1

@LM10GOAT Goat z Goat odpowiedzią

2

Do grudnia jeszcze jest czas.

0

@tristan87 No MAtS klasa. Wybiegł z tunelu, poszły brawa z całego stadionu, ale największe z trybuny gości czyli naszej, podbiegł od razu i podziękował. Bardzo fajnie to wyglądało.

0

@Fake69 Zdziwiło mnie też to, że zawodnicy którzy weszli (Felix i Pedri, bo Fermin, Balde czy Yamal już nie) nie rozgrzewali się w przerwie meczu, tylko byli w szatni - pewnie słuchali uwag Denzela.

1

@Quarhodron Z Sociedad wygrali, zdobyli 3 pkt i była walka do końca więc ja problemu nie szukałem.

1

@Kidd Z perspektywy trybuny, na której siedziałem czyli w lewym rogu, za bramką MAtSA z pierwszej połowy (czyli tam skąd poszło dośrodkowanie w pole karne przy akcji bramkowej) to faktycznie przynajmniej przy linii i narożniku boiska murawa była bardzo kiepska, było dużo takich fragmentów gdzie zamiast zielonej trawki był albo jej brak albo jakieś takie wysuszone fragmenty, reszty boiska w takiej odległości dobrze nie widziałem, ale domyślam się że było podobnie czyli ogólnie rzecz biorąc murawa była kiepska.

7

Dobra kilka słów ode mnie na temat wczorajszego meczu z perspektywy stadionu. Pierwsza sprawa, ale w zasadzie najbardziej istotna wg mnie i na temat której chcę się rozwinąć to jest rozgrzewka. Specjalnie wszedłem na stadion i trybuny możliwie wcześnie by zobaczyć piłkarzy już przed meczem na rozgrzewce. 1h 15 min przed meczem siedziałem już na krzesełku. Z tego co kojarzę, piłkarze zwykle wychodzą około 45 min przed pierwszym gwizdkiem na rozgrzewkę i tak też było w przypadku zawodników Szachtara. Chwilę po nich wybiegł nasz Marc ter Stegen z trenerem bramkarzy i Inakim Peną. Swoją drogą MAtS w zasadzie jako jedyny podbiegł pod trybunę gości dostając owację i sam oklaskał kibiców przyjezdnych. Klasa naszego kapitana. Ale wracając do tematu rozgrzewki, 45 min do meczu, zawodnicy Szachtara intensywnie się grzeją, zarówno podstawowa jedenastka jak i rezerwowi, oczywiście trochę innymi ćwiczeniami. Wybiegł Marc, czekam na resztę. Mija minuta, pięć minut, dziesięć, dopiero jakoś po 15 minutach, zaczęli wybiegać zawodnicy, gdy pozostało 30 min do meczu. Xavi coś tam pogadał, coś pokazał, zaczęli się rozgrzewać, bardzo mało biegówki, głównie jakieś kółeczko. Znowu coś pogadał, chwilę pokopali, pochodzili i koniec, 15-20 min roboty i z powrotem do tunelu. Teraz do czego zmierzam - nie zrozumcie mnie źle. Nie sądzę, że przegraliśmy mecz bo się za słabo rozgrzaliśmy. Nasi zawodnicy w słonecznej Katalonii są przyzwyczajeni do wyższych temperatur. Wczoraj na ekranie realizator pokazywał 10 stopni, niby bez tragedii, ale było mega zimno, odczuwalne było bliżej zera niż tych 10. Sam siedząc na trybunie we 3 warstwach zmarzłem jak fiks. Być może taka rozgrzewka wystarcza naszym w Hiszpanii, czy to u siebie czy na wyjazdach. Ale fakty są takie, że Ukraińcy, którzy są przyzwyczajeni dużo lepiej do niższych temperatur dogrzewali się solidnie przez prawie 2x dłuższy czas niż nasi, którzy bardzo rzadko grają w tej części Europy. No i potem ta gra tak też wyglądała jak na rozgrzewce. Zawodnicy Szachtara ruchliwi, głodni gry, lecili raz po raz z kontrą. Nasi ospali, bez pomysłu, na stojąco. Wyglądali właśnie na takich, którym zimno i w ogóle nie mają chęci do gry. Jakby pogoda odebrała im chęć do rozegrania meczu. A już sam mecz to sami widzieliście. Każdy kontakt z piłką Robercika na żywo wygląda jeszcze gorzej niż w TV, tego gościa piłka nie słucha się za nic. On sam nie wie co chce z nią zrobić. Alonso biega jak jeździec bez głowy, zero prób jakiegoś dryblingu, zejścia do linii i wrzutki, ciągłe podania do tyłu do Gundo. Ferran na skrzydle to dramat, w obronie nie daje nic, w ataku to samo, do spółki z Alonso tak przykryli, że poszła akcja ich stroną, wrzuta i gol. Pozycja Ferrana to powinna być już tylko '9' bo do gry na skrzydle on się nie nadaje. Gundogan bardzo fajnie, tak jak w TV super się ogląda jego passy tak samo irl widać, że gość ma oczy dookoła głowy, operuje piłką elegancko, w tym meczu jednak trochę niewiele z tego wynikało i jak ktoś zauważył mało biegał. Araujo bardzo pewnie, Cancelo przeszedł obok meczu. Jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się bardzo w oczy, której może niekoniecznie widać było w tym meczu w TV, a mianowicie strzał z dystansu. Bardzo dużo razy nasz zawodnik przed polem karnym na 20-25 metrze miał baardzo dużo przestrzeni do uderzenia z dystansu. Nikt nie próbuje, oni chyba serio mają jakiś zakaz uderzeń, albo przykaz że trzeba wejść w pole karne albo do samej bramki z piłką. Zmiany dały bardzo niewiele, Felix co miał piłkę do się mylił. Bardzo dużo niedokładności u wszystkich, brakowało głównie przedostatniego podania. Po meczu jedynie Cancelo i Lewy zrobili jakiś ruch w stronę trybuny przyjezdnych i poklaskali, reszta od razu do szatni. Szkoda, że akurat na taki mecz się trafiło, ale cóż, życie. Ewidentnie coś jest nie tak z tą drużyną, ale Xavi sam nie wie co, chyba że spojrzy w końcu w lustro i pomyśli że to może z jego strony jest coś nie tak. Jeśli nie ma motywacji na mecz LM, w którym można sobie wywalczyć wyjście z grupy i prawie że pewne pierwsze miejsce to kiedy ma być?

0

@DaPidejpi Nie wszystko widać w TV, tak samo jak na stadionie nie widać wszystkiego co zobaczysz w TV jak np. powtórki :)

1

Wróciłem z Hamburga do domu, napiszę za jakiś czas jakiegoś posta jak to wyglądało z perspektywy stadionu, mecz, nastawienie zawodników itp.

0

@tristan87 I zarobiliśmy 12-15 mln. Na Lewego wydali 50 mln.

1

@JimMorrisonFCB Co z tego, że ma mało bramek, gra w przeciętnej Marsylii. U nas grał elegancko, miał dookoła dobrych zawodników i ładował bramki. Sam jesteś zaślepiony.

4

Mówiłem już wiele razy, powtórzę jeszcze raz, mimo tego że fajboje Polaka mnie za każdym razem chcą zjeść:

AUBAMEYANG był dużo lepszym napastnikiem DLA FC BARCELONY od Polaka, mimo iż w ogólnym rozrachunku jest słabszym graczem. Dalej tak uważam, dalej to podtrzymuje i błędem było pozbycie się go, w dodatku rok młodszy od tiktoka. Lewandowski profilem nie pasował, nie pasuje i nigdy nie będzie pasował do FCB.

1

Jeśli to ciało w wodzie to faktycznie ten Borys to ciekawe jak zginął i jak się znalazł we wodzie.

2

@kiper09 Mają lecieć i grać bo chce ich na żywo oglądnąć

0

@Pedri16Future Szkoda, że nie na El Clasico

3

Camavinga drugie żółtko powinno być i czerwona, ale to zawodnik Realu

0

Cieszcie się że oglądam białych od początku, bo zawsze jak włączałem w trakcie to od razu gola strzelali.

2

@Dertinho płynie w nim Barcelońska krew

0

Pan ładny się popsuł

1

@Emhyr Profilaktycznie przerwa na 2 miesiące, to może być poważna kontuzja

2

Alberola Rojas mimo iż nie wyzbywa się pewnych błędów to i tak jest najlepszym sędzią w Hiszpanii obecnie. I właśnie ten fakt piecze w dupkę madrycioków, fakt prawidłowego sędziowania. Dla nich sędzia dobry to ten, który gwiżdże dla nich faule i nie gwiżdże fauli przeciwników.

0

@Messibestplayerintheworld Inigo szef na pewno nie ostatni

1

@capoN @kamilop @LM10GOAT Zgadzam się z Wami panowie jak najbardziej. Pytanie, czy któryś z tych zawodników a nawet potencjalnie dwójka zaakceptuje bycie rezerwowym na dłuższą metę.

2

@JimMorrisonFCB Wczorajszy mecz pokazał, że to ustawienie nie jest dla nas, wg mnie 4-ka z tyłu z Balde i Cancelo na bokach i gra na 3 napastników to jednak mus.

0

Nie no mając takich kozaków na ŚO jak Araujo, Kounde, Inigo i Christensen aż żal jest trzymać któregoś z nich na ławce. Były spekulacje że Duńczyk odejdzie po sezonie i w sumie nie będzie to zła opcja dla nas i dla niego, on zasługuje na grę w podstawie, a nam kilkadziesiąt melonów się przyda za zawodnika, który przyszedł tu za darmo. W jego miejsce albo ktoś ze szkółki, albo sprowadzić jakiegoś perspektywicznego małolata.

1

- Zagraliśmy świetny mecz, ale daliśmy im się zaskoczyć. Mieli jedną z niewielu dobrych sytuacji. Jeśli mamy przegrać, to wolę, żeby to było w ten sposób. Patrzmy w przyszłość i kontynuujmy w ten sposób.



- Myślę, że ogólnie byliśmy od nich lepsi. Nie wykorzystaliśmy naszych szans. Oni wykorzystali jedną, którą mieli.



- Karny? Myślę, że mnie powalił. Jeśli na to patrzyli i nie podyktowali rzutu karnego, to znaczy, że uznali, że to nie wystarczyło.

Oyarzabal klasa sama w sobie na boisku i poza nim. Stwierdza fakty, że grali lepiej ale dali się zaskoczyć. Co do karnego to wydaje mu się, że był faulowany, ale to sędziowie ostatecznie analizują i decydują, nie płacze o tę sytuację. Można po przegranym meczu wyjść z klasą, a nie gadanie pierdół.

2

To co my gramy to jest jakieś nieporozumienie. Czawi do grudnia.

0

@Rust_Cohle 12 zł, mozarella 3 zł i jakieś resztki z lodówki co są nr szynka, rukola, to jest 15 zł bez wychodzenia z domu i masz w 10 min. Do pizzerii pójdziesz wydasz 40 zł i stracisz godzinę czasu. Ja widzę różnicę. A zrobienie własnej pizzy i własnego ciasta wiadomo najlepsze, ale czasowo dużo więcej schodzi.

0

Kurde faja, raczej jestem wybredny jeśli chodzi o żarcie i sceptycznie nastawiony do "nowości", ale ta pinsa z biedry/dino to mega fajna sprawa. Kupujesz taką za 12 zł, bierzesz jeszcze pasatę pomidorową, mozarellę i jakieś salami czy co kto lubi i w przeciągu 10 min ma się fajny posiłek z dobrym makro i mega smaczny. Sam placek koło 600 kcal plus dodatki to już daje fajne liczby dla kogoś na masie lub po prostu kogoś kto nie liczy kcal. Idąc do pizzerii za taką 30-ke cm trzeba już dać koło 30 zł, więc to spoko alternatywa. Wiadomo, że najlepiej jednak samemu zrobić pizze wraz z ciastem, tylko tu już jest dużo więcej roboty.

1

@piasqnfcb To w przypadku meczu U-18, warto czytać nie tylko nagłówki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?