0

Messi i Ronaldo w jednej drużynie? Fajnie zmontowane.

0

@D1OS Imię to ma rozumiem autokorekcyjne? Czy wyrażasz, że go nie lubisz?:D

0

@AnnaMarianna Zazwyczaj sam śmieje się z tych boskich żigolaków, którzy mówią "brzydka, meh znam lepsze" na 90% zdjęć dziewczyn, ale tutaj to serio bez szału jakoś, z ładniejszymi byście się mogli przeciętnie umówić na tinderze.

3

Czuliście kiedyś taki "Weltschmerz" dosłownie jako ból świata? Zazwyczaj trzymam się z dala od social mediów itp, ale staje się to coraz trudniejsze jak dyskusje o tego typu rzeczach, wstawki i fejk newsy stają się normą już wszędzie, nawet na stronach typowo-memicznych. Więc człowiek wstaje sobie rano, przegląda i cyk - tutaj uderza dyskusja o zmarnowanym potencjale polskich protestów przez samozwańczą przywódczynie, dalej jest coś o sytuacji w USA i w dyskusji człowiek widzi, że ludzie mówiący o głupocie innych sami mają jedynie czarno-białe pojęcie o świecie, później coś o znikających w Chinach ludziach i siedzących cicho hipokrytycznych gigantach pokroju faceboooków i innych amazonów, nestli, twitterów, itp, którzy potrafią szczeknąć coś tylko do tych mniejszych od siebie. Przy okazji waląca się gospodarka, konflikty, dalsze podziały typu "divide and conquer", gdzie już nawet nas nie musi dzielić jakiś rząd czy korporacje, bo dajemy radę sami. Niby wszystko to gdzieś siedzi w świadomości, ale jak tak się skumulowało to serio poczułem, że możemy już z tego nie wyjść jako ludzkość, że ta nasza apokalipsa stanie się po prostu pustym życiem, gdzie z dnia na dzień akceptujemy coraz większe idiotyzmy i niuanse, aż dojdziemy do momentu, gdzie przestaniemy się nawet oburzać na to, co dzieje się na świecie, co się stanie z nami, bo skala absurdu po prostu nam się przeciąży. Tyle motywacji i inspiracji, a jako ludzkość dalej nie wyciągamy lekcji. Złota spinka z listy Schindlera, warta 2 ludzkie życia- człowiek wraca do tego i oburza go kwitowanie w ten sposób wartości kogoś, kto żyje jak my, czuje, myśli, śmieje się czy płacze, ale świat przedstawiony funkcjonuje na zasadach odwróconego dekalogu. Jednak wracając do rzeczywistości człowiek zdaje sobie sprawę, że film jest aktualny, oczywiście nie w takiej skali jak za czasów wojny, ale za dużo mniej było i nadal jest sprzedawane życie. Po prostu człowiek nie widzi nadziei, myślę, że w głebi duszy łudzimy się, że co by nie było, w razie najgorszego będziemy potrafili się zjednoczyć i przywrócić świat na w miarę normalne tory. Tylko czy taka nadzieja nie stanie się kiedyś w zupełności hollywoodzką fikcją?

3

Człowiek pospał, wstał po roku i jest gotów kończyć dalej Wieśka po raz enty. Muszę takie sylwki częściej uskuteczniać.

1

@Barwindg Na wojnie musiałem trzymać trzy kontynenty!

0

@VenoM Ten Kurs Lazio Napoli to Cie chyba oszukali :D

0

Mamy własnego Ramosa.

0

@mate92 W tym wypadku to chyba tylko kibice Realu. My możemy do Barcy.

1

Kolejka na plus, ale wygrane Milanu i Realu tylko na 2 kuponach zostały do pełni szczęścia, a mogła być jeszcze stówka xD..

1

@VamosRakieta Obejrzałem z polecenia La Rambli, poszły oczywiście wszystkie naraz, ostrzegam, z odcinka na odcinek coraz lepiej.

3

@Alcazar Kolega już widzę miesiąc świętuje :D

0

"Pewniaczek" tzn Niemcy, Belgia wygrane i po golu Hiszpanie z Ronaldami nie wszedł całkowicie, a drugi kupon losowo 5 zdarzeń na remis zwycięstwo faworyta calutki po kursie 4, weź tu obstawiaj repre :D

0

@KapiFCB Więc postanowili nie sprzedać :D

1

@Wilczeq Boże błogosław.

0

@normasubiektywna Coś tam kojarzę, ale mogło mi się pomylić, że pierwszy poziom, czyli nieograniczone pozyskiwanie energii z zasobów naszej planety osiągniemy (bez większych wojen, kataklizmów itp) w jakieś 100-200 lat, więc relatywnie niedługo. Może jak podkręcimy ostro śrubę z cyberpunkowymi modyfikacjami (a mamy na to w niedalekiej przyszłości naprawdę niezłe możliwości rozwoju, przynajmniej modyfikacji genetycznej, dzięki technologii Crispr), to niektórzy z nas tego doświadczą :D

1

@osa91 Na pierwszy rzut oka naiwne, jednak wiele tęgich głów na świecie nie potrafi wyjaśnić właśnie braku śladów życia, a na pewno wyklucza istnienie cywilizacji powyżej 1 na skali Kardasheva, które byłyby w stanie budować mega wielkie struktury jak strefa Dysona (po prostu byśmy już takie dostrzegli najprawdopodobniej w naszej galaktyce). Czym więcej się człowiek wczyta tym większe szanse, że jesteśmy może nie jedynym, ale jednym z pierwszych gatunków, które miały okazję się rozwinąć patrząc na warunki w jakich się znaleźliśmy. Może sama kompleksowość powstania życia wymaga wielu zbiegów okoliczności, może sama ewolucja, łączenie się w coraz większe organizmy, może samo wykształcenie abstrakcyjnego myślenia jest ciężkie (mózg nie pomagał nam w przetrwaniu, możliwe, że to czysty biologiczny przypadek, że tak się potoczyła nasza ewolucja, był słabo chroniony, wrażliwy, zużywał mnóstwo energii i nie pomagał specjalnie w przetrwaniu przez długi okres czasu), są setki możliwości. To, albo teoria Wielkiego Filtra, która mówi, że czym bardziej zaawansowane szczątki cywilizacji byśmy znaleźli tym większa szansa, że i my nie przetrwamy. Są też teorie odnośnie symulacji, które też mają sens po zagłębieniu się. Jest po prostu tyle możliwości, że nic nie musi być naiwne.

0

@Ronin47 27 Piękny Kawalerze!

2

@Kusco15 Psychologia to jedno, przeczytać książkę czy dwie to drugie, a zrozumieć w praktyce to lata, a i tak tego nie przełożysz nigdy w stosunku 1 do 1. Ani nie mówię, że nie masz kompletnie racji, ani że nie mają jej osoby, które twierdzą inaczej, najczęściej jest to gdzieś po środku, prawda, kobiety jak i wszyscy ludzie reagują podświadomie na pewne bodźce, ale tak jak mówiłem przeczytać, a zrozumieć w praktyce (nie patrząc, że kobieta, tylko jako człowieka myślącego i czującego jak Ty) to inna para kaloszy. Przykład z tym żeby nigdy nie mówić jak się czujesz itp, coś tam kojarzę na bazie doświadczeń kolegi. Tak, jak Twoja postawa jest tragiczna, niemęska, nagle zaczynasz użalać się nad sobą i przelewać wszystkie problemy na drugą stronę, to rzeczywiście nie jest to atrakcyjne, nie wszystkie kobiety też są zdania, że faceci powinni płakać jak i one (niektóre za to Cie uszanują, inne powiedzą, że beksa, tak jak i w drugą stronę faceci niektórzy są wrażliwi i potrafią zrozumieć kobiety, a inni chcą tylko zaliczyć). Są też np. różnice w mózgu i postrzeganiu, co nie oznacza, że ich mózg jest gorszy, tylko inny, sam miałem problem skumać długo, że logika nie jest zawsze najlepszym wyborem. Tak więc serio, brzmi to prosto, ale jeśli rozumiesz trochę siebie i szanujesz się, nie wstydzisz się niczego przed nikim i do rozmowy z dziewczyną podchodzisz jak do rozmowy z drugą osobą, a nie próby łowienia shittestów, to gwarantuje Ci, że Panny, co mają coś w głowie zrozumią. Tylko też wiem, że jak ma się taki mindset to i tak potraktuje się taki tekst jako taktyke na rozmowę, bardziej niż radę. Z czasem i obcowaniem z ludźmi to mija, zamiast mówić o innej biologii płci podając fakty, człowiek najpierw zastanowi się dlaczego tak jest i czy coś z tej informacji w ogóle wynika. Bez hejtu i powodzonka ! :)

5

Zauważyliście, że ostatni okres to taka ciągła depresja? Osobiście mam sposoby żeby być praktycznie zawsze szczęśliwym, ale wśród znajomych to widzę jakaś plaga. Zwłaszcza wśród dziewczyn. Wiadomo kwarantanna, gospodarka, codziennie jakieś cyrki się dzieją, ale psycholodzy, to teraz się robią bogaci ludzie. Zastanawiam się, czy to u mnie tak jakoś wysypało ostatnio w towarzystwie, czy to takie bardziej ogólne zjawisko.

3

@PatrychoO Doskonale rozumiem, sam czekam z niecierpliwością na zmianę, niedługo mi pewnie zaktualizuje.

2

@D10SLEO Wyłącz, póki remis !

1

@Coutinho007 Ja tam dyszkę rzuciłem po kursie 5 :o

1

Z innej beczki, jak ktoś lubi mniej mainstreamowe gierki i nie przeszkadza mu status early access na steamie, to polecam serdecznie dać szansę World of Horror. Świetny klimat, połączenie japońskich mitów i folkloru z Lovecraftem, mega pikselowa oprawa z pasującą do klimatu tajemnic, które rozwiązujemy ścieżką dźwiękową.

2

@Witekk10 Widzę ktoś też odświeżał odcinek z Małyszem. :D

0

@KmN Zależy co Ci najbardziej podchodzi, czy chcesz wydać kasę na grę, czy w grze, czy raczej nie, czy lubisz japońskie naleciałości, podoba Ci się bardziej klikany system walki, czy dynamiczny. Ja nigdy nie miałem chęci jakoś na WoWa, chociaż pewnie ogólnie to jest najlepszy. Najlepiej wpisz w googlach topke mmorpg, popatrz na wszystkich na trailer/gameplay i zobacz co Ci najbardziej pasuje. Osobiście polecam Vindictusa, jak nie przeszkadzają Ci "instancje".

0

@DawidekFCB Ludzie głosowali na PO
Ludzie głosowali na PIS
No nigdy się nie zdecydują na nic wspólnie.
#zdystansem :D

1

@feiticeira Czytając między wierszami, to tak rozumiem, jaki miał być przekaz, że żeby to było skuteczne, trzeba uderzyć do nurtów zainteresowań, które są "mainstreamowe" w tych czasach tzn netflix itp. Mniej wyjdzie oglądając netflixa niż czytając, smutna, ale prawda. To, że wydźwięk wskazuje, że książki to ostateczny środek, jak jakiś relikt przeszłości, to już inna sprawa. Nie wiem czy to tłumaczyć, że przekaz miał być inny, czy każdy to wyłapał, ale no.

0

@ArdoFCB Pada już się dawno nauczyłem, że trzeba rzucić albo jakieś 250 za oryginał, albo 25 za speedlinka na allegro i z xe360 się bujać :D . jak kupisz "xboxówke" w promocji za stówke to zapewne coś jest nie tak, jakaś mało istotna wada fabryczna która rzadko, ale może przeszkadzać, np luźna gałka, która później automatycznie leciutko skręca z automatu w niektórych grach. Za to taki speedlink za niecałe 3 dyszki na allegro trzymał mi zawsze długo, dobrze zamówić takie z 3 na zapas. Z częściami wiadomo różnie bywa, ja mówię tylko z mojego otoczenia przypadki, gdyby każdy był niezadowolony, to by już raczej nie istnieli :D .

0

@Cochise Z morelami różnie bywa, sam kiedyś składałem i pomagałem nie raz ze składaniem i z morelami często się części psuły, wymieniali, niby nic, bo wymienili i działa, ale jest opinia, że ich części nie są wcale nowe, ale powystawowe, czy z jakimiś wadami, miesiąc czekania na wymianę części i to kilka razy. Przy nowym własno-składanym kompie to tak jak nie dostać nic pod choinkę. Było to już przynajmniej z 3-4 lata temu, ale osobiście mam dystans do moreli od tych czasów, kupuję w x-komie, czy z jakiegoś zaufanego sprzedawcy na allegro i problemów nie było póki co, pozdrawiam !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?