Viscael11Barca
Dołączył/a: styczeń 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Katalonbar musisz wejść w dział PSG.
0
Konferencja prasowa właśnie startuje :)
1
@czarek78 Odejście Messiego ma jeszcze jeden plus - pozbędziemy się wszystkich kibiców sukcesu. Mi też jest przykro, bo żaden piłkarz nie dał mi tyle radości co on i będę za tym tęsknić, ale takie jest życie, nie mamy na to wpływu. Żaden piłkarz nie jest ponad klubem. Być może niektórzy oczarowani magią Leo o tym zapomnieli.
0
@LuisSalvano Neymar znowu z Messim w jednej drużynie!!!! A tak poważnie, nie smuć się, bo Messi uśmiecha się od ucha do ucha i nie może doczekać się występu z nowymi kolegami. On nie przejmuje się kibicami, którzy po nim płaczą. Też jest mi przykro, ale trzeba skupić się na pozytywach! ;)
1
@Xwowrak Na dzieciach można się wyżywać, bo nie mają jak się bronić ;)
0
@ściah Proponuję jeszcze obok działu dyskusyjnego "la rambla" utworzyć dział "le parc".
1
@insp1re
Może nie konferencja, ale relacja live.
1
@Masti_Real_Madryt Kiedyś trafi, ale nie w najbliższym czasie.
1
Messi chciał odejść już rok temu ze względu na totalny bałagan w klubie - uniemożliwiono mu to, jednak czy myśl o opuszczeniu Dumy Katalonii zniknęła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Odłożona w czasie decyzja, miała swoją egzekucję kilkadziesiąt godzin temu, przeszedł do innego klubu. Dlaczego? Bo dostał od Barcelony gwarancję, że gdy tylko będzie chciał, kontrakt daje mu do tego prawo. Niektórzy chyba o tym zapomnieli i traktują go jak niewolnika, który musi być dozgonnie związany z naszymi barwami. W pełni rozumiem Messiego, bo zamiast Depaya będzie miał Neymara, a zamiast Aguero u jego boku będzie śmigał Mbappe. Poza tym, PSG nie musi poświęcać czasu na wprowadzanie do gry nieopierzonych zawodników i ma budżet do zatrudnienia najlepszych specjalistów na każdą pozycję. Wypowiem niepopularną opinię, że odejście Messiego przysłuży się każdej stronie. Messi u schyłku kariery będzie miał możliwości na pewne trofea i skład, który będzie w stanie wykorzystać jego potencjał. Barcelona zaś ma perspektywę budowy nowego projektu sportowego i mniejszą presję przy wprowadzaniu wychowanków, ułożeniu drużyny pod wszystkich piłkarzy, a nie tylko Messiego. Starsi stażem zawodnicy będą zobligowani do udźwignięcia odpowiedzialności, którą przez tyle lat miał na swoich barkach Messi.
Dekada spijania śmietanki z sukcesów piłkarzy przez zarząd doprowadziła do obecnej sytuacji. Kibice chcieli zmian w klubie, a kiedy przychodzą, pojawia się płacz. Klub istniał przed Messim, więc dlaczego miałby przestać po jego odejściu? Trzeba oswoić się z myślą, że najlepszy piłkarz świata nie wybiegnie już na Camp Nou, przynajmniej nie w koszulce Blaugrany.
1
@Hiroshima Kibicuję klubowi jako całości. Jak kibicujesz polsce to kibicujesz piłkarzom czy reprezentacji? Messi tworzył historię klubu przez długi czas i wpisał się w jego DNA, aczkolwiek zawsze będę stawiał klub ponad zawodnika. Jak odejdzie Lewandowski to też przestaniesz kibicować? W każdym klubie przychodzą gorsze czasy i prawdziwi kibice to zrozumieją. Polecę klasykiem "Kibicem się jest, a nie bywa". Albo jesteś trollem, albo czymś w rodzaju sezonowca, który w końcu obudził swoją naturę po tłustych latach klubu :) Może zacznij kibicować śmietankowym prześcieradłom? Dziwię się, że nie zacząłeś kiedy 5-0 dostali, bo wtedy było ich naprawdę szkoda.
2
@AlwaysBlaugrana Gdyby chciał zostać na 100% to by tu dalej grał. Chyba nikt go z klubu nie wyrzucił.
4
@Hiroshima Messi to nie klub. Nie rozumiem takiego podejścia.
1
@Lionel_Messi10 W 30 zaczynał w Barcelonie, więc coś w rodzaju symbolicznego nowego początku.
1
@Lionel_Messi10 Ponoć 30.
5
Jak Messi przejdzie do Atletico to 2 września kasuję konto.
1
@kkbarca Nie wiem, ale może oprócz samych pieniędzy dla Leo ważny był również projekt sportowy. On nie chciał odejść miesiąc, tydzień czy dzień temu, ale w poprzednim sezonie - warto o tym pamiętać. Być może w czasach niepewności, które powstają także w związku z powstającą z kolan superligą, klub nie chciał by najlepszy piłkarz na świecie tracił swoje ostatnie lata profesjonalnej kariery na polityczne przepychanki? czyt. sankcje UEFA nakładane na Barcelonę, kłopoty z rejestracją zawodników w LL. Tylko nieliczne osoby wiedzą jak cała ta sytuacja przebiegła za kuluarami. Jedno jest pewne, era post-messi przyszła szybciej niż przewidywaliśmy i trzeba się do tego jak najszybciej dostosować. Chcę wierzyć w to, że odejście Messiego będzie impulsem do ważnych zmian, bo nie oszukujmy się, te były tu potrzebne od dawna. Co do kierunku obranego przez Messiego, decyzja o pójściu do PSG również mi się nie podoba. Osobiście wolałbym zobaczyć go w Premier League, gdzie miałby okazję rywalizować co tydzień z najlepszymi ekipami na świecie. Trochę ciekawi mnie jak będzie wyglądała ekipa z Paryża, gdyż na papierze wygląda to jak gwarancja kilku bramek w każdym meczu i przypomnienie czasów gradu goli Blaugrany z najlepszych lat.
0
@DonMatteo901 Ciężkie życie influencerek.
2
Poprzednik Laporty, którego nazwisko wywołuje u mnie bezwarunkowy odruch wyszukiwania niepochlebnych wyrażeń, zostawił w klubie totalny bałagan i powinien za to odpowiedzieć. Szkoda, że zarządzanie cudzymi pieniędzmi przychodzi tak łatwo, a w szczególności gdy samemu można czerpać z tego korzyść. Epizodyczne występy Barcelony bez Messiego, mającego kontuzję czy odpoczywającego z nieszczególnie wymagającym przeciwnikiem, często przypominały jak bardzo cenny dla drużyny jest ten mały-wielki człowiek. Żałuję, że nigdy nie udało mi się doświadczyć jego występu w naszej koszulce na Camp Nou. Trudno wyobrazić sobie, że już niedługo może strzelać bramki przeciwko nam i dawać tą samą radość, którą obdarowywał nas przez tak wiele lat, kibicom innego klubu.
Miejmy nadzieję, że wraz z odejściem Messiego czeka na nas budowa nowego projektu. Przepełniona sukcesami stara gwardia cieszy się przyjemnym życiem w Barcelonie, pobierając przy okazji niebagatelne sumy na swoje konto każdego miesiąca. Podobnie jak niegdyś odejście Ronaldinho było impulsem do zmian, wejściem w nową epokę, tak teraz sytuacja powtarza się z Messim. Wiadomo, nigdy nie uda się zastąpić takiego piłkarza, ale poprzednie sezony udowadniały, że La Masia nie jest całkowicie wymarłą i zardzewiałą konstrukcją. Visca el Barca!
1
@patry295 Myślę, że wszystkie naukowe interpretacje pewnych ciężko wytłumaczalnych zjawisk będą wydawać się dużo bardziej prawdopodobne, ale religia bazuje na wierze, która w jakiś sposób neguje naukę. Zresztą, sam tweet wydaje się być równie śmieszny w tym kontekście, bo ma w sobie tyle samo faktów, co opisywana przez niego "tajemnica" Ojca Pio. Jeśli ludzkość dojdzie do momentu, że będzie mogła zweryfikować wszystko korzystając z wehikułu czasu lub innego abstrakcyjnego wynalazku z gatunku wielkich niewiadomych, będę się w stanie zgodzić, że wszystko będzie można wyjaśnić metodologią naukową(...) Wrócę jednak do swojego pierwotnego przekonania, że wiara lub niewiara w tego typu sytuacjach ma absolutną rację bytu. Jeżeli jednak ktoś swoją wiarę przekuwa w pewność, nie różni się to zbytnio od zabobonu.
3
@4drian0 W fifie już nawet okładki się niewiele zmieniają ;)
0
@maroon Swoją drogą, jakby zamienić "a" na "o", pasowałoby idealnie.
2
@maroon Pełna zgoda, niepotrzebnie był w ogóle rozgrywany ten półfinał. Wiadomo, Anglia lepsza drużyna - powinna awansować od razu i zachować siły na Włochów.
5
Sędzia na VAR powinien mieć dożywotni zakaz pełnienia tej funkcji.
1
Ta decyzja o karnym zepsuła mi dobry smak tych mistrzostw.
2
Śmiem twierdzić, że niektórzy użytkownicy fcbarca mają dzisiaj gwiazdkę, urodziny i dzień dziecka w jednym.
10
Chyba już czas na zmianę przepisów i zatrzymywanie zegara, bo to wymuszone aktorstwo psuje widowisko.
3
Wygrała piłka, Brawo!
0
DNA Barcelony ;d
1
@AmigoBlancos Możesz wejść na stronę tvp sport i przewinąć sobie do tyłu transmisję.
0
Byłem pewny, że Pepe już odpadł.