Na początku byłem "oburzony" na taki pomysł, ale z drugiej strony Marcelo to 50% Realu w ataku. Jeżeli tej dwójce udałoby się go wyłączyć z gry to jestem za.
Piłkarskie święto dzisiaj tymczasem tutaj jeden chce żeby przegrali bo trenera nie lubi, drugi z trzecim się kłóci o jakąś durną nazwę dla meczu, czwarty z piątym próbują sprowokować tych co się kłócą a całą resztę już szlag trafia xD
"Kur..." napisałeś: "dawne wypowiedzi zawodnikow przytaczane tutaj na fcbarca.com mówią "gran derbi" ", a żadne wypowiedzi zawodników tak nie mówią. Więc sam najpierw spójrz na siebie, a potem wykładaj coś na stół innym jaśnie panie.
Każdy używał Gran Derbi bo taka nazwa była używana w naszej rodzimej telewizji przy okazji transmisji i się przyjęło. Teraz każdy czerpie informacje z różnych źródeł, czyta wywiady w innych językach, ogląda mecze na zagranicznych kanałach i się ludzie skapnęli, że nigdzie indziej to Gran Derbi nie pada. Wyłożone na stół?
W żadnej z cytowanych wypowiedzi nie pada Gran Derbi, dodane przez redakcję do artykułu. Podobnie jest w każdym innym, który widziałem. Z ust pytanego ani razu nie pada "Gran Derbi" tylko jest dodawane przy redagowaniu. Co nie zmienia faktu, że tak jak napisałem wcześniej, osobiście mnie to nie razi. Niech każdy sobie pisze jak chce, po prostu w Hiszpanii (i nigdzie indziej zresztą) tego meczu się tak nie określa. Chociaż podobno też tak czasami mówią we Francji.
Jakiś link do tych wypowiedzi? Bo znalazłem tylko artykuły, gdzie w tytule wywiadu jest określenie "Gran Derbi", ale w tłumaczonej wypowiedzi jest już "klasyk" itd..
Według mnie to wszystko jedno kto jak sobie ten mecz określa. Pod warunkiem, że wie że "Gran Derbi" w odniesieniu do spotkania Barcy z Realem obowiązuje praktycznie tylko w Polsce. Kilka lat temu nawet na TVP przy okazji transmisji El Clasico określali je jako "Gran Derbi Europa".
Chociaż ja akurat jestem zwolennikiem "uniwersalizacji" języka, skoro cały świat określa to jako El Clasico a nie Gran Derbi, to się dostosuję.
To nie ma nic wspólnego, gdybyśmy grali w niedziele z Juventusem a nie Realem to wypłacałbym szybciej niż zdążyłbyś napisać "sezonowiec".Aczkolwiek z Realem myślę że warto kupon zostawić :)
Za jaką? Nikt o zdrowych zmysłach za niego więcej niż 100 nie da, a i to byłoby za dużo biorąc pod uwagę jego zachowanie w Barcelonie i BVB. Jedynie w PSG nadzieja bo Francuz i kumpel Mbappe. @To zabrzmiało troche jakbym go już sprzedawał, a tak nie jest :V W każdym razie niech chłop sie przyzwyczai do ławeczki bo mu sie należy.
0
Masz może zainstalowany BitDefender? Wiem że kiedyś to on powodował podobne problemy
2
Na początku byłem "oburzony" na taki pomysł, ale z drugiej strony Marcelo to 50% Realu w ataku. Jeżeli tej dwójce udałoby się go wyłączyć z gry to jestem za.
11
Dziwne by było jakby z nimi do szatni nie wszedł w sumie
0
http://goldvod.tv
1
www.elevensports.pl
20
W klasykach nawet częściej było tak, że drużyna wyglądająca lepiej przed meczem el clasico przegrywała
0
pobiera ci złotówkę za autoryzację karty płatniczej, to wszystko
2
Na Eleven masz 10 dni okresu próbnego i możesz potem bez problemu zrezygnować bez płacenia
0
Na stronie Eleven jak aktywujesz subskrypcje to masz 10 dni za darmo, możesz anulować zaraz po meczu i ściągnie ci tylko złotówke za autoryzacje karty
14
Za styl to niestety same jedynki by szły ;D
108
Piłkarskie święto dzisiaj tymczasem tutaj jeden chce żeby przegrali bo trenera nie lubi, drugi z trzecim się kłóci o jakąś durną nazwę dla meczu, czwarty z piątym próbują sprowokować tych co się kłócą a całą resztę już szlag trafia xD
0
no jakby nie patrzeć ;D
1
No to tam różne pierdoły z tym były, próba wody, ognia, łez nawet chyba
2
Kiedyś palili kobiety na stosie żeby sprawdzić czy jest czarownicą, a teraz to każdy mądry że to nie działa, pff ;D
2
Pytasz mniej ogólnikowo, a zadałeś najbardziej ogólne pytanie jakie sie tylko dało
11
Pewnie maznął jakąś krzywą kreche markerem i wyszło jakieś "J" koslawe i wzieli to za nowe logo Juve
1
Zależy jaki masz zasięg i w jakiej jakości będziesz oglądał
26
Czyli mam rozumieć, że nigdy nie miałeś ani nie będziesz miał okazji nawet obejrzeć klasyku? ;D
122
Akurat na jutro na 16 zaplanowałem sprzątanie piwnicy, no trudno sie mówi
5
"Kur..." napisałeś: "dawne wypowiedzi zawodnikow przytaczane tutaj na fcbarca.com mówią "gran derbi" ", a żadne wypowiedzi zawodników tak nie mówią. Więc sam najpierw spójrz na siebie, a potem wykładaj coś na stół innym jaśnie panie.
Każdy używał Gran Derbi bo taka nazwa była używana w naszej rodzimej telewizji przy okazji transmisji i się przyjęło. Teraz każdy czerpie informacje z różnych źródeł, czyta wywiady w innych językach, ogląda mecze na zagranicznych kanałach i się ludzie skapnęli, że nigdzie indziej to Gran Derbi nie pada. Wyłożone na stół?
0
W żadnej z cytowanych wypowiedzi nie pada Gran Derbi, dodane przez redakcję do artykułu. Podobnie jest w każdym innym, który widziałem. Z ust pytanego ani razu nie pada "Gran Derbi" tylko jest dodawane przy redagowaniu. Co nie zmienia faktu, że tak jak napisałem wcześniej, osobiście mnie to nie razi. Niech każdy sobie pisze jak chce, po prostu w Hiszpanii (i nigdzie indziej zresztą) tego meczu się tak nie określa. Chociaż podobno też tak czasami mówią we Francji.
0
Jakiś link do tych wypowiedzi? Bo znalazłem tylko artykuły, gdzie w tytule wywiadu jest określenie "Gran Derbi", ale w tłumaczonej wypowiedzi jest już "klasyk" itd..
1
Według mnie to wszystko jedno kto jak sobie ten mecz określa. Pod warunkiem, że wie że "Gran Derbi" w odniesieniu do spotkania Barcy z Realem obowiązuje praktycznie tylko w Polsce. Kilka lat temu nawet na TVP przy okazji transmisji El Clasico określali je jako "Gran Derbi Europa".
Chociaż ja akurat jestem zwolennikiem "uniwersalizacji" języka, skoro cały świat określa to jako El Clasico a nie Gran Derbi, to się dostosuję.
1
Z tego co pamiętam to chyba nie, chodzi tylko o przeniesienie ekwipunku itd. Ale grałem już sporo czasu temu
1
Widuje co jakiś czas na mieście, taka celebrytka sie robi że zaraz po autografy zaczną biegać
18
Kto jeszcze przed KAŻDYM klasykiem ogląda skróty z 6-2 i Manity z komentarzem Laskowskiego? :')
2
To nie ma nic wspólnego, gdybyśmy grali w niedziele z Juventusem a nie Realem to wypłacałbym szybciej niż zdążyłbyś napisać "sezonowiec".Aczkolwiek z Realem myślę że warto kupon zostawić :)
0
Ten Gazda to sie pod stołem schował czy co? ;D
0
Dembele sie nie spóźnił, Valverde zrezygnuje ty to jednak kopalnia informacji z pierwszej ręki jesteś
7
Za jaką? Nikt o zdrowych zmysłach za niego więcej niż 100 nie da, a i to byłoby za dużo biorąc pod uwagę jego zachowanie w Barcelonie i BVB. Jedynie w PSG nadzieja bo Francuz i kumpel Mbappe.
@To zabrzmiało troche jakbym go już sprzedawał, a tak nie jest :V W każdym razie niech chłop sie przyzwyczai do ławeczki bo mu sie należy.