0

@maroon To Ty nie wiesz, że wszyscy mieszkańcy Wysp i Polski grają w tym meczu? Nie dostałeś powołania?

A tak na serio to tak - niby nic nie mają ale słabo to wygląda jeśli Wyspy Owcze znaleźli kilku szczypiornistów z 50 tys ludzi, którzy remisują z mocną Norwegią, a Polska mająca 37 mln mieszkańców nie ma tylu szczypior żeby powalczyć z tymi samymi Norwegami.
Ale tak, też nie lubię takich porównań i uważam, że Polska dzisiaj jednak ookoja Wyspy Owcze.

0

@JanneAhonen Kiedyś mówił, że będzie pierwszym, który wygra PŚ w kombinacji i skokach, a więc myślę, że kiedyś może zmienić dyscyplinę chociaż dopóki Riiber na IO specjalnie nic nie zdziałał zapewne będzie dalej łączył bieg ze skokiem.
Na MŚ i w PŚ już jest legendą ale IO nie mają w historii Jarla Magnusa Riibera. Norweg ma 2 lata by i tam zrobić swoje, a potem? Zobaczymy co się wydarzy.

1

Dublet Jarla Magnusa Riibera w Oberstdorfie. 63 zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ w kombinacji norweskiej Norwega.

Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Rettenegger, a trzeci był Niemiec Manuel Faisst.
Obrońca Pucharu Świata, drugi po serii skoków Johannes Lamparter nie wystartował w biegu.

0

Manuel Feller zwycięzcą slalomu w zawodach PŚ w narciarstwie alpejskim!
Podium uzupełnili Norwegowie - Atle Lie McGrath i Henrik Kristoffersen.

0

@mekston Trójka GOAT-ów i farmerzy? Chociaż Novak ma najwięcej szlemów. Wiem, że zdrowie u Nadala zawsze szwankowało ale to nie wina Serba.
Koniec końców Serb wydaje się niezniszczalny i wciąż ogrywa każdego jak chce przede wszystkim w ważnych turniejach.

0

@mekston Patrząc jak gra Djoković, a jak jego rywale to wcale nie powiedziałbym, że Serb w takim wieku nie będzie dalej wygrywał. Tzn. 50 lat to pewnie przesada ale nawet 5 lat jeśli ominą go problemy zdrowotne to spokojnie może lać tych cieniasów.

Oczywiście, że pamiętam i wiem, że brak motywacji po wygraniu wszystkiego może się przydarzyć ale jak widać Novak wygrał wszystko poza IO po kilkanaście razy i dalej tej motywacji nie stracił.
Powiem więcej. Uważam, że gdyby Ronaldo dalej mógł grać za dobre pieniądze w Europie to dalej by grał bez względu czy dojeżdża czy nie, a Leo tą decyzję jednak podjął sam. Chętni na niego pewnie by się znaleźli ale wolał odejść bo jednak w USA się bawi, a reprezentacja? 5 zgrupowań w roku, raz na dwa lata duży turniej i tyle z poważnej gry. W Europie musiałby cały rok grać na poważnie, a pewnie się już mu nie chce więc sobie wyjechał do USA.

A i ja nie uważam, że ten kto ma dłuższą karierę jest lepszy od tego co ma krótszą ale osiągnął wszystko tylko oceniam też to, że mimo lat wciąż nie tylko startuje ale wygrywa - to dla mnie jest ważne bo Novak w tym wieku bije wszystkich, a wielu w jego wieku już nie dojeżdżało. Ale to też może być wina rywali tzn. to, że rywale Novaka to może być poziom farmerów, a nie TOP dlatego wciąż wygrywa.

0

@mekston Wiem, że ciężko porównać inne dyscypliny do siebie ale Djoković w wieku 50 lat dalej będzie wygrywał wielkie szlemy nie uciekając gdzieś na farmę. Leo oczywiście zrobił turniej życia (choć ja uważam, że miewał duże lepsze mecze grając w Barcelonie) ale teraz gra z pachołkami (nikogo nie wyzywając) w USA zamiast dalej w Europie z najlepszymi.
Nic nie mówię ale sam widzisz, że ani Novak ani LeBron nie poszli grać z farmerami* tylko dalej grają z najlepszymi.

* Inną sprawą jest to czy to Novak taki mocny czy jego przeciwnicy od numeru 2 to farmerzy.

0

Ale ten tenis panów jest do zaorania. Sportowy dziadek leje sobie kiedy chce, gdzie chce, jak chce i kogo chce. Przecież te mecze są bez sensu.

To już nawet Cristiano Ronaldo i Leo Messi ze strachu, że nie dojadą na ważne mecze uciekli z Europy kopać z kelnerami, a Serb dalej leje sobie każdego po kolei bez względu na wszystko.

Są dwa rozwiązania - albo Djoković to TOP 1 sportowców w historii albo Ci jego rywale są do bani.

2

@ranger3120 Skoki narciarskie, narciarstwo alpejskie >>> snooker

0

@JanneAhonen Nie. Na jedynce leci Djoković, a na dwójce Fritz. Najlepsi przejechali więc pewnie już nie puszczą. Pewnie dopiero drugi przejazd.

0

@Popitek12 Może teraz ona poleje Robercikowi. Chociaż niech poczeka do wieczora.

2

@JanneAhonen Właśnie czekałem na to narciarstwo alpejskie ale na dwóch kanałach muszą puszczać wywiad z Wozniacki. Tragedia.

0

Eurosport ma dwa kanały (1 i 2) i na obu leci mecz Linette.

2

Po ciężkiej i długiej walce Thiago Seyboth Wild niestety przegrywa 3-2 i po tie breaku z Andriejem Rublovem. Blisko było niespodzianki ale Brazylijczyk niestety po prowadzeniu w tie breaku nie dał rady i przegrał.

1

@Danny Gaucho Dzięki. A Mohammed Salah i Sadio Mane? Oni mogą trochę strzelić.

@LionelM95 Tak bo przechodzili na lata nieparzyste, a teraz widzę, że to jest PNA 2023, a grają w 2024, a czemu tak jest to nie wiem.

0

@Danny Gaucho Ostatnio podałeś najlepszych strzelców w historii Pucharu Azji, a nie widziałem takiej samej statystyki jeśli chodzi o PNA (możliwe, że nie zauważyłem) - mógłbyś podać np. 10 najlepszych strzelców w historii PNA wraz z najlepszymi obecnie grającymi piłkarzami?

3

Przed nami kolejny sportowy dzień. Zaczęliśmy już w nocy od AO ale najważniejszy dzisiaj dla nas mecz Magdy Linette z Caroline Wozniacki dopiero przed nami. Mecz planowany na godzinę 9.

Potem sezon zimowy w pełni - narciarstwo alpejskie, kombinacja norweska, biathlon i skoki narciarskie w Wiśle.
W między czasie oczywiście mecze ligowe w piłce nożnej (m.in. United vs Tottenham czy Milan vs Roma), Puchar Azji i PNA (turniej zaczynają faworyci Nigeria, Egoit czy Ghana), a także na deser Barcelona z Realem w finale Superpucharu Hiszpanii.

Nie zapominajmy także o ME w piłce ręcznej (dzisiaj grają kandydaci do medalu czy nawet złota Francuzi, Hiszpanie, Chorwaci czy Niemcy) czy kolejnych meczach PlusLigi (Skra vs ZAKSA - szlagier mimo, że u obu zespołów formy brak). Fani koszykówki czy hokeja także znajdą coś dla siebie.

Nie ma szans tego wszystkiego obejrzeć ale śledzić i sprawdzać wyniki, a i owszem.

1

@FCBparasiempre Według Flashscore Hubert Hurkacz zaczyna jutro, a Iga Świątek we wtorek.

0

@Mezocyklon87 W ogóle sensacja. Norwegia traci punkty jednak z ni name naszej grupy.

1

Man. City widzę, że długo przegrywali i dopiero Kevin de Bruyne ich uratował mimo, że w składzie był mistrz świata Julian Alvarez.
Szanujmy się - Alvarez to dobry piłkarz ale do Potężnego Wikinga Erlinga Haalanda mu daleko, a do bycia liderem City jeszcze dalej.
Bez de Bruyne i Haalanda City niestety miało by marne szanse na tytuł. Dobrze, że Belg wrócił, jeszcze Norweg i jazda.

0

@Danny Gaucho A ten, tak myślałem właśnie.

0

@emeu Robert Spehar?

0

@emeu Goran Vlaovic?

0

@KobeFR Poczuj się jakbyś grał w Barcelonie.

0

@emeu Zvonimir Boban

2

@emeu Dinamo, Hajduk, Rijeka, Osijek?

1

@MesQueUnClub96 Może jestem dziwny ale do dzisiaj dzięki Samuelowi Eto'o kibicuję w PNA Kamerunowi. WKS dzięki Drogbie też lubię obejrzeć jak jest gdzie.
W ogóle - leci gdzieś w tv PNA?

1

@emeu HNK Rijeka, NK Zagrzeb

4

Wczoraj zaczęły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.
W pierwszym meczu reprezentacja Polski niestety przegrała z krajem GOATA Potężnego Wikinga Erlinga Haalanda - Norwegią 32-21.
Największą gwiazdą drużyny ze Skandynawii jest Sander Sagosen - gość, który będzie ciągnął Norwegię do medalu. Myślę, że mają aspiracje by walczyć właśnie o medal.

Pamiętacie te czasy kiedy to Polacy jechali na dużą imprezę w roli może nie wielkiego faworyta ale drużyny gotowej do walki o medale?
O bodajże 14 sekundach (dużo czasu) właśnie z meczu z Norwegią i bramce Siódmiaka nawet nie wspomnę. Ekipa przede wszystkim Wenty to była drużyna, która zawsze dawała wielkie emocje i często radość na koniec czy to meczu czy całego turnieju.

Oglądacie/śledzicie tej turniej? Komu kibicujecie (poza Polską - chociaż mimo, że Argentyny tu nie ma to pewnie i tak nie wszyscy za Polakami)? I jak myślicie, kto będzie mistrzem Europy?

1

Czyli @Danny Gaucho ciągle wodzem i głową rodziny?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?