3

@Lionel_Messi10 Argentyna to mistrz świata. Brazylia od lat kompromituje się na MŚ, a Urugwaj dwa tytuły mistrza świata zdobył tak dawno, że nikt tego nie pamięta.

Oczywiście, zespoły z Ameryki Południowej to duża wartość dodatnia ale nie oszukujemy się, że Brazylia czy Urugwaj ostatnio cokolwiek większego znaczyli na MŚ.

Aha i wracając do Kyliana Mbappe, serio nie może mieć swojego zdania bo zaraz cały świat się zlatuje? Poza tym myślę, że Mbappe pamięta ostatnie Euro gdzie miał trudna grupę i sam za wiele nie zdziałał, za to na MŚ jest już wielką gwiazdą więc chyba logiczne, że chce wreszcie na Euro zrobić coś dużego.

7

@Faro Mi to bardzo odpowiada. Od 15 do 18 nic bym nie obejrzał, a że to piątek to lepiej że tylko jeden mecz o 21.

1

@Skila_nie_kupisz Ja dobrze o tym wiem? Gościu podaj moją wypowiedź w której napisałem, że całościowo Ronaldo jest lepszy. Jeśli nie podasz to nie odpisuj więcej to ta rozmowa robi się bez sensu.

1

@Skila_nie_kupisz A po co mam podawać statystyki Leo Messiego skoro to komentarz o Cristiano Ronaldo?

3

@Popitek12 Jak Cristiano Ronaldo może mieć najwięcej bramek w LM i na ME skoro nie jest mistrzem świata?

0

@LukaszFan IO są rozgrywane w tym samym czasie (tzn. roku) co ME. Kiedy rozgrywane są MŚ to są IO ale zimowe, a tam piłki nożnej nie ma.

Mimo wszystko Europa odczuła jednak ME i IO w jednym roku ale już taka Ameryka Południowa wcześniej rozgrywała CA właśnie w latach nieparzystych więc teoretycznie "łatwiej" im było jechać na IO bo po prostu nie mieli turnieju CA.

1

@NeroTFP1 Bardzo dobrze. Nic nie robi takiego spektaklu jak bezpośrednia walka na milimetry co najmniej dwóch sportowców. Szczerze mówiąc lubię oglądać lekkoatletykę i kibicuję Warholmowi ale kiedy biega bez rywala nie ma żadnych emocji więc cieszy mnie, że Dos Santos może z nim powalczyć. Zawsze lubiłem tą walkę w LA nie ważne czy to biegi czy dyscypliny rzutowe, skokowe itd.

11

@Kapitan hawk Samozaoranie? Sam się zaorałeś nie dając tych dowodów na to, że piszę tylko o Tobie, a przecież wystarczy tylko przejrzeć moje komentarze. No nic, pisz co chcesz. Masz takie prawo ale oszukując samego siebie robisz tylko pośmiewisko z tego co piszesz.

1

@Kapitan hawk Mnie też cieszy, że Tomasz Majewski jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim.

2

Komentarz usunięty

1

@Kapitan hawk Nie podając żadnych komentarzy nie licząc tej dyskusji (i tej "mojej" o Ronaldo gdzie odpowiadaliśmy sobie nawzajem), które udowadniają, że gdziekolwiek pisałem o Tobie sam sobie wystawiasz świadectwo i zgadzasz się z tym, że to Ty piszesz o Ronaldo i Realu, a nie ja o Tobie.

4

Wczoraj Karsten Warholm zdobył trzecie złoto ME w karierze w biegu na 400 metrów przez plotki i licząc trzy najważniejsze imprezy (IO, MŚ, ME) ma już 7 złotych medali.

Norweg ma po 3 złote krążki MŚ i ME więc na zbliżających się IO powalczy o swój drugi złoty medal olimpijski.

1

@Kapitan hawk Nie ma żadnych komentarzy? Szybko poszło. Możesz sam siebie tym razem odhaczyć.

0

@Kapitan hawk Wystarczy przejrzeć tylko moje komentarze...

4

@Kapitan hawk Czekam na te komentarze. Pokaż je, niech wszyscy zobaczą, że to ja piszę non stop o Tobie, a nie Ty o Ronaldo i Realu w sposób negatywny, ironiczny i wyśmiewający... Udowodnij swoją rację.

0

@kosiarz92 Tak w ogóle nie żeby coś ale skoro uznajemy mistrzostwo Europy Grecji, Danii czy Czechosłowacji niespodziankami to szczerze? Dlaczego takie Chile nie jest uznawane podobnie? Przecież oni pierwszy tytuł CA zdobyli w 2015 roku, a mają dwa bo rok po roku rozgrywali CA, mieli świetny zespół i wykorzystali swoją szansę do maksimum. Szczerze? Ja nie widzę różnicy w tej niespodziance w porównaniu do choćby Dani czy Czechosłowacji no chyba, że mówimy tu o ilości mocnych zespołów w danym turnieju to wiadomo, że Euro ma ich więcej więc teoretycznie o niespodziankę trudniej.

Zresztą jak popatrzymy na historię CA to poza Brazylią, Urugwajem i Argentyną reszta wygrywała po dwa razy raz lub nic także idąc tym tropem skoro Dania czy Czechosłowacja to niespodzianki (pełna zgoda) to Kolumbia (1 tytuł), Chile czy Boliwia (tym bardziej) także. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

1

@Kapitan hawk Twoje również. Nie wiem czy większość ale sporo o Cristiano Ronaldo i Realu Madryt. Oczywiście wiem, zaraz napiszesz "szybko poszło" ale chyba nikt tyle negatywnie o nich nie pisze co Ty.

Aha, no to podaj mi te komentarze w których pisałem o Tobie nie licząc tych w których dyskutowaliśmy na dany temat. Czekam.

1

@Kapitan hawk Po raz kolejny nie na temat tylko o Tobie? Ciekawe gdzie ja pisałem o Tobie... Szybko poszło.

14

@Kapitan hawk Prawdą też jest to, że mówisz o innych, że gdyby nie jego kolejne bramki w meczu towarzyskim to nikt by o nim nie pisał, a Ty wciąż o Ronaldo. I to jeszcze w tak bezsensownym stylu.

1

@Pawlak1992 - McDonald's
- Hamburger (chyba)
- Alkohol (słodycze też ale jak mam wybrać to wolę napić się na imprezę, ze znajomymi czy do meczu już jeść czekoladę co chwila)
- La Rambla
- FB (Twittera nie mam, gdybym miał pewnie zmieniłbym zdanie)
- Play Stadion (Xboxa nie ma u jak wyżej)

Cała reszta to albo ciężko się zdecydować ale po prostu nie wiem.

0

@stone80 A co to za różnica? W ogóle nie rozumiem pytania tzn. chodzi jaki w tym sens bo nie wiem co to ma do rzeczy.

0

@kosiarz92 Ciężko mi mówić latach, których po prostu ani nie pamiętam ani nie oglądałem więc o Danii i Czechosłowacji się nie wypowiem ale Grecja to był moim zdaniem rzeczywiście niesamowity zbieg dziwnych wydarzeń. Nie zmienia to faktu, że jednak w grupie mimo 2 miejsca wygrali z Portugalią i zremisowali z Hiszpanią, a potem po wyjściu z grupy ograli Francję i jednak mocnych wtedy Czechów. W finale powtórzyli wygraną z Portugalią i mimo, że żadne z tych zwycięstw nie było nokautujące rywala to jednak trzeba powiedzieć sobie, że zasłużyli na to złoto (turnieju jakiś idealnie nie pamiętam więc mogę się mylić), a że to była niespodzianka? Cóż zdarzyło się co nie znaczy, że Grecja miała łatwą drabinkę bo jak widać cały turniej z mocnymi rywalami ale wtedy 16 zespołowe Euro to jak pisałem wyżej to sami najlepsi.

1

@AFA Akurat ja nie umniejszam zespołom Ameryki Południowej bo tam jest ledwo 10 zespołów i generalnie każdy coś potrafi. Oczywiście Boliwia czy Wenezuela wyglądają najsłabiej ale wyjazd do Boliwii może skończyć się porażką każdego bo to bardzo trudny wysoko położony teren, a Wenezuela mimo iż słabsza od reszty to jednak to wciąż poziom wyżej od najsłabszych z Europy.

Mi tylko chodziło o fakt, że MŚ oczywiście to teoretycznie trudniejszy turniej ale przy szczęściu w drabince wcale nie trzeba mieć trudniejszych rywali niż na Euro, a to dlatego, że właśnie Europa ma najwięcej mocnych drużyn i de facto wygranie Euro teoretycznie jest trudniejsze od CA bo w CA trzeba pokonać mniej mocniejszych rywali niż na Euro choć tu koło się zamyka bo znowu na Euro można dostać drabinkę Portugalii i się okaże, że droga losowej drużyny Ameryki Południowej do finału może być jednak trudniejsza ze względu na to, że można trafić choćby na Brazylię, Argentynę i Urugwaj (załóżmy, że Chile tak trafia) i jak tu powiedzieć, że to słaby turniej jak mocniejszych rywali nie dało się dostać?

A co do Leo Messiego to ja nie wiem ale czy on aby nie strzelił Estonii 5 bramek?

A co do dyskusji to rzeczywiście zeszła na poboczny tor bo zacząłem ją w sumie tylko po to by podać ile bramek strzelił Ronaldo dla reprezentacji przy okazji podkreślając, że napastnik z niego świetny skoro strzelił tyle bramek.

0

@Sysia11 Dla mnie Euro? Aha. To tyle jeśli chodzi o tak długą rozmowę z Tobą.

Wracając do Mbappe to on grał na obu turniejach. Na MŚ złoto i srebro, a na Euro nic - nawet jednej bramki więc może mieć swoje zdanie na ten temat.

0

@Sysia11 Francja grała na mundialu 2010 i 2014. Oczywiście chociażby w 2010 nie wyszli z grupy ale zagrali.
Oczywiście, że stare dzieje ale wynik poszedł w świat, a że w Ameryce nikt nie potrafi z nikim wygrać wyżej niż 4-1? Niemcy pokazali, że się da. Tyle.

0

@Sysia11 I teoretycznie tak jest. Są także ważniejsze i bardziej prestiżowe ale w szczęściu w losowaniu wcale nie musisz mieć trudniejszej drabinki niż na Euro.

Zresztą już mniejsza o to - chodziło o bramki Ronaldo i na Euro nikomu słabemu nie strzelił. Oczywiście taka Walia trochę razi ale Walia to nie Litwa i w tamtym czasie jednak potrafiła nieźle grać w piłkę.W eliminacjach owszem - dużo nabił na słabszych rywalach ale nie na Euro.

0

@Sysia11 A czy ja gdzieś napisałem, że Ronaldo miał trudniej? Oczywiście, że nie. Tylko stwierdziłem fakt ile to bramek strzelił w reprezentacji i że jest goleadorem, a to nie oznacza, że Messi nim nie jest. To się nie wyklucza.
A ja powodów nie potrzebuję bo wiem kto gdzie gra i logiczne, że mając więcej słabszych rywali teoretycznie łatwiej o bramki. Ale ok odbiję w Ameryce może nie ma wysokich wyników za to Niemcy pokazały im jak strzelić 7 bramek Brazylii. Szkoda że nikt nie wziął z nich przykładu.

2

@takisobiektos A zaczęło się od tego, że napisałem że Ronaldo jest goleadorem bo strzelił 130 bramek w reprezentacji. Oczywiście na siłę teraz trzeba mu umniejszyć.

0

@Sysia11 No właśnie więc Chile w tamtym czasie to był sam TOP więc przegrana Portugalii to nie był jakiś wstyd. A teraz? Teraz mam wrażenie, że Chile jest tak słabe, że nawet mając 7 miejsc (licząc baraż), które dają awans na MŚ mogą na nie nie wejść.

1

@Sysia11 Zresztą nie wiem po co to porównywanie finałów Leo i CR? Przecież logiczne jest, że Messi miał ich więcej i dwa z nich prestiżowo są najważniejsze ze wszystkich co dalej nie zmienia faktu, że Ronaldo to goleador bo strzelenie 130 bramek w reprezentacji nie jest ani łatwe ani możliwe od tak nawet mając za rywali Litwę (choć na samej Litwie tego nie nabił).
Cała Europa przy szczęściu w losowaniu może trafić na San Marino, Gibraltar, Litwę, Łotwę, Lichtenstein, Luksemburg czy dawniej choćby Wyspy Owcze i jakoś nikt z tych wielkich napastników zaczynając od Henry'ego, Szewczenko, Van Nisterlooy'a, Van Persiego, Klose, Del Piero, Villi, Torresa, a kończąc na Lewandowskim czy Kane jakoś nie strzelili 130 bramek , ba nawet setki nie przekroczyli i nie przekroczą, no może poza Kane, Lukaku i Lewym jeśli jeszcze pogra trochę choć łatwe to nie będzie. Czemu? Tak słabi są/byli, że nawet Litwie nie potrafili strzelić?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?