0

@FcPortoFan1999 wyjscie z jasniki do lasu dobrze Ci zrobi :)

1

@robsesh pilka lecaca nad ferranem 2m = spalony bo absorbuje bramkarza, a ferran wyciagnie drabine i doskoczy
pilkarz 2 metry od obroncy = nie no looz, nikt na niego nie patrzy :)

1

@Kgorecki2500 i cyk 5 meczów zawieszenia.

1

Zamiast narzekać na wczorajszy mecz, pocieszmy się wszyscy razem tym sukcesem. Babeczki dały rade !
https://eurosport.tvn24.pl/inne-sporty/mistrzostwa-swiata-w-amp-futbolu-kobiet-2024.-polki-zdobyly-brazowy-medal_sto20053033/story.shtml

1

@marcin62 a najlepsze jest to, ze biegasz po tym boisku, (zakladam dobra wole) starasz sie jak mozesz, a na wozie var odpier..... taka akcje i dostajesz po mordzie, ze jestes nieudacznikiem chociaz nie miales prawa takiego spalonego ogarnac, a wszystko wina geniuszy, ktorzy nawet z automatem robia popeline.

3

Hurra, spadł pierwszy śnieg.
Dobra, dziękujemy za wizytę, a teraz wyp..... ma chce lato i 35 stopni :)

0

sedzia var, ktory rysowal linie
https://imgflip.com/i/99wmvu

0

@Walker oryginal:



Polish version:


Polski dubbing genialny, a Pan Kamiński gigant w roli pumby.

0

@Walker - Co to za świnia ?!
- Pan mówi do mnie?

:D

1

@Rastafarnianin Ja po 30 zaczalem rozumiec pewne zarty.
Siedzi 2 staruszkow i gada:
Wiesz Heniu, jak bylem mlody to mi mowili, ze nie bede mogl. Dzis sie z nich smieje, bo mi sie po prostu nie chce.
Wtem przechodza 2 studentki i kreca tym co maja fajnego, drugi dziadek w tym momencie obserwujac je mowi "Panie Boze, zabrales sile, zabierz i ochote".

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

Kiepskologia


Czyli nowa seria na La Rambla.
#1 https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14999980#comment-14999980
Okil Khamidov w jednym z making off powiedział, że chciał aby Polsat umożliwił mu zrobienia czegoś w stylu “kiepscy po kiepskich”, gdzie tłumaczył by o co w danym odcinku chodziło i jakich metafor użyto. Taki program nigdy nie powstał, a jako fan uniwersum postanowiłem stworzyć takową serię. Zobaczymy czy się przyjmie, narazie wypuszcze parę “odcinku” pilotażu, zobaczymy jaki będzie odzew. Analizował będe odcinki chronologicznie, pomijane będą te, które niewiele prezentują. Mam nadzieję, że w ten sposób przybliżę lub przypomnę państwu nieco rzeczy z tego jakże wybitnego dzieła :)
Będą spoilery.


Numer i tytuł odcinka:

3. Kiepscy – zboczeńcy

Fabuła: Ferdek jak zwykle wykorzystuje babkę do swoich głupkowatych pomysłów. Tym razem sprawdza jej językiem czy baterie są naładowane. W tym momencie wchodzi Halinka, domagając się od niego przeczyszczenia komina i wytrzepania dywanu. Po jej wyjściu do Kiepskich przychodzi sprzedawca, który informuje Ferdka o wygraniu nagrody (wyjazdu na “Jajorke”), do którego wystarczy tylko podpisik. Widząc dziurawe skarpetki Ferdka pyta go “a co by było jakby tu przyszła dajmy na to Claudia Schiffer (dla młodszej widowni - to taka modelka, bardzo popularna w latach 90). Ta niestety jednak nie przychodzi do Ferdka zbyt często, ale nie szkodzi, bo owy sprzedawca handluje właśnie skarpetkami i ma rozwiązanie tej sytuacji. Rozchylając płaszcz pokazuje wiele par skarpet informując, że jedna para to jeden los do wygrania wycieczki. Ferdek przyglądając się skarpetom Ferdek mówi “ale jaja (...) taki fioletowy (...) jak na mnie to za duże”. Całej sytuacji przygląda się Edzio, który posądza Ferdka o romans z mężczyzną (F: Przegiął pan pałe, E: Pałe? Ludzie ludzie sam widziałem, Kiepski romans ma z pedałem). Obawiając się jednak reakcji Ferdka, Edzio rozpowiada jedynie o grasującym zboczeńcu i romansie z mężczyzną nie podając danych Ferdka. W kolejnej scenie do Kiepskich przychodzi człowiek z firmy “Wyciorex” przepychającej kominy. Listonosz po raz kolejny przygląda się części sytuacji i słysząc zaproszenie Haliny (“to niech pan posuwa tym wyciorem”) rozpowiada o romansie Pani Halinki. Wracający do domu Ferdek mocno wkurzony dowiaduje się od pracownika, że zatkany komin to efekt spalenia w piecu zaginionego zwierzaczka. Sam Ferdek przyznaję, że różnymi rzeczami palił (w tym peruką babki) ale nie zwierzakiem. Final odcinka jest taki, że ludzie zebrani na osiedlu chcą stratować “zboczeńca” sprzedawcę z pierwszej części. Ferdek w zamian za wytrzepanie dywanu postanawia “ewakuować” człowieka.

Znaczenie: Odcinek to nic innego jak pokazanie życia plotki. Widząc daną sytuację, która ma dwuznaczny wydźwięk, niektóre osobniki postanawiają “dopisać” brakującą część historii, tworząc z niej spójną, aczkolwiek nieprawdziwą całość. Taka sytuacja jest dalece niebezpieczna, ponieważ w realnym świecie sytuację z odcinka mogłyby się mieć poważne konsekwencje ( konflikt rodzinny, lub samosąd na “zboczeńcu”).
Współcześnie przekaz odcinka można również odnieść do tzw. fake newsów, które rozpowszechniane są w celach głównie politycznych. Takie newsy ukazują tylko część kontekstu sytuacji, przy jednoczesnym wzbudzeniu określonego efektu jakim jest reakcja (zazwyczaj negatywna) społeczna.
W odcinku pokazano też dwie stereotypowe postacie na które warto zwrócić uwagę:
Sprzedawca - typowy “wciskacz” marketingowiec. Najpierw podpisik, potem mowa o produkcie. Jak tylko Ferdek mówił coś o produkcie, ten zmieniał temat na nierealne korzyści (Jajorka, dziewczynki, tańce i drinki). Jest to typowa manipulacja klientem, charakterystyczna w wielu branżach, w której liczy się wynik na często zmanipulowanym kliencie.
“Wyciorex” - który został przedstawiony jako…. hmm bardziej homo homosapiens, czyli takiego przedstawiciela swojej społeczności, który mówi cienkim, nieco piskliwym głosem, zachowując się bardzo zniewieściale, tworząc permanentnie kontekst erotyczny (“przeczyszczanie dziurki wyciorem”, podrywanie Waldusia, czyszczenie komina w dość jednoznacznej pozycji), jest to oczywiście dość krzywdzący stereotyp ale dość powszechny w tamtych czasach, ale to w końcu serial w krzywym zwierciadle

@pikass14

0

Niektórzy piłkarze angażują się całym sobą w meczu... dosłownie :D


1

@mariosss20 patrz no @Rastafarnianin , gość Cie przejrzał. To dopiero umysł


0

0

@jacobFCB to az 161, a po drodze jest jeszcze wiele innych nieoczywistych odcinkow jak np Witamina G, Sto lat, czy Klatwa Tutenchama

7

Kiepskologia


Czyli nowa seria na La Rambla.

Okil Khamidov w jednym z making off powiedział, że chciał aby Polsat umożliwił mu zrobienia czegoś w stylu “kiepscy po kiepskich”, gdzie tłumaczył by o co w danym odcinku chodziło i jakich metafor użyto. Taki program nigdy nie powstał, a jako fan uniwersum postanowiłem stworzyć takową serię. Zobaczymy czy się przyjmie, narazie wypuszcze parę “odcinku” pilotażu, zobaczymy jaki będzie odzew. Analizował będe odcinki chronologicznie, pomijane będą te, które niewiele prezentują. Mam nadzieję, że w ten sposób przybliżę lub przypomnę państwu nieco rzeczy z tego jakże wybitnego dzieła :)
Będą spoilery.


Numer i tytuł odcinka:

2. Wiara czyni cuda

Fabuła: Ferdek “wynalazł nowy wynalazek, amerykański”, który jest czajnikiem przymocowanym do kasku i ma służyć do nalewania wody, przy zajętości oburęcznej. Oczywiście Ferdek oblewa swoich domowników, jak i księdza, który wizytuje rezydencję państwa Kiepskich. Halina usłużnie wykonuje wszystko polecenia księdza, który domaga się wysuszenie sutanny, nie chcąc jednocześnie przebierać się przy kobietach. W kolejnej scenie babka po przebudzeniu widzi na ścianie wizerunek matki boskiej. Przekonana, że to objawienie informuje swoje kółko różańcowe o zdarzeniu. Mieszkanie zamienia się odrazu w “sanktuarium”, w którym część osób się modli, a część nalewa wodę z kranu do butelek, ponieważ ta leczy “nagnioty bolesne, owłosienia i cuda działa”. Ferdek przejmując się jedynie piwami, które zakupił lekceważy cała sytuację, będąc przekonanym że to tylko zaciek. Również i oblany ksiądz, który wrócił do mieszkania, aby sprawdzić owy cud uważa, że to żaden cud. Innego zdania jest babka Rozalia, która broni “matki boskiej kiepskiej”, podobnie jak i sąsiedzi “matki boskiej paździochowej”, czyli podobnego zjawiska u nich w domu. Sąsiedzi zaczynają debatować, która matka boska lepsza, która większa cuda robi. W tym momencie z góry słychać krzyk Arnolda Boczka, i jego znajomego. Jak się okazało, cała sytuacja jest wynikiem robienia wina przez Boczka, a same matki boskie to rzeczywiście efekt przeciekania wina po ścianach.

Znaczenie: Odcinek jest ewidentnym naśmiewaniem się z religijności polaków oraz stosunku do religii. Z jednej strony zachowanie Halinki, która w pokłonach stara się ratować sytuację obawiając się opinii księdza, szczególnie podczas mszy i kazania z ambony. Z drugiej strony zachowanie Mariolki, która w rozmowie z księdzem poruszała tematy erotycznie, sama zachowując się dość prowokacyjnie. No i Ferdynand Kiepski, który jak to ma w zwyczaju proponuje kieliszeczek, aby się napić z księdzem. Trzy postacie pokazujące kilka postaw społecznych wobec księży:
podległość typową dla bardzo konserwatywnej części społeczeństwa,
naśmiewanie się z seksualności księży żyjących w celibacie, typową bardziej liberalno-ateistycznym częściom społeczeństwa
chęć spożycia alkoholu z księdzem jako swego rodzaju trofeum pijących, którzy skusili cnotliwego księdza do spożycia (swego czasu o tym mówił również ksiądz Jan Kaczkowski)
Charakterystyczną sytuacją jest też sytuacja z kuchni, gdzie pewne osoby widząc w tym potencjał zarobku napełniają butelki wodą z kranu, która pochodząc z miejsca cudu z automatu stawać ma się świętą i leczyć dolegliwości. Osoby te widząc potencjał zarobkowy starają się spieniężyć owy cud jak najszybciej i nie jest to zjawisko nowe, czyli swego rodzaju marketing religijny - sprowadzenie kultu regilijnego do wymiaru przedmiotu gotowego na sprzedaż.
Ostatnią sceną wartą poruszenia jest postawa babki Rozalii, czyli ślepa wiara. Argumenty o możliwości racjonalnego wytłumaczenia zjawiska nie przemawiają do niej wcale o czym świadczą jej słowa “matka boska kiepska lepsza, ksiądz wie swoje ja wiem swoje, nikt mi matki boskiej nie będzie namydlał (ksiądz chciał zmyć owy zaciek). Jest to postawa dość powrzechna szczególnie w Polsce, gdzie zatwardziały konserwatyzm jest bardzo silny i racjonalne argumenty wśród części społeczeństwa nie przebijają się, bo są blokowane przez wiarę takich osób w rzeczy co do których są przekonane, mimo iż otoczenie zauważa ich “deficyty”.

Ps. podobny zabieg użyto w serialu Prison Break, gdzie John Abruzzi o objawieniu Jezusa w celi, mimo iż ksiądz siedzący obok widział, że “znak” w celi to nie żaden Jezus. Także Prison Break był wzorowany na Świecie Według Kiepskich.

7

Korea to dla nas jak inna planeta
"Prezydent Korei Południowej Yoon Suk Yeol przeprosił za kontrowersje wokół swojej żony, pod adresem której kierowane są oskarżenia między innymi o korupcję i ingerencję w sprawy państwowe. Doniesienia te sprawiły, że poparcie dla prezydenta spadło poniżej 20 procent.Prezydent w wystąpieniu przeprosił obywateli za ciągły niepokój związany z oskarżeniami kierowanymi wobec jego żony. Przyznał, że Kim Keon Hee "powinna zachowywać się lepiej", " za tvn 24.

U nas by:
1. Prezydent nie przeprosil, ale uznal ze to atak polityczny i oskarzyl o wszystko przeciwnika.
2. Poparcie dla prezydenta by wzroslo, bo "atakuja naszego"
3. Powiedzialby, ze zona zachowala sie wzorowo i nie ma nic do zarzucenia
4. Korupcja? Jaka korupcja, wszystko sobie ustawilismy prawnie, mozecie nam naskoczyc

A co gorsza, te punkty pasuja niezaleznie kto by tym prezydentem byl.

0

@cules100pro ja mysle ze nie, a ze mi nic nie wchodzi w kuponach, bo sie uwno znam, takze 0:3 do przerwy :)

1

@Rust_Cohle wygrana polskiego zespolu w europejskich pucharach to zawsze powod do radosci, nawet jesli wygrywaja z dziecmi z bulerbyn na wozkach inwalidzkich

1

@xvcWinterSoldier zachowuje sie jak influencerka, ktorej usunieto instagrama :D

5

@Luciano99 czy sianie fermentu przed plecami jest ok?

2

Każdy chciał być kiedyś super bohaterem. Mało kto wie, ale mały @Luciano99 też chciał nim być, dlatego dzisiaj zakłada swoje najlepsze dziurawe skarpetki i musi walczyć z wrogiem


2

@MesQueUnClub_87 Krótko na temat:


@don'T.R.I.P.e

0

@Radioactive9705 "Kevin Mac Allister" - siedzial sam w domu, zainteresowal sie soccerem i zostal pilkarzem :D

1

@Martwy a zebys sraczki dostal od robienia ludziom smaka :(

1

@FCKubanczyk89 to apropo mrocznego klimatu i fajnej muzyki to byla jeszcze taka gra:


Sciagnalem ja sobie, ale jakos brak weny do ogrania.

7

@xvcWinterSoldier ciekawe co taka wypowiedz miala dac. Ani on nie wplywa w ten sposob na szanse zwyciestwa Trumpa, ani nic nie daje, a teraz jak widac tylko szkodzi i to mocno. No glupota jak sie patrzy.

9

Dziewczyna/mama Cubarsiego po meczu: Matko gdzieś Ty był, co się stało ?!
Pau: https://imgflip.com/i/99js04

15

@AduŚ07 do dziś nie ma ukarania winnych. Żadnej komisji, żadnej prokuratury, nic !
Skandal i kurde hańba. Państwo nie działa jak należy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?