Szklaner
Dołączył/a: maj 2013
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Safrani jeszcze w trakcie meczu byla analiza szczegolowa
4
@Kgorecki2500 ażeby za robienie smaka dopadła Cię sraczka w niehandlową niedzielę, a zostało tylko 2 listki papieru.
0
@Criss18Barca co to za slowa, jak mozna czegos takiego uzywac, co za staruchy tak robia. A nie czekaj, bo to tez o mnie :(
1
@barcelonaLM gdzies juz taka scene widzialem :D
https://youtube.com/clip/UgkxNKnUtpeoBiYiUVZ1d17T8HH5aFjwu3G6?si=mzRN5gWN_4lvJ_Iu
0
@kanver_ golami moze im dorowna, ale ogolnym poziomem sportowym raczej nie.
5
@Comentateiro liczyles do grudnia, czy tak ogolnie?
0
@Criss18Barca optymizm level Poland. Nie jestesmy najgorsi, jestesmy prawie najgorsi :)
3
@PuszkinFan uff jak to dobrze, że Christensen jest ze stali i nie wypadnie nigdy...
2
@Kgorecki2500 oszczednoscia i praca ludzie sie bogaca, takze tyraj a zostaniesz
1
@TheNekro94 ja lubie kolekcjonować figurki.
Za 220 kupiłem https://pl.aliexpress.com/item/1005007862878891.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.9.49441c24mEv8jb&gatewayAdapt=glo2pol niestety gość zapewne nie wyśle.
Za 103 https://pl.aliexpress.com/item/1005007400281071.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.49441c24mEv8jb&gatewayAdapt=glo2pol (jak wyżej)
i 46 https://pl.aliexpress.com/item/1005007494528549.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.15.49441c24mEv8jb&gatewayAdapt=glo2pol
Generalnie jakas fajna figurke z Picollo Daimao lub Kamim.
2
Kiepskologia
Z okazji rocznicy zakończenia emisji ŚWK w telewizji (https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15021047#comment-15021047) poza chronologią jeden z moich ulubionych odcinków.
Numer i tytuł odcinka:
106. Witamina „G"
Fabuła: Odcinek zaczyna się od serii głupich pytań Waldusia o “morską piankę piwową” (bo szumi jak morze). Zirytowany tymi głupimi pytaniami Ferdek włącza telewizorek, w którym naukowiec mówi o witaminie G, czyli głupocie w czystej postaci, która zapewnia szczęście, zdrowie i urodę. Niestety witamina nie jest produkowana u każdego więc albo się ją ma, albo nie i że sam odda cały majątek by ją mieć. Ferdek czując interes konstruuje hełm do wysysania głupoty i zaczyna poszukiwać kogoś do “wydajania”, ale nie bierze pod uwagę siebie i Waldusia, bo “za mało w nas surowca”. Zaczynają więc od Boczka mówiąc mu, że będzie to wydajać coś czego i tak ma za dużo. Boczek przeświadczony, że to kuracja odchudzająca zgadza się na eksperyment za 2 piwa. Kiedy Walduś i Ferdek idą po piwo, Boczek ogląda TVP, a jak wiadomo “tam są same programy edukacjonistycznę, więc Boczek się wziął i naumądrzył”. Drugim pacjentem był Edzio listonosz, jednakże i on nie dał rady. Zawiedziony Ferdek daje ogłoszenie do gazety, w którym poszukuje dawców głupoty. Pod drzwiami Kiepskich zaczynają koczować magistry czekające na odrobinkę głupoty, jednak dawców ciągle brak. Ferdek uznaje, że zrobi najgłupszą rzecz na świecie, czyli zniszczy telewizorek, co jak się okazuje jednak nie jest najgłupsze na świecie. Pod wpływem Halinki, Ferdkowi robi się głupio i to się okazuje kluczowe. Halinka wierzy, że to co "siłko" z Ferdka to rzeczywiście czysta głupota, ale jednak wylewa całość do zlewu. Walduś w to miejsce nalewa kranówy, a nieświadomy sytuacji Ferdek zaczyna sprzedawać kroplę witaminy G za 100zł koczującym magistrom. Walduś wyjaśnia w końcu Ferdkowi całą sytuację, a Ferdek kwituje to “czyli to stówka za kroplę głupoty? No to to musi być głupota”.
Znaczenie: Odcinek jest z pewnością odniesieniem się do postawy mas ludności, które teoretycznie powinny charakteryzować się wysokim poziomem kultury i inteligencji (magistry, doktor z programu w TV) jednakże preferują oni głupie, prymitywne formy rozrywki, które mają dać im szczęście (w czasie emisji, czyli początku lat 2000 uważano za takie programy typu reality show. Jeden z magistrów sam mówi “idę na ulubione reality show, to takie cool". Dziś wśród nich wymieniono by pewnie freak fighty, trudne sprawy, czy żałosne remaki fajnych programów z dawnych lat typu Wyspa przetrwania (kiedyś Wyprawa Robinson), lub Agent - Gwiazdy, kiedyś po prostu Agent) i są w stanie płacić za to bardzo dużo (“oddam cały majątek za odrobinkę głupoty”- doktor z TV, 100zł za kroplę).
Sam odcinek można odbierać również jako krytykę mediów, które chcąc zaspokoić te masowe potrzeby (i swoje, szczególnie finansowe) tworzą programy, które są bardzo oszczędne w wartości intelektualne (dziś już nie powstają programy typu sensacji XX wieku, za to programy dlaczego ja i gale freak fightów, gdzie patologiczny (najczęściej) uczestnicy udają poważny sport generując milionowe przychody), a publiczność je przyjmuję bezkrytycznie. Z biegiem lat poziom programów upadał coraz bardziej (oprócz wspomnianych wyżej, można by wspomnieć o pomyśle programu w którym celebryci mieli jeździć w karetce, lub promowaniu pani skazanej za sutenerstwo i nazywaniu ją “królową”) na tyle, że przekraczały już nie tylko granice intelektu, ale i godności ludzkiej. Dlatego też ikoniczna w odcinku jest scena, kiedy Ferdek po zniszczeniu telewizora mówi “czyli rozwalenie telewizorka nie jest wcale taką głupią rzeczą”. Na całe szczęście pozostaje jeszcze internet, gdzie nie oprócz programów głupich, są też sensowne.
Warto też zwrócić uwagę na postawę samego Ferdka i Waldka, który owej głupoty szukają i innych, samemu będąc przekonanym o "braku surowca" u siebie. Jest to co prawda normalna postawa, bo kto lubi o sobie mówić źle, jednakże warto od czasu do czasu spojrzeć na siebie krytycznie, czego sobie i państwu życzę.
Sam odcinek z pewnością był inspirowany dziełem Erazma z Rotterdamu “Pochwała głupoty”.
No i memik dla hejterów ŚWK - https://imgflip.com/i/9akixf
@tomek8756 @pikass14
1
@KamQiX przynajmniej nie zachwycasz sie urodą mlodych chlopcow w formule 1 nie widzac w tym nic cringowego.
0
@Baros1990 jak widac sa tez i tacy, ktorzy go nie rozumieja :)
4
Równo 2 lata temu, czyli 16 listopada 2022 roku wyemitowano ostatni odcinek sitcomu (co tu dużo mówić arcydzieła :D) Świat Według Kiepskich. Program emitowany był od 16 marca 1999 roku i doczekał się prawie 600 odcinków, a przewinęło się przez niego mnóstwo wybitnych polskich aktorów.
Serial stał się ikonicznym dziełem dla memiarzy, którzy co raz wyciągają dialogi z serialu komentując nimi rzeczywistość.
Wykorzystywany jest również do parodiowania wielu filmów i gier:
Openheimer:
GTA V:
GTA IV:
GTA SA:
Sensacje XX wieku:
Cyberpunk:
STRANGER THINGS:
I wiele innych.
@tomek8756
Stand by your glasses steady and drink to your comrade’s eyes, here’s a toast to the dead already and hurrah for the next to die. - T Bag.
1
@tomek8756 ale jaja :D
1
@tomek8756 spokojnie, wszystko sie ulozy
0
Bardzo dobrze się bawiłem w ciągu tych 90 minut. Może dlaczego, że nie oglądałem meczu.
0
@zuang1995 fajna babeczka, widać że ma do tego dystans i gra sobie takimi simpami, czy jak oni sie tam nazywaja. A ten najnowszy odcinek jest serio mega efektowny, az sie zdziwilem ze taka kamera jest i tyle potrafi zarejestrowac.
1
Pani Livia strzela do szyny kolejowej. Są cycki, jest strzelanko, wygląda efektownie, każdy znajdzie coś dla siebie :)
41
A taki porządny się wydawał, bonżur na siłowni mówił. Sprzedać póki coś warty, nic z niego nie będzie.
7
@barcelonaLM ja nie chce, ale znam kogos kto tez nie chce.
0
@Lucyfffer jakby byl bialy, to by nic nie bylo.
6
Jako że młody adept klasyki @Kgorecki2500 zaczął ogrywać Gothica 2, pozwolisz że oprowadza Pana po najciekawszych lokacjach uniwersum podstawki tej gry:
Jak wiadomo bariera upada:
Na początku uważaj na Xardasa bo to menda i wrzód na zdrowym organizmie narodu:
Paladyni to nudne chłopcy i tam nic nie mają i nic nie potrafia upilnowac
U najemników jest spoko, ale trzeba uwazac.
A jak zostaniesz ksiedzem to musisz miec przyjaciela
U bandytów jest spec, ktory nauczy Cie tajemnej sztuki
No i ruda.... wszytko musisz robic sam, bo debili nie brakuje
I tak sie zyje w tej kolonii.
1
@Kgorecki2500 nie kus diable. Zkonczylem DG i mnie G2 pod kusznika kusi, bo dawno nie ogralem :D
1
@Sulimo a jak wiadomo siła "dzemie" w dzemie.
10
Days Gone ograne po raz czwarty. Tym razem maks poziom trudności, bez zasobów obozów (paliwo, naprawy, amunicja) i tylko z kałachem, podręcznym shotgunem i kuszą. Dopiero po takim przejściu czuje survivalowy potencjał ten gry. I aż szkoda, bo się prosi o prequel gdzie pokazano by formowanie się obozów, powstanie WS czy odcinanie się regionu przez wysadzanie mostów (np przed wielką hordą, która by była final bossem) i sequel gdzie poruszono by wątek nero. Ale najwyraźniej PS woli nasrać we własne gacie i strzelić w kolano porzucając tak świetne uniwersum.
1
@tomek8756 O kurde
0
@Radioactive9705 ze wzgledu na ilosc odcinkow myslalem ze zaczeli w 1093
1
@FcPortoFan1999 https://imgflip.com/i/9abkec
4
@FcPortoFan1999
Jak to @Danny Gaucho wyjaśnia mnie
przecież mam prawo uważać to co chce
To, co moje jest moje, co jara mnie
Przecież i tak nie wiem co jak i gdzie.
:)