0

@BulaKG Już nie pamiętasz jaki był wtedy najazd na Dembele?

6

-Dembele marnuje setkę na 4:0 w doliczonym czasie pierwszego meczu z Liverpoolem.
-W rewanżu dostajemy 4:0, odpadamy z LM, zabrakło nam jednej bramki do dogrywki.
-Naprawdę spora grupa kibiców zrzuca winę na Dembele, bo przecież gdyby wtedy strzelił to by była dogrywka.

-Ansu Fati marnuje setkę na 3:0 w doliczonym czasie pierwszego meczu z Juve.
-W rewanżu dostajemy 3:0, zabrakło nam jednej bramki (tej Ansu), by nie spaść na drugie miejsce w grupie.
-O Ansu ani słowa.

Oczywiście obarczanie winą zarówno jednego jak i drugiego zdecydowanie nie powinno mieć miejsca. Tak naprawdę nie wiemy, co by się stało gdyby strzelili po bramce, równie dobrze i Liverpool i Juve mógłyby strzelić po jeszcze jednej. To tylko gdybanie, a prawdziwym powodem obu przegranych tych starć jest katastrofalna gra i odpuszczenie drugiego meczu.
To jest naprawdę przykre i niesprawiedliwe (w tym przypadku co do Dembele) jakie panują wśród kibiców podwójne standardy.

6

Gol na 1:0
Nawet nie ma mowy o rzucie karnym, kompromitacja sędziego, która dodała Juventusowi pewności siebie. Szkoda.
Gol na 2:0
Piękna akcja Juve jak i też katastrofalne ustawienie obrońców Barcelony, którzy kryli sami siebie. Na tym poziomie takie błędy są niedopuszczalne.
Gol na 3:0
Ewidentny karny, który mógłby zakończyć się nawet czerwoną kartką dla Lengleta. Sędzia go jednak oszczędził. Niestety gra Francuza w tym sezonie jest karygodna.

Juventus zostawiał sporo miejsca z przodu, bardzo brakowało Dembele dzisiaj. Jeden z lepszych jeśli nie najlepszy mecz Messiego w tym sezonie to jedyna rzecz, która napawa optymizmem.
Juventus nie zagrał jakiegoś super meczu, ale niestety był bardzo skuteczny. Wykorzystali to co mieli, a raczej to co my i sędzia im sprezentowaliśmy. Ale zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Przez pierwsze 25 minut wyglądaliśmy jak Puszcza Niepołomice przy Bayernie Monachium.

Mamy w kadrze świetnego bramkarza, dwóch bardzo dobrych skrzydłowych (aktualnie kontuzjowanych), Leo, Griza, Cou, którzy mogą dobrze grać, ale pod warunkiem, że się nie dublują oraz dwóch solidnych/dobrych bocznych obrońców. Całej reszty niestety brakuje. Obrona to dramat. Lenglet miałby problem teraz by wygryźć Piotra Witasika z pierwszego składu Stali Stalowa Wola. Pique sezon z głowy, Mingueza nadaje się co najwyżej na dwie pierwsze rundy Pucharu Króla, a Umtiti i Araujo są bez rytmu meczowego, z tym że tego pierwszego nawet nie wolno brać na poważnie.
Gramy też dwójką pivotów co jest dla mnie zupełnie bez sensu patrząc na profile naszych środkowych pomocników. De Jong i Busi nie mogą grać razem, to jest podobna sytuacja do tej Leo z Griezmannem. Dublują się przez co ten mniej doświadczony czyli De Jong dużo traci i przechodzi obok meczu. Jeśli Koeman chce grać tym ustawieniem to tylko wtedy kiedy mielibyśmy w składzie obok De Jonga takiego typowego zapierdzielacza box to box. Myślę, że Moriba by mógł się tutaj odnaleźć, jednak jest on jeszcze za młody. Bardzo chciałbym by Koeman dostosował środek pomocy do naszych aktualnych piłkarzy. Pjanic, Puig i może nawet Aleña zasługują na zdecydowanie dużo więcej minut.
No i teraz kwestia środkowego napastnika. Mamy tutaj tego naszego Brajta, którego nie da się nie lubić, widać po nim, że się stara i mu zależy, jednak niestety zdecydowanie odstaje poziomem.
W letnim okienku transferowym koniecznie musimy kupić środkowego obrońcę oraz typową 9. Niestety na Haalanda nas nie będzie stać, ale Agüero po sezonie wygasa umowa, więc jeśli ogarniemy pensje (a to możliwe jeśli ktoś z dwójki Messi/Busi odejdzie) to widziałbym jego na ten 1/2 sezony. A później ruszyć po Haalanda.

1

@pt9 0:2 z Atletico do tego opisu nie pasuje. Tam graliśmy dobrze, tworzyliśmy sytuacje, a w doliczonym czasie sędzia nam nie podyktował zasłużonego karnego, który dałby dogrywkę.

3

Ktoś tutaj tydzień temu napisał dawać ten Bayern.
Piłkarze chyba sobie za bardzo wzięli do serca te słowa XDD

0

@FcBforever221 Ale bramkarz jest!

49

@VeB 1899 bezrobotnych? :))

0

@MarioVeB! Nosa miałem :))

0

@Pawlak1992 Akurat decyzja o zwolnieniu Nawałki była dobra. Ale decyzja o zatrudnieniu Brzęczka przy paru naprawdę fajnych opcjach (w tym aktualny selekcjoner Azerbejdżanu) była najgorszą w jego kadencjach.

1

@banann16 Jeśli przyjdzie po Euro ogarnięty trener, i kibice wrócą na stadion to z Anglia u siebie nie przegramy

0

Nawet ta prowadząca blond laseczka mówi, że Robert królem strzelców będzie :D

0

Terminarz będzie już dzisiaj?

0

@MarioVeB! X/-2,5 na hardcora :D

5

Konflikty polityczne, problemy z transportem, różnice pogodowe...
Co następne?

5

@VirtuoZ A ja nie popieram gwałtów.

3

Wiecie co łączy De Rossiego i Van de Vaarta? Obaj nie strzelili gola Polsce.
Jeb#em :D

1

@Triv44 I te 3 sekundy dumy zastanawiania się, w których eliminacjach pokonała ich Polska :D

9

@MaTt_BarcaFan Pośmiane XD Do Rosji przyleciała rezerwowa reprezentacja, bo podstawowa szykuje się do MŚ za tydzień.

1

@FCMichalo Najlepiej z Psg

0

Spodziewałem się słabego weekendu Polaków, a tu wczoraj Zniszczoł osiągnął życiówkę, a dzisiaj Wąsek (po pierwszej serii). Brawo Paweł, ale będzie ciężko to utrzymać, bo tylko 0,3 pkt za nim jest zły Ajzenbiśla.

0

@Golab Nie można naraz wszystkich stoperów wymienić. Araujo, García w podstawie, ale na ławce niech zostanie Pique i może Comas?

5

@Triv44 Różnica jest taka, że Varane przynajmniej gra

0

@arkasath Też takie wrażenie odniosłem, że 10/15 minut wcześniej.

0

Ajzenbisla XDDD

16

Plusem jest na pewno to, że pozycja Zidana została umocniona.

3

@Kettger Jeśli pokonają Atletico to akurat też dobrze :D

1

@AlexDark00 Tak właśnie myślałem.

0

Czy Vinicius strzelił kiedykolwiek gola nie po rykoszecie i nie po wielkim farcie?

1

@Kermit Z ogórami grają więc powinni :D

0

@TheGoldenEleven Na pewno trzech pewniaków: 1. Nykanenn
2. Schlierenzauer 3. Małysz
A co do dwóch pozostałych pozycji można się kłócić, ale raczej ktoś spośród: Stocha, Ammanna, Ahonena, Schmida, Weissflogga, Morgensterna i za kilka lat pewnie będzie można wymieniać jeszcze Krafta. Ja osobiście wybrałbym Stocha i Ahonena.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?