3

@Bykunn Nie, jest bardzo trafione. Spójrz na to od ekonomicznej strony. Gdyby służba zdrowia nie była tak zNFZtowana rynek byłby bardziej konkurencyjny, a na tym mogliby zyskać tylko pacjenci. Odniosę się do jednej z patologii przytoczonych przez profesora. Jak wyglądają badania w szpitalach? Robią takie, które najmniejszym nakładem kosztów dają jak największe dofinansowania, a badania nieopłacalne są przez dyrektorów i menadżerów odradzane lekarzom i tak działa ten system. To są podstawy ekonomii.

4

@Bykunn Mój profesor powiedział kiedyś, że służba zdrowia to najbardziej patologiczny system, bo to jedyna usługa gdzie usługobiorca zabiega o usługodawcę, a nie na odwrót. Zresztą podawał bardzo wiele patologii nfz wziętych z życia, bo sam współpracuje z wieloma szpitalami.

1

@IronSanHybrid ,,Taka murzyńskość".

1

@NorbiTBOB [03:30] Użytkownik fcbarca.com przypomniał mi, że w Barcelonie jest ktoś taki jak Braithwaite.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@IronSanHybrid Klasyka gatunku, hihihihihi.

0

@IronSanHybrid Śmieszne ;)


0

@Mns21 Dla zbalansowania wątku:


A tak na poważnie, cieszę się, że Polskę to całe bagno omija szerokim łukiem.

0

@NGTRX Można wrzucać setki danych i interpretować je w celu podkreślenia ,,prawdziwości" swojej tezy. https://imgur.com/a/TnXarzM
Czy to rozwiązuje jakikolwiek problem? Czy może pozwala nam się czuć lepiej z tym, że zamykamy się w logicznym więzieniu własnych myśli, gdzie czujemy się bezpieczni przed inną rzeczywistością? Moim zdaniem nikt z nas nie zmieni ot tak całego systemu. Potrzeba na to wiele pokoleń i zmiany kultury myślenia większości społeczeństwa. Dobrym przykładem do tego jest biblijna przypowieść o Mojżeszu i jego 40 latach wędrówki. Tak już mam, że hipokryzja działa na mnie jak czerwona płachta na byka, a jeszcze bardziej irytuje mnie jej propagowanie ;) wobec czego czasami jest mi ciężko przejść obok niej obojętnie. Również pozdrawiam i zmykam, bo mam jeszcze sporo pracy, a siedzę na LR :(

1

@NGTRX Paradoksalnie nie zrozumiałeś o czym piszę, a jednocześnie to potwierdziłeś. Owszem, od policji oczekuje się więcej odpowiedzialności niż tego, co możemy zobaczyć na różnych nagraniach. Nie neguję tego, gdyż ta grupa społeczna w mojej ocenie powinna wręcz świecić przykładem. Jednocześnie nie oznacza to, że powinniśmy generalizować i traktować całą resztę przez pryzmat poszczególnych przypadków. Zarówno jedne jak i drugie działania pod żadnym pozorem nie powinny być żadnym pretekstem do usprawiedliwiania złych czynów, a niestety odnoszę wrażenie, że to właśnie próbujesz robić. Podobnie autor wątku @semafor napisał, że ,,To, że tam przez prowokatorów i zamieszki spłonie kilka sklepów jest małą ceną za wolność i równość milionów ludzi, którzy mają po prostu dość." To jest ta równość i wolność? Przymykanie oka na krzywdę niewinnych ludzi w zamian za poczucie urojonej sprawiedliwości.

Ponownie źle zrozumiałeś moją wcześniejszą wypowiedź. Pokazałem tylko, że wrzucanie filmików nie jest żadnym argumentem w tej sprawie. Podobnie nie wiem skąd wyciągnąłeś wniosek o jakiejś wojnie ras - nigdzie nic takiego nie pisałem. Uważam, że system jest patologiczny w całej rozciągłości i skutki tego nie dotykają wyłącznie czarnych obywateli, ale wszystkich. Podobnie jak pisałem niedawno w innym komentarzu, zamiast wychodzenia na ulicę i krzyczenia wolałbym zobaczyć realne działania. Jeśli ktoś wierzy, że te protesty coś zmienią, pokazuje tylko jak bardzo jest naiwny.

3

@semafor Mnie bardzo bawi to jak w niektórych postach wypływa hipokryzja. Kiedy mówi się o wandalizmie i przestępstwach popełnianych w ramach ,,protestu", pewnie sam broniłbyś tę sytuację i wykazywał, że to przecież osobne przypadki niemające nic wspólnego z całą ideą. Zgadzam się, nie powinniśmy oceniać wszystkich na podstawie grupy zdeprawowanych osób, ale dlaczego nie zastosujesz tej samej retoryki w stosunku do policji. Może dlatego, że jest to sprzeczne dla wielu głoszonych tez? Fajnie, podałeś wiele statystyk i danych. Niedawno oglądałem film na youtube, gdzie na różnych przestrzeniach życia to biali wypadali gorzej od czarnych, i wiesz co? Ten film został usunięty w myśl zasady ,,rasizm działa w jedną stronę".



Takich kompilacji jak ta jest mnóstwo i również bardzo szybko znikają z propagandowej tuby. Czy to znaczy, że wszyscy czarni tacy są? Czy wrzucone powyżej filmy wskazują na to, że wszyscy policjanci to źli ludzie? Cherry picking.

8

@Chwytliwy Przez składnię zdania ciężko cię zrozumieć. Dlaczego zakładasz, że "załatwili go" za kolor skóry? Masz jakieś dowody na to, że to byli rasiści, a nie psychopaci, którzy niezależnie od koloru skóry nadużywali swojej władzy? Różnego rodzaju grupy interesu zaangażowały media do forsowania jednego rodzaju narracji, a psychologia tłumu wciąż sprzyja usprawiedliwianiu nieracjonalnych zachowań. Odnosząc się jeszcze do tego, że autor filmu nie rozumie tematu... Naprawdę nie uważasz, że świat byłby lepszym miejscem, gdyby wszyscy protestujący nie przyczynili się do poprawy sytuacji realnymi czynami? Łatwo jest mówić, krzyczeć i pisać w internecie, tylko zadaj sobie pytanie, co to właściwie zmienia.

1

@PatrychoO Nie ma to jak w pamięci po zmarłym Floydzie wkurzyć, używając najdelikatniejszego słowa, wszystkich graczy.

0

@13th Dać ciastko czy mieć ciastko? Oto jest pytanie! (Byle tylko jego ewentualne rządy nie wyglądały podobnie)

1

@Thoms94 Szkoda, że EA nie weźmie się za zrobienie prawdziwej Fify Street. Tradycyjnej wersji nie kupuję już od paru lat, ale po ten tytuł z chęcią bym sięgnął.

0

@Janiama Możesz trochę rozwinąć tę myśl o kompleksie białego? To znaczy, jestem ciekawy jak się objawiał. Swoją drogą ten obraz przypomina mi trochę Kante z Chelsea, jeden z piłkarzy, którego darzę ogromną sympatią :)

0

@IronSanHybrid Idąc tropem tej analogii, chyba bardziej trafne byłoby powiedzieć, że spotkał kilka Oli, które były idiotkami i chciałby poznać jakąś "normalną". @Ratamahatta Te osoby wykorzystują różnego rodzaju preteksty tylko dlatego, że społeczeństwo wielokrotnie na to przyzwalało i teraz niektóre osoby traktują je jak normę. Można się więc zgodzić, że po części są temu winni źli biali ludzie ;)

4

@MesQueUnClub96 Wielki sukces naszego rządu!

2

@zadafcb Pan Pereira zderzył się z czołgiem.

1

@DonVincenzo Okej, a ty stopy ;)

1

@kerouac Moim zdaniem historia naprawdę musiałaby zagrać nam na nosie, gdyby zglobalizowany świat zapadł w konflikt na tle rasowym. Przypadki zwalczania inności czy strachu przed nieznanym są wciąż żywe i czysto hipotetycznie, jakiś szalony dyktator byłby zapewne w stanie porwać za sobą głupotę ludzi jeszcze nie jeden raz. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak, że służyłoby to raczej jako jeden z "argumentów" usprawiedliwiających wojnę wśród własnych obywateli niż było ogniskiem konfliktu. Przypomina mi się jeden z odcinków Black Mirror, w którym żołnierze mieli tak przetransformowany obraz, że zamiast innych ludzi strzelali do kosmitów. Tak było łatwiej.


9

W kontekście ostatnich wydarzeń gorąco polecam obejrzeć ten wywiad:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=am_pK5T2Dwo&feature=emb_title

1

@kamill// Niestety odsetek rozsądnych ludzi jest zalewany przez ścieki, które przybywają z każdej strony. @YoNoEntiendoNada Myślę, że mógłbyś spokojnie stać po stronie przeprowadzającego wywiad ;)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=am_pK5T2Dwo&feature=emb_title

1

@RMS Ja niestety się na rolkach nie znam, więc nie pomogę :(

0

@RMS Też "protestujesz" w USA?

1

@YoNoEntiendoNada Zupełnie przypadkowo ;)

1

@YoNoEntiendoNada Nie wiem na jakim etapie czytania się zatrzymałeś, ale masz sporo do nadrobienia. Wstrzymaj się od oceniania tego, co uważam, bo nie idzie ci to najlepiej. Bardzo zabawne jak próbujesz odbiec od tematu i odnosisz się do rzeczy, których wcale nie napisałem. Tak jak mówię, masz problem z analizą i wyciąganiem wniosków. Może powiedz naukowcom, że geny mają niewielki wpływ na inteligencję - też się pośmiejemy. Przecież ty jesteś ostatecznym decydentem prawdy! Wszyscy, którzy myślą inaczej to Sebixy! Tak samo mógłbym manipulować pisząc, że na koncept inteligencji wpływa więcej czynników niż same geny. PS. Powiedz mi kolego ile nagród nobla mają mieszkańcy afryki ;) Doprecyzuję, nie licząc pokojowych.

1

@Mns21 Odpowiedź na to pytanie leży w dwóch pierwszych słowach twitterowego posta ;)

0

@YoNoEntiendoNada Czytając te wywody, wypada tylko zgodzić się z tym, że dopasowałeś do nich nazwę swojego konta. Fakt, środowisko ma wpływ na nasz rozwój, ale jeśli odrzucasz wpływ genetyki na inteligencję, zaprzeczasz tym samym teorii ewolucji. Bardzo wyraźnie widać masz tendencję do interpretowania badań do swoich tez, odrzucając niewygodne fakty. Chyba przeczytałeś po prostu za mało książek..

1

@Chakalaka Urban nigdy nie zawodzi! ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?