0

@lukasfan

Skoro tak, to MOGĄ to zrobić równie dobrze o 2-3 (np. pobudka o 11:30 na mecz, 8 godzin snu jak w pysk strzelił też się zmieści). Lepiej byłoby napisać, że około 22. Albo w bardziej dyscyplinującej wersji "powinni do 22".

0

@lukasfan

1. Na jakiej podstawie piszesz, że WSZYSCY wiedzą? Były jakieś badania? Ankieta? A swoją drogą tak ciężko dodać ".es" aby uniknąć niejednoznaczności? A jeśli z newsem zapozna się ktoś nowy w temacie Barcy ewentualnie ktoś zupełnie postronny i zapragnie dotrzeć do źródła, to jak ma to zrobić? Szukać, zgadywać?

2. Nie znam hiszpańskiego, ale wrzucałem w google translatora to zdanie. Tłumaczenia z hiszpańskiego i katalońskiego nieco się różnią. Jeśli tak jest w oryginale to przy tłumaczeniu nie do końca jasnych/sensownych fragmentów można dodać wstawkę, że nie jest to kwestia złego tłumaczenia. Zakładam, że osoba tłumacząca stara się zrozumieć treść tłumaczonego tekstu, także z logicznego punktu widzenia.

0

...pizza, smalec, pączki, golonka, chipsy itd.

0

Dwie rzeczy odnośnie newsa:

1. Jeśli się podaje źródło tłumaczenia to należałoby robić to w sposób nie pozostawiający wątpliwości. Co to znaczy "Źródło: Sport". Jest całkowicie niejednoznaczne, zwłaszcza dla kogoś kto musi się od razu domyślić o jaki "Sport" chodzi. News jest zapewne stąd:

http://www.sport.es/es/noticias/barca/asi-sera-planning-especial-del-barca-2314591

2. "Zawodnicy będą mogli wrócić do swoich pokojów po godzinie 22."
Czy to zdanie jest aby na pewno sensowne? Czyli co, o 2-3 w nocy też OK?

0

W tym roku Leo wypełnia tę dziurę w środku... ;)

0

2013.02.03 Valencia-Barca
=przerwa reprezentacyjna=
2013.02.10 Barca-Getafe
2013.02.16 Granada-Barca
2013.02.20 Milan-Barca
2013.02.24 Barca-Sevilla
2013.02.26 Barca-Real
2013.02.02 Real-Barca
2013.03.10 Barca-Deportivo
2013.03.12 Barca-Milan
2013.03.17 Barca-Rayo Vallecano
=przerwa reprezentacyjna=

Pierwszy skład:
Valdes-Alves-Pique-Puyol-Alba-Xavi-Busquets-Cesc-Pedro-Messi-Iniesta

Rezerwowy skład:
Pinto-Montoya-Bartra-Mascherano-Adriano-Thiago-Song-Santos-Sanchez-Villa-Tello

(bez Abidala)

Na Getafe:
Valdes-Montoya-Pique-Puyol-Adriano-Thiago-Song-Iniesta-Pedro-Messi-Villa

Na Granadę:
Valdes-Montoya-Bartra-Mascherano-Adriano-Thiago-Song-Cesc-Sanchez-Villa-Tello

Odpoczywają:
Alves, Pique, Puyol, Alba, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro, Messi

VeB! :)

0

A wiadomo coś niecoś jakie ewentualnie kwoty wchodzą w grę z tak uroczystej okazji? ;)

0

"Idziemy mecz po meczu, trenujemy dużo i bardzo dobrze. Tak, jak trenujesz, tak grasz i, co za tym idzie, jak dobrze trenujesz, to grasz też dobrze. Właśnie tak podchodzimy do meczów i to się nie zmienia nawet, gdy jest większa presja"

Ten cytat powinni sobie wydrukować i powiesić na ścianie fanboje niejakiego El Głache i inni tutejsi eksperci od "treningu w profesjonalnym klubie" ;)

0

Chodzi o te okrzyki?

0

@Barbaryan

Beckham osiołku...

0

Zdaje się, że to Varane został w tyle...

0

@aniawrocław

Owszem w tamtej sytuacji (56 minuta) spalonego nie było. Co prawda do bramki było jeszcze tak z pół boiska, ale to akcja podobna do tej Pedro. Leon mógł ją doholować i coś ugrać. Po prostu pan z brzuszkiem i chorągiewką nie nadążył za akcją i z jego kąta widzenia (Leon patrzy wyraźnie za siebie) wydawało się, że Messi w momencie podania jest już za ostatnim obrońcą. Błąd pana z brzuszkiem w żółtym trykocie. Aż się Jordi Roura poderwał z ławki i pogroził paluszkiem ;)

0

@xavi890

Też myślę, że coś tu trzeba zmienić. Iniesta na skrzydle jest dobry na autobusy w polu karnym, a w meczach gdzie idzie cios za cios lepiej postawić tam jakiegoś szybkiego napastnika a Iniestę przesunąć do środka, tylko trochę szkoda tak bez Cesca (np. asysta Leona, z którym dobrze się rozumieją).

0

@REM2006

Wtedy był spalony.

0

@REM2006

Mam cały mecz na dysku, więc video się nie podzielę. Chodzi o sytuację z 78-79 minuty?

0

*mowa o meczu z Osasuną (5:1)

0

@piachuFCB

Bez przesady. W lidze jakoś im strzelają, nam też coś wpada, poprawimy skuteczność, stworzymy więcej sytuacji i żadne madrycki kołki nam nie przeszkodzą w osiągnięciu celu ;) Moim zdaniem dużym błędem naszego sztabu było pozostawienie Messiego na boisku przy stanie 5:1. Było jeszcze ponad 30 minut gry do końca. Tak Varane sobie odpoczął całe siedem dni przed klasykiem. Trzeba trochę oszczędzać naszego goleadora, żeby go nie zajechać przed najważniejszymi meczami. Można było ten czas spożytkować na jakiś taktyczny "eksperyment" na żywo np. Cesc lub Sanchez za Messiego do środka, albo przesunięcie tam DV. Zawsze to mniej kilometrów w nogach i zakwasy mniejsze ;)

0

Mecz był wyrównany, ale ze wskazaniem na Barcę. Pedro na 2:0 i prawdopodobnie byłaby inna rozmowa dzisiaj. Zabrakło trochę szczęścia. Odbijemy to sobie na CN :)

0

@Wojciech6

Dogrywka, zwłaszcza u siebie toż to nie tragedia. Gorzej jak strzelą 2, wtedy my musimy już 3.

0

@piachuFCB

Varane zagrał głównie dlatego, że inni nie mogli :)

0

Będzie jadł tłuste, holenderskie, żółte sery to nabierze trochę masy ;)))

0

@Pyrzo_Barca

Tak, tyle, że doświadczenie póki co uczy, że z takich wypożyczeni ciężko się wraca ;)

0

@poeticus1/2

No i musi przez ponad 90 minut uważnie oglądać spotkanie (nie może na siku czy browca) i gadać non-stop. Nie robić yyy-eee-aaaa, tylko nawijać. To nie to samo co klepanie postów przed kompem, w wygodnym fotelu. Ale sam sobie taki fach Szpaku wybrał. Mnie ostatnio częściej irytuje, ale jakbym miał słuchać zamiast niego Szaranowicza, Borka czy Kołtonia to zostaję przy Szpaku ;)

0

@PaCo

Neymar by się pewnie przydał, ale sam Barcy nie zbawi, Santosu o ile się nie mylę nie zbawia... mimo, że to nie ten poziom gry co w Europie. Aczkolwiek ciekawie wyglądałby mecz z taką "nieco" egzotyczną trójką z przodu: Iniesta, Messi, Neymar. Wszyscy dobrze panują nad piłką i dryblują, potrafią przytrzymać, podać, ściągnąć na siebie kilku rywali. Przeciwnikom nie starczyłoby obrońców by ich wszystkich dobrze pokryć. No bo tak, 3-ech kryje Messiego, 3-ech Iniestę i 3-ech Neymara. Zostaje jeden do ataku np. CR7 xDDD

0

To jest trochę tak. Na SB Real ma dobrą pierwszą połowę a my drugą. Na CN jest z reguły odwrotnie. Jednak trzeba coś zaradzić sytuacji w której prowadzimy nawet dwoma bramkami a mecz kończy się remisem. Już kilka razy miało to miejsce (w różnych rozgrywkach, z różnymi rywalami). Kiedyś tak łatwo nie oddawaliśmy tego co sami wbiliśmy. Wiadomo, że nawet przy wyraźnej przewadze w posiadaniu piłki nie zawsze ma się ją w 100% i jakieś sytuacje rywale w końcu stworzą, zwłaszcza gdy nie mają nic do stracenia i posyłają do przodu większą liczbę zawodników. Wówczas brakuj u nas gry z kontry lub szybkiego ataku pozycyjnego (kilka bilardowych podań do przodu). Aż się prosi by atakującego desperacko rywala skarcić kolejną bramką i w ten sposób zakończyć zawody. W zasadzie taką sytuację miał wczoraj Pedro. Ładnie się wyszedł na pozycję, poszło podanie i... byłoby może po zawodach. Brak intensywności w naszej grze przez pełne 90 minut. Kiedyś oddawaliśmy piłkę tylko przy wykańczaniu akcji lub przy za dużej kombinacji na tzw. "wjazd do bramki" (o jedno podanie za dużo), teraz za szybko ją tracimy (wiadomo rywal ciśnie) i gramy za wolno, brak tego automatyzmu co kiedyś. Czasami się wydaje, że brakuje nam dawnego ciągu na bramkę całej ekipy tj. rusza na raz kilku zawodników z ataku/pomocy do przodu, podłączają się obrońcy i gnieciemy. Nawet jak wygrywamy kilkoma bramkami do zera w lidze to z reguły jest to jakieś takie trochę wymęczone. Nic to. Oby jakoś przeżyć te dwa tradycyjnie gorsze miesiące dla Barcy (styczeń-luty). Najważniejsze aby najwyższa forma pojawiła się w tej decydującej fazie. Malagę przeszliśmy mimo 2:2 u siebie, to i Real przejdziemy, z zaliczką bramkową na wyjeździe ;)

0

Hahaha Puyol w ostatniej akcji, ale dzik xD

0

Miał piłkę na ręce, ale ten kozioł...

0

Pinto przy bramce nie miał za wiele do powiedzenia. Uderzenie było dynamiczne i kozłowane. Mógł się tylko rzucać instynktownie, na ślepo, z wiadomym skutkiem. Tak czy inaczej nie bronił najgorzej.

0

Tak patrzę na akcję Pedro i...

1. Mógł na początku zbiegać nieco bardziej do środka.
2. Za mocno sobie wypuścił i uderzał na lekkim wykroku przez co podniósł niepotrzebnie piłkę. Bramkarz odsłonił długi róg, wystarczyło solidnie po ziemi i po ptokach. To se ne vrati ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?