YoNoEntiendoNada
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2019
London/Chicago/Pomorze
7 obserwujących
4 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@lukaszbarca15 Kowalczyk to chyba tam dales za to, ze jest Polka. Jej osiagniecia w ogole sie nie umywaja do Bjoergen, w zyciu nie bedzie w konwersacji na goat tej dyscypliny - a juz tym bardziej kiedy mowimy o wszystkich sportach.
4
@MESSIah16 Serena Williams. Prawdziwa dominatorka.
0
@SteuerFreiMoney Co komentarz dostajesz inny, losowy tytul.
4
@Chakalaka W punkt!
0
@Dari0G Jeszcze niedawno polski papiez ukrywal ksiezy-pedofilow, wiec nie az tak trudno byc swietszym niz on.
2
@IronSanHybrid U mnie bigos tylko z chlebem!
0
@Ghotti Ja mialem nie ruszac jej w ogole, ale jako ze juz ja dostalem i ze pierwszy raz od dawna mialem czas, by posiedziec 4+ godzin dziennie przed konsola, to postanowilem sprobowac.
Zgadzam sie - najlepiej czekac do pelnej wersji na nowe konsole, bo nawet optymalizacja to jest polsrodek ze strony Redow. Zobaczymy, jak sie bedzie prezentowac na PS5/X Series X, ale szczerze... sadze, ze Redzi powinni sobie dac dodatkowy rok na ta next-genowa wersje, zeby nie bylo podobnego fiaska, jak teraz.
17
Cyberpunk 2077
@macio_944 @Jakchcesz @don'T.R.I.P.e @Shroud @tadzik447 @Janas11224 @Bykunn @koksik2700 @Chakalaka @IronSanHybrid
Zlamalem sie jednak i zagralem w CP2077 na XOne - czyli wersje gry, ktora dostalem na Swieta (konsole mam 7 lat, wiec jej czas juz minal).
Dzial, w ktorym pracuje, wypuscil wszystko do drukowania na czas, czyli przed 24, i nie wracam do pracy pdzynajmniej do drugiego tygodnia stycznia, bo wtedy sie otwieramy, i zeszlo sie to z dwoma patchami do gry - wiec naturalnie, postanowilem poswiecic troche tego czasu, ktory mam by zobaczyc co mnie omija/jaki balagan znajde w grze/jak bardzo przesadzona jest krytyka/czy Redzi w tak krotkim czasie poprawili gre fixami na tyle, by byla... grywalna.
Werdykt: grywalna.
Wiem, ze wizualnie, moje doswiadczenie jest inne, niz to, ktore maja ludzie na PS5/zajefajnych PC. Oczekiwalem tego i wiem, ze kiedy kupie PS5 w styczniu (urodziny) lub Lutym (Walentynki od mojej panny), to przejde ja jeszcze raz dla roznic miedzy zopytmalizowana, a pozniej next-genowa wersja, a ta ‘pierwsza’. Generalnie, nie nastawialem sie na cuda - ale boli mnie, ile czasu czasem laduja sie tekstury (nie czesto, ale jednak) i spotykam NPC bez twarzy. Jazda po pieknym miescie tez denerwuje, i to bynajmniej nie kiepskim, niewygodnym sterowaniem pojazdu - nie, boli klatkowanie na 15-20fpsach. To jest niedopuszczalne na konsoli, na ktorej GTA V wyglada o niebo lepiej majac te 7 lat wiecej!
Szczesliwie, w scenach akcji nie jest zle i nie czuc ‘zacinania’ sie obrazu.
Ogolnie, bugi jakies tam sa, ale nie ma ich az tylu, by o nie plakac zwazywszy na to, co sie dzialo dwa patche temu. Redzi robia dobra robote ‘naprawiajac’ zepsuty produkt - w gruncie rzeczy, teraz to nie bugi/glitche zawodza najbardziej.
W gruncie rzeczy, te bugi przyslaniaja to, co mozna najbardziej krytykowac: Puste miasto. Naprawde, to miasto calkiem ladnie wyglada, ale nikogo/niczego tm nie ma, prawie nic nie mozna robic, ludzie nie tyle co maja niskie AI - oni w ogole nie posiadana AI. To sa bezmozgie wydmuszki, ktore chodza bez celu od jednej do drugiej strony obszaru w jakim sie spawnuja i albo wracaja ta sama trasa albo znikaja i zastepuja ich inne drony. Do tego powtarzalnosc twrzy/outfitow.. jakbym gral w Vice City. Smutne, ze jest to sztuczny tlum dla wypelnienia ulic, a nie maja zadnego zycia/celu w grze. Po prostu.. istnieja.
Sam gameplay... W sumie, to jako tak zwana strzelanka, jest OK, ale laczenie FPS z RPG nie dziala. Czuje jakas inspiracje Falloutem czy seria ME, ale Fallout to nie jest FPS jednak, bo system ataku/obrony jest prawie ze turowy niekiedy. Mass Effect to action RPG, ale tez nie FPS. A tutaj taka na sile hybryda. Wiekszosc umiejetnosci (ktorych jest za duzo) jest nieprzydatna, one same w grze nie sa odpowiednio utylizowane (a juz na pewno nie stealth/hacking) i te fizyczne i ofensywne sa po prostu OP na tyle, ze wystarczy w nie pakowac, bo gra i tak przeszkadza tym, ktorzy chca cos robic po cichu/niezauwazalnie/bez przemocy.
Swiat niby wciaga ogolnie, dialogi maja naprawde dobre (ENG, nie wiem jak to sie prezentuje w wersji PL), ale nic nie znaczace. Masz 2-4 opcje za kazdym razem, nie maja one paktycznie zadnego wplywu na to jak potoczy sie rozmowa i czy dostaniesz questa (chyba ze odmowisz) badz jak go wykonasz. Jedyne fajne dodatki to dialogi wynikajace z przeszlosci postaci (korpo/nomad/uliczniak), ale tez wystarczajaco duzo nie zmieniaja. Ktos, kto mysli, ze ME/Dragon Age w jakis sposob limitowaly nacisk wyborow dialogowych na wydarzenia, tutaj bedzie kompletnie niezadowolony i wypluje slowa o tamtych dwoch franczyzach. Mamy ogromny zjazd w podownaniu z konsekwencjami, jakie znamy z Wiedzmina (IMO) i boli to podwojnie, bo obiecano nam wiele godzin, mnostwo sposobow, rozbudowane drzewka decyzji. W CP2077 jestesmy przez tworcow ‘railroaded’ - jak to sie fachowo mowi - i przez to czujemy sie jeszcze bardziej oszukani oraz pozbawieni pelnej imersji ze swoja postacia. Widac, ze oryginalne plany zostaly pociete i wiele rzeczy zostalo ‘wyjetych’ z tej gry, by przyspieszyc jej premiere. W porownaniu z wielkoscia swiata i wizja, jka nam przedstawilo CD Projekt, finalny proxukt jest... nagi. Prawie tak, jak nasza postac moze byc, czego nikt w grze nie zauwaza...
Potencjal byl ogromny, Lore swiata zostal fantastycznie zbydowany, ale jest on pusty i brakuje mu duszy. Taka niezla gierka w ladnej oprawce na mocne PC/ zapewne nowe konsole i sredniej oprawce na poprzednia generacje, ale nic, co by przyslowiowo (a juz tym bardziej nie doslownie!) zmiotlo kogokolwiek z fotela i zmienilo przemysl gier. Gadanie o bugach przeslania ogolne 6/10 lub 7/10 jakim CP2077 jest.
Powiem nawet, ze przez to, jak male mialem oczekiwania co do grafiki i tego, jakie glitche i bugi moga wystepowac, to sie bardziej skupilem na ocenie gry i nie dalem sie omamic tym glownym zarzutem jakim byly rozmowy o "niedokonczonym" technicznie produktem. To jest produkt, ktory nawet fabularnie jest niedokonczony i pociety w taki sposob, ze sadze, iz data premiery powinna byc Gwiazdka 2021 - ba, moze nawet Swieta 2022!
Szkoda. Na prwno pogram tez na nowej konsoli - w sumie, to jeszcze gry nie skonczylem na obecnej i zaraz do niej wroce, jak przyjde do domu ze spaceru z psem... ale niestety, obawiam sie, ze nic moich odczuc juz nie zmieni.
Niektore rzeczy Redzi moga naprawic, ale serca gry nie zmienia niestety. Jesli nie dostaniemy kapitalnych i dopracowanych DLC badz patcha wiekszego niz ten od BioWare/EA do ME3 (ktore tylko musialo zakonczenie naprawic, a nie dodawac 20-50gb brakujacego contentu) - w co osobiscie waypie - to CP2077 nigdy nie spelni nawet 50% potencjalu.
Jezeli ta sama gra, ale bez bugow, wyjdzie na konsole nowej generacji w 2021... to naprawde, nie bedzie to wiecej niz 7+/10 IMO, co jest rozczarowujace po tylu latach hype’u i najwiekszym marketingu w historii gier.
(tekst dlugi - dluzszy niz planowalem - plus pisze z telefonu spacerujac z psem, z gory przepraszam za wieksze literowki - niestety, nie mam chwili na sprawdzenie w ciagu najblizszych 15 min, wiec szansa na edycje przepadnie mi)
Zapraszam do dyskusji, zarowno oznaczonych jak i wszystkich innych zainteresowanych!
1
@VamosRakieta Ramblowy Borek!
0
@FCBMati10 Jak emotka ci nie powiedziala, ze to z przymruzeniem oka bylo, to nie wiem co musialbym tam wstawic - poza sformulowaniem ‘z przymruzeniem oka’, oczywiscie.
0
@Ojciec5tkidzieci A byc moze! Ja nie bylem pewny, czy kazdy sport takowej wymaga w Polsce, bo poza granicami tak nie jest.
0
@Yosemite Ej, nie bylo jeszcze zdjec w kolorze z czasow Di Stefano, Puskasa i Gento ;D
0
@michal26 Dochodami.
Zawodowi sportowcy zarabiaja na sporcie, chocby to byly marne pieniazki.
A mlodziezowocy maja zwiazki od tego, by za nich poreczyc.
0
@foczkyyyhg No skoro kwarantanna to minimum 10 dni, to chyba oczywiste, ze musisz siedziec w domu - o ile w ogole ci nie odwolaja lotu.
Jak z UK, to raczej, na pewno, zdecydowanie, na 100% sobie nie polecisz.
3
@Mns21 Kali kochac, Kali uczyc polska jezyk bardzo trudny - Kali probowac, Polska Kali kraj teraz, Polska Kali zycie ratowac.
3
@FC1899Barca Wcale nie tak ciezko.
0
@BartqRKO Jednymi z faworytow na pewno, ale glownymi raczej nie.
2
@Yosemite 1 O’Sullivan 2. Hendry 3. Davis 4. Higgins 5. Trump IMHO
2
@LuisSalvano Czytanie ze zrozumieniem sie klania, Slawek.
0
@Colon Wcale mnie to nie dziwi, nie bez powodu Warner dal Abramsowi ogromny kontrakt pod stajnia DC.
1
@Guffi Byli na tej samej imprezie z Zewlakowem.
0
@Colon Oryginalnie, Pomorze!
2
@Yosemite Coz to byl za pilkarz! Bardzo lubie Litmanena i szkoda, ze jeszcze wiecej nie osiagnal.
1
@arasz1819 Niestety ten pan jest blizszy cwiercwiecza niz 12 urodzin. :(
3
@Nano22 Twoja obsesja na punkcie 13-letniej dziewczynki mnie przeraza. Jedyne, z czym twoj nick mi sie kojarzy, to tak zwane ‘spermiarskie’ komentarze i dzieciece piosenkarki.
Ktos cie chyba powinien zglosic zawczasu.
1
@Yosemite Pieknie mial ulozona ta noge.
0
@klopx Cristiano Ronaldo. Wiecej, nawet.
0
@AxelF Zostawic swojego gracza w obcym kraju w dobie pandemii, gdzie lada moment moga zamykac granice/odwolywac loty, to jest absolutny brak klasy klubu.
0
@BigVu Standard. 1/5 albo nawet 1/4 fanow Lakersow wczesniej kibicowala Cavaliers lub Heat.
10
@maroon Jazda po pijaku to nie jest glupota, tylko kompletny brak szacunku dla zycia innych osob. Wsiadasz za kolko po pijaku? Jestes potencjalnym morderca, bo taka cene jestes gotow zaplacic.
Pijani kierowcy to sa smiecie i powinni miec zabierane prawka.