3

14 sierpnia 1941 roku dobity został Maksymilian Kolbe (zastrzykiem z fenolu w serce, czyli stała praktyka w KL Auschwitz, szczególnie na rewirach szpitalnych), który od 29 lipca przebywał w podziemiach bloku śmierci, czyli 11. Wydarzenie opisywane w książkach innych byłych więźniów. Wszyscy byli w szoku, że więzień odważył się wyjść samodzielnie z szeregu, że żaden esesman go w tym momencie nie zabił, a potem miał odwagę odezwać się do komendanta fritscha (tutaj też szok, że nikt go na miejscu nie zabił) oraz że ten mu odpowiedział i do tego zgodził się na jego prośbę.


1

5

Ostatnio polecałem państwu bieganie. Dziś wrócilem z 20km wycieczki pieszej po okolicach i tez jest ciekawie.
Łąki, lasy, stary menel marszczący freda vel kapturzący mnicha wśród kukurydzy, dzikie zwierzątka...
Człowiek marzy o cycatej brunecie, to mu los coś takiego zesłał. Czasem to dobrze mieć jednak wadę wzroku i nie widzieć wszystkiego w jakości hd :)

5

@MesQueUnClub96 semedo top, najlepszy obronca w historii klubu, tylko 6/8 bramek z jego strony.

1

@escarabajo po kolejnym fiasku AM - Chelsea tak beda wygladac ich relacje


0

@Aragorn33 wyprawil lot do smolenska
wyprawil wybory kopertowe
i rownie duzy sukces w pkol

0

@VegetaPolska jak gral, ale przez prawie prawie 1/3 sezonu sie leczyl, a ayoze musial sam targac ten wozek.

5

Betisowi znudzila sie gra w pucharach dlatego sprzedaje najlepszego zawodnika


1

@FcPortoFan1999 z mojego kodu nie wyczytasz dwojki
ani z tylu, ani z przodu :(
@Kapitan hawk ja jestem upało-lubny. Im cieplej tym lepiej, najlepiej mi sie cwiczy/biega jak jest 37+

3

@Kapitan hawk na nekrologu mi narysuja, roznicy w dynamice bedzie niewiele :)

3

Polecam wam bieganie (szczególnie jak jesteście po 30stce jak ja). To naprawde odswieza umysl, odkrywacie nowe horyzonty myslowe. Ja na dzis mialem objawienie
"Ktos kto wymysli czekolade dla mezczyzn, ktora odchudza i dla kobiet, ktora idzie tylko w cycki, bedzie tak bogaty, ze wykupi wszystkich szejkow".

I jesli macie rownie dobra kondycje jak ja to pamietajcie - 112 telefon ratunkowy.

2

@Kgorecki2500 i do tego na hakach rzezniczych.
Jednakze z tego co mi wiadomo szubienice sa najbardziej zawodnym sposobem usmiercania.

7

@kanver_ grunt ze nie ma na nim straty. Fajnie by bylo jakby byl % od przyszlej sprzedazy, bo w PL placa za byle grajka spore kwoty.

3

@Kgorecki2500 krzeslo i licze ze mam gdzies brata architekta z zamilowaniem do tatuazy, ktory w wolnych chwilach projektowal przebudowe wiezienia :)

Ps. zamachowcy z wilczego szanca mieli wisiec 20minut zanim umra, wiec nie tak szybko.

2

@RosjaninBut widze gruby przelew przyszedl bo spam propagandy leci na ostro

1

@Rhaan jesli uwazasz ze rzadzi sie tylko ustawami to rzeczywiscie, z takim argumentem nie ma co dyskutowac, bo to ponizej wiedzy z podstawowki.

0

@Kamiloza91 1. de Jong
2. Frenkie
3. Frenkie de Jong
4. no matter what Frenkie de Jong
5. Fati

z reszty bedzie jeszcze mniejszy lub wiekszy pozytek.

2

@Kgorecki2500 a ma pan dowod ze bylo inaczej?
Ma pan dowod?
Ma pan dowod?
Ma pan dowod?
Ma pan dowod?

1

@Kgorecki2500 o niej cos wiecej niz 2 slowa uslyszalem w zyciu raz.
Jak byla afera ze zajumala jakiemus francuzowi jego logo, nie placila za to, nie widziala w tym problemu, a na studiach prawniczych chciala pisac prace z ochrony wlasnosci intelektualnej. Tak wlasnie sobie wyobrazam influencerow :D

3

@Rhaan trzeba byc dalece naiwnym wierzac ze aborcja to nie sprawka pisu.

Nie same ustawy swiadcza o konserwie, ale tez ich brak
Przyklad ustawy: in vitro nie z budzetu
Przyklad braku ustawy: zwiazki partnerskie (uwielbiam ten mit ze to dla ludzi lgbt, kiedy znaczna wiekszosc beneficjentow tej ustawy beda miec pary hetero).

8

@Rhaan no i to, ze i pis i konfa chetnie zrobili by katotaliban w kraju.

1

@Eric_Abidal_22 Bardzo dobre i trafne porownanie.
Wcale nie mieli Viniciusa, wcale nie mieli Rodrygo, wczesniej Asencio tez nie jestnial, Brahim Diaz tez nie, Jude nie latal im dziur pomiedzy pomoca, a atakiem
Sytuacja 1:1 z nami mozna by rzec.

4

@udarpawarotam walkowane milion razy i zawsze ktos musi to samo durne pytanie dowalic.
Nico = klauzyla = platnosc calosci odrazu
Diaz czy inne Olmosy = negocjacje = platnosc w "ratach"

1

Ludzie uspokojcie sie. W rewanzu 4-0 pykniemy i gramy dalej :D

0

@jedrek7000 sserio uwazasz ze Olmo bedzie rywalizowal o to samo miejsce co Casado Bernal czy Christensen?

0

@jedrek7000 A) Bo Olmo byl zdecydowany, a Nico to codziennie inna wersja (wg dziennikarzyn.)
B) Bo z Lipskiem sie dalo dogadac na raty, a z Nico trzeba odrazu walic 60 melonow
C) Olmo moze grac w zasadzie na kazdej pozycji z przodu (mapa byla np w odcinku cwiakaly)

9

@Kondziubarca z fabregasem bylo podobnie

0

@Mitch_Atleta wszystkie osoby, ktore przetrzymuje w piwnicy moga potwierdzic, ze z moja stabilnoscia jest wszystko ok :)

0

@NeroTFP1 a jak zmienimy doslownie pare literek w nazwisku Williams to wyjdzie "kij w leb tej niezdecydowanej panience i dziennikarzynom co spamuja durnymi gunwonewsami". Przypadek?

0

@MesQueUnClub96 ciekawostka jak sama nazwa podpowiada jest ciekawa.
A jakie znaczenie ma to czy chlopiec lubi innych chlopcow do tego jak biega, skacze, jezdzi na rowerze czy odbija "paletkom" to nie wiem. Rownie dobrze mozna robic statystyki o rudych, lysych, zielonookich itd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?