1

@Nou Wydaje mi się, że 10 lat to zbyt mały okres by mogło się cokolwiek w tym względzie zmienić. Przyczyna tego stanu rzeczy istnieje moim zdaniem w obrazku, który wrzuciłaś rozpoczynając dyskusję. Tak krótki czas nie jest nawet wystarczający do całościowej wymiany generacji sportowców. Jasne, pieniądze z pewnością pomogą wyrównać pewne dysproporcje, ale pozostaje wiele kwestii nie do przeskoczenia. Wydaje mi się, że kobiety mają do wykorzystania spory potencjał, jednak nie można zapominać o tym, że mężczyźni też nie staną w miejscu i będą się rozwijać. Sam również interesuję się szachami, jako amator, ale nigdy nie zastanawiałem się nad tym, dlaczego żadna z kobiet nie jest w stanie wejść na najwyższy poziom i w sumie uznaję to za ciekawy temat do rozważań. Chodzi mi o to, że bycie geniuszem nie powinno rozróżniać płci, a jednak szachy temu przeczą. Nie jestem wyborcą konfederacji, ale jeśli miałbym się odnieść do Korwina, twierdzę, że żyje w swoim świecie i często nie przemyśli swoich słów, czego skutkiem jest np. ten post na twitterze.

0

@Chwytliwy Jeden z profesorów opowiadał nam kiedyś jak zmieniał błędną informację na wikipedii i ktoś cały czas ją przekręcał. Sorry, ale poziom angielskiego potrzebny do czytania artykułów naukowych (to coś zupełnie innego niż wikipedia) w stosunku do wrestlingu jest jak niebo i ziemia.

0

@Bykunn W powyższym poście Bosaka znajduje się poniekąd odpowiedź na pytanie "Na kogo w drugiej turze wyborcy konfederacji oddadzą swój głos". Nie od dziś wiadomo, że to ugrupowanie polityczne skupia w sobie wiele myśli, filozofii i poglądów, które są sobie bliskie, ale jednak nie do końca. W przypadku gdzie mamy do czynienia z kilkoma liderami, ciężko uniknąć walki o polityczne wpływy. Dla Bosaka te wybory prezydenckie były przede wszystkim znakomitym fundamentem do budowania swojej pozycji politycznej, szczególnie w obrębie własnej partii i wyborców. Jestem ciekawy jak będzie wyglądać konfederacja w następnych wyborach, bo z pewnością będzie to ciekawy twór.

14

@Jacu327 Bartomeu to kryptokibic Realu :P

2

@shinthps Zapamiętaj - tolerancja, tak samo jak rasizm, może działać tylko w jedną stronę.

2

@MarioVeB! "Otwarty" dobrze powiedziane ;) Jest tak samo otwarty na prawą stronę jak Bosak na lewą. W tym względzie niczym się nie różnią.

8

@kerouac Ja już sobie wyobrażam jak wyborcy konfederacji z LGBT z tyłu głowy oddają głos na Trzaska ;)

0

@Azi Tak, zatrzymać Andrzeja.

2

@DLFCB Bycie kibicem piłki nożnej nie oznacza zamykania oczu na pozostałe kwestie.

0

@Danny Gaucho Może i tak, ale czy którykolwiek ze startujących obecnie kandydatów mógł realnie zmienić ten system? Taka kultura tego kraju, potrzeba jeszcze wiele pokoleń.

0

@BarcaInfo Pique zawsze lubił dużo mówić. Zamiast na twitterze powinien wykazać się na boisku.

1

@kerouac Wiesz, że wymagając od Umtitiego większej pracy w obronie jesteś okropnym rasistą?

0

@Chwytliwy Ten program jeszcze leci?

3

@Mario96w za ogon.

2

@Danny Gaucho Niby jest wystarczająco czysto, ale w sumie niczym nie czyści się tak przyjemnie jak darmowym mopem z notatnika, więc właściwie można posprzątać jeszcze raz.

2

@Kapitan hawk Po co mop, skoro już pozamiatane? ;)

0

@Kusco15 Właśnie pokazujesz, że sam nie rozumiesz o czym mówisz. Jeśli sądzisz, że bycie politykiem, zwykłym, szeregowym politykiem, wymaga niebywałej inteligencji to mogę się tylko zaśmiać. Oczywiście, że w polityce są wybitne jednostki, najczęściej liderzy, ale szczerze wątpię, że ktokolwiek z nich odkryłby coś fascynującego. Przede wszystkim, tego nie można zbadać doświadczalnie w proponowany powyżej sposób i takie obietnice nie mają większego sensu. Obecnie żyjący ludzie mają mózgi przystosowane do startu z wyższego pułapu. Zupełnie inną kwestią byłoby życie w warunkach tamtejszych obywateli i zaproponowanie ciekawych koncepcji. Musisz nauczyć się rozróżniać inteligencję od mądrości i kreatywności.

5

@justfootball Mają taki wybór.

0

@Kusco15 Zupełnie się z tym nie zgodzę. Sokrates, Platon i inni geniusze złotych wieków przewyższaliby intelektem większych polityków - mieli po prostu mniejszy zasób wiedzy i świadomości otoczenia, a jednak byli w stanie dojść do tak genialnych odkryć, że większość z nich jest filarem funkcjonowania dzisiejszego świata, oczywiście w przeobrażonej, podlegającej ewolucji formie. Zresztą, obecni politycy nawet bez zestawiania ich z takimi ludźmi nie wystawiają sobie najlepszego świadectwa, więc o czym rozmawiamy? :D

2

@Ghostface Czasami w takich sytuacjach liczą się detale(i szczęście). Kiedyś jak wiedziałem, że jestem na styk i spieszyłem się na autobus, nie zawiązałem jednego buta, bo intuicja podpowiedziała mi, że bym nie zdążył. Słusznie, bo do autobusu wbiegłem dosłownie w ostatniej sekundzie :P Ostatnio czytałem nawet historię jednego przypadku z wypadku górskiego, gdzie gdyby nie przelatujący obok "jednoosobowej ekipy" ratunkowej helikopter, akcja opóźniłaby się o 4 godziny, co w konsekwencji przesunęłoby ją o 12 śmiertelnych dni, gdyż 4 godziny później rozpoczęła się uniemożliwiająca prowadzenie akcji ratowniczych burza.

0

@koksik2700 Dobra płachta na byczqw widzę.

0

@bartekvisca Dobrze się prezentuje, potrafi budować składne zdania. Te dwie cechy, których nie miała Kidawa robią diametralną różnicę.

0

@Janiama W takim razie jest to bardziej kontratak w stronę PiSu niż sensowny postulat.

0

@Mesi12 To w sumie trochę śmieszny postulat, bo żadnego naruszenia tego programu w bliskiej przyszłości nie będzie.

1

@zadafcb Oj tak... W takich chwilach ma się ochotę wyrządzić niewyobrażalną krzywdę każdemu rujnującemu cenne sekundy :D

2

@zadafcb Ja kiedyś spóźniłem się na tramwaj, konsekwencją czego było spóźnienie na pociąg. Do tej pory mam w myślach obrazek zamykających się drzwi tramwaju, kiedy sam stałem po drugiej stronie ulicy z wyrazem bezsilności na twarzy :D

6

@Janiama Wydaje mi się, że taka jest jego dziennikarska rola i dobrze się w tej konwencji odnajduje. Lubi drążyć niewygodne tematy i stawiać rozmówców raczej w złym świetle, pasowałoby użyć wulgaryzmu - lubi się, hmm. Czasami irytują mnie jego techniki manipulacji i wręcz natarczywe próby dyskredytowania rozmówców, ale tak jak wspomniał przedmówca - jest w tym skuteczny. Podsumowując, myślę, że ma La Ramblę pasowałby idealnie. Z pewnością miałby się tu z kim pokłócić ;)

0

@Naturopata Chyba Żółtek jest najbliższy wskazanym powyżej preferencjom politycznym.

0

@Bykunn Stan wyjątkowy raczej nie wchodzi w grę, chociaż jak będą potrzebowali szybko przepchnąć coś pilnego, mogą skorzystać z pretekstu wirusa. Obejście ustawami to już bardziej standardowa ścieżka, ale chodziło mi o coś idącego o krok dalej, czyli w jakiś sposób ograniczenie instytucji samego prezydenta.

0

Myślicie, że PiS w przypadku negatywnego scenariusza byłby w stanie przepchnąć ustawy ograniczające wpływ na państwo prezydenta? W przypadku sądów i prokuratury udało się całkiem nieźle, dlatego ciekawi mnie ta kwestia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?