0

@Frimpong Ja ja bym mu tak napisał to by mnie wyzywał ze 3 dni, a tobie jeszcze polecenie dał.

0

@damian16161212 Problem jest taki, że większość tej kadry ma już swojej lata, a jedynie młodsi czyli Paweł Wąsek i Kacper Tomasiak mają jakieś dobre występy.

2

@LeszekFCB Ja będę próbował, skoki narciarskie i biathlon.

0

@AduŚ07 Będąc złośliwym powiem ci tak - zobacz jak skaczą w tym sezonie Niemcy szczególnie Geiger i Wellinger i zobacz czy ktoś ich zmienił.

Nie zmienił? Gdzie jest niemiecka kadra Thunbichlera?

1

@FcPortoFan1999 Aleksander Zniszczoł także z awansem!

Dawid Kubacki za to odpada. To ta gorsza informacja.

3

Klemens Joniak z awansem do zawodów PŚ w Wiśle!

1

Einar Hedegart wygrał bieg indywidualny na 10 km w Pucharze Świata w biegach narciarskich.

Norweg na podium wyprzedził dwóch swoich rodaków - Ree i Nyengeta.

Wczoraj w TOP 8 było aż 8 Norwegów, a w TOP 10 aż 9.
Dzisiaj już tak dobrze nie było - w TOP 7 było 7 Norwegów i w TOP 10 również 7.

Ewidentnie koniec dominacji reprezentacji Norwegii.

Dominik Bury na 42 miejscu.

1

@mordini123 Ogólnie to dramat. Zapowiada się, że tylko Maciej Kot awansuje z krajówki ale za to bardzo prawdopodobne, że Aleksander Zniszczoł na własnej skoczni i to nie tylko dlatego że skaczemy w Polsce dwa razy nie wejdzie do konkursu.

Chociaż po skoku Karla Geigera już tylko dwóch brakuje do Joniaka i trzech do Zniszczoła no ale nawet jeśli jakimś cudem awansują to bardziej tylnymi drzwiami nie ze względu na swoje dobre skoki ale ze względu na wpadki rywali.

4

Maciej Kot z awansem do konkursu!

Ależ czasy, że cieszymy się z awansu do 50-tki.

3

@FcPortoFan1999 Idealne pod pucharowiczów i Legię, która mimo tego że nie punktuje to dalej traci "tylko" 11 punktów do lidera będąc w strefie spadkowej.

0

@tbas Właśnie nie. Minęli się. Sergio Aguero chyba też już nie grał wtedy w City.

Sprawdziłem i w sezonie 21/22 był Ferran Torres, Sergio Aguero i Gabriel Jesus z tym, że Aguero zagrał tylko 12 spotkań.
Ferran zagrał w 24 meczach strzelając 7 bramek w lidze, a Jesus zagrał w 29 meczach i strzelił 9 bramek.

Według transfermarkt to Gabriel Jesus głównie grał na środku ataku, a Ferran na boku. Oczywiście zdarzały się też mecze na środku ale nie wiem czy dlatego że Jesus nie grał.

Inną sprawą jest że choćby hat trick strzelony przez Ferrana z Newcastle był strzelony niby grając na prawym skrzydle. Ile w tym prawdy to nie wiem. Tak podaje Transfermarkt.

2

@tbas "po drugie Alvarez nie grał na 9 ce w City, albo był zmiennikiem Halanda"

Nie wiem i nie pamiętam ale czy Ferran Torres grał na 9-tce w City?

1

@KamQiX Moim zdaniem Clement Lenglet miał bardzo dobry czas w Barcelonie, to że później był słabszy to inna historia.

Ja też uważam, że istnieje coś takiego jak presja. To, że ktoś sobie radzi w średnim klubie też nie oznacza, że poradzi sobie w mocnym.
Chodzi mi o to, że panuje tutaj pewność czego by to Julian Alvarez nie zrobił w Barcelonie, a tak naprawdę nie wiadomo jakby poradził sobie w Barcelonie tym bardziej, że żadną typową 9 nie jest.

Mógłby być dużo lepszy niż w Atletico, a mógłby strzelać mniej bo presja byłaby tak duża, że nie poradziłby sobie w takim stopniu w jakim byłyby co do niego oczekiwania.

0

@KamQiX Czyli idąc tym tropem uważasz, że porównywać Dodiego Lukebakio z Julianem Alvarezem też nie można bo Belg miał dużo gorzej i wypada mniej korzystnie, a tak naprawdę nie jest piłkarzem gorszym?

5

@kanver_ Trzeba też zaznaczyć, że Julian Alvarez 2 bramki strzelił z rzutów karnych.
Ferran Torres jeśli mnie pamięć nie myli nie wykonywał żadnego karnego? Popraw jeśli się mylę.

1

@tbas Dlaczego głupie? Sevilla grała fatalnie, a mimo wszystko Lukebakio strzelił całkiem niezłą liczbę bramek.

Ja wiem, że tutaj jeśli coś nie pasuje do narracji bo jest się fanem danego piłkarza to wszystkie inne porównania są głupie. Szkoda tylko, że w drugą stronę to nie działa.

Masz rację, nie wchodź w dyskusję bo jeśli twoim argumentem jest "co za głupie porównanie" to ciężko będzie rozmawiać.

4

@tbas Idąc tym tropem to trzeba powiedzieć, że Dodi Lukebakio to przynajmniej ta sama półka co Julian Alvarez bo w poprzednim sezonie strzelił aż 11 bramek w beznadziejnej, walczącej o utrzymanie Sevilli.

@KamQiX "przez co porównywanie napastników pod względem goli nie odzwierciedla dobrze rzeczywistości"

Rozumiem co masz na myśli ale właśnie napastników rozlicza się przede wszystkim z bramek i nie rozumiem jeśli ktoś uważa, że nie można ich pod tym względem porównywać.
Oczywiście zgadzam się, że całościowo Julian Alvarez to lepszy piłkarz niż Ferran Torres ale po prostu śmieszy mnie ta narracja jaka tutaj panuje na temat Alvareza, który po chwilowym błysku w Atletico znowu wrócił do słabszej gry i strzelania mniejszej liczby bramek, a Ferrana się deprecjonuje bo jest Ferranem. Gdyby to Alvarez strzelił hat tricka to już byłby porównywany bo Luisa Suareza i Ronaldo Nazario.

0

@Popitek12 Julian Alvarez to jeszcze asysty.
W tej klasyfikacji złomuje Ferrana Torresa, 2-1.

@kanver_ Biorąc pod uwagę także asysty w swoich ligach to Erling Haaland ma 3, a Julian Alvarez 2.

4

@Lisek Tak, całkiem duża grupa ludzi. W Polsce skoki narciarskie wciąż są bardzo chętnie oglądane.

7

Do wszystkich fanów skoków narciarskich:

Przypominam, że dzisiaj między 1, a 2 serią konkursu w Wiśle będzie 40 minut przerwy ze względu na bieg pościgowy panów w biathlonie także dłuższa niż zwykle przerwa nie będzie oznaczać końca zawodów czy zejścia z anteny tylko po prostu będzie to czas dla biathlonistów.

1

@Laminedependencia Mogę się mylić ale obecnie żaden Niemiec nie ma szans nawet o tym by zbliżyć się do granicy 30 bramek.

Oczywiście wiem, może jakiś trafi do Bayernu i będzie łatwiej ale to też tak nie działa. Niemcy obecnie nie mają TOP napastnika więc o żadnym rekordzie nie ma mowy, a więc jednak lepiej żeby Harry Kane tego nie pobił bo myślę że jeśli nie on to rekord Roberta Lewandowskiego utrzyma się trochę dłużej.
Jednak jeśli Anglik pobije rekord to trudno, to jest sport, a rekordy są po to by je pobijać.

1

@Giwera Nie wiem czy chore - jednak większość kariery w Barcelonie więc siłą rzeczy nie mógł czegoś nie wygrać.

W PSG nie dało się nie wygrać ligi, a brak Pucharu Francji to była wielka porażka mając taki skład.

W USA w sumie też wszystkiego nie wygrał. Czyli w sumie statystyka bez sensu.

0

@Blantozaur Tylko to "badanie terenu" kiedyś się zemści.

Ja nie mówię, że mają cisnąć do 90 minuty przy wyniku 5-1 jakby przegrywali w finale LM 0-2 w 80 minucie tylko jednak albo trzeba wykorzystać setki albo nie grać tak żeby to rywal wbijał bramki.

Zresztą tutaj zmiennicy powinni wejść i gryźć trawę bo przecież dla nich to okazja by się pokazać, a po wejściu zmienników specjalnie tego nie było.
Chyba tylko Marc Bernal moim zdaniem tak mocniej się starał, a reszta jakby miała już gdzieś, a przecież dla nich to szansa by się pokazać to sobie stoją i czekają na końcowy gwizdek.

0

@Azazel_Pazuzu Z tym Barca demoluje to bym się tak nie rozpędzał. Ok, najważniejsze zwycięstwo 3 punkty ale końcówka meczu wybitnie na stojąco (w sumie większości drugiej połowy oglądać się nie dało) przez co Betis strzelił dwie bramki, a mógł z odrobiną szczęścia nawet zbliżyć się do jednej, a wtedy zawsze jakiś farfocel może wpaść i z demolki mógłby być nawet remis.

Rozumiem "odpoczynek" i brak jakiegoś TOP zaangażowania przy wyniku 5-1 bo przed nami jeszcze większość sezonu ale nie popieram takiej gry bo dziś (w sumie wczoraj) się udało ale następnym razem może się nie udać.

Oczywiście wiem, że kilka setek poszło obok bramki lub w bramkarza ale właśnie o to chodzi - zamiast zrobić jakieś 7/8-1 to w końcówce było coraz bardziej nerwowo. Moim zdaniem totalnie bez sensu.

2

@Seledynowy Pewnie po meczu z Barcą tak żeby na Real być już bez formy.

0

@Lionel_Messi10 49? Jeśli mecz będzie w październiku to przed będzie Hiszpania z Argentyną i MŚ. Nie wierzysz w te trofea Leo Messiego?

0

@FcPortoFan1999 W jakim sensie? Mistrzowie dwóch lig grają Superpuchar?

Czyli tak jakby załóżmy mistrz Hiszpanii i Anglii grali Superpuchar? Czy o co chodzi?

1

@mekston Czyli co to za mecz tłumacząc na nasze?

1

Piękna bramka Ibrahima Mbaye i PSG prowadzi 4-0 z Stade Rennes.

24

Niby fajnie, że Leo Messi wygrywa ale on dalej powinien być w Barcelonie i zdobywać z Barcą La Ligę i Ligę Mistrzów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?