Wossi61FCB
Dołączył/a: lipiec 2017
Lublin
14 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@jeyx77x Oby nie zdążył
3
Druga porażka z rzędu, w sobotę staną na głowie żeby wygrać.
Obyśmy my stanęli wyżej :))
7
@IronSanHybrid Żaden Sasin, wygra Julka, co nie @zadafcb?
9
Historia z mojej internetowej lekcji hiszpańskiego z przed paru chwil :D
Zdanie: Ronaldo falló el penalti. (Ronaldo przestrzelił karnego).
Po wykonaniu tego przykładu i przekształceniu na subjuntivo Sorka pozwoliła sobie na dodatkowy komentarz: Dziwne, że nie strzelił, pewnie się popłakał.
Biedny Cristiano, zawsze miał pod górkę :v
0
@Barca1992 Christo Stoichkov ;))
0
@pax Drugie zdanie zrobiło mi wieczór :D
-Wymienione dwie propozycje składów
-Chęć wywalenia Griezza z odg
-Refleksja kto zagra na bokach obrony
-Ch*j tam, walnę sobie jeszcze pół zdania żeby się przypodobać Rambli :D
No i kolejna rzecz, nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem.
Nie chce mi się rozpisywać to nie musi od razu oznaczać, że nie umiem, po prostu mi się nie chce.
Jednak ja dodałem na szybko jeszcze dwie rzeczy, które mnie w SR irytują, a ty to nazywasz komentarzem pozbawionym treści.
Boże widzisz, a nie grzmisz... (no chyba że nie słyszę).
Ale skoro zażyczyłeś sobie ,,merytorycznego'' komentarza to spróbuję cię uszczęśliwić.
Co jest zaletą Roberto?
-Na pewno serducho. Chęć walki. Zawsze bardzo dużo biega, nie poddaje się, oddaje serce temu klubowi. Mega to szanuję i dlatego zawsze czułem do Sergiego większy sentyment niż do innych naszych graczy.
Co jest wadą Roberto?
-Nie jest wizjonerem, kreatorem, wojownikiem (tutaj mi chodzi o wpierdzielanie się w przeciwnika barkiem coś jak Vidal). Nie jest turbo sprinterem, nie jest killerem pola karnego (6:1 z PSG się przypomina, ale to oczywiście wyjątek :)). Jest po prostu pracusiem.
Jak trafił na prawą obronę?
-Ze swoimi brakami nie miał szans na podbicie środka pola Blaugrany. Po odejściu Alvesa na prawej obronie pojawiła się ogromna posucha, więc z konieczności został tam przesunięty SR. Czy eksperyment się opłacił? Oczywiście, że tak. Gra tam już 4 czy 5 sezon i poniekąd załatał nam dziurę po Alvesu.
Dlaczego napisałem, że jest on tragedią?
Roberto zdarzały się naprawdę dobre występy, ale ludzie... On przez ostatnie 2 sezony bardzo często przegrywał rywalizację z Semedo... A Semedo nikomu przedstawiać nie trzeba.
Od prawego obrońcy wymagam przede wszystkim współpracy z prawym skrzydłowym, szybkości, zrobienia przewagi oraz zorganizowania w obronie. Co do obrony to okej, nie mam większych zastrzeżeń, ale oczywiście mistrzem świata tutaj też nie jest. No bo jednak trochę tych bramek z jego strony boiska tracimy. A co z ofensywą? Umie wyprowadzić piłkę, ok. A co dalej? Schodzi do środka boiska, oddaje piłkę jakiemuś pomocnikowi i to tyle z jego udziału w tej akcji. Wraca asekurować tyły. Albo druga opcja. Poda piłkę Griezmannowi czy Messiemu, zaczyna się urywać, dostaje podanie zwrotne i... przyjmuje, po czym wycofuje do Griezmanna... Nie ma on ani dryblingu, ani szybkości że zrobić przewagę. Jest zmuszony wycofać piłkę.
A teraz do klubu sprowadziliśmy Desta. Oczywiście jest on młody i niedoświadczony, ale Fati i Pedri też tacy są. A Dest w tych dwóch meczach jakie zagrał pokazał się naprawdę z dobrej strony, potrafił zrobić przewagę, zrobić sprint, dośrodkować piłkę no i co równie ważne- dobrze rozumie się z Messim.
Z Realem zagramy niestety najpewniej z Griezmannem na ps, czyli bez ps. Bez Desta na tej stronie, jego szybkości, dośrodkowań i umiejętności zrobienia przewagi nasza prawa strona nie będzie istnieć... Tak jak nie istniała w ostatnich meczach kiedy grał tu właśnie duet Roberto/Griezmann.
Owszem, teraz możesz mi napisać, że wczoraj SR wyglądał dobrze i ja się z tym jestem w stanie zgodzić, jednak to był mecz z Ferencecos tam, drużyną, która w la lidze byłaby poza top10. A my rozmawiamy w kontekście meczu z Realem Madryt.
Ps. Oczywiście nie wiem czy gdyby dać Griezmannowi Desta to czy to cokolwiek da. Jednak myślę, że skoro pomysł z Roberto i Griezmannem na jednej stronie zdecydowanie nie wypala to co szkodzi spróbować... :)
To oczywiście tylko moja opinia, z którą ty się pewnie nie zgadzasz.
Proszę o to twój merytoryczny komentarz, którego tak bardzo mi się nie chciało pisać. Mamy godzinę 2:25, a ja o 9 rano mam zaliczenie z Młodej Polski. Będziesz miał mnie na sumieniu :))
1
@HK23 Hazard przychodził po świetnym mundialu, na którym był wg mnie najlepszym zawodnikiem. Więc normalne chyba, że skrzydłowy z wielkim nazwiskiem, ze świetnym dryblingiem oraz nienajgorszym wieku został wybrany jako ,,następca CR7" (pod względem pozycji się w sumie zgadza, ale to zupełnie inny styl gry).
A to, że potoczyło się to tak jak się potoczyło to już lepiej dla nas :))
1
@sawyer00 Jak dla mnie powinien zagrać Trincao na ps.
0
@pax Nie chce mi się na ten temat rozpisywać, każdy kto ogląda regularnie i uważnie mecze ten widzi jak on gra. A na prawej obronie jego wachlarz zagrań jest ograniczony do przyspieszenia w stronę linii bocznej i następnie odegrania do najbliższego, albo zejścia do środka pola i dla odmiany odegrania do najbliższego. To już nie ten Sergi, który nam wygrał Klasyk na Bernabeu swoim rajdem. Aktualnie o wiele bardziej podoba mi się Dest i mam nadzieję, że to on zagra w sobotę.
0
@Zip @jedrek7000 Momentami dzisiaj Pjanic mi się podobał, jednak fakt, słabo kondycyjnie u niego. Kierowałem się tym, że De Jong przy Busquetsie dużo gorzej wygląda niż przy Bośniaku.
0
@tristan87 Faktycznie
1
Neto, Dest, Pique, Araujo, Alba, Pjanic, De Jong, Trincao, Coutinho, Fati, Messi
Taki składzik bym sobie obejrzał w sobotę.
Neto, Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Griezmann, Coutinho, Fati, Messi
Taki składzik zapewne obejrzę w sobotę :))
Jednak miejmy nadzieję, że chociaż z tym Griezmannem Koeman się ulituje. Cała reszta jeszcze jakoś ujdzie.
No i pytanie kogo ustawi na po, jeśli Alba wróci. Oby to był Dest, bo Roberto to tragedia.
20
@Encore W La Lidze dostałby klasyk na pocieszenie
0
@BarcaInfo Oby to nie oznaczało, że Koeman daje odpocząć Griezmannowi przed El Clásico.
5
Większego wirusa niż on sam na tym świecie nie ma
5
@piotrek1315 Jak on na Barcelonę może nie zdążyć.
26
@PitBullx Ładniejszą
2
@barcelonaLM W punkt!
7
Urodził się 10 maja 1988 roku we francuskim mieście Neuilly-sur-Seine. Jego partnerką życiową jest Laura Pamad. Karierę piłkarską rozpoczął w klubie AS Nancy. W 2005 roku zadebiutował w rezerwach tego klubu i występował w nich do końca sezon 2007/2008. W 2008 roku przeszedł do trzecioligowego AC Arles-Avignon. W sezonie 2008/2009 zupełnie przypadkiem znalazł się w drużynie Arles, której udało się wywalczyć awans do Ligue 2.
W 2009 roku przeszedł do Udinese Calcio. Od razu gdy go tam zobaczyli odesłali na pięcioletnie wypożyczenie do Granady. W Granadzie zadebiutował 29 kwietnia 2010 roku w przegranym 1:4 wyjazdowym meczu z Realem Betis. Gdyby nie wyszedł na boisko mecz prawdopodobnie zakończyłby się wynikiem 1:0 dla drużyny z Grenady. W 2015 roku przeszedł do Watfordu. Rok później osłabił szeregi West Bromwich Albion, natomiast w 2018 roku powrócił do Hiszpanii. W kwietniu 2021 roku bezpośrednio po meczu z drużyną 18-letniego Ansu Fatiego zdecydował się zakończyć karierę. Nasz bohater zapomniał założyć sukienki na mecz, a złośliwy Ansu zdecydował się to wykorzystać cztery razy w jednej akcji przepuszczając mu piłkę między nogami.
O kim mowa?
Zgadza się, to:
https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/10/18/00/34519216-8851453-image-a-65_1602976019430.jpg
2
@LuisSalvano Ja bym zrobił wymiankę za Pogbe. Zostanie mu rok kontraktu i United pewnie będą coś chcieli na nim zarobić.
A nam do 4-2-3-1 przyda się silny, wybiegany pomocnik.
No i co najważniejsze, było kiedyś zainteresowanie MU Griezmannem.
0
@FATIlity31 Hiszpania:
+Barcelona, Sevilla, Villarreal, Celta
-Real Madryt, Getafe, Espanyol
Anglia:
+Manchester City, Leeds, Wolverhampton, Leicester
-United, Tottenhamem, Liverpool
Włochy:
+Atalanta, Milan
-Juventus, Roma
Francja:
+Lyon
-PSG
Niemcy:
+Lipsk, Borussia
-Bayern, Schalke
Polska (wymienię ogólnie, bo nie oglądam Extraklapy):
+Stal Stalowa Wola, Motor Lublin
-Siarka Tarnobrzeg, Avia Świdnik, Błękitni Stargard Szczeciński
Nie trzymałem się trzech, tylko po prostu jak jakiś szczególnie lubię/nie lubię to wypisałem.
4
Koszulki domowe mega mi się podobają, koszulki wyjazdowe to już w ogóle jakiś kosmos...
Ale tej piżamy to się ani trochę nie da oglądać, najbrzydsze stroje odkąd oglądam Barcelonę.
0
@FranzMaurer Póki co lepszej opcji na rynku transferowym nie ma :/ A Depay przyjdzie za max 10 melonów, a w dobie kryzysu to priorytet.
8
Każdy człowiek ma tak naprawdę tylko 3 minuty życia, ale za każdym razem gdy bierzemy oddech ten czas się resetuje.
0
@P5 Wiem, wiem, mój rocznik :))
1
@Statistics Ty, ale wiesz, że w tym sezonie zagrał dopiero 4 mecze? XD
88
On nawet liczyć nie umie... Ansu ma 17
0
@BarcaInfo Ale jak to, przecież Ter Stegen chce podwyżki, nie obniżki...
0
@messi1948 DOŚĆ XD
11
@Statistics A Cristiano Ronaldo od dwóch lat nie strzelił bramki na Bernabeu.