3

@Shapiro Tą grafiką przebili samych siebie

9

To może coś z historii:
1657 rok, oj bardzo źle się dzieje w Rzeczypospolitej, Lubomirski i Czarniecki oczyszczają Polskę ze Szwedów, na wschodzie Polacy walczą z Rosjanami i przelewają krew walcząc ze zbuntowaną kozaczyzną. Wydaje się, że gorzej być nie może, a jednak w styczniu potężna armia siedmiogrodzka Jerzego Rakoczego wkracza do Polski. Wojna na cztery fronty.... Już w 1656 w Radnot Szwecja, Prusy i Kozacy opracowują plan rozbioru, Rakoczy i Siedmiogród mają dostać południową część z Krakowem. Za armią Rakoczego szedł ogień, zgliszcza i zbrodnie na Bogu ducha winnej ludności. Postanowiono że Czarniecki ruszy za Rakoczym a Lubomirski i Potocki zagrodzą mu drogę na granicy. 11 lipca pod Magierowem na północ od Lwowa rozegrała się bitwa. Armia polska w sile 10,000 stanęła naprzeciw liczniejszym siłom Rakoczego. Polacy runęli na nie z wściekłoscią, rozproszyli siedmiogrodzkich maruderów rozpoczynając grabienie taborów ale tylna straż z Rakoczym przepędzila Polaków. Gdy jednak główne siły przybyły do Czarnieckiego polska jazda runęła na wroga jak za najlepszych lat, zepchnęła go na bagna przez co wielu żołnierzy wroga się potopiło. Wielki sukces, ponad 2,000 taborów z zagarniętymi polskimi kosztownościami wróciły do rąk Polaków, ostateczna klęska spadnie na Rakoczego 10 dni później gdy Czarniecki wzmocniony o doświadczenie dwóch wielkich wodzów: Lubomirskiego i "Rewery" Potockiego w podzięce za napad na Polskę zafunduje sobie istny pogrom pod Czarnym Ostrowem i zostanie zmuszony do kapitulacji. Warto wspomnieć jeszcze, że Seba Lubomirski w odwecie na Rakoczym, zebrał armię wraz z husarią i znalazł jeszcze czas na 2 tygodniowy rajd po Słowacji paląc 300 miasteczek i wsi ;D
Na wieść o niepowodzeniu napaści Siedmiogrodzian na Rzplitą, w miesiąc później w Czehryniu wylewu do mózgu dostał Chmielnicki po czym zmarł.

2

@socha mogli by też srebro docenić bo nie wiadomo czy jeszcze kiedyś do finału dojdą

10

@patry295 Ktoś już wyjaśniał, że to chyba błąd i na nagraniu oni się leją między sobą, niech się wytłuką

2

Ryczcie chamy, za waszą pychę i arogancje

1

Zobaczyć płaczących chuliganów, to będzie piękne

1

Dzięki Rash!!!!!!

2

Jak Anglia wygra to rzygne mocno

0

Oho anglicy chyba po polsku się naradzają

1

Szterling jaki drewniany

0

Ja proszę karne

7

Czemi nie pokażą chamy?

5

̶B̶o̶ ̶J̶a̶g̶i̶ ̶n̶i̶k̶t̶ ̶n̶i̶e̶ ̶l̶u̶b̶i̶ = Bo Anglii nikt nie lubi

2

Hymn Włoch rozpoczynają słowa: "Italia się budzi".... Oj budzi budzi i to w porę ;)

9

BRAWOOO
Za Polskę! Za Europę!

5

Walone angole, FORZA ITALIA!
Wyspiarzy tutaj nawet być nie powinno

0

@Kielakowy a pojęcie ironii znasz? hahaha

0

Ja tam się jakoś nie boje Szwecji, sam Enrique mówi, że z nami było ciężej, patrząc na statsy z meczu to Hiszpanie ZMIAŻDŻYLI Szwedów a my owinęlismy Hiszpanów sobie wokół palca ;)

5

Komentarz usunięty

0

@kuz szacun dla Cb

2

@Sulimo Oczywiście, głównie chodzi o to jaki hype był na Turcje, z resztą sam mi się trochę udzielał a narazie Turcy bez gola

1

Uratowaliśmy sobie dziś mocno dupsko i honor, to co Turcy przejmują pałeczkę największego frajera euro?

1

67 goli w 118 meczach dla Polski, jprdl Lewy TOP!

0

Polacy przeszli dziś przez hiszpański wąwóz :D


7

Co jak co ale Bednarek to był dzisiaj husarskim rotmistrzem i wyprowadził naszych chłopców cało z pola bitwy

0

Będzie teraz jakiś Hejtpark?

0

Wymłóciliśmy ich jak Turków pod Wiedniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz trzeba Szwedom wpieprzyć

0

@Michvl chyba husarze

2

Niesamowita atmosfera udzieliła się mi i kolegom, dumny z bycia Polakiem :)))

0

Duże brawa dla naszych

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?