barcatikitaka
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: listopad 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
A jakie słowo zostanie dołączone do słownika portugalskiego? ;)))
0
Szrot w Arsenalu? ;)
0
300!! THIS IS MESSI!!!
0
Obrońca roku 2009 w Ekstraklasie! Kandydatura AG wysuwa się na prowadzenie :)))
0
Niech jadą. Daleko to nie jest, a pejsaci groszem sypną...
0
Ech... te gole Puyola, Alby, Pique, Adriano, toż to bzdury jakieś, a te asysty Alby czy Alvesa to już w ogóle totalne nieporozumienie. Szkoda, że przepisy się zmieniły i nie można łapać podań od własnego zawodnika. Można by się skupić tylko na bronieniu i łapaniu, zamiast wybijać na pałę. Ech, ech...
0
"Futbol totalny - w piłce nożnej termin używany w odniesieniu do zbioru zasad taktycznych, stworzonych w latach 70. XX w. przez holenderskiego trenera Rinusa Michelsa. Istota futbolu totalnego polegała na uczestniczeniu zarówno w obronie, jak i ataku wszystkich piłkarzy danego zespołu, przy maksymalnym wykorzystaniu pozycji boiskowych. Taktyka opierała się na ofensywnym ustawieniu 4-3-3 (rzadziej 4-4-2), przy czym podział ten był umowny, gdyż futbol totalny zakładał zniesienie sztywnego podziału na formacje. W takim ustawieniu każdy z piłkarzy miał za zadanie zarówno bronić, jak i uczestniczyć w akcjach ofensywnych. W trakcie meczu piłkarze płynnie zmieniali swoje pozycje na boisku. To wówczas także pojawiło się pojęcie pułapki ofsajdowej. Futbol totalny wymagał od piłkarzy doskonałego przygotowania fizycznego i dużych umiejętności technicznych.
Z drużyn, które grały tym systemem najsłynniejsze to Ajax Amsterdam z początku lat 70. oraz reprezentacja Holandii z roku 1974. Zarówno Ajax, jak i Holandię prowadził Rinus Michels. W późniejszych latach system ten ewoluował i kolejni trenerzy próbowali wprowadzać do niego własne modyfikacje. Podobną taktyką grała np. reprezentacja Holandii, trenowana przez Marco van Bastena, podczas Euro 2008."
0
@mateofcb
Nie chodzi wyłącznie o objawienie typu: ktoś nagle ni z gruszki ni pietruszki błysnął/trysnął talentem (pół roku to trochę mało, ale "geniuszowi" wystarczy i tyle), ale o fakt, że sporządzanie każdej shortlisty jest procesem niedoskonałym (np. nie da się czasami prosto i wiarygodnie przełożyć czynników jakościowych na ilościowe, ale lepsze przełożenie nawet takie niż żadne). Objawienie może być także w sensie pominięcia jakiej opcji we wstępnym procesie selekcji. Błędne lub niesłuszne przy wcześniejszej ocenie. A może po drodze dojdzie jakiś ważny parametr którego wcześniej nie uwzględniono itd. Opisałem sytuację ogólną na konkretnym przykładzie. Sztab Barcy ma doświadczenie w zakupach zawodników, więc taki zestaw najistotniejszych podpunktów jest im doskonale znany. Jednak nawet wtedy nie gwarantuje to ostatecznie udanego zakupu. Ocenia się historię, przyszłości nikt nie przewidzi w 100%. Kilka już takich niewypałów było. Nawet w ostatnich latach.
0
Zresztą z zakupami to jest tak...
Całkiem niedawno kupowałem drobny sprzęt AGD (nieważne jaki). Przejrzałem sieć, oferty na ceneo i w kilku sklepach. Zdecydowany byłem na konkretną markę i jeden z dwóch modeli. W markecie obejrzałem i jeden, i drugi, ale na miejscu okazało się, że jest znacznie tańsza trzecia opcja spełniająca moje konkretne wymagania, w dodatku tej samej firmy. Postanowiłem złożyć zamówienie przez sieć i wtedy okazało się, że w moim ulubionym sklepie internetowym, z pobliskim odbiorem osobistym nie ma tego modelu, a w innych sklepach z odbiorem osobistym nie ma takiego koloru jaki bym sobie życzył. Posortowałem oferty w ulubionym sklepie według popularności, kliknąłem przypadkiem na inny model, innego producenta, poczytałem opinie, porównałem istotne parametry i BINGO! To był BAAARDZO udany zakup! Teraz wiem, że wcześniejsze opcje w ogóle się do niego nie umywają xD Szukajcie a znajdziecie! Myślę, że z obrońcą światowej klasy sprawa jest nieco bardziej złożona. Może się okazać, że nie kupimy nikogo, a może się też okazać, że objawi się do wakacji (?) jakaś inna, wyjątkowa okazja ;)
0
@szymon6847
Marzenia są bezcenne, za wszystko inne zapłacimy oczywiście kartą maestro...
0
W meczu z ManU Ramos wykazał się przy straconej bramce za niskim wzrostem albo za niską skocznością. A może 2 w 1 ;)))
0
Ramosowi czasami przepala się instalacja i bezmyślnie fauluje...
0
@Agunia91
Patrzymy i... co widzimy? Widzimy nieprzyznaną czerwoną karteczkę w meczu z ManU ;)))
Młody nie jest przeszkodą jeśli inne czynniki są na właściwym miejscu. Przykładowo mamy dwóch zawodników o zbliżonych pozostałych parametrach, ale jeden jest dużo młodszy, no to bierzemy tego młodszego... o ile (tu kolejny czynnik) nie jest dużo droższy. Wybór nie jest prosty na zasadzie "ten ma lepszą klasę niż tamten". Trzeba się odwołać do czegoś namacalnego, a nie tylko do wrażeń artystycznych (bardzo subiektywnych swoją drogą). Jedna liczba/jeden parametr nie decyduje o wszystkim, ale ich zestawienie (np. 10 liczb na każdego zawodnika) już tak ;)
0
Dla jednego to "zabawa w cyferki" dla drugiego szukanie zawodnika o odpowiednim profilu, do konkretnej drużyny. Ramos ma zalety i wady. Jak każdy zawodnik. Chodzi jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów... Zabawa to jest taka gra w klasę lub w klasy? Dzieci w nie się bawią xD
0
@piachuFCB
Strzela bo Lajonel wyłożył mu patelnię ;)
0
Zakładam, że Tito widział ich wszystkich... Podana lista to tzw. shortlista, czyli po długiej, żmudnej wcześniejszej selekcji. I tak się dziwnym trafem składa, że na górze listy są podobno Hummels (191), Luiz (189), a z Aggerem (191) było już blisko podpisania. Poza tym pisałem, że porównuje się więcej czynników niż 1 wybrany. Skoczność to przeważnie domena napastników (są średnio niżsi i skaczą najczęściej z nabiegu a nie z miejsca), obrońcy są po prostu wysocy lub dobrze się ustawiają. Albo skoro już są duzi, a co za tym idzie mają "odpowiednią" masę to potrafią się przepchnąć (bark w bark) i skoczność na nic się zda. Mogą też wsadzić długą nogę gdzie trzeba i wybić piłkę. Wiele czynników, wiele... Samą "klasą" się wszystkiego nie przeskoczy (nomen omen). Nie na tym poziomie. Aczkolwiek profil naszej defensywy jest nieco bardziej specyficzny niż w innych drużynach. Alves (173), Pique (192), Puyol (178), Alba (170). Dla porównania w Realu wygląda to tak Arbeloa (184), Ramos (183), Varane (191), Pepe (188), Coentrao (179).
0
@Alba123
Nie mamy zmiennika dla Pique ;)))
0
Sezon się jeszcze nie skończył, więc młodzież zapewne dostanie swoje szanse, możliwe, że już w najbliższym spotkaniu.
0
Głupi to są ci co "kupują kota w worku", czyli nie patrzą na "metryczkę, warunki fizyczne" itd. Przy porównywaniu najlepszych kandydatów bierze się jak najwięcej czynników pod uwagę. Nie porównujemy zawodników najlepszych lig z zawodnikami ekstraklasy dlatego o "klasie" się w takich przypadkach nie mówi, jest oczywista i decydują szczegóły właśnie. Chociażby taki "głupi" parametr jak cena. Nawet za najlepszego obrońcę na świecie nikt nie da więcej niż go stać czy też podpowiada mu zdrowy rozsądek. Jeśli się ma porównywalnych graczy to np. wiek ma znaczenie chociażby ze względów czysto perspektywicznych.
0
Bartrę trzeba wysłać na siłownię wcześniej rozpisując mu trening "na masę" ;)
0
Kandydatury Inigo Martineza za bardzo nie rozumiem. Parametry ma zbliżone do Bartry, a trochę doświadczenia zebrał na razie w Realu Sociedad. To za mało w porównaniu z "wykształceniem" odebranym w La Masii ;) Już Sakho prezentuje się zdecydowanie lepiej. Luiz łapie za dużo kartek i z regularnością jego gry bywało różnie. Agger (człowiek pisanka) parametrami pasuje i doświadczeniem (53 mecze w reprezentacji), no ale powoli robi się "wiekowy" (opcja na kilka sezonów tylko). Reszcie "wynalazków" się nie przyglądałem.
0
Hummels łapie też zadziwiająco mało kartek. No i potrafi dograć długą piłę do napastników, to pozwalałoby czasami na rozegranie szybszego wariantu ataku i rozruszanie naszych szybkich skrzydłowych.
0
Hummels ma tę "lekką" przewagę nad Bartrą, że w jego wieku (22 lata) miał już na koncie ok. 50 spotkań w Bundeslidze. Poza tym jest znacznie wyższy (191cm vs 183cm) i masywniejszy (88-90kg vs 70kg). Rozegrał też 24 spotkania w reprezentacji narodowej Niemiec. Tylko, że takie "parametry" na pewno odpowiednio kosztują. Hummels to trochę taka kopia Pique, który swoją droga nie ma odpowiedniego zmiennika (tj. wieżowiec za wieżowca). Możliwe, że miejsce w bloku defensywnym zwolni po sezonie Abidal (z uwagi na: wiek, chorobę, zapisy w kontrakcie, napierającą młodzież itd.).
0
Podobno wykryli sok z gumijagód.
0
17 książek? Szacun.pl No ale mam nadzieję, że nie wszystkie pozycje są kalibru "Ewangelia w krzyżówkach" (np. 1000 panoramicznych) xD
0
Mediolan do zdobycia Generale!
0
Bardzo cenny dla nas zawodnik. Dzięki swojej uniwersalności pozwala latać dziury niemal w każdej formacji (no poza bramkarzem rzecz jasna).
0
@Alicja3500
A co w tym logicznego? Kłamstwo to kłamstwo. Wystarczy powiedzieć, że odmawia się komentarza w sprawie (gdy jest się o nią zapytanym, poza tym się milczy) i tyle. Wolałbym wierzyć, że to MD kłamie, a nie "klubowe źródła".
0
To chyba dobrze, że znaleziono prawdopodobne źródło jego problemów z formą. Kamienie nie powstają z dnia na dzień. Ból mógł pojawiać się dużo wcześniej co nie mogło pozostać bez wpływu na słabszą dyspozycję na treningach. W końcu nasilił się do tego stopnia, że konieczna okazała się hospitalizacja. Odpocznie i na końcówkę sezonu będzie jak znalazł. Dwumecz z Milanem w LM nie będzie (miejmy nadzieję) ostatnim w tej edycji rozgrywek. W środowym meczu powinien się cieszyć jeśli w ogóle zasiądzie na ławce...
0
@Hen
Pomiędzy a nie po?