0

*szajs

0

W takim razie bramka niejakiego Maradony z meczu z Anglią zdaniem niejakiego "ravpelca" to zwykły szans. Bo tylko biegł, mijał i w końcu wepchnął xD

Nie wiem może powinno się tylko mierzyć siłę strzału, czas od otrzymania piłki do jego oddania, odległość od okienka itd.

0

@ETTORE

Seatami ;)

0

BEZ PRZESADY...

Neymar sobie przebiegł? Poszedł jak przecinak. Ronaldo de Lima też taką kiedyś szarpnął. To weź i go zatrzymaj na tych 60m.
Słaby strzał/wciśnięcie? itd. Co za bzdury. Właśnie w takiej akcji delikatny strzał, techniczny, od niechcenia to czysta poezja. Bramkarz i "osoby towarzyszące" strusiowi w biegu zostają poskładani jak leżaki.
Jedyne do czego miałbym zastrzeżenia to poziom rozgrywek, a tak poza tym bramka marzenie. Ale z zaproponowanych wolę mimo wszystko gwoździa z nożycami Falcao. Wyjście na pozycję, dłuuuugie podanie z rogu, złożenie do strzału, rach-ciach i siata w okienko. Takie rzeczy to tylko na FIFIE/PESIE ;)

0

Idąc dalej tym tropem należy w końcu przyznać ZP użyszkodnikowi wibra (z lupą w zestawie).

0

Postanowiliśmy też przyznać 100 kolejnych (każda o objętości 1/10 tej przyznanej pomocnikom SAMI-WIECIE-KOGO) dla tych bez których nie byłoby Xaviego, Iniesty i wielu innych.

0

"Szanowni Państwo, w tym roku postanowiliśmy nie przyznawać jednej dużej piłki tylko 10 mniejszych (każda o objętości 1/10 oryginału) dla tych, którzy mieli największy wpływ na to, że SAMI-WIECIE-KTO jest the best of the best" xD

0

I dla mamy, i dla taty też po ZP itd.

0

No to po ZP dla Xaviego, Iniesty i WIELU INNYCH wibraczku xDDDDDDD

0

"...jest wyśmienitym i najlepszym piłkarzem na świecie nie ma lepszego od Messiego..."

No i dlatego ZP powinna trafić do BEZDYSKUSYJNIE NAJLEPSZEGO.

Iniesta nie jest najlepszy, nigdy nim nie był i zdaje się nigdy nie będzie. Za sukcesy drużynowe przyznaje się puchary i medale, ZP jest nagrodą INDYWIDUALNĄ. Tak, Messi strzela bardzo dużo bramek i poza FCB byłoby mu o to trudno (a przynajmniej trudniej np. miałby ich "tylko" połowę, tego nikt nie wie). Iniesta bez kolegów z repry/Barcy też by nic nie zdobył (przypadek Giggsa, Szewczenki, Ibry itd.). Iniestę łatwo zmienić na innego zawodnika i nie ma to istotnego wpływu na grę Messiego (chociażby gole w reprezentacji). Może niektórzy tego nie zauważyli, ale akurat w bieżącym sezonie Iniesta za wiele sobie nie pograł. Z tego co pamiętam swego czasu najwięcej asyst z Messim miał... Dani Alves. Ale ja się przy asystach nie upieram, nad akcjami pracuje cała drużyna, chyba, że nie idzie, źle się dzieje i nie zanosi się na poprawę wtedy Messi rozstrzyga sprawę samodzielnie. Alves ostatnio jest cieniem samego siebie, doszły urazy a mimo wszystko Messi strzela dalej i więcej. Iniestę można zastąpić, natomiast to Messi robi różnicę. Przy Messim Iniesta (i cała reszta) jest cienki jak d... węża, mimo, że to bardzo dobry zawodnik. Dwa gole Dona przy ponad 80 Leona to śmiech, śmiech i jeszcze raz ŚMIECH. Buahahahahahahahaha...

0

...chyba taką do metalu

0

@Visca El...

Jeden "skórę", drugi "pęcherz", a ten trzeci pompkę.

0

Tej też brakuje...

0

W 2012 roku CR7 zdobył pół La Liga. Jeśli Barca utrzyma wysoką formę to będzie można powiedzieć, że w tym samym roku Messi też zdobył pół La Liga xD

0

Jedyny jakiś tam powód dla którego ZP miałby dostać CR7 to taki, że Messi ma już 3. Innego nie widzę.

0

1. Falcao - znakomicie przyciął nożycami
2. Neymar - gdyby w Europie przeciwko Realowi to tak
3. Stoch - po prostu ładnie zeszła

;)

0

Don Leon: 70%
Don Andrzej: 25%
Don Krystian: 5%

Posiadanie piłki przez Don Leona pokrywa się z posiadaniem przez FCB :)

0

MVP

Pedro, Messi, Villa

0

LEON

Leon – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego. Imię to w starożytnej Grecji funkcjonowało jako zdrobnienie imion dwuczłonowych, zaczynających się lub kończących (jak Pantaleon) członem λεων (leon), który pochodzi albo od słowa oznaczającego po grecku "lud", albo "lew". Już od czasów starożytnych jednak powszechnie uważano to imię za oznaczające "lew". Imię to pojawiło się także u Rzymian, bądź jako zapożyczenie z Grecji, bądź niezależnie[1].

W Polsce imię to było zanotowane po raz pierwszy około 1265 roku w łac. brzmieniu Leo i około 1443 roku w formie Leon[2]. Poświadczono również formę Len (=Leon), która mogła także stanowić zdrobnienie od Lenarta.

U Słowian wschodnich odpowiednikiem tego imienia jest Lew, od którego notowano m.in. następujące zdrobnienia: Lewa, Lewk, Lewka, Lewko, Lewo, Lwik[3].

Na liście najpopularniejszych imion w Polsce zajmuje 163 miejsce[4].

:)))

0

ANDRZEJ

Imię to jest popularne na całym świecie i ma wiele lokalnych mutacji:
ang. – Andrew
arab. – Andraws (اندراوس)
biał. – Andrej (Андрэй), Andros, Andruk, Andrus
bułg. – Andrej (Андрей), Andrejko
chiń. – 安德鲁 (Āndélǔ – transkrypcja w pinyin)
chorw. – Andrija
czes. – Ondřej
duń. – Andreas
esperanto – Andreo
est. – Andres
fiń. – Antti
fr. – André
gael. – Anndra
gr. – Ανδρέας
haw. – Anekelea
hisz. – Andrés
niderl. – Andries, André, Andre
isl. – Andrés
indon. – Andreas
jap. – アンドリュー, アンドレ
katal. – Andreu
łac. – Andreas
lit. – Andrius
łot. – Andris
niem. – Andreas, Andree
nor. – Anders
port. – André
ros. – Andriej (Андрей)
rum. – Andrei
serb. – Andrija
słowac. – Andrej, a także: Ondrej
słoweń. – Andrej, a także Andraž
sua. – Andalea
szw. – Andreas lub Anders
węg. – András
wł. – Andrea
ukr. – Andrij (Андрiй)

:)))

0

@Scorpion222

W pierwszej chwili też tak pomyślałem, ale przy takich nominacjach (i formie CR7) kto lepiej wie jak grali przynajmniej dwaj z nich jak nie kibice drużyny w której występują ;)

0

@piotrekiniesta

Literówka pajacyku. Spójrz na klawiaturę i nie płacz. Niestety tym razem Don zostanie chyba bez golden ballon.

0

@Gronek

Też tak myślę. Urabianie gruntu pod "święte oburzenie", w rodzaju "on ma już 3 a ja tylko 1, bu!", które mam nadzieję po 7 stycznia przybierze formę "on ma już 4 a ja tylko 1, bu!" :)

0

Jak ktoś napisał niżej Iniesta był JEDNYM Z najlepszych w ME2012. OK, nikt z tym nie polemizuje. Argentyna nie startowała, z wiadomych powodów, więc ciężko o bezpośrednie porównanie występów obu zawodników. Takiego bezpośredniego porównania możemy jednak dokonać w klubie w którym przecież od dawna razem grają. Mamy to szczęście. I teraz małe ćwiczenie na dobrą pamięć. Proszę sobie przypomnieć te wszystkie mecze w których nie szło, w których przegrywaliśmy i... co się wtedy działo. Proste jak budowa cepa. Nie MAGIK tylko KOSMITA wkraczał do akcji (czasami po indywidualnych rajdach), wyrównywał stan rywalizacji i dawał prowadzenie. Kto nam uratował tyłek z Depo gdy obrona nie wróciła jeszcze ze siesty. Takich przykładów można znaleźć więcej, o ile ktoś śledzi z uwagą cały sezon/rok, a nie budzi się z ręką w nocniku po jednym bardziej udanym meczu. Nikt nie twierdzi, że Andreas to cienki Bolek, ale jak to w jednej federacji bokserskiej wymyślono, żeby coś zrobić z "nudną" dominacją Kliczków, jest Czempion i SuperCzempion. Leon jest takim SuperCzempionem. Mister Unstoppable. Andreas i inni mają po prostu "pecha". Muszą zagrać świetny sezon i liczyć na to, że Leonowi się znudzi ;D

0

Iniesta grywa także jako napastnik, podobnie jak Messi wciela się czasami w pomocnika. W końcu obaj mają tyle samo asyst. Iniesta dzięki meczowi z Levante (1:0 Messi, 2:0 Messi).

0

@D.Villa

Wyobraź sobie, że wziąłem. To także przemawia na korzyść Messiego.

0

Messi 9 meczów z Albicelestes, Iniesta 14 z La Furia Roja.

0

Weźmy pod uwagę gole...

Rok 2012. Iniesta: 1 bramka dla Hiszpanii, Messi: 12 bramek dla Argentyny.
Sezon 2011/2012: Iniesta (8), Messi(73!!!!!!!!!!!).
Sezon 2012/1013: Iniesta (3), Messi (26).

Wiadomo, że nie tylko one się liczą, ale PRZY TAKICH liczbach... "królik z kapelusza" 2 razy w roku to zdecydowanie za mało.

0

Specjalnie dla tych którzy nie mają czasu by czytać newsy, które komentują:

"Gala Złotej Piłki odbędzie się 7 stycznia."

0

@Jooe

To nie jest pytanie z rodzaju czy myć ręce, czy szyję? Na co dzień trzeba robić i to, i to. Ale powiedzmy (czysto abstrakcyjnie, ja wiem, to wymaga pomyślenia), że wystarczy Ci mydła tylko na jedno. Co myjesz?

PS. Ręka, noga, głowa... akurat Ty doskonale wiesz, że z ucinaniem może być znacznie gorzej...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?