0

@ZEUS1899

Prawdopodobnie wypożyczenia (z reguły, ale nie zawsze) po poważnych kontuzjach to ostatnie próby podbicia cen danych graczy. Sprzedać ich od razu nie ma za bardzo jak i kokosów się nie weźmie (trochę taki kot w worku), a jak wypożyczony dobrze spisze się za granicą (nie musi rewelacyjnie, wystarczy, że na tyle dobrze, że potwierdzi swoją znacząco wyższą wartość) to można zdecydować się na transfer definitywny. Trochę szkoda Cuenci, ale z drugiej strony sytuacja dla niego była przy obecnym składzie i formie zawodników patowa. Zobaczymy.

0

Mimo tego, że PD > PL wolałbym, żeby to fergusońskie kasztany ograły mouriniowe.

0

Obecnie PIERWSZA pomoc (bez roszad typu Iniesta na lewe skrzydło ataku w grze z autobusami) w Barcie wygląda następująco: INIESTA-BUSQUETS-XAVI, w rezerwie CESC i SONG. W przyszłości gdy korki na kołku zawiesi XAVI do składu "na stałe" wskoczy CESC (już teraz gra dość często), a w dalszej perspektywie jeden z braci Alcantara (THIAGO za INIESTĘ). Rezerwowa pomoc z cantery przy trójce INIESTA-BUSI-CESC będzie przez jakiś czas wyglądała następująco THIAGO-SERGI-RAFINHA + doświadczony SONG w zapasie. SERGI to środkowy pomocnik, więc w mniej istotnych meczach będzie mógł wystąpić. Zapewne taki jest dalekowzroczny plan ;)

BTW, nie oceniajcie sezonu, który jeszcze się nie zakończył. Dopiero wkracza w decydującą fazą. Po niej się oceni kto i ile sobie pograł i co z tego wyniknie na przyszłość ;)

0

@Arkadiusz_fcb

Ktoś musi nosić korki za Songiem xD

@Bruma

25 a nie 23?

0

@Nika94

Jasno-widzka czy jak? A jak który złapie kontuzje? A w początkowych fazach CdR kto będzie grał? Przydadzą się!

0

@natall11

A po co nam dwóch Songów? Jeden nie wystarczy? A Neymara trzeba przynajmniej sprawdzić. Zwróci się za koszulki.

0

@daro2

Jednego Songa możemy sprzedać. Będzie na Neymara albo El Portero.

0

Dla "Walczaków" z Glasgow sezon się chyba właśnie "skończył" ;) W lidze krajowej bezpieczna przewaga, w LM baty u siebie. Valencia może jeszcze powalczyć, zwłaszcza pod nieobecność Ibrakadabry. Tyle, że strzelić co najmniej 2 bramki w Paryżewie nie będzie łatwo.

0

@Alicja3500

Jakby grali w Barcie B to tak niekoniecznie w "każdej chwili". Co innego gdy się integruje/trenuje z drużyną, a co innego gdy się jest w niej z doskoku i ze zbędnymi (zwłaszcza w debiucie) kilometrami w nogach.

0

Nowy "El Ręcznik" bylby wyższy o całe 8cm od starego ;)

0

Spokojnie, jeśli PIERWSZA EKIPA dobrze spisze się w lutym i na początku marca wówczas młody narybek dostanie swoje szanse, tak jak to było u Tito na początku tego sezonu. Zapomnieliście już jak Tito co mecz powoływał inną jedenastkę? Próbkę mieliśmy z Getafe. Myślę, że grając z "ogórkami", zwłaszcza u siebie będzie czas na większe zmiany.

0

W sumie lepiej niż w 2014. Po pierwsze będą za niego jakieś dutki, po drugie zmiany na pozycji bramkarza rozłożą się na 2 lata (z Pinto raczej pożegnamy się w 2014 roku).

0

BRAMKA:
1-VALDES (kontrakt do 2014)
13-PINTO (kontrakt do 2014)

OBRONA:
2-ALVES
3-PIQUE
5-PUYOL (kontrakt do 2016)
18-ALBA

19-MONTOYA
14-MASCHERANO
15-BARTRA
21-ADRIANO
22-ABIDAL (kontrakt do 2013?)

POMOC:
6-XAVI (kontrakt do 2016)
16-BUSQUETS
8-INIESTA

11-THIAGO
25-SONG
4-CESC
12-DOS SANTOS (nie u TITO?)

ATAK:
9-SANCHEZ
10-MESSI
17-PEDRO

7-VILLA => NEYMAR (2013? 2014?)
37-TELLO

-------------------------

WYPOŻYCZENI (ONE-WAY-TICKET?):
CUENCA, AFELLAY, FONTAS

Kto by jeszcze do niedawna pomyślał, że największe zmiany w Barcie w ciągu dwóch najbliższych lat szykują się na pozycji bramkarza. Odejdzie jak póki co zapowiedział) Valdes, na miejsce rezerwowego też trzeba będzie wstawić kogoś nowego (chwilowo z rezerw?). W obronie mamy podstawową czwórkę A-P-P-A, ale w rezerwie tylko 2 młodziaków, przerobionego na obrońcę Masche i "łatę" Adriano. Jeśli weźmiemy pod uwagę schyłkową fazę kariery Tarzana i niepewną przyszłość Abidala oraz podane wyżej fakty dochodzimy do wniosku, że przydałby się nam nowy, perspektywiczny obrońca. Muniesa jest po poważnej kontuzji, więc też ciężko rozstrzygnąć czy nadawałby się na pierwszą drużynę. W pomocy sytuacja wygląda dużo lepiej, ale Xavi też nie będzie grał wieczenie (kontrakt podobnie jak Puyi ma do 2016 roku). Dos Santosa Tito póki co nie widzi w składzie, a więc Rafinha i Sergi powinni znaleźć dla siebie miejsce po tym jak Thiago/Cesc zastąpi Generała. W ataku prawdopodobnie najmniej zmian. Wszystko zależy od tego czy Neymar do nas w końcu zawita czy nie. Wówczas bardzo prawdopodobne, że pożegnamy się z Villą.

VeB!

0

Zdaje się, że ta 12:00 to ukłon w kierunku rynku chińskiego. W tej chwili różnica czasowa między Barceloną a np. Szanghajem wynosi 7 godzin. Gdy w Hiszpanii jest dajmy na to południe we wschodniej części Chin jest w tym czasie dobranocka (19:00). Przy rozgrywaniu większości meczów La Liga o godzinie 21-22 skośnoocy cules musieli zrywać się wraz z kurami by obejrzeć tikitakę na żywo (w sensie transmisji live!). Propozycja godzin 17:00-19:00 (w Chinach odpowiednio północ i 2 w nocy) może mieć poważne konsekwencje ekonomiczne dla Państwa Środka. Niewyspany Chińczyk złoży o 1000 mniej długopisów i sklei o 400 par trampków mniej(!!!). Czy zarząd Barcy wziął to pod uwagę?

0

tiki-taka vs eins-zwei-drei :)

0

Messi woli okrągłe nagrody, a nie takie kanciaste ;)

0

Po wygranej w meczu rewanżowym z Realem o CdR można zapomnieć aż do 18 maja. Wówczas naszym priorytetem będzie LM. Tam skierują się niemal wszystkie nasze ARMATY ;)

0

Jeśli celujemy w potrójną koronę to najważniejszy teraz będzie mecze rewanżowy z Realem u siebie (1:0, 2:0 i styknie), później (w kolejności ważności) mecz z Milanem (koniecznie trzeba poprawić skuteczność i coś strzelić na wyjeździe, żeby nie było powtórki z Chelsea, tak czy tak, zostaje jeszcze mecz rewanżowy) i kolejne starcie z Realem (na SB, tu wystarczy nawet remis by już w zasadzie świętować tytuł ligowy).

0

OK, jest i herbata...

0

Mówiłem tyle razy, żeby nie biegał z rozdziawioną jadaczką. Nałapał pyłu i w końcu mu się kamień w nerkach odłożył. Nic dziwnego, że na treningach nie błyszczał skoro go ciągle kolka łapała.

0

Co to jest CHerbata?

0

@szymonie6847

Zlituj się! Śledzisz piłkę kopaną i jeszcze nie zapamiętałeś (chociażby wzrokowo!) jak pisze się słowo PÓŁFINAŁ?

0

@ventriloquist1

To jeszcze nic. Dostał jak na razie (stan: godzina 18:30) trzy plusy od kilku innych bystrzaków "ze stażem". Jak wiadomo "newbies" nie mają prawa oceniać. Matura to bzdura? ;)

0

@Miczek1

Być może nie potrafisz napisać tak by to co rzekomo znasz było także zrozumiałe dla innych.

0

Zapewne trudniej będzie utrzymać koncentrację, motywację, nie mówiąc już o odpowiednim gospodarowaniu siłami tak by podjąć walkę na innych frontach w sytuacji gdy w lidze rywale zostają daleko w tyle i nie będzie komu wywierać presji do ostatniego meczu, co bezpośrednio przełożyłoby się na wyższy wynik punktowy. Nic to, pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieję, że rezerwy znajdą motywację by jednak dobrą passę podtrzymać do samego końca.

0

Szkoda tego meczu z Sociedad, w zasadzie niemal wygranego. No ale wcześniej było kilka remontad, które nie musiały się udać, więc w drugą stronę wpadka miała prawo się zdarzyć. Zostało 15 kolejek i czyli w sumie 107 punktów do zdobycia. Na 2 porażki lub 3 remisy możemy sobie jeszcze pozwolić ;)

0

@green-alice

A nawet z potrójną ;)

0

Dopóki wygrywamy i to wysoko tak pora rozgrywania jest OK, ale co gdybyśmy odnieśli porażkę? Plusem godzin południowych jest/są wolny/wolne wieczór/wieczory ;)

0

*pojedynczo

0

@Miczek1

"Dobrze napisalem, gole na wyjezdzie licza sie podowjnie, ale nie dopisalem, ze tylko w przypadku gdy jest taka sama ilosc bramek."

Źle napisałeś i to podwójnie. Gdy jest taka sama LICZBA bramek (nie ILOŚĆ, to nie cukier), bramki na wyjeździe w dalszym ciągu NIE LICZĄ SIĘ PODWÓJNIE. POTRÓJNIE zresztą też nie! Po prostu w przypadku remisu bramkowego w dwumeczu liczy się większa liczba tych strzelonych na wyjeździe, ale liczonych cały czas POJEDYCZNO! C.B.D.O.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?