0

@Serek do tiki taki

33

@MesQueUnClub96 Lewandowskiemu nie chciało się nawet nauczyć hiszpańskiego ... taki profesjonalista z niego.

0

@Jakchcesz Zamortyzować tak, tu masz rację, zapomniałem o tym. Z drugiej strony jaki to jest przekaz dla ewentualnych transferów? Przedłużenie kontraktu tylko po to żeby sprzedać piłkarza. Jestem na tak o ile Dembele przedłuża kontrakt, bo chce dać zarobić Barcelonie. Jeśli chce tutaj zostać to myślę, że już lepiej żeby odszedł za darmo, bo wątpię, że dużo z pensji zejdzie.

39

Nie. Pomimo tego, że wczoraj był zdecydowanie najlepszy na boisku i sam prowadził prawą flankę, to już dawno skończyła mi się cierpliwość do tego piłkarza. Powinien odejść.

4

@Rust_Cohle a ja ostatnio chciałem wejść sobie do Fyling Tiger Copenhagen, ale pracownik stał przy wejściu i chciał sprawdzić mój paszport. Pomimo, że jestem zaszczepiony i mam tę przepustkę do moich praw obywatelskich, to powiedziałem mu, że nic mu nie pokażę i do sklepu nie wszedłem :)

3

Gol Papu Gomeza dla Sevilli był 300. bramką straconą przez Marca ter Stegena w barwach Barcelony w jego 300-tnym występie dla klubu

6

@MichuPlayPL Co to jest "płęta"?
@ranger3120 Nic nie pisał o szczepionkach, bo też nie ma informacji czy Żora był zaszczepiony, czy też nie.

5

Wczoraj podobał mi się Abde, ale nie w grze z przodu, a w zaangażowaniu w grze obronnej. Włożył dużo pracy w defensywę i odzyskał piłkę kilka razy. Nie mówię, że zagrał źle w ataku, ale z większości jego prób dryblingu nic nie wynikało. Wydaje mi się, że próbuje zrobić zbyt wiele, ale jest młody, więc zakładam, że z czasem będzie lepiej. Musi tylko oczyścić swoją głowę i poczekać na odpowiedni moment, bo mam wrażenie, że za każdym razem próbuje wyciągnąć z akcji więcej niż jest to możliwe. Zbyt często pchał piłkę w przód. Z drugiej strony bardzo cieszy mnie fakt, że mamy dynamicznych skrzydłowych, jest to miła odmiana w porównaniu z wcześniejszymi latami, gdzie Barcelona szła z kontrą, ale w takim tempie, że drużyna przeciwna zdążyła się trzy razy wrócić. Szkoda tej poprzeczki Dembele, bo ten gol mógł dać wiele Barcelonie w kontekście walki o TOP3 (tak samo jak ewentualny gol przy poprzeczce Demira w meczu z Benficą). Ousmane zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku, sam prowadził całą prawą stronę bez żadnego wsparcia. Musiał czuć się jak Messi w ostatnich latach. Alves i Dembele to powinno bardzo fajnie chodzić na prawej stronie. Do tego Fati i Depay (o ile odnajdzie formę) i mamy naprawdę całkiem sensowny atak. Nie jest to może „top topów”, ale przeciwnicy powinni czuć się zagrożeni. Alves będzie dostępny po meczu z Mallorcą (od 3 stycznia, bo wtedy można zacząć rejestrować zawodników), więc mam nadzieję, że to koniec Araujo na prawej obronie. Zdecydowanie wolę oglądać tego zawodnika w środku formacji obronnej. Tam czuje się najlepiej i może uczyć się od Pique, który zagrał według mnie jak profesor. Mam nadzieję, że nie zakończy w tym roku kariery, ale zostanie na następny sezon by wesprzeć swoich kolegów w razie potrzeby. Wrażenia po meczu są pozytywne, cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Sevilla to druga najlepsza drużyna w lidze w grze defensywnej, a Barcelona była wielokrotnie blisko zdobycia bramki. Mając dobrego napastnika, który potrafi odnaleźć się w polu karnym i zakończyć akcję golem, to myślę, że byłoby to pewne zwycięstwo. Cieszy fakt, że po straconej bramce głowy nie były zwieszone w dół, ale piłkarze potraktowali sytuację jakby był wynik 0:0 i zostali za to wynagrodzeni w postaci gola Araujo. Sevilla też nie miała zbyt wielu sytuacji, ładnie neutralizowaliśmy ich ataki. Przy ich golu naprawdę ciężko było zapobiec utracie bramki, pięknie rozegrany stały fragment gry, widać, że wyćwiczony na treningach. Widać też efekty pracy Xaviego, małymi kroczkami nasza gra zaczyna się poprawiać. Piłka chodzi o wiele szybciej i płynniej niż wcześniej i nie ma już tylko podawania do tyłu. Zauważalna jest też poprawa kondycji zawodników, którzy więcej biegają. Gra w pressingu robi wrażenie, a wysokie tempo spotkania z czasem nie powinno być już dla nas wyzwaniem. Obecnie jeszcze widać pewne niedoskonałości w tym aspekcie, bo brakowało mi większej intensywności i mocniejszego naciskania na rywala po czerwonej kartce dla Kounde. Z drugiej strony Sevilla ustawiła autobus i urywała cenne sekundy przy każdej możliwej okazji. Czekam tylko na powrót kilku zawodników po kontuzji, może jakiś udany transfer zimą i wiosna może być dla nas naprawdę bardzo udana. Na koniec, Jordi Alba słabe spotkanie i przedłużcie umowę z Gavim jak najszybciej. Było to najlepsze 90 minut za kadencji Xaviego.

2

@dzefrej234 Xavi klasa sama w sobie w przeciwieństwie do Alby :D to taki karzełek, który w szkole do każdego podskakiwał, bo miał starszego brata, którego wszyscy się bali

3

Rakitić i Xavi we wczorajszym meczu. Alba to chciał go chyba podeptać
https://v.redd.it/axwly8k6xy681/DASH_1080.mp4

3

@VamosDeJong To prawda. Odbił się od PSG i Arsenalu (przynajmniej według mnie), ale za to w Valencii, Sevilli czy teraz w Villareal robi robotę. Najwidoczniej hiszpańskie klimaty mu służą i rozumie tę ligę.

0

@BarcaInfo Warto dodać, że Xavi zapowiedział promocję w styczniu kilku zawodników z Barcy B do pierwszej drużyny

34

Przepiękna akcja Villarealu zakończona golem, warto zobaczyć
https://streamja.com/RAQXQ

6

@Comentateiro Co Ty sam sos czosnkowy jesz?

1

@Janiama 3:0 Barcelona

0

@masq Wiadomo, że każdy lepszy niż Luuk de Jong.

17

9

@Pawel13sz Ale pomyśl ile możesz w tym czasie zrobić, np. położyć się, otworzyć browara, poczytać LR i się zrelaksować. Tyle perspektyw

9

Dla tych, którzy nie wiedzą, Gavi pochodzi z Sevilli, więc będzie to dla niego ważny mecz - zaczynał w akademii Betisu. Podczas meczu reprezentacji narodowej ze Szwecją w Sevilli kilka tygodni temu, kiedy Gavi grał, kibice skandowali jego imię.

8

I bardzo dobrze, przereklamowany grajek

2

@DaPidejpi lubię tego piłkarza, ale Alvesa raczej nie przescignie, bo jest zbyt często kontuzjowany

22

@Messibestplayerintheworld Coraz więcej plusów odejścia Moriby:
- pozbycie się pazernego dzieciaka, który zagrał kilka dobrych spotkań, a już się nosił jakby wygrał w pojedynkę mistrzostwo Hiszpanii,
- więcej minut dla Gaviego
- transfer Abde

8

@Momals11 a włoska trochę nie jest za wysoko?

2

3 wiedźmin 3 najlepszy?

1

@LaRoja Moriba nie ma szans na powrót do Barcelony. Po pierwsze za to jak potraktował klub, który mu dał prawdziwą szansę, a po drugie sytuacja finansowa Barcelony na to nie pozwala. Lipsk zapłacił za niego 16 mln + około 5 mln zmiennych, a on ma 5-letni kontrakt, więc trochę trzeba by wyłożyć.

Moriba gra na jednej pozycji, którą mamy bardzo dobrze obsadzoną. Pozostałe formacje wymagają wzmocnień (napastnik, skrzydłowy), więc jego ewentualny transfer powinien być na dalekim, dalekim planie.

Cieszę się, że odszedł, bo tak naprawdę pokazał się tylko w kilku meczach, a woda sodowa uderzyła mu do głowy. Powinien zwolnić swojego agenta, bo zatrzymał jego karierę gdy ta zaczynała nabierać rozpędu. Dzięki jego odejściu mamy szansę podziwiać Gaviego czy Nico, którzy otrzymują większą ilość minut niż gdyby grał u nas Moriba.

1

@LaRoja Ploty o tym tylko, że młody się spłakał i zadzwonił do Barcelony z informacją, że chce wrócić

1

@Transu96 W większości tak. Powinna być informacja "WPŁATOMAT" nad bankomatem

1

Kiedy zaostrzył się konflikt Navas-Donnarumma? Otóż gdy do szatni PSG wrócił… Marcin Bułka.

Przed meczem PSG-Nicea Polak wszedł do szatni Paryżan, aby przywitać się z kolegami. Rozmawiając z Navasem, Bułka dostrzegł, że Kostarykanin ma te same rękawice, co on.

Według świadka Navas miał odpowiedzieć:

- „Widzisz, tylko najlepsi bramkarze na świecie je noszą".

Stojący kilka metrów dalej, używający innych rękawic, Donnarumma potraktował to jako atak na jego osobę.

FB, L’Equipe/@Trojkolorowa

1

@david89 Ja jestem sędzią piłkarskim. Jeśli nie będziesz się przejmował tym, że z trybun lecą bluzgi to śmiało wbijaj. Większość trenerów i zawodników jest do dogadania jeśli będziesz traktował ich jak ludzi, a nie się wywyższał na każdym kroku.

4

@Mario96w Ale zazdroszczę. U mnie spadło wczoraj trochę śniegu, utrzymała się cienka warstwa na trawie, a ten co wylądował na betonie to się od razu roztopił.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?