0

@Rewolucja123 Ja po cichu liczylem, ze wlasnie tak rozlosuja, bo teraz znowu wyglada to tak, jakby sie starali o El Clasico w finale.

0

@Herato Ten jest ciekawszy dla widowiska, to raz.

Dwa, tak jak w zeszlym roku nie byloby Realu, tak w tym Barcelony.

0

@TheNekro94 @NeroTFP Latem juz na pewno beda obaj razem...

... w PSG. ;D

1

@Chakalaka King bardzo spostrzegawczo zauwazyl podobienstwa miedzy tymi ‘dyktatorami’.

A przy okazji, to wiemy, jak skonczyl Adolf H...

1

@Arkon Ja wstawie Mane i Salaha, nimo wszystko, bo to co robili w lidze angielskiej do przerwy koronawirusowej to bylo barbarzynstwo i to mistrzostwo, na ktore Liverpool czekal 30 lat, daje im wieczna chwale IMO!

1

@Yosemite Myslalem o kilku naprawde bardzo dobrych ogolnie graczach, ktorzy pomimo tego, ze nie sa tak zwanym ‘topem’ to zasluguja, by byc w nim wymieniani, miedzy innymi Giroud i Huntelaarze, ale ostatecznie skupilem sie na dwoch naprawde wielkich graczach, ktorym w rozny sposob sie umniejsza.

Pierwszy to wielki Karim Benzema, ktory ma wszystko. Prawa noga, lewa noga, glowa i z glowa. Dobra gra cialem, niesamowita wizja gry, dokladne podania, bardzo dobry drybling i gra cialem, nawet w miare szybki - a co najwazniejsze, nie robi sie wolniejszy na ‘starosc’, pomimo tego ze szybsi od niego gracze zatracali ten atrybut po 30stce. Do tego zero egoizmu, swietne liczby zarowno asyst i bramek, ale na ani te pierwsze ani drugie nie pcha sie ‘na sile’ - jemu przyjemnosc sprawiaja nawet kluczowe, otwierajace droge do bramki podania, ktore nie sa tymi ostatecznymi. Zawsze wymieniany jako ten ‘niedoceniany’, co w sumie mowi, ze doceniany jest, no ale... ale wlasnie, dlaczego? Nie powinien byc ani niedoceniany ani tez doceniany poprzez wskazanie, jak niedoceniany jest, bo to absolutny top. Pilkarz, ktory w wieku 32 lat wciaz gra na najwyzszym poziomie, z ponad dekada w Realu Madryt, ze swietnymi statystykami i w klubie i w kadrze i spokojnie too 10 napastnikow w historii klubu i historii Francji, jesli nie nawet top 5 moim zdaniem (o co w Realu bedzie naprawde ciezko, a w kadrze mam na mysli indywidualnie, a nie przez pryzmat sukcesow, ktorych mu czesciowo odmowiono). To jest gracz, ktorego w jego generacji powinno sie wymieniac obok Lewego, Suareza, Aguero czy Ibry, a sam uwazam, ze jest duzo lepszy od Aguero, na przyklad, poprzez swoja kompletnosc. Wybitny, ciezko pracujacy, do tego swietny kolega w druzynie.

Numer dwa: Firmino.
Statystycznie, nie jest to taki top, jak Benzema czy kilku wymienionych powyzej, ale faktycznie, swoja gra, to geniusz.
Sposob poruszania sie po boisku, sciagania obroncow, robienie miejsca kolegom, to jak jego podania penetruja linie obrony (swietny w kluczowych podaniach), to jak robi cZarna robote za Salaha i Mane, jak wraca do tylu i ile odbiorow badz przechwytow potrafi zanotowac. Do tego bajeczna technika. Firmino ma zadania, ktore czesto mu glorii nie przyniosa, dla przecietnego widza to jedynie niezly grajek frustrujacy skutecznoscia i ktorego czesto w internecie probuja zamieniac na innych. Ale faktycznie, to kluczowy element ukladanki Kloppa i moim zdaniem najt dniejszy do zastapienia - jego brak na boisku jest bardzo widoczny, a ofensywne dziala w postaci Mane i Salaha traca na brakujacych przestrzenich, ktore tworzy im Firmino i na jego dotyku magii. Firmino to nawet nie jest tak naprawde napastnik, a falszywa 9 i to zupelnie inna, niz te ofensywne, ktore wciaz prowadza gre i strzelaja bramki - to taki nekajacy napastnik i mrowka, u ktorego widac, ze zaczynal jako ofensywny pomocnik. Ludzie interesujacy sie pilka i przywiazujacy uwage do taktyki widza, jak odpowiedzialna jest jego rola i jak trudno wejsc komukolwiek w jego buty. Pan Pilkarz.

PS: Sorry za pozny odpis, mialem tygodniowe ‘wakacje’ od Rambli xD

1

@Yosemite Wariat, ale o jakiej technice!

1

@Encore A gdzie miejsce dla Pessiego, ktory ma prawie dwa razy wiecej karnych od Lewego?

1

@Chakalaka W punkt!

1

@Yosemite Argentyna od zawsze ofensywnymi graczami stoi!

1

@Yosemite Magiczny Wloch. Fantastycznie sie patrzy na to, jak gral Zola.
Do tego wiecznie usmiechniety, przyjazny gosc!

1

@Arkon 1. Fabinho, pan profesor w srodku pola. Potrafi tez i podac, i uderzyc, nigdy nie panikuje - najlepszy na swojej pozycji. A i na SO zagra kapifalnie!
2. Casemiro, bo w formie to potwor i jeden z najlepszych na swiecie. Smykalka do swietnych odbiorow i... spryt do unikania kartek!
3 Veratti chyba. Swietny technicznie walczak, ktory bie odpuszcza i zyje meczem. Jedyny problem to jego kontuzje i kiepska dyscyplina - odcina mu czasem styki w nerwach.

Kimmich juz u mnie byl w kategorii obroncy, a w samej pomocy to nie wydaje mi zie, by on az tak defensywnie byl ustawiany.

1

@Arkon 1 Ramos! Kapitan, lider, wojownik.
2. Van Dijk - stabilnosc i prezencja dajaca spokoj zespolowi.
3. Alaba - przez Daviesa, bez szans by gral jako LO, wiec zagral sezon zycia na srodku.

1

@Arkon Powiem ci, ze tez mi sie wydaje, ze beda z niego ludzie. Oby go tylko kontuzje omijaly!

I wzajemnie, Szczesliwego Nowego Roku i zeby 2021 w niczym nie przypominal ‘20!

1

@Arkon Robbo, potem Davis - dalej, daleko w tyle inni gracze. Zarowno Szkot, jak i Kanadyjczyk, to blyskawics majace niespozyte sily do biegania w jedna i druga strone, do tego dobrzy defensywnie, a z przodu to ciezkie do zatrzymania wyscigowki.
Davies lepiej sie kiwa, a Robbo ma lepsze wrzutki. Obaj to absolutny top.

Nizej, nie wiem do konca.
Mendy moze walczyc o numer 3, bo to solidny gracz, ale nie az tak przebojowy - tak jak i Angelino.
Ben Chilwell wyrasta na gwiazde, swietny w Leocester i ladnie wszedl w Chelsea - jeden z ich lepszych zakupow. Do tego Reguilon, zarowno w Sevilli byl czolowym LO w La Lidze jak i Europie, a teraz swietnie sie rozwija u Mourinho. Do tej dwojki sposrod mlodych graczy dolozylbym jeszcze Theo Hernandeza, ktory w Milanie jest nie do poznania w porownaniu z tym, co widzielismy gdy byl w Realu.

Reasumujac - Robbo i Davies na teraz, ale w przyszlosci Chilwell, Theo i Reguilon beda rowniez w czolowce.

1

@Pilka_jest_okragla No, w koszulce Barcy dla Barcy B.

1

@Yosemite Krol ligi portugalskiej, gdzie ma ponad bramke na mecz (a Beira-Mar mu prawie zepsulo statystyki), ale tez i tureckiej, gdzie mial swietny, jeden jedyny sezon w Galatasaray.

10

@Naturopata Ponad 90% xD

Ty chyba liczyles kazda ciotke korona-sceptyczke, ktora jest kura domowa; wujka-stoczniowca, ktory rozsyla antyszczepionkowe lancuszki po whatsappie; oraz, oczywiscie, kazdego innego foliarza jako ‘medykow’ w tych swoich statystykach, a nie prawdziwa sluzbe zdrowia.

1

@Barca1992 Nie potrafisz nawet odpowiednio uzywac spacji, a zgrywasz eksperta z foliowa czapka na glowie. Tacy jak ty umierali pierwsi w dobie, gdy medycyna nie byla na tak zaawansowanym poziomie, a do lekarza trzeba bylo isc pieszo do wioski oddalonej o 30 kilometrow.

Dzisiaj, po prostu dostajecie dostep do internetu i wypisujecie bzdury.

Jak to mowia, przed wynalezieniem i ogolnym udostepnieniem internetu , tylko rodzina wiedziala, zes...
No. Wlasnie to. Wielkie, podkreslone ‘D’.

1

@Arkon Zgadzam sie co do Trenta, ale akurat Cancelo mnie Osobiscie nie przekonuje. Sadze, ze to nie poziom City i mam wrazenie, ze w lato Pep kogos nowego sprowadzi znowu na bok obrony.

A z Robertsonem masz racje, niesamowity grajek zarowno z przodu jak i z tylu.

1

@Arkon 1. Trent 2. Kimmich (bo duzo grywa w srodku pola i tak naprawde nie mam go za PO, a i on uwaza siebie za pomocnika) 3. Pavard/Carvajal (ciezko do konca wybrac, Pavarda orzy kontuzji luzno moze zastapic Kimmich, Real bez Carvajala ma ogromne problemy).

4-tego byc moze dalbym Trippiera, ale poza boiskiem balwan (mam na mysli jego dyskwalifikacje), a fanem Walkera w ogole nie jestem. Najbardziej przereklamowany PO, czesto zapomina o kryciu, zostawia wolne orzestrzenie, wykonuje bezmyslne podania do tylu. Ma szczescie, ze jest taki szybki - czasem ta szybkoscia naprawia swoje wlasne bledy i pozniej jest chwalony za interwencje, ktora nie musialaby naert miec miejsca, gdyby nie dopuscil do tej sytuacji w pierwszej kolejnosci.

0

@macio_944 Z tym ‘fake hysteria’ bym nie przesadzal na jej miejscu, ja mniej wiecej co dwie-trzy godziny mam crasha na XOne i to po dwoch update’ach, a sama gra jest fajna... ale pusta i osadzono nas w pieknym swiecie, w ktorym niczego nie mozna robic, a glitche wkradaja sie w rozmowy ktore trzeba konczyc po ponownym wczytaniu save’a - inaczej mozna utknac w miejscu. Do tego wolno ladujace sie tekstury i znikajacy/pojawiajacy sie ludzie.

Mi sie podoba, ale za to ‘best game in years’ to chyba musieli jej zaplacic xD Moge wymienic spokojnie kilka tytulow, ktore byly lepsze - niekoniecznie konceptem, ale wykonaniem i grywalnoscia. Ode mnie CP2077 ma 7/10.

A co do DL2 - bardzo jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Licze, ze gra bedzie udana pomimo problemow, jakie mial Techland i ze bedzie mozna byc zadowoonym jak z DL1, a nie np. ostatniego dodatku, ktory mial oryginalnie byc inna gra, ale zamist tego na sile wepchnieto to w DL.
Trzymam kciuki!

A w plikach Rockstara ludzie znalezli juz wiele nieprawdziwych poszlak i znajac to studio, to trolluja nas xD

0

@matirix20 Nie kupuje sie nowych aut, tylko bierze w LEASINGU!

A na temat - nie podobaja mi sie Skody.

1

@Azi A po zmianie przepisow nie nalezy bezterminowego prawa jazdy wymienic? Bodajze w zeszlym roku to przeszlo przeciez - i zaznaczam, ze w Polsce bywam rzadko i krotko.

I raz jeszcze powtarzam, nie oskarzam o nic Mikke, tylko twierdze ze jego dowody sa troszke niepowazne.

Do tego, jesli tak jak podaje RMF FM - o czym pisal @Chwytliwy - i JKM stracil prawko w 2007, to musialby pozniej wystapic o nowy dokument, a ten nie bylby juz bezterminowy.

1

@Azi A gdzie ja napisalem, ze nie ma - to raz. Zadalem w miare spostrzegawcze pytanie, ktore w wypadku tego typu ‘materialu dowodowego’ powinno byc wystosowane.

Dwa, prawo jazdy w Polsce jest wazne 15 lat. Skad wiesz, ze w 2010 nie mial dokumentu, ktory mial juz 6, 7 badz 10 lat i w ciagu ostatniej dekady po prostu nie wygasl?

Ba, zaleznie od opinii lekarza, prawo jazdy moze miec nawet krotszy termin waznosci - wszystko zalezy od zdrowia, a najbardziej tyczy sie mimo wszystko starszych ludzi.

Nie oskarzylem go o nic poza brakiem rzeczowych dowodow, bo jedyne co wrzuca, to 10-letni list, ktory nic nam nie mowi.

A znajac go i jego charakter, w ogole bym sie nie zdziwil, gdyby jezdzil bez waznych dokumentow - na zasadzie, ‘Nie beda mi mowic co moge, a czego nie moge.’

1

@barcelonaLM Ja mam tylko jedno pytanie... Gdzie w tym dokumencie sprzed 10 lat pisze, ze Dinozaur ma wazne prawo jazdy?

3

@Yosemite Ja tam na sezony w Eredivise patrze z przymruzeniem oka, tak ogolnie. Strzelcow, ktorzy przepadli w silniejszych ligach bylo tam mnostwo, wiec strzelane w Holandii gole w ostatnich 20 latach nie sa az fak wiele warte.

Alfonso Alves, dla przykladu, mial sezon gdzie strzelil 34 gole w 31 meczach dla Heerenveen, ogolnie 37 w 40. W kolejnym, 11 w 8 (11 w 10 we wszystkich rozgrywkach) i zima trafil do Anglii. Poza hattrickiem z City w rok przed wejsciem szejkow, nikt go tam dobrze nie wspomina. A dalej zniknal.

Kolejny przyklad z brzegu to Kezman. 105 goli w 122 ligowych meczach dla PSV. Ostatnie dwa sezony tam to 78 goli w 86 meczach we wszystkich rozgrywkach. Potem w Chelsea i w Atletico totalny flop.

Oczywiscie, Suareza kariera jest genialna i to grac wyjatkowy w calej historii futbolu, ale akurat wyniki strzeleckie w Holandii osiagali nawet gracze, ktorzy swiatowego poziomu nigdy nie osiagneli, wiec dla mnie gole z Eredivise sa srednio warte wspominania ich jako osiagniecia - ale to tylko moja opinia.

0

@Hosh W tym roku nie skladaj zadnych, nie ma co kusic losu.

Pozdro dla Kompletnego - jednej z ofiar przekletego 2020 ;( #Pamietamy

0

@lukaszbarca15 Przypomne, ze Kowalczyk byla zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu.

I w top 3 moze byc, ale w zyciu nie jest to na zasadzie Messi/Ronaldo - ta dwojka zdominowala przez cala kariere pilke w sposob, jaki nikt inny wczesniej nie widzial. Obaj bija wszelkie istniejace rekordy. Kowalczyk zdominowala moze 3 sezony, Bjoergen mozesz bodajze pol tytulow zabrac, a i tak bedzie miala wiecej niz Justyna.

PS: Lubie Justyne Kowalczyk, kibicowalem jej... ale bez przesady, kiedy ktokolwiek bedzie zadtanawial sie nad najlepszymi bez podzialow, to nawet na chwile o niej nie bedzie pamietal.

I wspomniales o Williams, wiec nie pisz: nie wspomne. Williams zdominowala ten sport, bo byla najlepsza. To nie jest kwestia Castora Semenii, czy jak ta biegaczka miala, wiec nie pisz glupot o testosteronie. Williams przez jakies 20 lat regularnie wygrywala, co u kobiet sie z reguly nie dzieje i taka jest prawda, a ty probujesz pisac o Kowalczyk broniac sie moim wyborem Williams xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?