0

@Jacob9402 bardziej od randomowych internatów cenie sobie jednak, wyspecjalizowanych ekspertów.Pisalem że powodów jest mnóstwo i są różne." sprawa prostrza ludzie po prostu lubią zwierzęta" no to bardzo fajnie ale to że coś lubisz ale to nie jest żadną odpowiedzią.Z czegoś to wynika.Zawsze jest jakiejś podłoże psychiczne z którego późnej wynikają nasze decyzje, uczucia i chęci.Po prostu nie masz żadnego pojęcia o psychologii ale postanowiłes uraczyć mnie sowim chłopskim rozumem

0

@PizzerMan nie mam problemu z empatia, być może mam jej za dużo czasam.Cos wam się ubzduralo, że jak ktoś nie kocha psow, to ma problemy z empatia.Ja np.Na Twoim miejscu, zagłębil bym się trochę w psychologie, zanim zaczął publicznie wysuwac tego typu diagnozy.Cos Ci się obiło o uszy ale nie za bardzo wiesz co.Tak jak ktoś zneca się nad zwierzętami, to ludzie którzy mają predyspozycje psychopatyczne i nie odczuwają empatii.Ja się nad zwierzętami nie znęcam i nigdy bym tego nie zrobił, bo to że nie lubię psów, to nie jest rownwo znaczne z krzywdzeniem ich.Wszysto Jest u was powierzchowne i schematyczne, nie rozumiem takich ludzi jak Ty,czyli większości nie macie żadnych chęci do własnych przemyśleń, wszystko schematycznie, płynące głównym nurtem i robicie na każdym polu waszej egzystencji

0

@Damian11 no tak wyznacznikiem mojej empatii jest to czy chce mieć psa czy nie.Jrpd Hitler kochał zwierzęta w ogóle naziści bardzo dobrze traktowali zwierzęta.No bardzo empatyczni ludzie

0

@esem91 raczej nie scam a zwykle oszustwo złodziejstwo, jak miałem jakieś 20 lat jak to u nas do czyli u Romów, gdzieś do okolic 2006,07 roku zawsze czymś się handlowało, więc handlowałem perfumami i miałem taką znajoma, poznałem ją kilka miesięcy wcześniej, zaczęła również sprzedawać, ode mnie brala te perfumy i któregoś razu ktoś od niej, zamówił około 20 perfum i jako że nie było ja stać, żeby zakupić taka ilość to wciągnęła mnie w ten" interes" umówiła się z nimi na parkingu podjechałem, wzięła perfumy poszła do nich a oni je wzięli i spierdolili xd
Jeszcze okradł mnie mój pracodawca na 1000 zl.To była akurat dosyć ciekawa historia.

1

@JimMorrisonFCB oni sobie nie zdają sprawy, że zwykli ludzie tacy jak każdy z nas, większość żyła w ubóstwie w biedzie, ciężko harując za grosze

0

@Lark właśnie słucham podcastu, opowieści zwykłych Polaków mieszkających na wschodzie podczas ataku ZSSR' i dziewczyna opowiada, że zapukali im do drzwi 2 żydzi i jeden czerwono armisa, przypięli konia nie wielkich San, gdzie ledwo zmieściła się cała rodzinka 7 osobowa zabrali tylko parę rzeczy i ruszyli w nieznane przez miesiąc tak, podróżowali, nie wiedząc gdzie, nie majac niczego w zimnie i w beznadziei i narratorka, która to opowiada jedna z córek: czym zawiniła że urodziłam się w Polsce, że jestem katoliczką? To był dopiero los, wygnanie na Syberię bez niczego z małymi dziećmi

2

@JimMorrisonFCB obiektywnie nigdy ludzie nie mieli tak łatwego życia jeśli chodzi o skalę jak my mamy teraz

1

@Lark chociażby fakt że dawniej bardzo dużo dzieci umierało niedługo po narodzinach.Poza tym, masz dach nad głowąz regulujesz sobie temperaturę, wsiadasz w samochód i jedziesz po zakupy, nie jesteś narażony na to, że ukąsi Cię wąż albo zaatakuję jakieś dzikie zwierzę l

0

Tak sobie dzisiaj pomyślałem że całe przede wszystkim zachodnie społeczeństwo, jesteśmy największymi szczęściarzami w całej historii świata, spośród bilionów ludzi którzy żyli na tej ziemi, to właśnie my urodziliśmy się w najlepszych jak do tej pory czasach.

0

@quest93 no i spoko, to że ja czegoś, to nie powinno nikogo irytować, skala jest tak ogromna a ja tego totalnie nie czuje i nie rozumiem, więc pytam o co chodzi, to nie jest żaden atak, tylko ciekawość

0

Alemany w Atletico, nie źle

0

@Criss18Barca ja nie o tym, czujemy przywiązanie nawet rzeczy materialnych, wiec naturalne że do żywej będziesz czuł ogromne przywiązanie, natomiast ja mówię o samej potrzebie posiadania psa

1

@RichardWinters no i fajnie że to potrafi a to że dla kogoś jest całym światem też spoko, jeśli pisze że jest zbędny to pisze to że swojej perspektywy, zawsze pisze że swojej perspektywy

1

@gaucho104 tak poczucie stabilności czegoś stałego w życiu, jest również często motywacja ale według badań psychologicznych, najsilniejsza motywacja ale nieświadoma, jest potrzeba dominacji nad kimś, to nie jest mój wymysł, takie miałem przypuszczenia i poczytałem trochę i faktycznie, to najczęstsza motywacja ale też nigdy to nie jest jeden powód, to są połączone potrzeby, takie potrzeba zaopiekowania się kimś czy rutyny

1

@malicinho oczywiście że przeliczanie na pieniądze, na czas,obowiązki.

2

@FCB_dimiC ze ja mam odlot? Bo nie rozumem potrzeby posiadania czegoś co pomacha Ci ogonkiem albo zaszczeka na Ciebie, że nie rozumiem tej potrzeby dominacji nad kimś, choć oczywiście nieświadoma, najwyraźniej nie mam takiej potrzeby aby mieć kogoś kto będzie się mnie bezwarunkowo słuchał i wykonywał polecenia, nie czuję braków w bezgranicznej miłości, wole relacje z ludźmi, mogę wymienić myśl czy dać sobie nawzajem przyjemność.

2

@Comentateiro całkowicie podzielam Twoj pogląd

0

@DONANDRESINFINITY ja właśnie Trochę poczytałem i najczęstszym powodem chęci posiadania psa , jest podświadoma potrzeba do dominacji na kimś , poczucie że ktoś się Ciebei i masz nad kimś kontrole, jest podświadome działanie, ludzie mogą sobie sami nie zdawać z tego sprawy, dodatkowo jest to uwarunkowane, od kilkunastu tysięcy lat ,człowiek sprzymierzył się z psem i jest to jakby zapisane w naszych dna ale jednak motywację są różne, chęć opiekowania się czy potrzeba poczucia czegoś stabilnego w naszym życiu, itd

2

@Kinginiesta Czyli kupujesz sobie coś czyli psa, żeby Cię pokochalo.Dla mnie taka miłość nie ma żadnej wartości.Kazdy pies "kocha swojego pana" Nigdy nie nazwałbym bezwarunkowa miłością ale nie wchodźmy w to.Ja chyba właśnie zupełnie nie rozumiem, że ktoś ma taką potrzebę bycia kochanym przez psa z której nic nie wynika.Dla mnie to jest czysty i zdaje sobie sprawę że to ja jestem dziwny

0

@matkep dla własnej przyjemności oczywiście ale różnica jest taka, że nie wiążą się z tym żadne zobowiązania.Jesli chodzi o wydatki, to mogę ale nie muszę a poza tym, nie masz psa tak po prostu, tylko musisz go kupić, adoptować.Dobrze że to porównanie padło, bo właśnie chciałem napisać, że w dobie gdzie mamy komputery, konsole i w ogóle możliwości spędzania ciekawie czasu, posiadanie psa jest bez sensu z mojego punktu widzenia oczywiście

2

@Kinginiesta a widzisz mylisz sie, bo to sa argumenty które zdecydowanie w jakiś sposób do mnie przemawiają, poza tym ostatnim o bezwarunkowej miłości

0

@Barcanajlepszyteam i to tyle, że pomacha Ci ogonkiem? chociaż, dobra mój wujek miał podróbkę chihuahua i to był jedyny którego spotkałem w sowim życiu z którym można całkiem zabawnie spędzić czas, totalnie szalony pies ale 99% psów są zbedne

0

Komentarz usunięty

2

@Jakchcesz Uważam że nie do końca trafione porównanie z pizza, wobec pizzy nie masz żadnych zobowiązan.Ja nikogo nie obrażam, ja po prostu staram się zrozumieć ten fenomen, że większość ludzi na świecie czuję potrzebę posiadania psa i nie rozumiem za cholerę jaki jest tego powod

1

@partymaker możesz to tak nazwać, jesli masz taką ochotę, nie czuję się obrażony.

8

Jest jedna rzecz, która zwłaszcza w Polsce ludzie uwielbiają a ja tego absolutnie nie rozumiem.Chec posiadania psa, nie rozumiem tego fenomenu, tego pragnienia żeby mieć psa.Co Ci daje pies? Musisz wydawać na niego ogromne pieniądze, tracić czas a w zamian w sumie nie masz z tego żadnych korzyści.Chyba że jest tak, że ludzie mają potrzebę, żeby ktoś ich słuchał w sensie wykonywał ich polecenia i to jest dla mnie jedyne wytłumaczenie

0

@Popitek12 Nie ma takich miejscowości w Polsce

0

@Katalończyk 99 rozumiem przekaz ale to nie są teorie spiskowe, tylko fakty ogólnie dostępne a pominąłem informacje że jego ojciec, był architektem, przy budowie Trump Tower a jego żona została miss w jakimś konkursie który organizował Trump xd

1

Ten świat, to jedno wielkie kłamstwo i manioulacja.Caly ten Charlie Kirk, to również wykreowana postać, przez potężnych i bogatych ludzi, praktycznie tak samo jak jego żona.Oboje już w wieku 18 lat, porzucili studia i założyli ona fundację a on firmę, oboje przeznaczyli na to miliony dolarów.Nigdy nie wierzę w jakiejś oddolne ruchy i to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że nie istnieje takie zjawisko

0

Komentarz usunięty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?