0

@BarcaInfo Ciekawe ile osób na pierwszy rzut oka przetłumaczyło sobie anuncia- anulował :D

5

Czaicie, że on nawet ze swoją dymisją kłamał? XDD
Barto to jest jeden wielki hit, całe szczęście, że to już przeszłość.

1

@BarcaInfo Thank You and don't come back!!

0

2

Wahałem się czy wypić browara czy nie, ale teraz biorę się za flaszkę :D
Nigdy nie wracaj Bartek!

5

@Dzemix111 Na filmiku widać, że kierowca najpierw lekko podjechał na przejście by przed tłumem ludzi się zatrzymać. W tym momencie te bydło podbiegło i zaczęło mu obmacywać auto. Również nie popieram przemocy jakiejkolwiek, ale tutaj jestem w stanie zrozumieć kierowcę. Poza tym nie wiemy też czy nie miał on ważnego powodu by się spieszyć.

34

Komentarz usunięty

1

@mrboom Jeśli powiedział mu to Bartomeu to nie, on kłamał.

1

@GIGAKOKS Nie słucham go, więc się nie wypowiem.

2

@GIGAKOKS Sarius, Reto, Grubson, Quebo

37

@DaPi Platforma pokazała już na co ich stać i mam nadzieję, że do tego nie wrócimy, ale najgorszym co może spotkać ten kraj byłyby rządy lewicy. Na szczęście do tego nigdy nie dojdzie.

0

@RudY Nie ważne, przeczytałem w tamtym sezonie

0

@itmustbejoke Poza Iniesta

0

@AdiKingu96 Pewnie tak. Ale trzymam kciuki za właśnie Rossonerich i Atalante

3

@GIGAKOKS Nowogrodzka 84/86 Warszawa, jutro o 18:00

2

Kto zdobędzie Scudetto i dlaczego będzie to wielki AC Milan?

1

@damianex10 Nie wiem czemu, ale już za nim wszedłem w link wiedziałem o jakie chodzi :D

34

@tristan87 Hajto jest idiotą

4

@Coutinho007 Prawko mu zabrali to musiał z buta na stadion zapieprzać :D

0

@adiczak Skoro tak to powiem Ci, że ja nie mam wyrzutów sumienia i Ty też się o to postaraj :)
@Survier To już indywidualna kwestia. Nigdy nie wiadomo czy dziecko się urodzi zdrowe czy niezdrowe, a skoro zdrowa matkama umrzeć przy porodzie to jednak byłbym za uratowaniem jej.

6

@adiczak Ja uważam, że aborcja powinna być legalna tylko w przypadku zagrożenia życia matki oraz wtedy kiedy ma się urodzić zdeformowany płód.
Jestem osobą wierzącą, ale nawet gdybym nią nie był to uważałbym podobnie.
Dla mnie aborcja (poza oczywiście kilkoma wyjątkami) to morderstwo.
Myślę, że tutaj kluczowe jest sumienie, a nie to czy ktoś wierzy czy nie ;) grunt to byś nie wstydził się swojego zdania i nie miał co do niego wątpliwości.

2

@erix10 Na nasze własne życzenie :)) (tych strajkujących)
W tym kraju i władza i opozycja to imbecyle

1

Ciekawe do ilu wzrośnie liczba zarażonych po tych strajkach...

0

@AllBundy Dziękuję :)

1

@geass pisałem to co myślę, nawet nie wiedziałem, że tego aż tak dużo XD

0

@kamyk_23 Racja, jednak wolę go w pierwszym, bo Dembele jest dużo lepszy na końcówki.

31

Przyznam szczerze, że od meczu Realu z Szachtarem bardzo nie mogłem się doczekać El Clásico. Jednak wydarzyły się trzy sytuacje, które ten mój optymizm stopniowo zmniejszały. Pierwszą z nich była konferencja Zidana, na której potwierdził, że Ramos na 100% zagra. Gdyby zabrakło Hiszpana my ten Real byśmy roznieśli. Obrona Królewskich wygląda bez niego dramatycznie i myślę, że ze 4 bramki na pewno byśmy strzelili. Po tej informacji jednak dalej miałem nadzieję na wyrównany mecz, w którym ostatecznie wyszlibyśmy zwycięsko. Drugą rzeczą, która wprawiła mnie w lekki niepokój była poranna informacja o dzisiejszym sędzi. Kilka dni temu jak zobaczyłem kto będzie arbitrem tego spotkania to miałem w głowie jedną myśl: ,,uff nie Lahoz". Jednak jak rano zobaczyłem w ile ostatnich skandali sędziowskich jest wplątany Munuera to aż się złapałem za głowę. Nie będę tutaj kopiował całego artykułu, kto chce niech sobie zajrzy:
https://www.fcbarca.com/97009-pierwsze-el-clasico-funkcjonariusza-juana-martineza-munuery.html
Ostatnią rzeczą było ujrzenie wyjściowego składu (jak się okazuje dalej coś jest w powiedzeniu, że jak Rambli się podoba skład to przegrywamy i na odwrót :D). Oczywiście jak każdy tutaj nie chciałem widzieć Griezmanna w pierwszym składzie. Byłem za wystawieniem Trincao od pierwszych minut i wprowadzeniu Dembele w okolicach 60 minuty. Ale Pedri? Zagrał on bardzo dobre spotkanie z Węgrami, ale jednak to tylko Węgrzy. Pedri może być naprawdę świetnym piłkarzem, ale takich trzeba wprowadzać powoli, a nie od razu rzucać na głęboką wodę i to jeszcze nie na swojej pozycji. Całkiem szczerze powiem, że już wolałem zamiast niego Griezmanna, który o ile na skrzydle nic by nam nie dał tak na pewno by pomógł bardzo w defensywie.
Niestety wszystkie moje obawy się potwierdziły. Jak pokazał czas Ramos nie tylko zapewnił solidność w defensywie, ale swoją akcją z rzutem karnym ten mecz im po prostu wygrał.
Sędzia Munuera skompromitował się nieprzyznaniem karnego dla Barcelony. Tak, to był faul, nawet jeśli Casemiro najpierw delikatnie dotknął piłkę. Jak później sam arbiter udowodnił można w El Clásico podyktować stykliwy rzut karny, którego na pierwszy rzut oka nawet nie było widać i dopiero po kilku minutach analizy wskazać na wapno. Pozdrawiam tutaj Jerzego Dudka, który w przerwie meczu stwierdził, że ,,powiedziałby że to był karny, jeśli byłoby to w drugą stronę". Oczywiście z przymrużeniem oka, jednak nawet to wiele tutaj wyjaśnia. No i również miałem rację co do Pedriego. Był niewidoczny, nie zrobił niczego konkretnego ani w ataku ani w obronie. Myślę, że Griezmann by sobie lepiej poradził, przede wszystkim pomógł w obronie, ale dalej uważam, że i tak to Trincao powinien zacząć dzisiejszy Klasyk od początku.
A co do samego meczu?
Na pewno był on do wygrania i czuję wielki niedosyt. Real grał mocno przeciętnie, ale do bólu skutecznie.
Z plusów to na pewno brawa za szybką odpowiedź na bramkę Valverde. Świetna akcja Messiego, Alby i Fatiego. Grzechem jest również nie wspomnieć o trzech genialnych interwencjach Neto oraz o paru ważnych odbiorach i kilku fajnych rajdach ofensywnych Desta. A minusy? Tego niestety jest o wiele więcej.
Po pierwsze Busquets. Po dobrym początku sezonu Sergio postanowił nam przypomnieć dlaczego nie nadaje się on już do gry na światowym poziomie. Karierę Busi ma wspaniałą, ale jego czas już minął. Jest on wiecznie spóźniony i za wolny. MLS czeka.
Po drugie obrona. To co momentami wyrabiają Pique i Lenglet woła o pomstę do nieba. Pełnią oni aktualnie rolę 1 i 2 stopera, a powinni być tymi numer 3 i numer 4. Jednak tutaj przyczyną jest to, że aktualnie w kadrze poza Araujo nikogo innego nie ma. Mam nadzieję na świetny sezon Todibo i Garcii, bardzo się oni od lipca przydadzą. Pique powinien pełnić rolę doświadczonego mentora, motywatora oraz od biedy pójść do ataku, a Lenglet powinien grać max z Valencią czy Getafe. Z lepszymi rywalami Clement już się gubi. Cieszy forma Desta, a także poprawny mecz Alby.
Po trzecie środkowy napastnik, którego zwyczajnie brak. Braithwaite to nie poziom Barcelony, a i tak gra lepiej na 9 niż Griezmann. Depay to priorytet, najlepiej już w styczniu.
Po czwarte prawe skrzydło i to jest moim zdaniem zagadka. Mamy i Trincao i Dembele, którzy mają jakość by tam zagrać, ale jak narazie wchodzą głównie z ławki. Mam nadzieję, że to jest kwestia tylko wejścia do zespołu, bo jak już nie raz udowodnili, potrafią stworzyć szum.
Po piąte brak ustabilizowania sytuacji na boisku. Z jednej i z drugiej strony był to bardzo chaotyczny mecz, który należało uspokoić uwaga uwaga, bo to również i szósty minus- zmianami. Między 50, a 65 minutą mieliśmy mecz box to box i było bardzo dużo miejsca w środkowej strefie boiska. Czemu Koeman nie wprowadził szybkiego Dembele za bezproduktywnego Pedriego? A dalej? Czemu pierwszą reakcję mieliśmy dopiero 20 minut po stracie bramki... i to w 80 minucie... Wtedy kiedy się robi zmianę jak się chce dać szansę wychowankowi, a nie próbuje odwrócić losy spotkania ... A co do samych zmian to o ile Trincao, Dembele i Braithwaita rozumiem, to nie mogę zrozumieć po co był ten Griezmann. On jest w dramatycznej formie i przez Koemana graliśmy ostatni kwadrans w 10... W dodatku Ronald ściągnął Albe, który robił różnicę na lewej flance oraz Ansu, który jako jedyny biegał w pressingu. Te zmiany to był okrzyk paniki trenera, jednak nie zmienia to faktu, że to była kompromitacja Koemana.
Indywidualnie chciałbym pochwalić dwóch piłkarzy. W pierwszej kolejności Neto. Byłem za jego sprzedażą w lecie, ale swoją postawą w tym sezonie pokazuje, że się myliłem i jest on bardzo dobrym zmiennikiem. Parę interwencji "Ter Stegenowskich" no i naprawdę niewiele brakowało i by wybronił także karnego. Drugim tym piłkarzem jest Dest. Byłem prawie pewien, że zagra Roberto (mimo, że wolałem Amerykańca), ale Sergiño swoją postawą pokazał, że warto na niego stawiać. Fati oczywiście również bardzo dobry występ, jednak on mnie tutaj niczym nie zaskoczył. Brawo Ansu za bramkę! Tradycyjnie również aktywny Leo Messi. Szkoda, że Tibo Kurła wybronił jego setkę.

Za nami 6 meczów tego sezonu i pomału można wyciągać jakieś wnioski. Na plus na pewno Neto, Dest, Alba, Roberto, Trincao, Dembele, Pedri, Messi i Ansu. Jednak trzech z nich to boczni obrońcy, a kolejnych trzech wchodzi tylko z ławki. Messi mimo, że na plus to jednak nie gra jak Messi. Dwie bramki, w dodatku z karnych. Brawa za kreacje, jednak od 9 oczekuje się bramek. Oby one nadeszły.
Niestety trzeba też wspomnieć o tym co nie funkcjonuje. Tragiczny jest Griezmann, ale miejmy nadzieję, że stracił on już miejsce w wyjściowym składzie. Natomiast co martwi, to cały nasz środek, cała nasza centrala składu, mianowicie Pique, Lenglet, Busi i De Jong grają zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mamy na ławce młodych Araujo oraz Puiga- typowego zawodnika box to box, wybieganego, technicznego i rozumiejącego naszą grę. Może warto by było ustawić go obok De Jonga, któremu lepiej się gra jak nie ma w składzie Busquetsa. A częściowym rozwiązaniem środka obrony może być wspomniany właśnie Araujo, który powinien zająć miejsce Lengleta. Na 10 Coutinho, na 9 Leo, na skrzydłach Trincao/Dembele i Ansu, a na bokach obrony Dest z Albą. Spróbujmy, sezon nie jest jeszcze przegrany, a ja wierzę w chociaż jedno trofeum. Dzięki dla tych co przeczytali do końca :)

0

Wypowiadał się już jakiś ekspert na temat sytuacji Messiego i Casemiro?
Moim zdaniem ewidentny karny, ale chciałbym usłyszeć zdanie jakiegoś profesjonalisty

0

@Statistics Sevilla czy Atlético?

0

@Coutinho007 Tracimy 6 punktów, ale mamy jeden mecz rozegrany mniej, więc jeśli wygramy zaległy mecz to będą ,,tylko 3 pkt" straty.
@kuz ma rację

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?