdy Francuz w 2018, a ostatecznie nie dało mu to złota, a w 2018 to złoto zdobył.
No oczywiście wtedy Griezmann wielki lider ale tylu bramek co Kylian w 2022 roku nie strzelił i nie był tak decydujący w finale co właśnie Kylian w 2022.
0
@Bagsik88 Już od kolejnego mundialu będzie go można wygrać wychodząc z 3 miejsca... Czyli, że co? Już nie będzie najtrudniejszy?
A co do LM to szczerze? Ronaldo od 1/4 do samego finału ma chyba więcej goli od Messiego i nie tylko dlatego że grał z Apoelem czy Galatasaray.
0
@MesQueUnClub96 Chodzi mi o to, że Djoković w wieku 36 to wciąż najlepszy tenisista więc mnie nie dziwi, że ma pozytywny wynik meczów z Alcarazem tym bardziej, że jednak te szlemy dalej zdobywa i był liderem ATP do tego tygodnia, a lidera stracił w dużej mierze dlatego, że doznał kontuzji.
1
@mekston Mimo wszystko według moich odczuć Kylian Mbappe na ostatnim mundialu zrobił bardzo dużo. Sam hat trick w finale przywracający Francję kilka razy do życia mówi wszystko. Do tego strzelony karny w konkursie jedenastek... Co miał zrobić więcej? Oczywiście mógł strzelić czwartą bramkę w finale ale Koło Muani postanowił zostać (anty)bohaterem zamiast podać Kylianowi i zakończyć mecz.
Wiadomo, że tutaj (2022) to on już był pełnoprawnym liderem i się nie udało ale jak napisałem wyżej moim zdaniem ciężko było wymagać od Kyliana więcej tym i że jeśli jednak Francja wygrałaby po karnych to Kylian zostałby wybrany MVP, a nie Leo. Po prostu kwestia tego kto zdobył złoto.
Druga sprawa - moim zdaniem Kylian Mbappe rozegrał TOP turniej 2022 i cała kadrę z 2018 roku zjadł na śniadanie. Niestety szczęście w nieszczęściu, że grając taki turniej i finał nie zdobył złota.
0
@MesQueUnClub96 No tak ale przecież Djoković mając 36 lat dalej był TOP TOP-em, a biorąc pod uwagę, że nie zagrał z nim 20 spotkań to logiczne, że ma pozytywny bilans.
0
@Sulimo Szukasz TOP soku? Sok z brzoskwiń.
0
@MesQueUnClub96 Szczerze? Też mi ciekawostka. Taki zawodnik tylko z Federerem lub Nadalem może mieć negatywny wynik lub ewentualnie z tymi z którymi grał raz i akurat nie miał swojego dnia ale oczywiście takich sytuacji albo nie było albo było bardzo mało.
No i nie liczę dawnych czasów kiedy był młody bo wtedy wiadomo, że mógł przegrać z kimś i później już z nim nie grać.
0
Moim zdaniem najwięksi faworyci Euro łącząc wszystko to (TOP 6):
Francja, Anglia, Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Belgia
Trochę ta Hiszpania mnie razi bo niby towarzyskie bardzo dobre i chciałbym dać ich wyżej ale jednak Anglicy czy Portugalczycy wydają się być bardzo gotowi tylko czy są?
2
@MesQueUnClub_87 Ale masz na myśli Kyliana Mbappe? Przecież on też już ma złoto MŚ. Nie wiem czy ma ból i jeśli ma to jakiej części ciała ale akurat Mbappe zdobył złoto MŚ nie dość, że przed Messim to jeszcze już w pierwszym swoim starcie na MŚ i do tego nie będąc uzupełnieniem składu, a jednak jego bardzo ważną częścią strzelając bramkę w finale.
Ogólnie Kylian Mbappe w dwóch startach na MŚ ma złoto i srebro, 12 bramek i tytuł króla strzelców, a także aż 4 bramki w finałach. Szczerze? Może i przeszkadza mu fakt, że 2 lata temu był tylko wicemistrzem ale akurat on póki co zjadł MŚ i wszystko wskazuje na to biorąc pod uwagę to, że ma bardzo dobrą reprezentację w przyszłości może pobić wiele rekordów ja tej imprezie - nie musi ale może i jeśli sam też będzie wciąż miał motywację to kto wie czy już po kolejnym mundialu nie będziemy o Mbappe mówić "najlepszych strzelec w historii MŚ".
2
@Lionel_Messi10 Patrząc tylko na potencjał wraz z doświadczeniem to ostatnie MŚ powinna wygrać Francja jak i przyszłe Euro, a jednak Francuzi musieli uznać wyższość oczywiście nie słabej ale moim zdaniem na papierze jednak nieco słabszej kadrze czyli Argentyny, a zbliżające się Euro? Też Francja ma największy potencjał ale w 2016 i 2020 też mieli.
1
@Lionel_Messi10 Szczerze? 2 lata to jednak bardzo dużo i jeśli miałbym cokolwiek stawiać to to, że Urugwaj nie zdobędzie nawet medalu. Brazylia czy Argentyna? Wiem, że wielu się narażę ale za 2 lata Brazylia może być wyżej od Argentyny tym bardziej jeśli Leo Messi zakończy karierę.
A jeśli chodzi o złoto MŚ to na teraz (co może się zmienić w przyszłości) moim zdaniem Europie daje jednak większe szanse ale to też zależy od wieku czynników szczególnie dalszej kariery Messiego.
1
@NeroTFP1 Z jednej strony dobrze bo to oznacza większą szansę Natalii Kaczmarek na medal ale z drugiej szkoda bo to mogłaby być piękna rywalizacja.
1
@Lionel_Messi10 Oczywiście MŚ > ME. Każdy woli być mistrzem świata niż mistrzem kontynentu ale jeśli dany piłkarz na MŚ zrobił już wszystko to nie ma prawa myśleć o innym turnieju bo MA ważniejsze?
Poza tym jak napisałem wyżej. Ostatnio Europa robiła co chciała na MŚ. Dopiero w 2022 roku Argentyna zdobyła złoto. Urugwaj? Nie jest słaby, jest mocny, a za czasów prime Suareza i Cavaniego (Forlana) byli zajebiści ale ostatnio wraz z Brazylia mogą tylko pomarzyć o medalach MŚ, a taka Chorwacja, która również jest mocna ale nie jest w samym TOP-ie Europy z dwóch ostatnich mundiali przywiozła dwa medale.