0

Powiedzmy, że rozgrywamy finał LM z Realem i biorąc pod uwagę dokonania mijającego roku macie do wyboru wystawić w wyjściowej jedenastce albo Messiego, albo Iniestę, kogo wystawiacie? Opcje "obu" i "żadnego" są w tym głosowaniu niedostępne.

0

@Agunia91

To zależy według jakiego kalendarza.

0

Sorry Winnetou, ale przy KOSMICIE nawet największy MAGIK może bić się co najwyżej o ViceGałę ze SMUTNYM ŻELKIEM.

0

Gdyby dawano ZP za jeden mecz w sezonie to powinien ją dostać Ibra xD

0

Tradycja "i tak wiem lepiej niż trener" trzyma się mocno.

0

Kolejność nieprzypadkowa ;)

0

Niech wprowadzą analizę video (przez sędziego technicznego pozostającego w kontakcie z głównym) jak w hokeju/koszykówce i po krzyku.

0

...no i zapomniałbym o Songu (obronna łata + zmiennik Busiego) ;)

0

Rzecz w tym, że autobusy często podwajają gdy piłka idzie na skrzydło, więc wchodzenie w drybling w takiej sytuacji jest bardziej ryzykowne. Rozwiązanie jest jednak proste. Także trzeba podwoić i klepnąć między dwoma zawodnikami. Messi już tak często nie przedziera się środkiem bo tam gęsto od zawodników drużyny przeciwnej (3-ech w pierwszej linii, 3/4-ech w drugiej). Piłka to gra zespołowa, sam Neymar nikogo nie zbawi (Santosu nie zbawia, 10 lokata), poza tym poziom gry obrońców w europejskich ligach jest wyższy niż w brazylijskiej. W końcu transfery wyławiające wyróżniających się zawodników idą stamtąd a nie odwrotnie. Nie wszyscy po przeprowadzce się sprawdzają jak by się tego po nich spodziewano. Rzecz jasna Barca zapewnia odpowiednią jakość gry w pozostałych formacjach by dobrym napastnikom dać swobodę gry i pozwolić rozwinąć skrzydła. Myślę, że w razie niepowodzenia na polu sportowym od strony finansowej i tak nie byłaby to większa wtopa niż z Ibrą ;)

0

"Panowie, czytaliście prognozę pogody dla Madrytu? To zdumiewające."

0

64 zespoły w LM to jakieś nieporozumienie. Ilu w końcu jest tych MISZCZÓW? Po to są eliminacje by odsiać ekipy odstające poziomem.

0

Myślę, że strzelanie bramek (kogo jak kogo), ale Messiego jakoś specjalnie nie przemęcza. To że strzela dużo bramek a inni znacznie mniej to nie jest żaden PROBLEM. Zespoły grające z Barcą ustawiają najczęściej solidny szyk obronny blisko pola karnego nie dlatego, że tak im się najbardziej podoba tylko, że do tego zmusza ich Barca swoim stylem gry, ustawieniem i szybkimi skrzydłowymi. Zawodnicy na skrzydle grający przeciwko autobusom nie będą mieli tyle okazji co grający na środku lub wchodzący z drugiej linii. Czy to tak trudno zrozumieć? Ale dzięki rozciąganiu przez nich gry inni mają więcej miejsca. Wiadomo, że dla kibica w kapciach liczą się tylko gole i asysty. Na szczęście dla trenerów jest oczywiste, że jakoś trzeba do takich statystyk doprowadzić. Przykładowo w meczu ze Spartakiem wygranym na Camp Nou 3:2 Pedro dwa razy pociągnął po skrzydle i to dzięki jego aktywności i wrzuceniu piłki w pole karny asysty mogli zaliczyć i Tello i Sanchez, a Messi kolejne dwa trafienia. Ale weź wytłumacz jednemu z drugim, że zdobywanie bramek najczęściej nie odbywa się według schematu Valdes-asystent-Messi. Między Valdesem i asystentem też jest "boiskowe życie", niezbędne SuperStrzelcom. Na razie nie było okazji sprawdzić jak to byłoby grać kilka meczów bez Leona (i oby tak dalej), ale myślę, że po prostu nasz styl gry skazywałby innych na strzelanie, a najbardziej tego ustawionego na środku. W Barcie, w razie potrzeby, strzela i pomocnik, i obrońca. Moim zdaniem to wielka zaleta. Dlatego Guardiola czy Tito stawiają na Pedro bo wiedzą jak ważny jest dla zespołu pomimo, że nie ma tyle setek na powiększenie konta bramkowego co Lajonel ;)

0

Chłopak ewidentnie potrzebował do toalety a Tito jeszcze wysłał go na boisko xD

0

Michel chyba już coś wie ;)

0

jeszcze 2 i będzie DyVizjon 303

0

Jeśli Tito widzi w nim potencjał, to może nie trzeba będzie ruszać na zakupy w tej formacji. Puyol zbliża się do końca kariery (aczkolwiek znając go nie podda się bez walki), z Abidalem to trochę takie wishful thinking, dobrze, że w ogóle jako tako funkcjonuje, w dodatku jest tylko rok młodszy od Tarzana, z formą Alvesa też ostatnio nie jest najlepiej, doszły liczne urazy, mówiło się o transferze. Z typowych obrońców zostają nam w dłuższej perspektywie tylko Pique i Alba, braki łatają przerobiony z pomocnika Mascherano (regularnie) i Adriano (od czasu do czasu, gdy nie złapał akurat urazu). Dlatego trzeba śmielej stawiać na młodzież: Montoya, Bartra, Planas, Muniesa. A który z nich zostanie na dłużej to się jeszcze okaże. Carlesa też kiedyś przedwcześnie skreślono a tymczasem został ikoną klubu.

0

Może Messi też będzie potrzebował zmiennika? Oby nie, ale cicho zakładamy, że on ZAWSZE będzie do dyspozycji, a przecież różnie w piłkarskim życiu bywa. To nie cyborg.

0

Villa-Nova xD

0

Gerard ma potencjał, ale pod koniec był już spacerek, więc jak dostał piłkę nie było za bardzo z kim na poważnie klepać, no może poza Tello. Reszta już swoje strzeliła ;) Spokojnie, małą łyżką ;)

0

Potrenują strzały z daleko. Na razie problem z trafieniem w światło bramki.

0

Tito wycofując Puyola chciał przetestować nowe warianty obronne.

0

Trzech go ścigało, dopiero Song zarządził.

0

Cesc na obronę, tego jeszcze nie grali.

0

Thiago zaczął podawać i są bramki :)

0

Gooooolllll!!!!!!!!!

0

Bramka ładna, ale chyba trudno o lepszą pozycję dla rzutu wolnego. Takie nie zdarzają się często ;)

0

...aaaaaaaaaaaaaassssssooooooo

0

Goooooooooooooooooooooooooooollllllllllllll

0

Tezio, Wizio, Puziol, Mazierano, Thiaziol... :)

0

Thiago poszedł na przebój i się zakałapućkał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?