3

@macio_944 Ja się zgadzam. Najlepiej żeby podzielili nasz los, trafili na Bayern i dostali solidny oklep. Odpadnięcie po zaciętym boju z Atalantą jest nieco mniej satysfakcjonujące ;) @Jacu327 Czy te kilka milionów robi jakąś różnicę przy tak potężnych budżetach? Nie sądzę.

1

@MesQueUnClub22 Świadczy to wyłącznie o ich podejściu do tego tematu. Zadania z matematyki na podstawie są w większości przypadków bardzo podobne do zadań z poprzednich lat. Nie trzeba być Einstainem by móc zrozumieć tak nieskomplikowaną logikę i nauczyć się korzystania ze wzorów, które prowadzą przez maturę za rękę. Jednak ludzie ślepo wierzą w to, że matematyka to ogromy potwór i ja nie zdołam się jej nauczyć.

0

@swider2222 Granie na gitarze to była metafora, która miała uzmysłowić ci anemiczność twoich usprawiedliwień. Widzisz, porównaj sobie poprzednie wiadomości i tę ostatnią ;) Można? Brawo! To, że forum nie jest maturą z polskiego, wcale nie zabrania pisania wiadomości w sposób przyjemny dla interlokutora. Forum internetowe, dyskusyjne, opiera się jednak na słowach, a przez ich pryzmat zmuszeni jesteśmy ocenić innych ludzi. Jasne, nie musisz przekazywać swoich myśli w sposób literacki, ale chociaż zachowajmy podstawowe standardy. Cieszę się, że wziąłeś moje słowa do serca i skorzystałeś z porady.
P.S Nie każę ci odpowiadać na moje wiadomości oraz nie zmuszam do ich czytania.

0

@swider2222 Nie jest to estetyczne, a twoja powyższa wypowiedź to przejaw totalnej ignorancji, ale okej, nie każdy człowiek musi się poprawnie wysławiać. To tak jakbyś grał na gitarze i losowo wciskał jakąś nutę, tłumacząc przy tym "mam taki nawyk" No nie... wypadałoby coś z tym zrobić... Strzelam, że jesteś po 30/40 może nawet więcej i masz problemy z nauką. Czy to jest aż tak trudne, zapamiętać jedną prostą zasadę pisowni? Czy jak pisałeś wypracowania w szkole też rzucałeś "spacjami" na lewo i prawo? Pozdrawiam.

0

@swider2222 Odnośnie Shakespeare'a, wolę jego oryginalne dzieła, ale dzięki. Skoro jesteśmy przy polecaniu książek, znakomita lektura ;) - https://lubimyczytac.pl/ksiazka/76280/godel-escher-bach-an-eternal-golden-braid

0

@swider2222 Może znowu mi nie uwierzysz, więc zostawię dodatkowe źródło, pierwsze z brzegu: http://www.nasza.nysa.pl/images/doc/Zasady_pisania.pdf

0

@swider2222 Aha, czyli po prostu nie jesteś świadomy jak używa się spacji w budowaniu zdań. Przysłużę się ci i podpowiem, że na końcu zdania nie daje się spacji przed kropką. W przypadku przecinka, nie stawiamy go przed i po, wystarczy tylko z jednej strony. Zwróć na to uwagę w przyszłości, bo to wygląda jakbyś miał dysleksję lub omijał szkołę szerokim łukiem i wcale nie chodzi mi o obrażanie.

0

@swider2222 "My rozmawiamy o tym ,ze niezależnie jak zagra to w kategorii "najgorsze" po meczu 80% osób pisze Griezman,że jest hejtowaniy nawet po dobrych meczach,że nawet jak wykorzysta "setkę" to dla większości jest za mało ." Ciężko czyta się osobę, która nie potrafi korzystać ze spacji i budować składnych zdań. Mówiłem ci już, zanim coś wyślesz, weź oddech, przeczytaj i dopiero później kliknij enter. Poza tym piszesz takie farmazony, że nawet jakby w ciebie rzucali encyklopedią, twierdziłbyś, że właśnie spadł śnieg ;)) Może zamiast pisania takich bredni przeczytałbyś jakąś książkę? Mogę się założyć, że ostatnia książka przeczytana w twoim życiu to lektura. Naprawdę ciężko jest ci wyjść poza ramy wyimaginowanego świata, ale ja mogę się tak bawić w nieskończoność - serio, tylko zacznij pisać logiczne zdania. Odnosząc się do enigmatycznej treści. Czy ty naprawdę uważasz, że wykorzystanie setki przez zawodnika zabiera prawa do krytyki? Może weźmiesz pod uwagę, iż grając beznadziejnie przez cały mecz i strzelenie praktycznie niemożliwej do spartaczenia sytuacji, krytyka nadal będzie obecna i w pełni uzasadniona. "Chcą ,żeby grał jak Messi albo prawie tak. " Nie, nikt nie wymaga od innych piłkarzy gry na poziomie Messiego. Kibice oczekują napastnika, który nie zawodzi przez 99% spotkań.

0

@swider2222 "Barcelona zawsze grała na Messiego. Jeśli odejdzie to też będą na niego grali." Weź chociaż przeczytaj to co piszesz zanim wyślesz, bo później wychodzi takie coś. Griezmann ma słabą psychikę i ludzie to widzą. Wiadomo, najłatwiej kopie się leżącego. "Griezman nigdy nie był snajperem. Pisałem już to ,że tam po prostu grali na niego ." Bycie snajperem i strzelanie bramek z niczego lub niewygodnych sytuacji to jedno, ale my rozmawiamy o nie wykorzystywaniu 100% okazji i to na dużą skalę. Te liczby w dalszym ciągu są w jego zasięgu, wystarczyłoby tylko, że zacznie grać na przyzwoitym poziomie ;)

0

@swider2222 Griezmann, co by nie mówić był w czołówce najlepszych piłkarzy, także porównywanie go do Alcacera jest śmieszne."Drodzy są zawodnicy za których dużo zapłacono ,nie ci którzy są najlepsi." Kurde, nie wiedziałem ;o otworzyłeś oczy całemu światu! Skoro grał na skrzydle, to jego prędkości i dryblingu chyba nie można zakłamywać? W ogóle nie zgadzam się z tym, że Messi odchodząc do innej drużyny na światowym poziomie grałby gorzej, bo Barcelona ery Sentiena była drużyną, która dostawała takie lanie od Bayernu, że można ją było umieścić z Evertonem. Z Benzemą również się nie zgodzę. Poza tym, gdyby babcia miała wąsy... i tak dalej, takie gdybanie nie ma sensu. Jestem ciekawy czy tak samo by mu wybaczali, gdyby przyszedł do Atletico za 150 milionów, a nie za 30. Nie wiem ile jeszcze razy trzeba to powtarzać ;)

0

@swider2222 Dobrze, w takim razie powiedz mi ilu piłkarzy kosztowało ponad 100 milionów euro. 10? Ilu piłkarzy w całej historii Barcelony kosztowało ponad 100 milionów euro? 3? Musisz doprecyzować jaśniej swój wywód, bo nic z niego nie wynika. Kolejny punkt - Neymar nie został sprzedany, bo aktywował klauzulę wykupu. Zgodzę się co do tego, że pieniądze mogłby zostać spożytkowane dużo lepiej. To nie jest prawda, że Griezmann nigdy nie był w czołówce, bo swego czasu notował naprawdę niezłe występy. "W dodatku Griezman nie ma predyspozycji do gry w Barcelonie ,bo nie jest szybki i nie ma dryblingu." Dobrze opisałeś cechy jakie powinien mieć skrzydłowy, ale czy Griezmann jest skrzydłowym? Szybkość i drybling to cechy pożądane u napastnika, ale najważniejsza jest bramkostrzelność.

0

@swider2222 Nie, trzeba spojrzeć na to, że marnowanie sytuacji na potęgę jest niedopuszczalne. Wolę wstrzymać się z finalną oceną do końca sezonu, bo w końcu przyszedł trener, który potrafi wykrzesać coś z piłkarzy. Powtarzam już po raz setny, że element ceny ciąży na piłkarzu i jest to naturalna kolei rzeczy. Jeśli ktoś decyduje się ciebie za tyle kupić, musi mieć przekonanie, a przynajmniej powinien mieć, że jesteś tyle wart. Przytoczyłeś sytuację z dwóch tylko meczów, a tutaj od początku rozmowy chodzi nam o całokształt. Może to dlatego, że dobrych meczów francuza nie było w Barcelonie zbyt dużo ;)) Smutna rzeczywistość jest taka, że na ten moment z jego formą nie jest on nawet w czołówce światowych napastników. Mam wrażenie, że na siłę próbujesz szukać wartości dodanej Griezmanna dla Barcelony, ale bez względu na to jak się starasz... no po prostu się to nie uda...

0

@swider2222 No i to mówiłem od początku, że krytyka w jego stronę jest jak najbardziej uzasadniona z uwagi na oczekiwania i ich weryfikację ;)) Kto wie, może jeśli odejdzie Messi i przyjdzie Halland to Griezmann będzie mógł wykorzystać pełen zakres swoich umiejętnosci.

0

@swider2222 Jest też całkiem prawdopodobne, że wraz z końcem sezonu odejdzie Messi i nagle Griezmann stanie się bardziej użyteczny dla zespołu. Obecnie jego sposób na rujnowanie akcji przesłania wszystkie zalety, bo nie oszukujmy się - od gry w obronie i rozgrywania mamy lepszych piłkarzy od Griezmanna. Czy gdyby grał na swojej nominalnej pozycji notowałby znacznie lepsze spotkania? Szczerze, nie wydaje mi się.

0

@swider2222 Przecież nikt od niego nie wymaga gry na poziomie Messiego, na pewno nie ja, ale przynajmniej gry na przyzwoitym poziomie czyt. nie marnowanie setki za setką. Nie oglądałem na tyle meczów Atletico, żeby móc go oceniać za grę w tamym zespole, ale nie sądzę, że słynął z tak niewiarygodnie niskiej skuteczności. Wydaje mi się natomiast, iż ciężko mu było odnaleźć się na początku w Barcelonie właśnie przez Messiego i jego relację ze Suarezem. Jest to widać w jego grze, że brakuje mu pewności siebie. Ma jeszcze pół roku na poprawienie swojej gry, a jeśli nadal będzie wyglądać to w ten sposób, koniecznie trzeba się go pozbyć. Braki kadrowe wyraźnie widać w ilości młodzików, którzy coraz liczniej zasilają szeregi naszych jedenastek. Właśnie tym najbardziej imponuje mi nasz obecny trener, choć dla zawodników może nie być to takie fajne, że jeśli ktoś nieustannie zawodzi, idzie w odstawkę i w jego miejsce wchodzi ktoś nowy. Jesteśmy obecnie świadkami przebudowy Barcelony, podobnie jak miało to miejsce podczas objęcia sterów przez Pepa. Kiedy przyjdzie koniec sezonu każdy zostanie rozliczony ze swojej pracy i wtedy mam nadzieję rozstrzygnie się przyszłość wielu piłkarzy.

0

@swider2222 Messi ma również swoje grono hejterów, ale pokaż mi innego piłkarza obok Cristiano, który bryluje na salonach przez tak długi okres i wciąż gra na najwyższym poziomie ;) Messi oprócz tego, że marnuje sytuacje, kreuje ogromną część z nich. W ogóle bez sensu jest porównywanie Messiego z kimkolwiek, bo to zupełnie inny poziom. Przypomnę tylko mecze w pucharze króla, gdzie bez Messiego męczyliśmy się z 3ligowcem. Griezmana oceniam przez pryzmat jego gry i ta na pewno nie jest warta pieniędzy za niego wyłożonych. Osobną kwestią jest to, że przecież nie jego winą jest, iż Bartomeu i spółka zdecydowali się na taki ruch transferowy. Problemem Griezmanna jest to, że on nie czyni żadnego postępu, a marnowanie sytuacji jest już u niego swego rodzaju standardem. Odkąd drużynę prowadzi Koeaman nasza drużyna gra zdecydowanie przyjemniejszy dla oka football, widać myśl szkoleniowca. Griezmann musi grać, bo nie mamy na ławce żadnego innego piłkarza na jego pozycję. To jest problem współczesnego footballu, że często "lepszymi" piłkarzami są ci najbardziej medialni i lepiej sprzedający się prasie. Ludzie przestali się łudzić, że francuz się obudzi i stąd wrażenie, że jest hejtowany. Warto jeszcze nadmienić, że jego nieudolność uwypukla sytuacja Barcelony, która potrzebuje czasami bramek na wagę złota.

1

@swider2222 Osobną kwestią jest to, że piłkarze przychodzący do klubu za wielkie pieniądze automatycznie uzyskują monopol do gry w pierwszym składzie. Twoja wizja świata ogranicza się do patrzenia na jeden czynnik i zamykania oczu na wszystko dookoła. Pieniądze mają istotne znaczenie w świecie sportu, psychologia również, więc nie wiem dlaczego usilnie próbujesz odseparować je od przypadku Griezmanna.

0

@swider2222 Jeśli na pracowałbyś na podobnym stanowisku i zarabiał 15x więcej od kolegi, to czy oczekiwania względem ciebie powinny być niższe, bo każdy powinien być traktowany równo? Odleciałeś kompletnie, ale musisz wylewać swoje brednie w internecie.

0

@swider2222 Patrzysz na świat w zakrzywiony sposób - spoko. Cały czas brniesz w swoje argumenty nie poparte żadną treścią. Coutinho nie jest krytykowany? W jakim świecie żyjesz? Nie, każdy nie powinien być traktowany równo, bo jeśli jesteś młodzikiem jak Pedri to błędy można uzasadnić brakiem doświadczenia.

0

@swider2222 Trudno winić ludzi za to, że widząc tak patetycznie grającego zawodnika, będą go krytykować, a część z nich do tego stopnia, że można podpiąć to pod szyld hejtu. Tak jak wcześniej napisałem, bez względu na to jakie miejsce na placu gry zajmuje zawodnik, koncertowe marnowanie sytuacji nie przystoi piłkarzowi Barcelony. Poza tym, to naturalne, że ludzie będą wciąż narzekać po jednym meczu, bo w piłce najważniejsza jest regularność, a tego u Griezmanna brak. Messi, nawet jeśli miał gorszy okres, przyzwyczajał wszystkich do tego, że jest najlepszy na świecie. Griezmann, powiedział kiedyś, że może jeść przy jednym stole z Messim i Ronaldo. Subtelna różnica. Jeśli jesteś piłkarzem, który przychodzi za tyle pieniędzy, licz się z tym, że będziesz rozliczany za swoją pracę bardziej szczegółowo niż inni. Trzeba się go pozbyć jak najszybciej i tyle.

7

@don'T.R.I.P.e Ja mam zupełnie odwrotne odczucia. Nigdy nie miałem problemów z wygraniem partii gwinta w Wiedźminie.

0

@swider2222 To nie jest istotne, bo bez względu na to jakie masz statystyki - wykończenie setki to psi obowiązek napastnika. Griezmann nie spełnia oczekiwań, to wiedzą chyba wszyscy razem z nim włącznie. Chciałbym przypomnieć, że Griezmann również marnował karne, ale nie o to w tym chodzi. Nie wiem czy oglądałeś jakieś mecze Hallanda w Borussi czy Griezmanna w Atletico (poza największymi szlagierami), ale piłka nożna to nie jest dyscyplina, którą ocenia się wyłącznie na podstawie statystyk wyrwanych z kontekstu. Presja ceny jest nieodzownym elementem życia klasowego piłkarza, a jego pracą jest radzenie sobie z nią - właśnie za to dostaje między innymi tyle pieniędzy, że ludzie mają prawo go oceniać i krytykować. Przed oczami mam marnowane jego marnowane sytuacje, ale również Dembele marnuje akcje na potęgę. Naprawdę uważasz, że Griezmann jest pomocnikiem? Schodzenie do pomocy i wracanie do obrony nie czyni z piłkarza pomocnika. To tak jakby mówić, że Gerard Pique jest napastnikiem, bo czasami zostaje w ataku... no nie. Czy gdyby Griezmann kosztował 5 milionów euro i marnował sytuacje w ten sam sposób byłby krytykowany? Tak. Czy ludzie mieliby wobec niego oczekiwania? Nie.

0

@Colon Super! Dzięki :)

0

@swider2222 "Ok nie zagrał w Barcy żadnego wybitnego meczu" Od napastnika za ponad 100 milionów powinno się ustawicznie oczekiwać, że będzie potrafił wykończyć akcję. Przecież patrząc na grę tego zawodnika, trzeba być klaunem Bartomeu, żeby wyłorzyć taie pieniądze. Ma już drugi sezon, ale nie pokazuje nic nadzwyczajnego. Niestety, ale bramek i wykończenia brakuje nam jak tlenu, a Griezmann jest jednym z tych, którzy przyczynili się do tego najbardziej.

0

@swider2222 No okej, ale to nie sztuka strzelić na pustą bramkę. Chciałbym zobaczyć statystykę ile sytuacji sam na sam Griezz marnował w tym sezonie. Wtedy te dane byłyby dużo bardziej obrazowe.

0

@swider2222 Akurat tą sytuacją potwierdziłeś moje słowa... Przecież takiej piłki jak wtedy Messi zagrałoby kilka piłkarzy na świecie, a sama bramka miała w sobie dużą dozę szczęścia odbijając się od słupka i bramkarza. Griezmann poziomem wykorzystywania sytuacji nie odstaje od Duńczyka. Sprzedać jak najszybciej i kupić Hallanda.

0

@cat_r37 Jakie liczby? Marnowane 100%? Fajne liczby. Większość z liczb francuzika wykręcił Messi.

2

@Janiama Powodzenia! Tym razem nie odchodź z la rambli ;)

0

@ViscaBarca123 NIe rozumiem dlaczego ludzie piszą o Griezmmanie i jego pracy w obronie. Fajnie, pomaga w defensywie, ale oczekiwanie bramek od napastnika za grubo 100 milionów euro to nie powinien być jakiś wygórowany wymóg.

3

@Rust_Cohle Messi nigdy nie miał psychiki do karnych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?