1

@Hushovt To takie fajne, ustawiać Bartomeu i prowokować ludzi?

0

@barcelonaLM Gdzie można zobaczyć ten wywiad?

0

Czyli Suarez też zostaje ;)

1

@Janiama Nie mam do Ciebie żadnego problemu, ale nie lubię wszelkiego rodzaju obietnic bez pokrycia. Moim zdaniem to świadczy o braku honoru i pewnej hipokryzji. Jeśli wiesz, że nie dotrzymasz jakiejś obietnicy - po prostu jej nie składaj, to jak rzucanie słów na wiatr i myślę, że większość osób ma właśnie o to pretensje i się przyczepia. Wracając do sedna sprawy, sam pisałem niedawno w podobnym tonie o tej całej sytuacji z Messim i powtórzę jeszcze raz - mam nadzieję, że Bartomeu nie ośmieszy po raz kolejny naszego klubu.

3

Rozumiem rozgoryczenie i żal Messiego. Rozumiem, że ma dość upokorzeń spotykających go przez kolejne lata i rozumiem także to, że nie chce więcej czuć tej samej bezsilności. Ludzie obwiniają go za porażki, więc czemu chcą go tu trzymać? W końcu nikt bardziej niż Leo nie zasłużył sobie na prawo by móc czuć się niedocenionym i niechcianym. Wcale nie tak dawno temu, kibice z otwartą buzią patrzyli na Argentyńczyków, którzy wskazywali Messiego palcem jako głównego winowajcę porażek. To samo dzieje się teraz, w Barcelonie. Przecież człapał przez cały mecz! Postawa niegodna kapitana!
Uważam, że inteligencja boiskowa Messiego i jego doświadczenie są na tyle duże, iż widział różnicę klas pomiędzy Bayernem i Barceloną po kilkunastu minutach gry. Zdaje się, że łatwo patrzeć na piłkę nożną z perspektywy jednego czy drugiego piłkarza, a tym samym zapomnieć, że to zawsze jest gra zespołowa. Pozwolę sobie zacytować fragment z biografii Steva Jobsa „Właśnie z takich ludzi, z zawodników najwyższej klasy próbowałem zbudować zespół pracujący dla Maca. Mówiono mi, że tacy ludzie sobie nie poradzą, że nie zniosą wspólnej pracy. Ale ja zdawałem sobie sprawę, że najlepsi zawodnicy lubią pracować ze świetnymi zawodnikami - tym, czego nie znoszą, jest konieczność pracy z przeciętniakami.” W obliczu tych słów, mówienie, że Messi ucieka z tonącego statku, jest tchórzem, beznadziejnym kapitanem, jest dla mnie wyrazem niezrozumienia pewnych kwestii. Żeby lepiej to uzmysłowić przypomnę zabawną opinię, że Messi bez Xaviego i Iniesty nie istnieje. Nie jest niczym nadzwyczajnym, ani odkrywczym, że posiadając większą jakość poszczególnych elementów, każdy z nich może wykorzystać jeszcze większy potencjał. Ten efekt nazywany jest synergią.
Przechodząc już do ostatniego wątku, należy podkreślić, że piłkarz jest pracownikiem, którego z klubem wiąże kontrakt. Jestem wielkim fanem Messiego, ale przede wszystkim fanem Barcelony. Żaden piłkarz nie może stać ponad herbem. Mam jednak głupią nadzieję, że w klubie zostanie wypracowany odpowiedni kompromis, a Bartomeu nie zażenuje po raz kolejny całej Barcelony. Messi powinien odejść do miejsca, gdzie będzie mógł grać na swoim poziomie. Barcelona zaś powinna wykorzystać czas po odejściu geniusza z Rosario na przebudowę klubu.

1

@Keriox W szafie pewnie też Messi.

1

@BarcaInfo Chłop od Neymara? Coś mi to mówi

1

@Salwik92 0 > 6 Nie brzmi logicznie, prawda? Liczby nie są przypadkowe.

1

@Janiama Zgadzam się, Semedo do momentu wytworzenia się wyraźnej przewagi Bayernu był zawodnikiem, który stwarzał duże zagrożenie. Później wszystko posypało się jak domino, atak Barcelony przestał istnieć, a tym samym Semedo stracił swój największy atut. Może obrona nie jest jego najmocniejszą stroną, ale kiedy ostatnio jakiś klub tak stłamsił Barcelonę, że tej pozostało się tylko bronić?

0

@kerouac Najbardziej ubolewam, że Suarez jest po prostu za wolny i podanie do niego piłki w kontrataku kończy się zazwyczaj stratą.

4

@IronSanHybrid Żaden poważny trener nie przyjdzie do Barcelony z tym pajacem w zarządzie, doświadczenie.

0

Przecież jakby tu zamiast Suareza grał Mbappe to każda prostopadła piłka byłaby sytuacją bramkową...

0

@Kurkmen Wychodzimy z Messim :)

0

@Comentateiro Przy takim scenariuszu Messi może nawet nie wchodzić, bo może być już po meczu.

1

@MichalZZZ Nie pamiętam kiedy ostatnio czekałem tak na mecz Barcelony. Oby się opłaciło i chłopaki zostawili wszystko na boisku.

1

@Chwytliwy Ograniczenie internetu to bardzo dobry wybór. Moim zdaniem powinieneś próbować robić wszystkie zadania razem z tablicą i na pewno się z nią dobrze oswoisz. Bonusowo podrzucam pomysł, że jak będziesz tuż przed maturą to możesz zrobić na Rambli codzienny cykl "zadania maturalne - matematyka". Sam chętnie bym wrócił kilka lat wstecz i sprawdził ile wciąż potrafię. Spróbuj np. wytłumaczyć w odpowiedzi, żeby nie spojlerować, jak rozwiązać zadanie. Jak powiedział Einstein „Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz”.

0

@Janiama Tak, całkiem nieźli.

0

@semafor Gdyby tylko tak dobrze strzelał jak dryblował.. ale nie gra już dla nas, więc może sobie pudłować.

1

Cieszę się, że PSG przechodzi dalej i więcej spotkań na najwyższym poziomie przed nami. Wspaniale ogląda się Neymara w takiej formie. Przyjemnie ogląda się ofensywny futball, którego brakowało dzisiaj niestety u Atalanty.

5

@IronSanHybrid W książce kucharskiej La Rambli znalazłoby się jeszcze sporo przepisów na gorącą dyskusję. Mogę rzucić trop i powiedzieć, że pod tytułem "Jedna z najbardziej niestrawnych potraw" znajduje się składnik znany jako Neymar.

0

@Jordi10 Wiesz może z jakiego to meczu? Bo na pewno nie ostatniego, koszulki i herb na spodenkach przechodzącego rywala się nie zgadzają.

Edit: @lioney10 odpowiedział zanim odświeżyłem.

2

@Maniek9444 Dostęp do Marihuany jest tak prosty, że nielegalna jest tylko formalnie. Zresztą, kto naprawdę chce to inne narkotyki też dostanie. Uważam, że z korzyścią dla państwa byłoby w jakiś sposób zagarnąć szarą strefę, co oczywiście wiąże się z legalizacją wielu środków.

4

Komentarz usunięty

1

@Ghostface "Tylko na podstawie tego że dziewczyna ma lewicowe poglądy wiesz, że kocha ona ludzi?" Zostało już wielokrotnie udowodnione, że większość z tych osób kocha tak naprawdę tylko siebie i swoje przekonania. Walczą o to by ich wymarzony świat istniał bez konfliktu z rzeczywistością, a "szczęście" drugiego człowieka jest efektem ubocznym tych działań.

1

Komentarz usunięty

4

@ranger3120 Żarcik opowiedziany po profesorsku.

0

@LuisSalvano Niestety w tej bajce był tylko jednorożec.

1

@Mesi12 Polecam obejrzeć cały materiał i zażyć większą dawkę "tolerancji"


0

Przed chwilą ktoś coś pisał po hiszpańsku, dyskusja została usunięta i niestety nie zdążyłem odpisać. Jeśli masz ochotę pogadać po hiszpańsku, odezwij się na priv :)

0

@BarcaInfo Ja tam widzę rękę ;d

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?