3

@Tomo1989 A co jest nie tak z finansami klubu? Real finansowo zjada Barcelone, ktora Depaya za nedzne 20 milionow nie byla w stanie sciagnac, bo byl za drogi.

1

@Yosemite Krnabrny Eric o magicznym dotknieciu!

1

@Guffi To brzmi jakby ci trzej panowie tak naprawde nie tylko byli po przeciwnych stronach, ale takze w trakcie kampanii w ktorej kazdy z nich probuje wygrac przychylnosc ludzi na rozne, rownie beznadziejne sposoby.

13

@LuisSalvano Jak mi podasz absurdalny przyklad np. ataku nozem, to od razu ci powiem, ze walka na krotki dystans to nie jest dobra forma obrony przed bronia biala i nalezy jej unikac.

Ale juz nie uciekajmy do absurdow. Jesli mowimy o ekstremalnych sytuacjach zagrazajacych zyciu, to w takim momencie instynkt samozachowawczy znaczy wiecej niz rozum. Jesli kobieta by do mnie strzelala, to bym tez do niej strzelal gdybym posiadal bron. Gdyby kobieta usilowala odciac mi glowe maczeta badz atakowala mnie siekiera, to naturalnie, uzylbym jakiejs broni do ratowania siebie. Na tej samej zasadzie bronilbym sie przed atakiem pieniacego sie, agresywnego psa, ale warczacego Burka bym nawet klapsem nie potraktowal.

A Kaczor i jego pies? Prosze, my nie mowimy o zyciu lub smierci, mowimy o sytuacji w ktorej mamy jedna kobiete i jednego faceta, ktorzy sie kloca o psa. Jaki facet, do jasnej cholery, musi strzelac kobiecie z liscia (badz gorzej, w niektorych przypadkach)? Nie moze sobie poradzic w inny sposob jak uderzeniem? Powaznie?

Nie wyciagnela noza, nie wyciagnela spluwy, nie miala strzykawki z trucizna, a on zrobil to, co jego ograniczony, lysy, uliczny leb uznal za sluszne, bo widac w takiej nizinie spolecznej sie wychowywal.

17

@LuisSalvano Szanowac, to moge twoj wybor ulubionego klubu, powody dla ktorych chodzisz/nie chodzisz do kosciola, opinie o stanie ekonomicznym Polski/EU/Stanow, to czy jesz mieso czy jestes wegetarianinem... itd.

To sa opinie, jakie moge szanowac. Gotowosc do uderzenia kobiety to nie jest czyjes zdanie, tylko barbarzynski i niemeski akt - zwlaszcza z ust (klawiatury) goscia, ktory niby jest taki gotowy do walki a facetem. Jesli nie potrafisz sobie inaczej poradzic nawet z histeryczna czy agresywna kobieta, to masz spory problem.

11

@LuisSalvano Bede w Polsce to byc moze zawitam do Warszawy, zobaczymy czy bedziesz takim samym twardzielem, bo wiesz co mowia o kozakach w sieci. :)

17

@LuisSalvano W gosciach jestem, ale nie u ciebie, to raz.

Dwa, nie bedzie mi o szacunku mowil potencjalny damski bokser, ktory broni rezyserow-pedofili, ucieka przed kanarami jak mala dziewczynka, probuje krasc Xboxy w sklepach.

Nie dziwie sie, ze przylozylbys dziewczynie, skoro sie boisz kanara.

Uczyc manier i szacunku to mozesz w pracy, gdzie ewidentnie nie wiedza jeszcze jaka jestes osoba naprawde, ale mam nadzieje ze w koncu sie przekonaja. Szacunek to ja okazuje tym, ktorym on sie nalezy, a ty do takich sie po prostu nie zaliczasz.

PS: Ales mnie urazil tym wypomniem o madryckim kibicu, u-lah-lah.
Jesli najwiekszym problemem jest klub, jakiemu kibicuje, to powiem ci - spoko. Przynajmniej w innych kwestiach jestem na tyle ludzki, ze nikt mnie szowinista, mizoginem, homofobem czy rasista, itp. nazwac nie bedzie mogl.

2

@Pertezm Chris Wilder byl jednym z 4 managerow, ktorzy sie nie zgodzili na 5 zmian w tym sezonie EPL, bo jak twierdzil, sprzyjaja one mocniejszym zespolom.

Wiele przewalonych meczy pozniej i z kontuzjami w druzynie, Wilder jest ostatni z jednym punktem i swoimi trzema zmianami, ktore tak bardzo mu pomagaja w utrzymaniu sie w lidze xD

8

Komentarz usunięty

2

@Explode No byc moze nie powinno, jedynie wygrana Lewego jest niepodwazalna.

1

Lewy i Messi glosowali z mysla o sobie xD

1

@Explode 7 w roku kalendarzowym to raczej nie jest zly wynik gdzie taki Lewy ma dwie asysty bodajze. I tak jak Lewy to inna pozycja i charakterystyka (nie oczekuje od niego asyst), tak rola Ronaldo jest inna niz Messiego.

Poza tym, popatrz jak Ronaldo gra w Juve - nie cofa sie po kazda pilke i nie wymusza, by wszystko szlo przez niego tylko wie, ze lepiej jest dla niego, by byl na koncu akcji.

Messi probuje robic wszystko, ale z wiekiem wszystkiego sie robic nie da i dlatego Barca tak rozklada nogi w LM.

@PatrykBarca Juve potracilo wiekszosc punktow, gdy Ronaldo nie bylo w tym sezonie, wiec jakos nie widze by ci pilkarze potrafili grac bez niego.

11

@barcelonaLM 42 gole w 43 meczach w roku dla kadry i klubu (39 goli w 37 meczach dla samego Juve) i mistrzostwo Wloch przy zerowej ilosci trofeow Barcelony, wiec chyba jak strzela ponad 50 procent wszystkich goli Juve, to jakies znaczenie mial.
Tam nawet nie bylo drugiej dwucyfrowki bodajze.

Kogo obchodzi kto dalej zaszedl w LM, gdzie roznica jest jedna faza i brak lania od Bayernu 2-8?

3

@Yosemite Ja tak jak @Arkon nie jestem fanem ani kadry Wloch, ani wloskich pilkarzy, ale Baggio uwielbiam. Chcialbym byc te kilka lat starszy, by ogladac go duzo wiecej niz bylo mi dane.

Bardzo podobnie uniwersalny jak dzisiejsi atakujacy, gwarancja zarowno goli jak i asyst. Pan Pilkarz.

11

Czy masz moze ciotke, ktorej ciagla paplanina przyprawia cie o bol glowy? Dziadka i babcie o pogladach, ktore zmieniaja Wigilijna kolacje w niezreczne koscielne kazanie? Byc moze masz juz dosc swojej kuzynki, ktora doglebnie zna cale miasteczko badz kuzyna, ktory odbil ci zone?

Nie martw sie!
W tym roku, nie musisz ich zapraszac! Wszystko dzieki najnowszemu Swiatecznemu pakietowi od Mateusza Morawieckiego - dzieki niemu, Wigilia nie musi juz byc przepelniona niezbyt lubianymi badz bardzo niechcianymi czlonkami rodziny!

Wigilia 2020 - pierwsza, na ktorej ten szukajacy dna butelki wujek upija sie jak przyslowiowa swinia nie w twoim domu, ale w chlewie!

#Morawiecki2020

* Ogloszenie bezplatne.
Po wiecej informacji, udaj sie na strone internetowa Polskiego Minusterstwa Zdrowia badz skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta (ale nie zapraszaj go/ich na Wigilie!).
* Pakiet bezplatny, dostarczony do kazdego domostwa pro bono.

1

@Fenelon Kolega Kaczor szybko zmieni sie w zadowolonego jesli jego zyczenie sie spelni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5

@NeroTFP Odwracanie uwagi od kampanii przeciwko faworytowi Redakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

9

Komentarz usunięty

1

@Rysiu Jak do tej pory strzelal w Juve prawie co mecz, a chyba kazdy co jakis czas pudluje dwusete czy sete?

3

@Tomo1989 Caly mecz lepsi od Tottenhamu, bramke Spurs strzelaja ze spalonego - ale tak, jasne, fart Liverpoolu, bo graja do konca w przeciwienstwie do niektorych zespolow.

1

@FCB24 Wieksze jaja to fakt, ze byl na Ewidentnym spalonym, a VAR mu narysowal jakas kupiona linie.

6

9

@Chakalaka za snookera i aktywizm.
@Yosemite za wspomnienia futbolowe.
@VamosRakieta za zdolnosc do blyskotliwych komentarzy na bierzaco, tak jak i @Danny Gaucho - takze obu nominuje.
@macio_944 za kacik Cyberpunka.
@NeroTFP @Bykunn @NGTRX @Persyfl za zdolnosci dyskusyjne oraz niejednokrotnie zimna glowe i cierpliwosc, ktorej ja sam nie mam.
@student97r za tworczosc wlasna.

Jeszcze chetnie paru bym nominowal, ale albo z miejsca nie pamietam albo zostali zbanowani :( Przepraszam z gory tych, ktorych pominalem, ale nie chce mi sie siedziec i myslec, kogo nominowac wiec rzucilem kilka nickow z glowy. Mialem nie glosowac, bo troche ten plebiscyt taki, meh... ale nie chce tez, zeby wygralo zero merytoryki i jedynie kopiuj-wklej (ogolnie pisze, ale jesli ten pantofelek komus pasuje na noge... no coz).

3

@Yosemite Bergkamp to byl Brazylijczyk w ciele Holendra. Magia.

10

Mam pytanie do kibicow Barcy o Puiga...
Co takiego w nim widzicie?

Widzialem dzisiaj, ze Krecidlo obrywalo sie za przywolywanie Mbappe w kwestii Puiga. Samej wypowiedzi nie czytalem, ale...

Co jest nie tak/nie na miejscu z tym porownaniem? Na tej samej zasadzie mozna tez mowic, ze Alena to nie jest nastepny Xavi, a Dembele nie bedzie nowym Messim i nie sadze, by nie wolno bylo wskazywac duzo lepszych graczy na dana pozycje badz nawet w danym wieku. Mogl w sumie mowic o innych 21-latkach/20/19 jak Halaand, Sancho, Trent - badz, z troszke gorszych, nawet taki grajacy czasem kaszane a czasem niezwykle blyskotliwie Rodrygo badz Bukayo Saka.

Takie porownanie jak to od Krecidlo i przywolujace Mbappe to przyklad, ktory nie tylko wskazuje na Francuza - ja bym powiedzial, ze dla tych ktorzy sie zastanowia nad tym, to wskazuje tak naprawde to, ze wielu graczy w wieku Puiga ma za soba pewna ilosc meczy w profesjonalnym futbolu, a on ma je na poziomie Barcy B. Nie tylko nie jest on Mbappe, on nawet nie jest Diego Lainezem z Betisu, albo rezerwowym jak Moise Kean, ktory cos jednak wchodzi, strzela i jakas role odgrywa. No nie wiem - jadac w dol, Tariquiem Lampteyem z Brighton tez nie jest. Nierownym Viniciusem rowniez nie jest, bo ten gra 3 mecze slabo i jeden blyskotliwie, ale cos tam robi, gra, przebija sie i jakos na ta szanse pracuje mimo wszystko (chociaz IMO Vinicius nigdy nie bedzie graczem klasy swiatowej, chociaz mozliwe ze bedzie bardzo dobrym biegaczem do robienia wiatru/bardzo dobrym zmiennikiem w Realu/PSG/City/Juve [tutaj mozna wymieniac kluby na podobnym poziomie] albo gwiazda Klubu na poziomie obecnego Arsenalu lub Romt [obecnego/ych, bo kto wie gdzie beda za 3-5 lat te kluby]).

Puig w wieku 21 lat ma 14 meczy w profesjonalnej pilce. W tej na poziomie B, jak na 53 mecze, to ma jedynie 10 asyst i 5 bramek, co jak na jego pozycje na boisku, jest wynikiem... slabym.

Takie ladne techniczne opakowanie, co wyglada efektownie jak ma pilke przy nodze, ale nic z tego nie wychodzi, bo z efektownoscia nie idzie w parze efektywnosc.

Nie rozumiem caly czas dlaczego kibice Barcy widza w nim jakiegos zbawce. Koeman walczy o posade, a i tak nim nie gra ciagle sie zawodzac na swoim pierwszym garniturze. Co, na zlosc nim nie gra? Na zlosc nie gral u poprzednich szkoleniowcow?

Zawsze te same tlumaczenia - niezaleznie czy to Barca, czy Liverpool, Real, Arsenal. Jest mlody gracz, ktorego z jakiegos powodu lubia kibice, ale nie gra u kolejnych trenerow i kibice krzycza, ze to nic nie znaczy, ze kilku trenerow na niego nie stawia. Ze inni zawodza, wiec czemu nie dostaje szansy. Ano wlasnie, jakies powody sa, i tacy gracze pozniej laduja w Segunda Division, Championship, w jakims austriackim klubie albo przy dobrych wiatrach graja dla Granady, Betisu, moze nawet Valencii.

Pewnie, czasem zdarzaja sie wyjatki i pozniej ci gracze udowodnic potrafia swoja jakosc w innym miejscu, ale czesto jednak to trenerzy maja racje.

Ja mysle, ze skoro taki Pedri dostaje swoje szanse, skoro Fati juz jest rosnaca w sile gwiazda, to oznacza, ze w Barcelonie nie ma strachu przed stawianiem na mlodych i graczy ze szkolki. A skoro Busquets, De Jong (nie w ostatnim meczu, ale ogolnie), Coutinho zawodza, a dalej dostaja swoje szanse, to Koeman widac po treningach i tym co widzi, musi im bardziej ufac.

I nie bronie Koemana, nie jestem fanem tego managera, sadze ze Barca go przerosnie... ale umowmy sie, facet ma obecnie wiecej swobody niz taki Setien i nie wyjdzie na konferencje z ‘zwolnia mnie jak wystwie mlodych i przegramy’, bo jednak mlodych wystawia.
Puig nie jest w jego planach i wiedzial o tym przed sezonem, ale zamiast ogrywac sie (jak np. taki Odegaard), to sie uparl by zostac pomimo tego, ze jego czas na boisku bylby limitowany. Najwazniejsze w takim wieku sa minuty i czas jaki zyskalby na boiskach La Liga w slabszym klubie bylby nieoceniony, a wartosciowe minuty ktore traci na wlasne zyczenie to cos, czego nie odzyska.

Niemniej jednak, to tylko moje spostrzezenia. Ciekaw jestem, co lubia w nim/jakie maja argumenty zwolennicy jego gry/dania mu szansy.
Tak samo chcialbym poznac argumenty jego przeciwnikow.

A poza ciekaw jestem opinii @Yosemite @NeroTFP @Bykunn @Janiama @IronSanHybrid @sebasek99 @Comentateiro @Encore @Arkon @NGTRX

6

CD Projekt Red i nieswiadoma ironia:

https://imgur.com/gallery/IJb525X

Redzi zartuja sobie albo z Microsoftu (Macro=Micro, Ware=Soft) albo z BioWare (bez wyjasniania) badz Microsoftu i BioWare (zwlaszcza, ze pierwszy Mass Effect to gra Microsoft Studios od BioWare, a nie gra EA) kiedy tej opis...

No wlasnie, przeczytajcie jeszcze raz o ile juz nie zalapaliscie - aczkolwiek, jestem pewien, ze od razu pomysleliscie o CDPR i Cyberpunku 2077.

Nie mozna tez wykluczyc, ze jakis zly developer, ktory byl sfrustrowany crunchem i tym, ze zmuszono go do podpisania sie pod niedkonczonym produktem to tam umiescil (badz kilku ludzi z developerskiego teamu), ale uzycie slow jest nieprzypadkowe.

Oczywiscie, jest to tez zart z mikrofalowki i porownanie duzej ilosci gier, ktore dzisiaj wychodza, do ogrzewanego jedzenia (spaghetti tez nieprzypadkowo uzyte), ale tak naprawde to nietrafiony punchline.

Tak czy inaczej, LOL.

@macio_944 @Jakchcesz @koksik2700 @Shroud @don'T.R.I.P.e @Janas11224 @tadzik447

7

@Yosemite Z reguly krytyka robi sie coraz smieszniejsza, gdy jej zrodlo to kibice, ktorych zespol gra w inny sposob, ale nie wygrywa.

Krytyka wrzutek Zidana. Krytyka defensywnego stylu Cholo. Krytyka swego czasu Chelsea Conte czy Mou, czesto na zero stylu, autobusowo. Juve tez podobno od lat nudzi, ale nistrzostwa wpadaja. Kibice moga sobie ocenic style gry, ale koniec koncow, jesli sa zwyciestwa, to co na to ci szkoleniowcy?

Edit: zapomnialem o wrzutkach Liverpoolu, a krytyke tego tez juz widzialem swego czasu xD

3

@Yosemite Jeden z najlepszych napastnikow swojego pokolenia, jeden z najlepszych Francuzow w historii, jeden z najlepszych napadziorow jacy zakladali biala koszulke. Pan Pilkarz.

1

@POLAK12345 O, kolejny ktory nie zna swojej panny wystarczajaco, skoro musi pytac znajacych ja jeszcze mniej (oby w ogole) gosci z sieci o pomysl na prezent. Wiesz, ze to kiepsko swiadczy o tobie jako chlopaku? Pamietaj, ze kobiety zawsze pamietaja ;)

Nie wspominajac juz o tym, ze nie mowisz nawet jaki budzet poza tym, ze nie mowisz co lubi, a czego nie.

2

@BARCA_FOR_EVER Wpisujesz numer telefonu w profilu i powinno ci polaczyc.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?