barcatikitaka
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: listopad 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MasterFCB
No ale jeden to obrońca, a drugi to napastnik, taki szczególik ;)
0
można powiedzieć, że to było 5 MINUT Ramosa (bramka, kartki) xD
0
ktoś tu niedawno tak wychwalał Ramosa, a mówiłem, że kolo ma też poważne wady, jedną z nich jest czasami bezmyślne faulowanie, instalacja mu czasami siada...
0
nie śledzę wszystkich meczów Białych tak uważnie, więc się trochę zdziwiłem brakiem obu NAPADZIORÓW
0
właśnie zerknąłem na wcześniejsze składy i Igła z Sevillą wyleciał, ok ;)
hejterom pokazuję środkowy palec ..I..
0
@kuba1794
Trzeba pamiętać, że jemu dużo łatwiej, przy -19 w zasadzie nie ma nic do stracenia ;) w zeszłym sezonie jak musiał bronić ligi niemal do samego końca, grał w zasadzie tylko 11-oma zawodnikami...
0
Kaka, Morata. Lopez... coraz ciekawszy ten Real, no ale trzeba przyznać, że póki co Mou trafił z posadzeniem na ławce Benzyny, Igły nie ma nawet na ławce
0
minusuj, minusuj...
hehehe baran poucza "dzieciaków" a sam ryczy jak całe stado xD
0
@Alba123
"komentarzu"
nauczta się może "starszaki" odmianów i końcówków
0
@skubi07
Być może wprawy, a być może tylko zapoznania się z tym co wklejono nieco niżej... Po prostu zestawienie słów "minimalny" i "oczywisty" jest cokolwiek zastanawiające. Bardziej podpada pod zgadywanie. I nie mówię tylko o sytuacji z newsa, ale ogólnie o przypadkach "na styk".
Co do linii spalonego to niestety nie zrozumiałeś tego co napisałem. Wyraźnie zaznaczyłem, że ZALEŻNIE OD SYTUACJI "tworzy ją" ostatni obrońca, linia połowy boiska lub piłka. A sytuacje są takie, że raz jest bliżej jedno, a innym razem drugie. Nie wdawałem się w szczegóły. Poza tym nie tego dotyczyła kwestia umowności. Pisałem o dwóch liniach, bo aby stwierdzić czy doszło do spalonego trzeba wyznaczyć (w momencie podania) tak naprawdę DWIE LINIE, a nie jedną. Jedną dla atakujących i jedną dla broniących i tu dochodzimy do kwestii umowności. Za linię odniesienia traktuje się te wymienione wyżej tj. obrońca, połowa i piłka. Drugą linię wyznacza się w stosunku do zawodnika atakującego będącego lub nie na spalonym. Zależnie od położenia obu linii (czy mówiąc ściślej płaszczyzn) można zdecydować z jaką sytuacją mamy do czynienia. A już tak na marginesie, przepisy gry w piłkę nożną (w tym zasady dotyczące spalonego) to jak najbardziej kwestia umowy (czasami zresztą zmienianej). Takie umowy/regulaminy/regulacje dotyczą w zasadzie każdej profesjonalnie uprawianej dyscypliny sportu (że tak ograniczymy się do tego rodzaju ludzkiej aktywności). Możemy się też UMÓWIĆ, że w ogóle nie gramy na spalone!
0
coś mało konkretnie, a zatem pomogę...
37,5 miliona euro (26 milionów + 11,5 zmiennych)
:D
0
@AlexisSanchez9
To może wiesz ile jesteś dzięki temu wart?
0
@Seron27
Dobre. Cescowi wystawała tylko ręka, Pedro mógł przepuścić ;)
Odnośnie 3D. Fajnie byłoby oglądać mecze w takiej właśnie wersji na żywo (na początku w okularkach?). A już najlepiej byłoby wszyć w koszulki mini kamery (np. ze stabilizacją obrazu w postprocessingu) i puścić transmisję kilkudziesięcioma kanałami. Cyfrowo łatwo to upakować. Sieć jest coraz szybsza (kiedyś setki kilobajtów, a dzisiaj dziesiątki/setki megabajtów, a w przyszłości kto wie) Można by przełączać się między poszczególnym zawodnikami jak w gierce ;)
0
@AlexisSanchez9
A nie wiesz, że narodowość piszemy dużą literą?
0
@skubi07
Oczywistymi są sytuacje w których nie ma potrzeby rysowania kresek, płaszczyzn itd. a nie jednoznaczność po "żmudnych obliczeniach", których nie przeprowadzi się na żywo lub na podstawie powtórki widzianej jedynie gołym okiem ;)
BTW, tak naprawdę to są dwie linie spalonego. Oczywiście przyjęło się, że linią odniesienia jest (zależnie od sytuacji) ta którą wyznacza ostatni obrońca (a przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej), piłka lub połowa boiska. Kwestia umowna między atakującym i broniącym.
0
@Mario997
Alexis to nie Meksykanin ;)
0
@skubi07
Skoro minimalny, to nie OCZYWISTY ;)
0
Pedro niepotrzebnie się wmieszał, za nim byli zdaje się Cesc i Messi, w ich przypadku nie byłoby żadnych wątpliwości.
0
@Seron27
Nie przesądziłem czy był spalony czy nie, z tej perspektywy trudno na 100% na oko ocenić. Oczywiście wiedząc, które linie na boisku są (czy też powinny w myśl przepisów być) równoległe możemy analizując wybraną (zakładamy, że właściwie) klatkę podzielić odpowiednie odcinki na pół i tym samym spróbować dojść jak mniej więcej wyglądała linia spalonego w tamtej sytuacji. Dokument ten podaje jak taką linię należy prawidłowo wyznaczyć. Na wklejonym obrazku jest ona wyznaczona ŹLE. Narysowałeś żółtą linię do wystającej ręki.
Pozdrawiam ;)
0
@Seron27
Oprócz "parania się Autocadem" polecam poparać się dokumentem...
"Law 11 - Offside - FIFA.com"
http://www.fifa.com/mm/document/afdeveloping/refereeing/law_11_offside_en_47383.pdf
(strona 5)
Pozdrawiam ;)
0
Habemus papam!
José Mário dos Santos Félix Mourinho I
;)
0
@DyZeQ
Ponieważ w dalszym ciągu nie potrafi założyć koszulki Milanu. Być może na rewanż zdąży.
0
@lechu55
To jasne, że nie zna, ale nie można popadać w jakąś "rekordową manię". Jak się tak uważniej przyjrzeć to niektóre z nich są mocno naciągane. W ten sposób licząc to każdy pobił jakiś tam większy lub mniejszy rekord ;)
0
@nadachu
Redakcja sprawdza czy ktoś czyta od deski do deski to co naskrobią ;)
0
Cesc też wypuścił ładną piłę SIEROTCE Sanchesce.
0
Nie wiem o jakim GRANIU NA MESSIEGO przez Alexisa BREDZĄ co niektórzy, zwłaszcza po tym co zobaczyliśmy wczoraj. Było wręcz odwrotnie. To Messi grał na Alexisa i... kicha.
0
Czyli wychodząc od 1:2 i odejmując pomyłki sędziowskie powinno być 1(-1) do 2(+3) => 0:5 ;)
0
@Ledsbourne
"...Alexisowi wystawić patelnię, którą pewnie nawet on by strzelił."
Oj żebyś się nie zdziwił...
0
Lionel Messi -(8-ZM)- Argentyński wirtuoz piłki nie dość, że uratował Barcelonie trzy punkty, strzelając dwie bramki, to jeszcze występował z powodzeniem jako skrzydłowy, rozgrywający i napastnik. Jak tak dalej pójdzie, to tylko poeci będą w stanie opisać grę Messiego.
0
Alexis Sanchez -(1)- Kto liczy na powrót do formy Chilijczyka, musi jeszcze poczekać, bo Alexis zagrał dziś chyba najgorszy mecz w barwach klubu. Beznadziejnie słaby nie tylko w wykańczaniu akcji, ale także w każdym innym elemencie gry. Musiałbym obejrzeć ten mecz jeszcze raz, by pochwalić tego gracza za jakiekolwiek zagranie.