Xwowrak
Dołączył/a: czerwiec 2013
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
W tym momencie na TVP1 calkiem ładnie odnieśli się do filmu Sekielskiego, nic nie zamietli pod dywan myślałem, że nie będzie ani słowa o tym filmie, a poświęcili temu prawie cały program.
0
Ja bym zaryzykowała i zrobił wielkie wietrzenie w klubie. Do sprzedania Coutinho (wystarczy go lekko trącić barkiem a od razu wypada z rytmu i traci piłkę, porównajcie sobie z Messim jak on się zastawia i ciężko odebrać mu piłkę i wybić go z rytmu), Suarez (nie daje tego co kiedyś i ma swoje lata), Dembele (boję się, że to będzie drugi Bale, nie pokazał aż nic tak wielkiego, choć dzięki niemu zdobyliśmy kilka punktów), Busi (mój ulubiony piłkarz na tej pozycji, dziękuję za to co zrobił, dla tego klubu, ale już pora na niego), Rakitic (też go lubię, ale porusza się jak wóz z węglem). Zastanowiłbym się jeszce nad sprzedażą Semedo, Malcoma i Roberto (brakuje nam prawdziwych skrzydeł, które kiedyś były naszym atutem, tęskni się za Alvesem itp.). Wiem, że to wielu zawodników, ale trzeba zrobić rewolucje póki są coś warci. W ich miejsce młodych, zwrotnych, wyszkolonych technicznie, wybiganych, głodnych sukcesów zawodników, którzy będą gryźć glebe za ten klub. Oczywiście po sesonie Valverde out.
0
Weźcie tego Cou i Dembele to oddajecie i za darmo aby ich w tym klubie nie było.
0
Podanie do Alby który szukał Messiego zamiast strzelać.
0
Panowie, nie mogłem oglądać meczu we wtorek, mógłby ktoś napisać jak zagrał De Jong?
0
Najbardziej boję się Salaha i Manę, piekielnie szybcy, dobra technika, jednym dryblingiem mogą zgubić przeciwnika, no i jak wszyscy wiedzą, potrafią też zdobyć piękna bramkę z dużej odległości, praktycznie z każdej pozycji.
4
Mam obawy, że to będzie ciężki mecz.
0
Ja robiłem z średniej półki materiałami, mam dom bliźniak z sąsiadem więc jedna ściana odpada, wymiana dachu (krokwie i belki stare zostały, jedynie zerwana blacha i dana specjalna folia) plus ocieplenie, elewacja, kolor plus wymiana chyba ze 3 okien wyniosło mnie lekko ponad 50. Wujek robił w tym samym czasie, dom sporo większy od mojego, plus od razu odnowił tak jak dom budynek gospodarczy, materiały trochę lepsze to wyniosło go lekko ponad 100. Zależy czego oczekujesz.
0
Łuków ostatnio sławny ;-)
3
Jakie to rzeczy, które mają zapewnione pracownicy budżetówki? To są dodatki nauczycieli: stażowy, motywacyjny, kierowniczy, wychowawstwo, wiejski, opiekun stażu, doraźny, za godziny łączone i indywidualne nauczanie, za godziny ponadwymiarowe oraz 1/12 dodatkowego wynagrodzenia rocznego tzw.”13”), nagrody z Funduszu Wójta/burmistrza i Dyrektora, które są wypłacane w miesiącu październiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zniżki na przejazdy kolejowe, w niektórych samorządach dopłaty do węgla itp. zapewne nie są te wszystkie dodatki.
0
Nie wierzę, że są nauczyciele którzy od poniedziałku do piątku mają po 8 godzin lekcyjnych. Mam w rodzinie nauczyciela chemii i biologii w warszawskim gimnazjum i widzę ile pracuje, a wydaje się przecież, że z tych przedmiotów nie ma tak wielu nauczycieli. Owszem jest to młoda nauczycielka, ambitna nie raz widzę jak sporo pracuje w domu (pracuje w dwóch szkołach), ale w tygodniu nie ma wielu godzin które spędza w szkole, dużo czasu jest w domu, tak sprawdza sprawdziany itp, ale sama mówi, że jakby pracował w szkole od poniedziałku do piątku od 8 do 16 to by spokojnie się, że wszystkim wyrobiła (oczywiście nie popiera tego pomysłu ;-)). Udziela również korepetycji, z których ma dodatkowa kasę. Dużo z nią nie rozmawiałem, ale sama stwierdziła, że ten strajk jest trochę na wyrost i skorzystają na nim przeważnie starsi nauczyciele a młodzi cały guzik dostaną.
11
To niech pracują od poniedziałku do piątku po 40 godzin tygodniowo. Przykładowo w danym dniu nauczyciel ma 4 godziny lekcyjne, pozostałą ilość godzin niech spędza w szkole na sprawdzaniu sprawdzianów, przygotowywaniu się do zajęć, opracowanie konspektów itp. Niech pracują tak jak każdy po 8 godzin dziennie to nie będę musieli zabierać pracy do domu. A nie większość nauczycieli pracuje w kilku szkołach jednocześnie, udziela korepetycji (popularne przedmioty to koszt do 100 zł za godzinę) to wychodzi spora kasa niech nie narzekają. Czytałem artykuł ostatnio ile zarabiają nauczyciele w wiejskich gminach, są to nie małe pieniądze:
Stawki te we wszystkich szkołach kształtują się następująco:
- stażysta 2.538,00 zł/m-c brutto
- kontraktowy 2.611,00 zł/m-c brutto
- mianowany 2.965,00 zł/m-c brutto
- dyplomowany 3.483,00 zł/m-c brutto
Średnie wynagrodzenie brutto nauczycieli w I kwartale 2019 roku:
- stażysta 3.110,31 zł/m-c brutto
- kontraktowy 4.249,57 zł/m-c brutto
- mianowany 5.081,22 zł/m-c brutto
- dyplomowany 7.298,61 zł/m-c brutto
Najniższe średnie wynagrodzenie nauczyciela brutto:
- stażysta 3.157,97 zł/m-c brutto
- kontraktowy 3.640,35 zł/m-c brutto
- mianowany 4.374,56 zł/m-c brutto
- dyplomowany 4.577,74 zł/m-c brutto
Najwyższe średnie wynagrodzenie nauczyciela brutto:
- stażysta 3.157,97 zł/m-c brutto
- kontraktowy 4.487,53 zł/m-c brutto
- mianowany 6.361,05 zł/m-c brutto
- dyplomowany 9.620,40 zł/m-c brutto
Do wyliczenia średniego miesięcznego wynagrodzenia brutto nauczycieli wliczono wynagrodzenie zasadnicze, dodatki: stażowy, motywacyjny, kierowniczy, wychowawstwo, wiejski, opiekun stażu, doraźny, za godziny łączone i indywidualne nauczanie, za godziny ponadwymiarowe oraz 1/12 dodatkowego wynagrodzenia rocznego tzw.”13”)
Średnie wynagrodzenie nauczycieli nie obejmuje nagród z Funduszu Wójta i Dyrektora, które są wypłacane w miesiącu październiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Nagrody te w 2018 roku zostały wypłacone w wysokości 76.000,00 zł, co w znacznym stopniu podniosłoby wynagrodzenia.
Znam pewną kobietę, która 15 lat temu była dyrektorem niewielkiej szkoły, do dziś po 15 latach dostaje dodatki do węgla, nauczyciele z tego co wiem mają zniżki na pociągi itp.
6
Teraz zaczyna się straszenie przez Broniarza, że matury mogą się nie odbyć, istna paranoja....
0
Uciekaj stąd, póki nie będzie za późno.
1
Ja piłem samą ashwagandhe przez okres około miesiąca, 2 łyżeczki proszku rozpuszczałem w szklance wody (rano i wieczorem). Jedno opakowanie kosztowało nieco ponad 20 złotych. Efekty? Może czułem się lekko spokojniejszy i wyciszony, ale nie było to jakieś zdumiewające. Uważam, że taki stan zaraz po wypiciu nie utrzymywał się jakoś długo. Na razie mam przerwę, bo nie mam nawet czasu pójść do sklepu i kupić. Szukałem czegoś na obniżenie kortyzolu, spodziewałem sie czegoś lepszego, trochę na mnie działało, ale zbyt krótko i zbyt słabo. Prawdopodobnie dlatego, że ja mam naprawdę dość wysoki poziom kortyzolu, na innych może to działać lepiej, inaczej. Jeżeli nie znajdę nic innego na obniżenie kortyzolu i ogólne uspokojenie to jeszcze wrócę do ashwagandhy z czasem.
0
Ja też nie narzekam, chodziło mi, że szczególnie w zabezpieczeniu się schodzi, czasami to dobrze, ale czasami źle jak brak czasu (zależy od sytuacji i miejsca) ;-)
0
Czasami to dobrze czasami źle, ale to nie tematy na to forum.
0
Niestety druga ciekawostkę muszę potwierdzić.
0
Zna ktoś jakieś podobne zepsoły do tego? Ten znam już od bardzo dawna, ale szukam teraz czegoś w podobnym klimacie.
0
Ten zamachowiec nie strzelał i nie poruszał się jak jakiś amator, wątpię żeby za tym zamachem stał jakiś spasiony nastolatek, który większość życia spędził grając na konsoli w strzelanki.
0
Koniec świata, nie ma Rakiety.
0
Znacie jakieś sposoby na dorobienie do domowego budżetu przez internet? Jestem realistą, kokosów nie oczekuje.
0
Jak mnie to wkur... jak oni wszystkie akcje grają do tyłu. Roberto spowalnia.
0
Ja mam xiaomi Redmi note 5, ale wydaje mi się, że dla dziewczyny będzie po prostu za duży.
0
Poleci ktoś telefon z 3 GB ramu do 600 - 650 zł maksymalnie dla dziewczyny? Myślę o XIAOMI Redmi 6 3/32GB za 549 zł, jak myślicie?
0
Jak oceniacie wczorajszy odcinek odwróconych? Opłaca się obejrzeć?
0
Jeżeli Valverde ma jaja to powinien wystawić Malcoma w środowym meczu, tak jak ostatnio w PK.
2
Hahaha śmiesznie Costa chciał jeszcze trochę pociągnąć ;-)
0
On podobno gra w pornosach, kiedyś było głośno.
0
Priv.