ali3gator
Dołączył/a: lipiec 2024
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@montiel Guardiola chyba też ma problemy przez żonę, nie?
1
@lithotripter no tak, to zawsze jest problematyczne, w relacjach międzyludzkich czy międzynarodowych. Nie dość, że pomagasz, to jeszcze musisz kontrolować czy ktoś tej pomocy nie przepije, nie roztrwoni.
0
@lithotripter To prawda, wciąż tak bywa, ale jednak u nas w ostatnich 30 latach bardzo się to zmniejszyło.
Ludzie z Ukrainy jednak są w tej mentalności 30 lat do tyłu. To się bierze po prostu z tego, że zakłady były państwowe - wspólne, czyli niczyje, więc można kraść.
0
@lithotripter Istotnym i wspólnym czynnikiem jest tu wszelkiego rodzaju pomoc rządowa - im więcej konfitur, tym więcej kombinowania, korupcji i złodziejstwa.
To prawda, że wszędzie gdzie lecą strumienie pieniędzy, tam pojawiają się takie praktyki.
0
@MysticCat nie ma co też mieć do nich pretensji, w końcu to państwo w trakcie wojny, ale fakt, że u nich ta kultura odnajdywania się w takich sytuacjach jest bardzo wysoka.
Widać to też po Ukraińcach w Polsce - mają podejście do własności prywatne jak u nas w czasach PRL. Dla nich "pożyczanie" materiałów budowlanych od pracodawcy jest czymś zupełnie normalnym.
0
@Keson Spoko, uogólniaj dalej. Ale pozwól mi ocenić, że nie jest to zbyt mądre.
1
Tak w ogóle to na ukraińskich portalach aukcyjnych można sobie kupić starlinka.
Co ciekawe abonament w gratisie. Sprzedawca go opłaca z dobroci serca. :)
0
@Keson to że nie gra to oczywiście, że widać, ale Ty uogólniasz swoją opinię na jego temat na tą konkretną sytuację.
Ja tam gościa specjalnie nie znam, ani mi swat ani brat, ale wiem, że takie sytuacje z policją i kobietami to bardzo często prowokacje kobiet. Zdegenerowani prawnicy nawet często zalecają takie praktyki, żeby łatwiej uzyskać rozwód na swoją korzyść.
5
@Aragorn33 To, że gdyby nie starlinki, to sytuacja Ukrainy byłaby dużo gorsza to prawda.
A to, że ktoś chciał te starlinki teraz odcinać to bzdura.
13
@Tasde przecież nikt nie chciał tych starlinków odcinać, więc robienie z Sikorskiego bohatera jest mega śmieszne.
0
@Keson mimo wszystko cały czas zakładasz, że to jego wina.
Ja myślę, że przyklejanie do niego łatki przemocowca bez żadnych dowodów nie jest ok.
0
@AbelKabel przecież nikt nie zabrania obecnie skrócić czasu pracy, więc o jakim decydowaniu piszesz?
1
@Keson oni są w konflikcie, w takich sytuacjach kobiety potrafią specjalnie robić takie afery, żeby tylko zepsuć byłemu mężowi reputację.
Nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków.
Tym bardziej znając jego żonę.
29
@tbas Ta narracja o uciekaniu przed zadawanymi pytaniami jest już śmieszna.
Tak jakby Trzaskowski i Nawrocki byli chętni do odpowiadania na pytania ludzi xD
0
@QQL5 Jestem za tym, żeby każda firma decydowała ile dni będzie pracować - jeśli to prawda, że działa to pozytywnie, to stanie się to samo, ewolucyjnie, bo firmy po prostu zaczną to wprowadzać.
Zdecydowanie jestem przeciwny, żeby decydowało o tym państwo.
0
@michalgajdek Nowy wersja serwisu spoko, ale według mnie większość problemów da się rozwiązać dość łatwo, bez nowej wersji.
Np. bardzo irytują reklamy w wersji mobilnej strony, kiedy reklama zasłania pół strony, a krzyżyk jest na tyle mały, że nie da się zamknąć okienka reklamy, bo w większości przypadków się przypadkiem w tą reklamę kliknie.
0
@Szmulek Musk gra po prostu w interesie USA. Dorabianie narracji, że gra w ruską propagandę to dziecinada i poziom TVP.
A my kupujemy sprzęt i technologię z USA, bo nam się to opłaca i nie mamy wiele alternatyw, a nie dlatego, że robimy im łaskę.
Jest to jakiś argument, ale nie przesadzajmy z tym kozakowaniem, bo to USA ma tutaj więcej argumentów.
0
@Szmulek Przeczytałeś mój pierwszy komentarz w ogóle?
"politycy nie mają jaj postawić się słabszym sąsiadom, a podskakują światowemu mocarstwu".
Oczywiście widziałem tą odpowiedź Muska, ale Sikorski sam się podłożył i trudno nie przyznać Muskowi racji. Płacimy za Starlinki, bo nie było lepszej alternatywy.
Kozakować i szabelkować można jak się ma argumenty, a nie tylko na pokaz.
1
@Szmulek Postawił się słabszym sąsiadom?
Konkrety poproszę, bez retoryki.
Oczywiście, że nie powinniśmy się zgadzać na wszystko, ale zauważam po prostu niekonsekwencję i pozerstwo.
1
@Arden tylko współczuć
1
@Szmulek problem jest taki, że nasi politycy nie mają jaj postawić się słabszym sąsiadom, a podskakują światowemu mocarstwu.
3
Ameryki nie odkrył.
Na La Rambli pisaliśmy o tym już od kilku miesięcy. ;)
0
@KibicBarcy84 Skoro rzucasz taką analogią, to bierz za nią odpowiedzialność :)
0
@KibicBarcy84 Idąc Twoją analogią, to większość operacji chirurgów musiałoby kończyć się śmiercią i wtedy mógłbyś mówić, że jak się uda, to zrobił co do niego należało :)
1
To prawda, że Pedri mu oddał MVP? xD
0
@kamyk_23 kto na jego miejscu by nie miał, czasami pomiędzy czterema musiał sobie radzić.
Każdy inny pomocnik na jego miejscu zaliczyłby nie kilka a kilkanaście takich strat.
4
Jak się zobaczy heatmapę Pedriego, to gość jest wszędzie od jednego pola karnego do drugiego, po prawej i po lewej stronie.
2
Ale co Pedri dziś robił to jest niebywałe.
On w obecnej formie jest najlepszym pomocnikiem na świecie i nie ma dyskusji.
Odbiory, praca bez piłki, podania, kreowanie akcji, kontrola rytmu.
3
Pedri też zasłużył
6
Memy ze Szczęsnym i tym dymem na stadionie TOP
https://x.com/GessnerPerez2/status/1897399992421380460