0

*Bez trofeum?

miał być znak zapytania po "bez trofeum"

tak naprawdę liczą się tylko puchary ligowe, patrząc realnie w Premiership już się nie liczą, więc jak będzie trzeba odpuszczą, wzmocnią się zimą i skupią na LM

0

Bez trofeum, została im jeszcze LM, jak się wzmocnią i nie będą musieli grać w innych rozgrywkach lub sobie je odpuszczą to paradoksalnie mogą być groźni ;)

0

Hehe słupek i Arsenal out ;)

0

Broni xD

0

No to ostatni? ;)

0

Szczęsny broni

0

Hahaha słupek

0

Duke broni ;)

0

Szczęsny po rękach...

0

Arsenal pod koniec też już na pałę. Karniaczki ;)

0

jedyna ich nadzieja to dociągnąć do karnych

0

"pszczółki" z BC tylko się bronią

0

jak nie można dosięgnąć żeby czysto uderzyć to i 10 cm od bramki może być za dużo ;) najlepsze missy są takie gdy zawodnik ma piłkę pod pełną kontrolą a mimo tego chybia ;)

0

tu można znaleźć znacznie więcej i znacznie lepszych kandydatur do podium... ;)

0

@piachuFCB

piłka była grana ciut za mocno i za wysoko, miss jak miss ;)

0

jak na razie dogrywka, na Onecie donoszą, że Papcio Wenger ma ruszyć na zakupy w przerwie zimowej, może więc jednak lepiej ich nie wylosować ;)

0

@Ras White Nigga

Jak już cytujesz to całość...

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją."

demokracja to ustrój totalitarny, podany cytat odnosi się do zasady polegającej na narzucaniu swojej woli przez większość mniejszości, "2" > "1" więc racja po stronie "2", a ponieważ idiotów jest więcej to stosując zasadę większościową (zwaną w lewackich kręgach dla zaciemnienia obrazu "sprawiedliwością społeczną") przegłosują jak te dwa wilki niewinną owieczkę, bo akurat są głodne, z tym, że są to de facto owce w wilczych skórach, zmanipulowane przez lewackie me(r)dia i ich pijarowców, bezmyślne stado z bacą, który im wmawia, że są właśnie takimi wilkami, a tam stoi owieczka do skonsumowania (czytaj: zdaniem lewaków do ograbienia)

pozdro siostro

0

Dopiero pierwsza połowa, Kanonierzy jeszcze niczego nie wtopili ;)

0

Dla jasności...

1. Jeśli piszą o rekordzie, to nie muszą się trzymać linii "marca.com".
2. Jeśli podają statystyki goli/asyst z podaniem wprost źródła "marca.com" to nie powinni nic zmieniać.

Tak swoją drogą, gdzie RM.pl pisze o rekordzie?
Tu? http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=42510

xD

0

*lech i barca

0

@lech i berca

A co to takiego "strona RM"? Napis na dropsach? Kierunek jest akurat taki, że to nie Marca tłumaczy z RM.pl tylko na odwrót. I gdzie jest napisane, że strona jakiegoś klubu ma kopiować 1:1 wszystko co napisze jakaś gazeta, nawet taka, która sprzyja "ich" klubowi? Zabawnie wygląda gdy powołując się na źródło "marca.com" zmieniają liczby w "Pichichi, Zamora, Asistencias". Przekłamują rzeczywistość. Tworzą alternatywę do alternatywy? xD

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=42504

0

Styczeń 2013 roku Barca rozpoczyna meczami z Espanyolem (derby to derby), Cordobą i Malagą (ostatni mecz w pierwszej połowie sezonu ligowego). Dobrze byłoby zatem, tak jak niektórzy napisali, rozstrzygnąć sprawę awansu już na boisku rywala.

0

Z AM gramy przede wszystkim u siebie. AM również gra w CdR i to z Getafe ;) Do końca roku tylko 3 mecze. Zatem już niedługo wszyscy sobie odpoczną. Tito ma ostatnio więcej zawodników do dyspozycji. Tak na marginesie, odnoszę wrażenie, że np. Lajonel bardziej męczy siedząc w domu lub na ławce.

0

TAJNY PLAN LAJONELA M.:

2012 rok - pobić rekord Mullera (+4 Złota Piłka)
2013 rok - zdobyć z Barcą potrójną koronę, wygrywając m.in. w finale LM po raz trzeci z ManU (+5 Złota Piłka)
2014 rok - zdobyć MŚ dla Argentyny w finale z Brazylią (+6 Złota Piłka)

Po mundialu Neymar przechodzi do Barcy xD

0

@franiu

tylko na sali bez klamek, dodajmy xD

0

5. Jak sądzę wyrazem ich konsekwencji jest analiza (w ten sam sposób) bramek Gerda. Czy to jest zmienianie historii? A co to za samoograniczanie? Kopernik też zmieniła, bo jak wiadomo z polskojęzycznego materiału wideo była kobietą. Czy jeśli w świetle nowych, nieznanych wcześniej danych, analiz, dokumentów coś o czym pisały wszystkie ówczesne i późniejsze podręczniki okaże się nieprawdą (tak m.in. działa nauka) to będziemy bronić NIEZMIENNOŚCI HISTORII jak niepodległości? Nie zawsze do końca wiadomo jaka tak historia faktycznie jest, wiele zależy od interpretacji. Na szczęście akurat przyznanie bramki temu czy innemu zawodnikowi nie jest jakoś szczególnie istotne dla losów ludzkości :)
6. Naturalnie pojawią się głosy, że to nie żadna ich żelazna konsekwencja tylko zwykłe naginanie faktów. Tak czy inaczej zapewne wszyscy byli ciekawi jak Marca z tego wybrnie. Bo przecież CAŁY ŚWIAT uznał (tj. odniósł się do protokołu sędziowskiego, żeby być ścisłym, pomijam już, że tzw. argument Z WIĘKSZOŚCI jest durny, tłumem łatwo manipulować, bo ma tysiące głów, ale nie ma rozumu tylko owczy, stadny, barani pęd zwany w polityce... ***okracją). I jak widać po tym newsie znowu zaskoczyli WIĘKSZOŚĆ. Większość liczyła, że wszyscy będą zgodnie rozgłaszać, wiwatować, gratulować, a tylko jedna i wciąż ta sama Maruda będzie przymykać oko, wić się, kombinować, czekać na jeszcze jedną bramkę. A tu znowu ZONK. Same utrapienia z tym "pisemkiem" :)
7. Mogą się także pojawić głosy, że w takim razie na pewno było więcej bramek, które sędzia danemu zawodnikowi błędnie uznał bądź też błędnie nie uznał. To jednak należy do kompetencji sędziego i w nie wchodzić Marca zapewne nie zamierza.
8. Podsumowując. Przy całym tym zamieszaniu Marca odniosła niewątpliwy sukces propagandowo-marketingowy w świecie jak najbardziej rzeczywistym ;)

[2]

0

1. Sędzia to taki Kalosz, który w świetle obowiązujących przepisów gry w piłkę nożną uznaje bramkę dla jednej z drużyn lub nie. To są jego, nazwijmy to... "kompetencje".
2. Przypisywanie bramek poszczególnym graczom wykracza już jednak poza przepisy i tym samym jego "kompetencje". Jest widzimisię Kalosza. A ponieważ na podjęcie decyzji ma mało czasu, nie zawsze jest najlepiej ustawiony, nie może zobaczyć powtórek z różnych ujęć (te też nie zawsze sprawę rozstrzygają, 3 to czasami za mało) to naturalnie może popełnić błąd lub zostaje zmuszony do rozstrzygnięcia sytuacji co najmniej niejednoznacznej.
3. Przy nieuznaniu bramki Messiemu w swojej klasyfikacji tłumaczyli się podobną sytuacją z meczu na wodzie z Bilbao(?) zremisowanym 2:2. Wtedy sędzia zaliczył samobója Pique mimo, że piłka leciała w środek bramki. Nie było zatem podobnych wątpliwości jakie mogą pojawić się po analizie materiału wideo bramki/"bramki" (do wyboru) Messiego.
4. Pytanie czy Marca zawsze konsekwentnie trzyma się raz przyjętych zasad czy też zależnie od sytuacji wybiera interpretację sędziowską, która akurat im pasuje. Trudno powiedzieć. Może faktycznie w swoich decyzjach są konsekwentni. Mogliby poświęcić temu zagadnieniu oddzielny artykuł i wyłożyć jak krowie na rowie jasne reguły zaliczania przez nich lub nie bramek konkretnemu zawodnikowi.

[1]

0

"Oni przejmują piłkę w środku boiska i po prostu zdobywają bramkę."

O to to. Niektóre bramki nie powinny być liczone jako asysty tylko jako przekazanie piłki Lajonelowi w bezpiecznej dla nas i przeciwnika odległości od bramek xD

0

Wiadomo, że Iniesta to świetny zawodnik, ze znakomitą techniką, ale z całym szacunkiem do Lajonela nie ma startu. Zachwyty nad "magicznymi kółeczkami" są w tym porównaniu mocno przesadzone. Iniesta nie weźmie piłki na 35 metrze i nie pogna z nią między 3-4 obrońców a następnie tak ich wymanewruje, że znajdzie jeszcze dziurę gdzie wsadzić futbolówkę obok bezradnego bramkarza. Lajonel jest na wyższym levelu piłkarskiego wtajemnicza. Iniesta nie ma tego ciągu na bramkę, który Lajonel ma we krwi :)

0

Jak Leon kiedyś strzeli 5 bramek w jednym meczu PD (jak dla mnie wystarczy jedna więcej niż przeciwnik), to madryckie pawiany wyskoczą, że powinien to zrobić akurat grając przeciwko Depo, a jak i tego dokona to, że wszystkie bramki powinien zdobyć prawą nogą itd. xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?