The Nameless
Dołączył/a: lipiec 2013
Warszawa
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tobiasson92 Nie twierdzę, że to nie jest prawda, nic mnie w tym kraju nie zdziwi, ale jako źródło podawać onet..:p
1
@VamosRakieta Przykre, ale niektórzy mają tak smutne życie, że dołączenie do jakiejś strony w aktualnym/popularnym temacie uważają za swój sukces, przez co od razu ta druga strona to ciemnota w ich oczach. Tacy ludzie nie rozumieją fundamentalnej wiedzy jaką gromadzimy z pokolenia na pokolenie, powtarzają tylko mądre słowa popularnych osób które się wypowiadają na dany temat i myślą że sami są mądrzy, ale jak im zadasz pytanie czym się różni Johnson od Pfizera, to będą googlać, bo poza tym co mówią ich wiedza jest zerowa i opiera się na populizmach i personalnych atakach. Sam przez to poniekąd przechodziłem, mając niegdyś wyższe mniemanie o sobie, bo dobrze mi wyszedł test IQ czy inna pierdoła, człowiek mądrzeje dopiero jak zdaje sobie sprawę, że jest tak naprawdę głupi, ale oczywiście każdy jest do tego czasu ekspertem w każdym popularniejszym temacie jaki się nawinie, żeby błysnąć przed ludźmi, którzy tez wąchają własne pierdy. Pozdrawiam.
9
Miałem sen.. piękny sen.. a w tym śnie ludzie szanowali się wzajemnie i swoje opinie. Przykro się czyta naprawdę te gorące dyskusje, bo przedstawiane sprawy są ważne dla społeczeństwa, trzeba o nich rozmawiać itp, a przez wpisy pewnych osób wcale nie pomaga to w budowaniu pozytywnego PR'u . Czy to szczepienia, czy LGBT, czy inne, jeśli ktoś kto to przedstawia chce nawet działać w dobrej sprawie, ale gardzi drugą stroną to nigdy tej drugiej strony nie przekona.
0
@pt9 Może Hubert Urbański?
1
@Jinx Valverde miał swoje wady i sam chciałem jego odejścia, ale nie graliśmy później lepiej, ani nie było lepszego taktycznie trenera. Powiedziałbym więcej- Od odejścia Guardioli nie mieliśmy żadnego trenera na poziomie Valverde jeśli chodzi o taktykę. To, że piłkarze raz na sezon dostawali zaćmienia po jego odejściu tylko się nasiliło, nie twierdzę, że to dobry trener, ale znajdź mi chłopie lepszego który by nas teraz zasilił i nie był wynalazkiem do sprawdzenia jak to mamy w zwyczaju :p
0
@Yoshimitsu22 Wiem jak to zabrzmi ale wolałbym już chyba Valverde :p
0
@tomFCB To ludzie w większości się nie szczepią, bo się boją śmierci? :O Przynajmniej nie autyzmu.
0
@FafitFCB
0
@matirix20 Zanim rozwinąłem odpowiedzi byłem pewien, że mówisz o konflikcie w Izraelu i że mnie coś ominęło :o
0
@Nazio87 Aby nie preorderować.
1
@XoodJo Plus są różnice w odbieraniu gier i filmów, gier ogólnodostępnych wychodzą setki rocznie, a filmy mniej, jednak gry często są zlepkiem podobnych mechanik, a większość filmów jakie są właśnie "dostępne" dla przeciętnego widza ma jakiś swój oryginalny pomysł, czy jego realizację, więc myślę ciężej przefiltrować sobie w co pograć, niż co obejrzeć np. na wieczór z dziewczyną ;)
1
@MesQueUnClub96 Ja to liczę na te kontakty.
0
@Kapsel12 Nawet zdjęcie jakieś milsze dla oka, jak w alternatywnej rzeczywistości, Lahoz sędziowski TOP, a hiszpania nową La Masią wśród sędziów :D
0
@AlicjaFCB Jak się cofniesz w czasie, to może wykorzystasz swoisty wampiryzm, teraz im człowiek bielszy tym gorzej :p
1
@gontex Dało mi tyle energii, że aż ukradłbym rower i pojechal do Grove Street.
0
@John_Doe Ależ o wiarygodności wiadomo, że jest zerowa, rządu, rządzących, osób rozpoznawalnych publicznie wypowiadających się na ich temat pochlebnie lub nie. Bo to wszystko hajs i prawie każdy powie to, co musi żeby przelew poszedł na konto ;) Przykre ale takie mamy realia. Natomiast po przeczytaniu artykułu, który wkleiłeś mnie głównie uderzył Pis i ich złodziejstwo, a dyskusja poszła w stronę stacji telewizyjnych i to mnie smuci. Nie potrafimy często piętnować problemu tam gdzie najbardziej potrzeba, nawet w takim powiedzmy kameralnych dyskusjach, ale to się objawia później w większej skali i mamy co mamy. Więc co do idoli telewizyjnych, w tym wypadku Pani Weltmajszter pełna zgoda oczywiście, jak nie za tej władzy to za innej będą powiększać cyfry na koncie, ale czy tu problemem nie jest sam pisowski pomysł? Czy gdyby nie Pani Dorota, to na jej miejsce nie pojawiłoby się 10 innych krytykujących publicznie rząd osób ? Czy skala kradzieży już po wszystkich Sasinach i Obajtkach tak wywaliła w kosmos, że możemy jedynie się śmiać przez łzy jako społeczeństwo robiąc memy? Jeśli tak myślimy jako większość, jeśli to złodziejstwo same w sobie nie jest najbardziej oburzające, tylko składowe tego procesu jak jakiś celebryta to naprawdę mają nas już w szachu za miskę ryżu i są w pełni bezkarni, bo ludzie na ich kolejne wyczyny reagują jakby to było na porządku dziennym (niestety chyba jest), jakby to była część rzeczywistości i tyle. Czy pandemia, czy kryzys nieważne. Obserwuje jakoś tam sytuacje na świecie i nie jest z tym za wesoło, ale u nas to już naprawdę totalne bezkrólewie na zamku z dykty.
0
@John_Doe Wytknięcie u celebrytów fałszywości nie powinno stać moim zdaniem nad głównym problemem "niegospodarności" władzy- tzn wymyślaniu jak odpisać sobie trochę pieniędzy z unijnej puli, kiedy grozi nam (i nie tylko) kryzys, upadają kolejne biznesy i ludzie tracą pracę, a ekonomia jest zachwiana jak już dawno nie była. Dodatkowo mamy specyficzną sytuację na świecie, której poprzednie rządy nie miały i wiadomo, że poległy na innych sektorach , ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia tego, że w porządku jest jak każdy źle robi więc jest ok jak teraz też kradną. Zawsze można zlinczować Wellman czy inne chorągiewki, ale poza satysfakcją nic to nie da, bo problem trzebaby zdusić w zarodku. Przykład nieadekwatny, ale jak mówimy o grzechach każdej władzy, to winą za ogromny kontrakt w klubie obarczysz zarząd czy piłkarza?
0
@MNSbEstEver
0
@John_Doe Dotyczy tego, że władza już przerabia pieniążki od unii dla siebie, ale sprowadźmy to do TVN/TVP czy jakiejkolwiek innej stacji żeby odejść troszkę od głównego problemu xD Celem komentarza mam nadzieję było pokazanie daremności i oszustwa władzy, a nie propaganda dla stacji którą lubię/nie lubię? Bo chyba to powinno tu najbardziej szokować, a nie z jakiej stacji ktoś jest, mógłby być i z discovery channel jak dla mnie czy innego animal planet, nic to nie zmienia - kradzież to kradzież.
0
@Kengo Puig budzi tu nie wiem czemu bardzo skrajne emocje, no ale wiadomo jak lubimy mieć zdanie ugruntowane jedynie na podstawie domysłów, w jedną i drugą stronę. W ofensywie jak dla mnie Puig jest super do rozszarpywania formacji obronnej podaniami, widać, że trójkąt w fifie to lubi klikać :D przeważnie potrafi się utrzymać przy piłce mimo mniejszej fizyczności (wiadomo jak go zrównać z jakimś bykiem 2 m to raczej przegra taki pojedynek), jednak trzeba go zganić też, że grając od początku już tak nie przekonuje, a co więcej poza okazjonalną destrukcją nie sprawdza się kompletnie broniąc, zatrzymując rywali, chociaż serca odmówić mu nie można, ale zmysłu taktycznego w defensywie jeszcze nie ma (a w tym wieku już mógłby coś tam umieć). Wygląda za to dobrze jak trzeba wejść i spróbować otworzyć drogę do bramki podaniem, znaleźć kolegę , rozruszać nieco ostałe towarzystwo. Jednak na cały mecz się po prostu nie sprawdza, może kwestia doboru taktyki, kolejnego trenera itp, sam go bardzo lubię, ale co grał dłużej niż 15 minut, to się nie spisywał w moich oczach.
0
@Kiiciioro Tuchel sam mówił, że kontynuuje prace Lamparda w tym sezonie ostatnio, czy z kurtuazji, czy serio, nie wiem. Czy Rudy się nadaje jako trener u nas ? Nie sądzę. Ale oglądając Chelsea i porównując składy to jest zupełnie inna piłka, inny profil piłkarzy i inaczej się z nich krzesa co najlepsze. Nie mówię, że mamy gorszy skład, ale szczerze mówiąc to nie sądzę, by Tuchel u nas był teraz w finale LM. Jednak myślę, że potrzebna jest w końcu zmiana piłkarzy, których się już nie zmotywuje, po Messim widać mimo spuszczonej czasami głowy i braku pressingu jakieś zacięcie, agresje, wole zwycięstwa, chociażby jak ma piłkę przy nodze i to się przekłada. Natomiast uważam, że mimo mistrzostwa świata taki Griezmann z całym szacunkiem to inny typ piłkarza niż Werner (który też dawał przecież ciała w tym sezonie w lidze) i w moim odczuciu gorszy, a raczej bardziej specyficzny, ciężej go wpasować niż zwinnego szybkiego wykańczającego. Reszta mistrzów świata jak Dembele, Lenglet i niech będzie Umtiti nie stanowiła o tym mistrzostwie nawet w trakcie jego trwania, a w piłce 2 lata to sporo. Z tym, że mamy sezon przejściowy (a raczej powinien taki być) chyba nie ma co dyskutować, bo nie chodzi tyle o wkomponowanie kilku nowych do działającej maszyny, co stworzenie tej maszyny od zera z innym pomysłem niż podanie do Messiego (czego od lat nie możemy zrobić).
0
@BARCA_FOR_EVER W dużym skrócie dźwignął tam, gdzie myśleliśmy, że nie dźwignie, ale upuścił metr przed kiblem jak już powinien donieść. Bilanse z lepszymi i wpadki nie były tak istotne, jak ludzie byli jeszcze zaślepieni dubletem z niczego. Pozatym drużyna grała coraz lepiej do przerwy reprezentacyjnej.
0
@Nano22 Racja, ale to wykracza poza LR i lewicę, zależy od grup ludzi, są normalni tu i tu, ale dla kontry np. wczoraj spotkałem się ze zdaniem, że kobieta od zawsze była "przenośnym workiem na spermę" pewnego "prawicowego" samca (nie na LR) i aprobatę ludzi podobnie myślących. Z jednej strony jaskinia, z drugiej manipulacja, jak żyć?
6
@DonAndrzejos Po Romie to oni już powinni mieć status pielgrzymów, tylko coś wrócić ciągle nie mogą.
0
@Rebe Zawsze chętnie wbiję szpile w PIS, ale ten artykuł aż przykro się czyta.. Szukać mi się nie chce, ale na pewno dałoby się znaleźć coś bardziej merytorycznego niż treści przypominające konkretami wyborczą i mniej nacechowane osobistymi emocjami/odczuciami autora. Takie teksty traktuje się po prostu mniej rzetelnie, nawet podprogowo nie zdając sobie z tego sprawy jak nie analizujesz treści, więc szacun jeszcze raz za szpile, ale są rzeczy, które pisane w dobrej nawet intencji raczej szkodzą niż pomagają. Pozdrawiam.
1
@Bobo25 A może wychodząc z popisowskiego przerzucania się stwierdzimy, że zarówno segregacja ludzi według konfy ORAZ segregacja paszportami covidowymi to nie jest rozwiązanie? Jedyna różnica to taka, że konfa nigdy tego nie zrealizuje, bo nie dojdzie do władzy, a co do paszportów...:) daleko przykładów szukać nie trzeba EKHM Węgry.
1
@skakun95 Nie no, musimy zachować balans wiekowy też w miarę, proponuję za Messiego Pjanica.
0
@mat32 Krótko i treściwie, szanuję, przekroczyłem chyba te 300 znaków :P
0
Pisałem w odpowiedzi do użytkownika @Peciak, ale widzę usunięto chyba już jego dyskusję, więc wkleje po prostu swoje polityczne wypociny :) swoją drogą jak mantrę powtórzę, że staram się nie wybierać stron, ale widzę, że jedna strona dyskusji została usunięta, a druga nie, kto wie, może podpadła pod regulamin...No nic:
Mam wrażenie, że zarówno "prawica" jak i "lewica" są siebie warte w naszym kraju i kontrastują z tym co według mnie chciałyby reprezentować. "Prawica" wydaje się zacofana (nie mówię tylko o Korwinie, który z kolei przez lata nie potrafi zrozumieć, że ludzie słyszą co chcą i będą brać jego nieadekwatne i przesadzone przykłady przeciw niemu ) w swoich poglądach i zbyt wiele rzeczy traktują jako czarnobiałe, wystarczy ich zdaniem podać jakiś przykład z historii, czy właśnie jakieś absurdalne porównanie i ich zdaniem sprawa wyjaśniona, świata nie złoży się do kupy po instrukcji jak stołka z ikei, a lewica pod płaszczykiem postępowości i tolerancji jest najbardziej nietolerancyjnym ugrupowaniem, który pod fałszywym wydźwiękiem walki o wyższy cel by poczuć się lepiej ( a raczej zmanipulować baranów, którzy z tymi poglądami mają czyste rączki w swoim świecie i walczą o "większe dobro") używa wszelkich sztuczek, głośno brzmiących haseł i biorąc miłość i równość na sztandar walą w każdą stronę nienawiścią i podziałami, a jak kończą się argumenty to wchodzi chamstwo, inwektywy, umniejszanie innemu niż "swój" punktu widzenia, bo albo jesteś z nami albo przeciw. Zawsze staram się rozmawiając z prawakiem brzmieć bardziej lewacko, a z lewakiem prawacko i są subtelne różnice, ale w gruncie rzeczy nikt nie chce się dogadać, każda ze stron najchętniej zagryzłaby te drugą, a wszystkich ludzi inaczej myślących podpięła pod upośledzenie, dziecinadę, czy inną zdradę stanu. Przyznam, że lewica jest bardziej fałszywa i wyrachowana w moim odczuciu (a chcą niby równości, wolności i szacunku DLA KAŻDEGO (chyba, że nie nas) , ale prawica jest po prostu głupia, nie potrafi sformuować swoich argumentów bez jakiś durnych kontrastów, które dla przeciętnego leniwego człowieka w tych czasach brzmią po prostu z dupy, bo komu by się chciało research robić, jak ledwo na twitterze 300 znaków czyta, a co dopiero analizować co miał na myśli autor jak na maturze. Bardziej nie trawię przedstawicieli lewicy, bo są bardziej manipulatorscy i fałszywi, aczkolwiek póki będzie stary i nowy obóz, puty bariera nie zniknie, żaden Bezimienny nam raczej nie pomoże. Nie bije bezpośrednio do Ciebie, tylko ogółem do osób, które mają swoje zdanie polityczne zakodowane jak religię, czy chcecie przekonać drugą stronę, czy pokazać wśród ogółu po prostu, że Wasza strona ma więcej racji? Bo fakt, pomysły lewicy na świecie, a zwłaszcza na zachodzie, gdzie mają media są absurdalne i manipulatorskie, ale czym odpowiada prawica jeśli mówi, że cały argument drugiej strony jest do niczego tylko po to żeby proponując alternatywę powiedzieć, że nie jest ona potrzebna? Trochę mi to przypomina sytuację, gdzie prawaki w braku zrozumienia stanu drugiej osoby mówią coś w stylu "nie maż się, wymyśliłeś sobie depresje, bo nie masz innych problemów", a lewaki komuś kto nie czuje się w represji usilnie będą wmawiać, że " zmanipulowali Cie z drugiego obozu, tak naprawdę to faszyści i powinieneś czuć się opresjonowany i z tym walczyć !" Argumenty, których nigdy się nie zakończy wykładając po prostu swoje zdanie drugiej stronie (żeby tylko!), ale wciąż te same osoby tu czy gdzie indziej będą walczyć z wiatrakami. Walczycie ze sobą, a Wasi przedstawiciele w polityce śmieją się z Was zyskując na tym status i wpływy, a w zamian dostaje naiwną iluzję, że macie na coś wpływ, że Wasze ideały są lepsze niż innych i musicie ich bronić jak babcie rydzyka. Jeśli ktoś dotrwał do końca to zapraszam do dyskusji, chociaż z czym tu dyskutować nie wiem skoro chyba każdy, kto nie jest zaślepiony którąś ze stron widzi co się dzieje w kraju i na świecie z ludźmi. Ale nawet z kimś z którejś strony barykady chętnie pogadam, bo zawsze trzeba brać pod uwagę (i radzę Wam to samo), że to ja jestem tym zaślepionym głupkiem bez szerszego spojrzenia na jakąś sytuację. Pozdrawiam.
0
@Quahoo Zgadzam się, chociaż w naszym przypadku w ostatnich sezonach nie można wykluczyć, że oba te scenariusze są prawdopodobne xd.