adam34689
Dołączył/a: listopad 2012
11 obserwujących
29 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wrzucam tutaj, bo to jest temat główny.
Do wszystkiego należy podchodzić z dystansem (szczególnie punkty nr 2 i 8). To są tylko ciekawostki. ;)
1) Xavi Hernandez to ostatni piłkarz, któremu udało się zaliczyć 4 asysty w jednym meczu ligowym - przeciwko Realowi Madryt na Santiago Bernabeu w 2009 roku (Real - Barcelona 2:6).
2) Domenico Berardi (Sassuolo) w wieku 20 lat i 9 miesięcy zdobył 30 goli w lidze włoskiej. Natomiast Leo Messi, mając 20 lat i 8 miesięcy zdobył 30 goli w lidze hiszpańskiej. Jednak, piłkarz Barcelony potrzebował na to 12 meczów więcej.
3) Juventus Turyn zdobył 10. Puchar Włoch (2:1 przeciwko Lazio Rzym). Odnieśli triumf w krajowym pucharze po raz pierwszy od 1995 roku.
4) Xavi zdobył 23 trofea w barwach Barcelony, Paco Gento 23 z Realem Madryt. Jeśli kapitan Barcelony sięgnie po kolejne trofeum, to zostanie najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii hiszpańskiego futbolu.
5) Barcelona to zespół, który wygrał najwięcej meczów ligowych w tym sezonie (30) spośród zespołów z pięciu najlepszych lig europejskich.
6) Real Madryt tylko dwa razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii, kiedy strzelał 100 lub więcej goli w sezonie ligowym (1989/1990 i 2011/2012).
7) W finale Ligi Mistrzów w 2011 roku (Barcelona - Manchester United 3:1) Xavi wykonał 141 podań. To najlepszy wynik w finale LM od sezonu 2003/2004.
8) Iker Casillas i David De Gea mają identyczną skuteczność - po 71% obronionych strzałów.
Źródło: Opta Jose
0
Jeśli go nie zaproszą, to masz rację, ale jestem przekonany, że się pojawi.
0
"Zaproszenia na sobotni mecz i ceremonię po jego zakończeniu otrzymają również szkoleniowcy Xaviego z reprezentacji Hiszpanii."
Niestety, ale Luis Aragonés nie będzie mógł skorzystać z zaproszenia.
Xavi wielokrotnie powtarzał, że był to jeden z najlepszych trenerów (o ile nie najlepszy) w jego profesjonalnej karierze.
11
Ostatnie mistrzostwo Real zdobył w sezonie 2011/2012 za Mourinho.
W sezonie 2012/2013 też za Mourinho był drugi.
W poprzednim Ancelotti doprowadził ich do trzeciego miejsca.
W tym sezonie są na drugim.
0
"W półfinale Ligi Mistrzów były dwa hiszpańskie kluby i jeden włoski, kolejna drużyna z Hiszpanii grała w półfinale Ligi Europejskiej."
Johan, obudź się! Sevilla już jest w finale. ;)
1
Ronaldo nie lubi Bale'a z wzajemnością i to jest kluczowe. Ma świetne relacje z Benzemą i Jamesem i nie ma problemu z tym, żeby podać im piłkę, kiedy znajdują się na lepszej pozycji.
Z Garethem to już inna sprawa. Nie trawią się poza boiskiem, to i nie potrafią się porozumieć na boisku. Dlatego, moim zdaniem, to Garerth Bale odejdzie a nie Ronaldo.
1
Kiedy zwolnili Van Gaala w 2003 roku, to poprowadził mecz Barcelony z Atletico Madryt. Był członkiem jego sztabu.
0
To jest dopiero historia. Zlatan przy nim wysiada. :) http://www.transfermarkt.pl/alessandro-matri/transfers/spieler/40660
0
"FC Barcelona, Leo Messi i Dani Alves przewodzą liście najlepszych klubów, napastników i bocznych obrońców w pięciu najlepszych ligach europejskich."
W takim razie co w tym rankingu robi Thiago Silva, Maxwell, Marco Verratti...?
Francja jest na 6. miejscu w rankingu lig europejskich.
TOP 5: Hiszpania, Anglia, Niemcy, Włochy, Portugalia
0
Nie potrafisz kojarzyć faktów. Jest to ogromna firma, tylko że to nic nie znaczy, bo FIFA i UEFA są jeszcze potężniejsze...
Przeprowadzili kontrolę i stwierdzili, że transfer Neymara był czysty.
Później się okazuje, że klub podpisał z Neymarem i jego ojcem szereg symulowanych umów.
Teraz ta sama firma publikuje bardzo przychylny Bartomeu i cholernie optymistyczny raport...
1
Gdzie Ty byłeś tyle czasu? ;)
0
"W raporcie firmy Deloitte czytamy..."
Wiedziałem, że słyszałem już o tej firmie i znalazłem: http://www.fcbarca.com/57438-komunikat-fc-barcelony.html
Firma zamieszana w transfer Neymara. Przeprowadzali audyt w Barcelonie. Stwierdzili, że wszystko było ok. Parodia. W takim razie ich raporty można włożyć między bajki.
0
Nie ma co się łudzić. Nazwę Camp Nou trzeba będzie sprzedać. Nie stać nas na przebudowę Camp Nou. Mamy ponad 200 milionów długu.
Mam nadzieję, że negocjować będą ludzie kompetentni i nie sprzedadzą nazwy stadionu panom w turbanach.
0
"Stoiczkow stwierdził także, iż asturyjskiemu szkoleniowcowi bardzo zaszkodziło odejście z klubu Zubizarrety, czym poczuł się dotknięty."
Niczym Guardiola po słowach Johana Cruyffa w 1994 roku po finale LM w Atenach. Holender dał do zrozumienia, że Zubi już nie ma miejsca w Barcelonie, a Pep ponoć mocno to przeżył.
0
a stadion Chelsea to "Bridge Stamford", Milanu "Siro San"...
Rozumiem, że zasady gramatyki języka hiszpańskiego opanowałeś do perfekcji.
0
Dokładnie. ;) Nou Camp to stadion Leon z Meksyku.
0
Wiem. Właśnie o to chodzi. Tymi nielicznymi byliby piłkarze Barcy, którzy grali u nas w 2009 roku. ;)
0
Cięta riposta ;) https://x.com/Barzaboy/status/600967634520256513/photo/1
0
W Polsce tylko Zagłębie Lubin byłoby stać na jego pensję. ;) Kasiora z KGHMu płynie, a klub w drugiej lidze...
@daniel32778 Ma do 2016 roku, ale może zostać rozwiązany, identycznie jak w przypadku Xaviego.
0
Wiecie z kim może grać Xavi w Al-Sadd? z Andreą Pirlo
Już od dawna się mówiło, że Pirlo po tym sezonie odejdzie z Juventusu.
Dodatkowy smaczek finału Ligi Mistrzów. ;)
0
Szkoda, bo mógł być jednym z nielicznych, którzy zdobyli sekstet (sześć pucharów) dwa razy w historii.
Niczego nie przesądzam. Wierzę. ;)
0
Dwa lata temu byłem w Madame Tussauds w Londynie.
Był Mourinho... Ludzie wsadzali mu palec w oko i robili selfie. ;)
@juniorek96 Pamiętam Pele, ale Kapitan Grzmot też chyba był w stroju reprezentacji.
0
Osobiście głosuję na Alexisa, bo nie kładzie się na murawie po każdym kontakcie z rywalem. Alexisowi też się to zdarzyło, ale w tej kwestii do Hazarda mu bardzo dużo brakuje.
Obaj prezentują podobny poziom.
0
Absolutnie nie. Nie powinniśmy zgadzać się na takie klauzule w kontraktach.
3
Mundo Deportivo: "Jeden z kandydatów na stanowisko prezydenta Barcelony (nie wiadomo kto) kontaktował się z Jürgenem Kloppem. Niemiecki trener pozytywnie zapatruje się na możliwość prowadzenia FC Barcelony."
Typowa zagrywka Bartomeu (Mundo Deportivo jest w rękach ludzi z zarządu). Mało kto chce odejścia Luisa Enrique, więc dają takie rewelacje w gazetach.
1
Jeśli nie zrobi sobie wakacji to Puchar Króla też Villar, a puchar LM Michel "Le Roi" Platini. :)
1
http://www.sport.pl/pilka/10,65082,17942889,Casillas_znow_podpadl_kibicom__Real_walczyl_na_boisku_.html
Nie wiem jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg. Piłkarze i sztab Realu oglądali mecz Barcelony z Atletico, a polskie media swoje...
12
Garść ciekawostek z Opta Jose, chodzi jedynie o rozgrywki ligowe:
1) Bramka Youssefa El-Arabiego w meczu z Realem Sociedad padła po 25 podaniach. Tym samym, Granada wyrównała rekord Barcelony (bramka Neymara z Espanyolem).
2) Najwięcej asyst przy bramkach Cristiano Ronaldo w barwach Realu Madryt zaliczył Karim Benzema (31).
Mesut Özil - 27
Ángel Di María - 22
Gareth Bale - 18
Gonzalo Higuaín - 15
3) Real Madryt stracił 31% bramek po uderzeniach głową.
4) Thibaut Courtois w swoim debiutanckim sezonie w Chelsea zachował 12 czystych kont. Dla porównania, Petr Cech w swoim pierwszym sezonie w barwach The Blues (2004/2005) pozostał niepokonany w 24 meczach.
5) Leo Messi i Cristiano Ronaldo zaliczyli tyle samo kontaktów z piłką w polu karnym rywala (284).
6) Barcelona zdobyła 15 bramek głową w tym sezonie (Messi - 4). W całym poprzednim sezonie zdobyła tylko 5 bramek po uderzeniach głową.
7) Karim Benzema zaliczył 7 asyst przy bramkach Cristiano Ronaldo w tym sezonie.
8) Gerard Pique zaliczył 118 interwencji, o 45 więcej od kolejnego najlepszego pod tym względem piłkarza Barcelony.
1
Albo jesteś zbyt poważny, albo nie znasz angielskiego...
1
@edit: Wbijasz na lfp.es i szukasz meczu: http://www.lfp.es/barcelona-b_valladolid/directo/laligatv