0

@ef

"caly swiat przyznaje"

jaki cały świat? ten który przepisał z jednego i tego samego miejsca? poza tym co to za argument "cały świat"? po pierwsze nie cały, bo i na tym portalu toczy się dyskusja, po drugie prawda (tu jej nie znamy na pewno) nie zależy od tego czy się ktoś jeszcze z nami zgadza czy nie, JEST OD POTAKIWCZY NIEZALEŻNA, argument "z całego świata" to coś w stylu "czyja kupa większa to bardziej śmierdzi"

"druga sprawa piłka zmierzała do bramki"

na pewno zmierzała w kierunku linii bramkowej, ale czy między słupkami, w słupek, czy obok tego tak naprawdę z dostępnego materiału wideo nie sposób jednoznacznie rozstrzygnąć

0

Tak czytam niektóre komentarze i muszę powiedzieć, że niektórzy nie opanowali jeszcze czytania ze zrozumieniem treści, że o wyciąganiu prawidłowych wniosków nie wspomnę xD

0

@flicka

A nie wystarczy wyjaśnienie, że w jednym miejscu pokazują tak jak im podały protokoły sędziowskie (i jak podaje za nimi RESZTA ŚWIATA), natomiast w ramach własnej nagrody mogą wedle uznania tworzyć świat "alternatywny"?

0

Dzięki Neymar. Przynajmnie Leon trochę odpocznie od fanbojów Wielkiego Dona xD

0

A czy ten Euro Top Foot w ogóle coś "uznaje" czy po prostu przepisuje wyniki od FIFY? Bo takich przepisywaczy można znaleźć jeszcze tysiące xD

0

Nie ma problemu a w ogóle dyskusja bez sensu... ale wszyscy zawzięcie dyskutują xD

Z tego ujęcia "światło bramki" nie jest już takie pewne...

http://postimage.org/image/6yuztfo21/

Nie wiadomo jednak jak piłka zachowałaby się po odbiciu od murawy, przy tym ujęciu (szkoda, że nie zza bramki/siatki) może być też małe złudzenie optyczne (trudniej ocenić odległości).

0

Każdego dnia setki gimbusopodobnych "wypowiedzi", pyskówek zalewa ten portal pod kolejnymi newsami. Z tej dyskusji mamy przynajmniej "dawny wspomnień czar" i omówienie trudności rozstrzygania/interpretowania podobnych przypadków przez sędziów, komentatorów czy "szmatławce".

0

@flicka

Nie ma w tym nic chorego. FCBARCA.com też może przyznać swojego króla strzelców.

0

@robsson666

Żeby głupi się pytał?

0

@JimMorrisonFCB

Skoro, skoro... rzecz w tym, że to skoro nie jest takie oczywiste :)

0

Ta dyskusja nie ma sensu, po co ta kłótnia(?) itd. dlatego w środku nocy wezmę udział w ten bezsensownej dyskusji czy tam kłótni itd. Śmieszne by nie powiedzieć głupie xD Ale do rzeczy.

@zulugula

Mam ten mecz na dysku ;P Tam sprawa jest prosta i oczywista, piłka zmierza w światło bramki. W omawianym przypadku brytyjscy (szmatławi? faworyzujący? xD) komentatorzy telewizyjni również mają wątpliwości. Ale zarówno oni jak i Marca mają, w odróżnieniu od sędziego, dostęp do nagrania wideo. Każda gazeta, portal itd. ma prawo ustalić własne kryteria i nagrody. Marca interpretuje po swojemu na korzyść lub niekorzyść zawodnika, ich sprawa. Dla rekordu Mullera i tak liczy się to co w protokole pomeczowym.

@N2O

Messi zapewne pobije rekord, ale nie o tym mowa. Nie wiemy z góry czy ta bramka będzie miała znaczenie czy nie. Nie o tym mowa. Portal FCBARCA.com też faworyzuje jednych kosztem drugich. Czy jest "katalońskim" szmatławcem? Znowu nie na temat i bez sensu.

@mekston

Nie można tłumaczyć błędnej decyzji inną błędną decyzją. To dwie oddzielne decyzje. Coś jak sędzia, który dyktuje jedenastkę lub nie w zależności od wcześniejszej błędnej decyzji i tak żeby było "sprawiedliwie". Sprawa tzw. rykoszetów dodatkowo komplikuje podobne "zagadki". Poza tym trudno jednoznacznie stwierdzić czy w takich wątpliwych okolicznościach pozycję bramkarza należy traktować tak samo jak gracza z pola. Bramkarz to w pewnym sensie "część bramki".

@Dragon218

Są rykoszety i Rykoszety xD

0

Prawdopodobnie sędzia gdy nie ma pewności interpretuje bramkę na korzyść/konto strzelca drużyny zdobywającej bramkę.

0

@mekston

Na gol Samarasa właśnie zerknąłem. Też na dwoje babka wróżyła. Jeszcze mniej widać niż przy wczorajszej bramce. I tu właśnie wkracza sędzia ze swoją interpretacją. Bo zgodnie z przepisami bramka została zdobyta prawidłowo. Tyle, że przepisy nie precyzują komu ją przypisać.

0

@zulugula

Można prosić o datę tego meczu? Może mam na dysku ;)

0

*poprzeczką xD

0

Na stronie 34 jest tylko jedno zdanie o tym kiedy uznaje się bramkę (piłka całym obwodem mija linię bramkową między słupkami i pod porzeczką), ale komu się ją przypisuje nie jest sprecyzowane.

0

@New_man

Tak, aczkolwiek nie ma na to odpowiednich paragrafów w "Laws of the Game 2012/2013". Przynajmniej ja takowych (pobieżnie przeszukując) nie znalazłem.

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2012_e.pdf

0

@Hen

A są takie?

0

@dziadek

może być i bez jednego o ile potrafisz to dostatecznie wykazać xD

0

@konrados1231

Po prostu mają gorszych piłkarzy i dodatkowo grali na wyjeździe. Atut własnego boiska jest ważny w sportach zespołowych.

0

@dziadek

Nie jest to takie oczywiste, przynajmniej z tych ujęć, które poszły jako transmisja z meczu (w tym powtórki goli z różnych kamer).

0

Z drugiej strony Messi nadał piłce rotację, więc całkiem możliwe, że po odbiciu od murawy zmieniłaby nieco kierunek. Na podstawie toru lotu przed uderzeniem można to pewnie próbować wyliczyć xD Tak czy inaczej ostatnie zdanie należy do sędziego spotkania, a ten bramkę uznał.

0

*"nie może zrobić replay"

0

@Hen

Przy drugiej to rozumiem, ale nie skąd sędzia miał pewność, że Messi i tym razem postara się o drugą ;)

0

@KamilDM

Wkleiłem pod relacją z meczu, ale mogę i tutaj...

"In association football, an own goal occurs when a player causes the ball to go into his or her own team's goal, resulting in a goal being scored for the opposition.

The fact that the defending player touches the ball last does not automatically mean that the goal is recorded as an own goal. Only if the ball would not have gone in the net but for the defending player would an own goal be credited. Thus a shot which is already "on target" would not be an own goal even if deflected by the defender. Then the attacker is awarded the goal, even if the shot would have otherwise been easily saved by the goalkeeper. Some scorers will give credit to the attacker if the defender's mistake caused the own goal, similar to ice hockey. The Laws of the Game do not stipulate any rules or procedures for to which players goals are credited, indeed such records are not a compulsory part of the game.
"

Jeśli bez tej interwencji piłka szła i tak w światło bramki, to gol zostaje zaliczony strzelcowi. Nie ma jasnych reguł. Kwestii interpretacji zostawia się czy było "on target" czy nie ;) Odnośnie Messiego, sędzia uznał najwyraźniej, że piłka szła w światło bramki. Z obejrzanych powtórek nie jestem tego taki pewien. No ale sędzia nie ma tyle czasu i może zrobić replay (na razie) ;)

0

Nie ma jasno określonych reguł, ale...

"In association football, an own goal occurs when a player causes the ball to go into his or her own team's goal, resulting in a goal being scored for the opposition.

The fact that the defending player touches the ball last does not automatically mean that the goal is recorded as an own goal. Only if the ball would not have gone in the net but for the defending player would an own goal be credited. Thus a shot which is already "on target" would not be an own goal even if deflected by the defender. Then the attacker is awarded the goal, even if the shot would have otherwise been easily saved by the goalkeeper. Some scorers will give credit to the attacker if the defender's mistake caused the own goal, similar to ice hockey. The Laws of the Game do not stipulate any rules or procedures for to which players goals are credited, indeed such records are not a compulsory part of the game.
"

0

@macieq_

Bramkarz gra przede wszystkim rękami. Gdyby interweniował tak samo jak ten piłkarz z pola (nogami) to też należałoby mówić o bramce samobójczej.

Ręką trzeba się bardzie postarać, ale jest to możliwe...

0

Ale skoro zaliczył to Messi ma 21. W końcu strzał w kierunku bramki oddał :)

Gdyby doliczono Messiemu te nieuznane a prawidłowo strzelone gole (nie wiem ile ich było w tym sezonie i czy w ogóle) na jedno by wyszło ;)

0

Nie ma 100% pewności, że piłka i tak wpadłaby do siatki, szła na styk ze słupkiem. Poza tym obrońca gdyby trafił w piłkę butem a nie łydką mógłby jakimś cudem wybić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?