0

Napiszę coś co mi chodzi po głowie już od dłuższego czasu.

Zacznę od tego, że La Liga to przedsiębiorstwo, instytucja komercyjna i powinna dbać o swój wizerunek.

Mam pytanie: czy ktoś z Was słyszał o tak nagminnym narzekaniu na sędziów w Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii itd? Czy w tych ligach decyzje sędziowskie decydowały o tytułach? Czy rozmawia się tam co tydzień o błędach, kontrowersjach, dziwnych decyzjach na varze?

Przecież w każdej normalnej instytucji, jeśli dany dział nie spełnia oczekiwań i nie ma nadziei na przyszłość, to jest do zaorania i idzie się w outsorcing. Ja uważam, że to w dużej mierze uzdrowiliby hiszpańskie rozgrywki. Raz - podniosłyby na pewno jakość sędziowania (chyba gorzej być nie może), dwa - skończyłyby się dyskusje, kto komu kibicuje, na jakie mecze chodził z ojcem i czyją koszulkę nosił w dzieciństwie.

0

Uważam, że jeśli PSG sięgnie po LM to murowanym kandydatem będzie Dembele. W przeciwnym wypadku, wygrywając LL, najlepiej spuszczając kolejny Łomot Realowi, i rozpoczynając dobrze kolejny sezon, istnieje szansa, że wygra któryś z naszych. Ja osobiście postawiłbym na Pedriego. Na przestrzeni całego sezonu ten gość jest po prostu kosmitą.

3

Dobry sędzia, dobra wiadomość.

0

@koszi to Hiszpania, tu wszystko jest możliwe...

1

Jeśli chodzi o gracza meczu to ja bym wytypował Araujo (kilka kluczowych interwencji w defensywie + duży udział przy bramce Raphinii) i w drugiej kolejności Raphinię (kluczowy gol, Plus kilka groźnych strzałów).

1

Powiem tak, idealnie przepchany mecz.

Po pierwsze, nie dało się wygrać prawie rezerwami, więc Flick musiał wpuścić kilku graczy z podstawy, nie było innego wyjścia. Jak ktoś tego nie rozumie, to mało ogląda piłkę.

Po drugie, te trzy punkty ważą dokładnie tyle samo, ile wygrana z Realem, czy innym dowolnym zespołem w LL. Jak ktoś tego nie rozumie to wagarował na matematyce.

Vamos Barca!

17

W ankiecie oddałem głos na Erica, ale uważam że ta pozycja powinna być za każdym razem obsadzana pod konkretnego przeciwnika i jego styl gry. Jeśli tak samo myśli Flick, zamiast żelaznego zmiennika zobaczymy tam większe rotacje.

1

@bartoszek co to za pomysł w ogóle ten walkower? To chyba lepiej żeby rezerwy powalczyły. Na koniec sezonu przyda się każdy punkt.

0

Przyznać się którzy maruderzy wątpili przy 0:2 (-;

3

Pomyślcie, taki tryplet trypletów to byłby sztos. Młodzieżówka już to zrobiła, Femini jest na dobrej drodze, więc do boju panowie!

0

@MateuszDoniec ze składu wynika że Pedro Rodríguez wszedł dwa razy, w 79 i 80 minucie.

0

@JordiAlbion to niesamowite jak ten klub przyciąga określony typ zawodników.

9

W sumie nie dowiedziałem się z artykułu ile Yamal ma asyst...

0

Rudiger to siostrzeniec Pepe? To musi być rodzina.

2

Niby wynik na styku, ale umówmy się, ostatnie trzy klasyki to 12:4 w bramkach. Pan Hansi Flick zrobił to i chwała mu za to.

9

Ciekawe co na to Celta

1

Przepraszam za ten komentarz ale walić białe ścierki i rodowitego Niemca obrońcę. Klub który ma 0 klasy

0

Zawsze będę miał w pamięci obrazek z jaką pasją śpiewał na konferencji po zdobyciu Pucharu Króla

3

Magia wróciła. Najlepszy;)

8

Można się zgadzać lub nie, ale takie artykuły stanowią kluczową wartość tej strony. Przeczytałem od deski do deski. Gratuluję Darek, podziwiam ilość włożonej pracy i dziękuję za cenne statystyki.

1

Ansu całkiem przyzwoity meczyk, również Eric i Fort. Z podstawy to oczywiście Pedri, Yamal i Tek.

2

@czarny20 "Wydać", że to jakiś niedowartościowany frustrat. Szkoda energii ,;)

1

Marka niezła odklejka z czterema napastnikami wyjściowym składzie przy cztero bramkowej zaliczce...

25

Mistrz i profesor. W zasadzie, jak mało kto u nas, trzyma poziom na przestrzeni całego sezonu. Może jeszcze Pedri i Kounde, a reszta przeżywała mniejsze lub większe wahania formy.

3

@czarny20 niesamowite jest to że pół la rambli troluje Laporte za obecną sytuację. Niewiarygodne jak krótką pamięć potrafią mieć ludzie.

0

Tebas wystawił Laporcie na pustaka. Nic tylko strzelać ;)

1

@pt9 wyjąłeś mi to z ust

17

Chyba pod jego wodzą nasza repka przeżywała jeden z lepszych momentów w ostatnich dwóch dekadach. Gra wyglądała lepiej niż przyzwoicie. Samego trebera też wspominam z sympatią. R.I.P.

2

Licząc wczoraj i dziś, 7:0 w dwumeczu. Piękny wynik dla cules ;-)

0

Co tu się dzieje?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?