Viscael11Barca
Dołączył/a: styczeń 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@IronSanHybrid Jestem ciekawy czy scenariusz rozwinąłby się podobnie gdyby nie ten film. Nie jestem także przekonany do intencjonalności nagrania, ale nie znam tego pana, więc wstrzymam się od oceny.
0
@MESSIah16 Zawsze możesz coś napisać. La rambla na pewno się ucieszy ;)
2
@Janiama Bożyszcze sześćdziesięciolatek ;)
3
@Ghostface Niestety, ale problem ten jest pokłosiem całego dennego systemu edukacji w Polsce. Nie ma żadnego procesowego myślenia. Zresztą wystarczyłoby powiedzieć, że nie ma myślenia. Jaki sens mają studia, gdzie większość studentów przez większość swojej edukacji robi za skrybów, tylko po to, aby niedługo po egzaminie o większości rzeczy zapomnieć?
0
@T_TG Jeśli zamierzasz wytrwać w tym postanowieniu, to teraz przynajmniej nie odejdziesz zapomniany :P
0
@Janiama Być może dzieje się tak dlatego, że ekosystem La Rambli z kilkoma wyjątkami jest jednorodny i ma podobne zdanie odnośnie piłki. Ciężko odnaleźć wątki o charakterze wyraźnej polaryzacji. Dla kontrastu można podać temat Neymara, który poruszany przez pewnego użytkownika był często ,,klikalny". Nie ma kontrowersji, emocji, kłótni, a co za tym idzie mniej zażartych dyskusji.
1
@kamill// Chciałem napisać na pw, ale wyskakiwał mi błąd. W każdym razie podrzucę link: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8526107#comment-8526145 a odpowiedź znajdź sam ;)
7
@kamill// Nie ma sensu dyskutować z tym użytkownikiem. Sam ora się notorycznie i najwidoczniej sprawia mu to dobrą zabawę. Gdybym siedział na tym forum od wczoraj, pewnie pomyślałbym, że jest zwykłym trollem, ale nie... niestety nie jest.
0
@IronSanHybrid Ja bym nawet nie miał nic przeciwko, gdyby tylko kary wymierzane przez kościół były jeszcze bardziej surowe niż te wymierzane przez sądy. Wiemy jednak, że dopuszczenie proponowanego przez księdza prawa, doprowadziłoby tylko do pogłębienia patologii kościelnych. Z ambony często ładnie wszystko brzmi, ale kiedy księża sami mają się do tego zastosować.. różnie bywa ;)
11
@Explode Można zacytować Sapkowskiego. Do Janiamy akurat by pasowało :D ,,Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10."
7
@Janiama Jestem ciekawy czy jak myślisz tak o tusku to odpływa ci krew z mózgu. To by po części wyjaśniało twoje wpisy ;) Mnie żaden Tusk nie boli, naprawdę mam wobec niego ambiwalentny stosunek, ale te hektolitry wazeliny, które wlewasz w swoje komentarze... osobna kwestia
14
@Janiama Ano tak, przecież ty wiesz zawsze wszystko najlepiej i twoje zdanie jest najważniejsze, zapomniałem ;) Bardzo mi przykro, ale tak samo gdzieś mam twoją opinię i nie chodzi mi wcale o tuska, ale o hipokryzję, którą co rusz wykazują się na tej stronie zaciekli agitatorzy polityczni. Jak ci to nie pasuje to nie odpisuj.
18
@Janiama Najzabawniejsze jest to, że gdyby to samo powiedział Kaczyński o drugiej stronie barykady, od razu byłoby tu ogromne poruszenie. No ale skoro powiedział to Tusk.. Kozak! :)
0
@Bagsik88 No bardzo ładnie, potrafisz kopiować moje zdania, a może wykażesz się czymś jeszcze? Dodatkowo przeinaczasz sobie moje słowa. Nie pisałem, że serial to rzeczywistość, ale dzięki niemu wyrobisz sobie lepszy pogląd na politykę, o której nie masz pojęcia. Od razu widać, że w polityce kierujesz się emocjami i nie potrafisz ocenić sytuacji ,,chłodnym okiem". Leci opcja ignoruj. Jak chcesz dyskutować to się najpierw doedukuj.
0
@Bagsik88 Widzę, że muszę tłumaczyć jeszcze bardziej dosadnie, bo niewiele dociera. Okres wyborczy trwa dla partii cały czas. Jeśli uważasz, że zdobywanie głosów i przekonywanie do swojej partii wyborców, kończy się z chwilą ogłoszenia wyników wyborów, utwierdzasz mnie w przekonaniu, że niezbyt dobrze odnajdujesz się w realiach polityki. Nie wiem, może obejrzyj sobie House of Cards i zobacz, że to nie jest to samo, co pokazują w telewizji czy prasie. Odnosząc się do drugiego zarzutu, wręcz przeciwnie. Naprawdę nie mam ochoty udowadniać komuś, że ziemia nie jest płaska, a tym bardziej dostarczać na żądanie oczywistych dowodów dostępnych na każdym kroku. Jeśli jest Ci ciężko zaakceptować przedstawianą przeze mnie rzeczywistość - w porządku. Nie mam ani czasu, ani ochoty próbować ,,nawrócić" przekonywać do swojego zdania na ten temat.
0
@Bagsik88 Przeczytaj sobie chociażby powyższy post @Bykunn. Ja nie jestem na żadnym z fanpagów, ale z wierzę mu, że takie słowa tam rzeczywiście padały. Wystarczy w najmniejszym stopniu interesować się polityką i jeśli nigdy nie widziałeś takich wypowiedzi ze strony PO to naprawdę współczuję. Zresztą, sam fakt, że nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki google... Wystarczy wpisać ,,Rozliczymy PiS" i już masz setki dowodów. Pierwszy z brzegu: https://koduj24.pl/rozliczymy-pis-z-kazdej-zlotowki-z-kazdego-przestepstwa-z-kazdej-niegodziwosci/
Nie sądzę, że jest sens kontynuowania tej dyskusji. Mam nadzieję, że po prostu mało interesujesz się polityką, bo prezentowane przez ciebie stanowisko zakrawa strasznie o hipokryzję.
0
@Bagsik88 Na to pytanie odpowiedziałem powyżej. Może zbyt zawiłym językiem, dlatego powiem prosto - Z tego samego powodu, który motywuje opozycję do mówienia o tym, że będzie rozliczać PiS. Mówiąc najprościej jak się da - zdobyć wyborców i wygrać wybory.
0
@Bykunn Obawiam się, że to wcale nie będzie takie proste z uwagi na działania, które PiS konsekwentnie prowadzi od niemalże początku okresu swojej władzy. Tak jak zarówno kiedyś jak i dziś mówi się o dekomunizacji sądów i prokuratury, niedługo będziemy mówić o dePiSacji tychże organów państwa. Przecież macki obecnej partii rządzącej siedzą już w nich tak głęboko, że nawet po przejęciu władzy przez kogoś innego, ostry cień PiSu będzie nad nami ciążył. Nawet gdyby ci młodzi posłowie chcieli, to w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się, że niewiele mogą. Poza tym, nie od wczoraj znane są hasła "Jednego wielkiego układu". Nie pamiętam kiedy nie występowały one w retoryce opozycji. Można powiedzieć, że nawarstwianie się afer i nieudolność w organizacji partii cyklicznie da się zobrazować w wynikach wyborów. Słowo "cyklicznie" jest niestety największą goryczą tego wydarzenia, bowiem na politycznym talerzu serwuje się nam od lat jak głupkom tego samego odgrzewanego kotleta.
5
@Chwytliwy Może dlatego, że obie strony współżyją ze sobą na tyle długo, że "wyciąganie brudów" mogłoby się skończyć dla każdej z nich samozagładą? Aktualnie wszyscy postępują według zasady Ja Ok - Ty Ok, czyli każdy z polityków śpi spokojnie.
2
Bardzo często w dyskusjach politycznych na LR obrońcy poprzedniego rządu i jego przedstawicieli bronią niewinność zamieszanych w różne afery osób poprzez argument, że nikt ich nie skazał, nie ma wyroków i tak dalej. Jestem bardzo ciekawy czy kiedy PiS straci władzę, opozycja zajmie się chociażby popularną w ostatnim czasie sprawą Szumowskiego i padnie jakikolwiek wyrok. Myślę jednak, że będzie jak zawsze i nieuchronność kary będzie czym innym dla prominentnego polityka, a czym innym dla zwykłego obywatela.
3
@NeroTFP Z jednej strony wiem do czego zdolni są ludzie, ale jednak wciąż mam nadzieję, że to jest trolling(pisanie do korepetytora j.polskiego - śmieszne, he he) albo jakiś test :D tzn. Nadawca oczekuje odesłania tej samej wiadomości bez błędów. Stawia wyzwanie. Właściwie, nawet odstawiając na bok te teorie spiskowe, odesłanie wiadomości bez błędów jest całkiem ciekawym wyjściem z tej sytuacji. Możesz jeszcze pod koniec napisać, że pierwsza lekcja była gratis czy coś w tym guście ;)
2
@tobiasson92 Wiadomości są bardzo rzetelnym źródłem informacji. Wystarczy tylko każdą informację traktować w odwrotny sposób i już będziemy wiedzieć jak nie jest naprawdę.
1
@Barca1992 Akurat przypadkiem oglądałem tę konferencję i po chwili, jak już zdążyli przetrawić to przez polityczny umysł, odpowiedzieli. Mam na myśli to, że po prostu odpowiadali w taki sposób, że to Redaktorka miała wypaść niekorzystnie. Ogólna idea wypowiedzi była taka - Mówimy o Trzaskowskim, bo trzeba pokazać jego nieudolność w zarządzaniu Warszawą, aby ktoś taki nie mógł zarządzać Polską.
0
@Bykunn Nie, forum śledzę od kilku lat, a to, że nie czytam każdego wpisu na LR to chyba naturalne. Nawet jeśli takowa opinia się gdzieś przewinęła, to i tak, porównując do skali zwolenników Tuska na tej stronie, zaginęła gdzieś w gąszczu innych komentarzy, albo po prostu nie miałem szczęścia trafić na taką dyskusję. Rozumiem, że śledzisz wszystkie posty na LR? Jeśli tak to gratulacje, bo to nie jest proste osiągnięcie. Co do ostaniej części, nie wiem czy mogę się uznać za typowego przeciwnika POPSL, bo jestem w zasadzie przeciwnikiem tego całego systemu i każda partia wywołuje u mnie w mniejszym lub większym stopniu niechęć, ale jak możesz się domyślić z poprzednich wpisów - doceniam Tuska jako polityka.
0
@macio_944 Bardziej miałem na myśli osoby starsze. Nawet rozmowa z jedną z nich tchnęła mnie do rozpoczęcia tej dyskusji, bowiem większość jej poglądów były jakby kalką głoszonych przez TVP ,,wiadomości"
0
@Bykunn Trochę na forum siedzę, ale nigdy takich opinii nie widziałem ;) Wydaje mi się, że w takich dyskusjach brakuje przede wszystkim innych grup społecznych. Chociaż biorąc pod uwagę, jakie szambo wypływa w niektórych dyskusjach politycznych... może lepiej nie. Mam na myśli to, że na przykład niektóre osoby traktują Kaczyńskiego z większym umiłowaniem niż niektórzy tutaj Tuska, ale ta grupa społeczna nie jest tak aktywna w internecie.
1
@macio_944 Mimo wszystko próbował kiedyś startować w wyborach i działać na pierwszej linii frontu, co jak zauważyłeś, zupełnie nie pasowało do jego charakteru. Dla mnie jego decyzja o odsunięciu się w cień i wystawianie pionków, była jedną z najlepszych w całej jego karierze.
4
Na LR często widzę dyskusję o Tusku, ale nigdy nie widziałem, by ktoś wypowiadał się w podobnym tonie o Kaczyńskim. Chodzi mi o jego klasę polityczną, bowiem moim zdaniem tak samo jak i Tusk, jest genialnym politykiem. Dlaczego? Wie jak utrzymać się u władzy, a nie oszukujmy się, o to w polityce chodzi. Od razu zaznaczam, że nie oceniam jego działań pod kątem tego czy są dobre czy złe i nie oceniam, jakim jest człowiekiem poza polityką. Zapraszam do dyskusji.
1
@Danny Gaucho Racja, przepraszam, spojrzałem na licznik do końca filmu. Chodziło mi o sytuację z 1:50, gdzie jakaś ,,kobieta" wyskoczyła później z kijem.
Moim zdaniem każdego człowieka powinno się traktować z szacunkiem, ale tak samo kiedy narusza nasze prawa, mamy prawo się bronić i płeć nie powinna być żadnym wyznacznikiem.
2
@Danny Gaucho
Przewiń sobie do 1:31 i powiedz, co byś zrobił w takiej sytuacji. Uciekł, bo kobiety nie można uderzyć? Moim zdaniem takim osobom bliżej do kategorii zwierząt niż kobiet i nie uważam, że zasługują one na wyjątkowe traktowanie.
https://www.sadistic.pl/pussy-passes-denied-vt515815.htm