2

@Popitek12 i do tego maraton Trudnych Spraw, żyć nie umierać

0

Mateusz Borek. Tak czy nie?

0

@Aragorn33 No tak, co do ostatniego akapitu się zgadzam. Dlatego ktoś powinien ustąpić (chociażby Manowska robiąc ruch ws. IKNiSP) by nam się ustrój państwa kompletnie nie wykoleił, bo możliwe konsekwencje takiego zdarzenia są o wiele, wiele gorsze niż urazona duma jednego, czy drugiego polityka.

0

@Aragorn33 powinny, a dobrze wiesz kto jest I prezesem SN i kto decyduje. To mogłoby być rozwiązanie, ale wymagałoby ustępstwa ze strony PiS na co na ten moment się nie zanosi. Więc wracamy do punktu, że SN w ogóle nie podejmie decyzji ws. ważności wyborów, ponieważ wg obecnej władzy izba, która mogłaby legalnie uznać ważność takich wyborów nie istnieje. I dokładnie o tym mówił wczoraj Kalisz. Wtedy, bez prawomocnej decyzji SN o ważności wyborów (art. 129 KRP), nowo wybrany prezydent nie może złożyć przysięgi.

0

@Aragorn33 Kalisz i Hołownia mówili coś innego. Bo głównie na ich glosach (w końcu oni sprawują władzę w Polsce, a nie PiS) się opieram.
Poza tym art. 129 Konstytucji. To SN stwierdza ważnośc wyborów, a nie PKW. Do wyborów prezydenckich nie ma zastosowania domniemania ważności wyborów jak w przypadku wyborów parlamentarnych.

5

Wczorajsza decyzja PKW, jeżeli mamy być konsekwentni, sprowadza się do jednego wniosku.
Bez względu na wynik wyborów prezydenckich, jeżeli sytuacja prawna wokół Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN nie ulegnie zmianie, to wybory te będą nieważne, a 6 sierpnia 2025 roku, na mocy art. 131, ustęp 2., punkt 3. Obowiązki prezydenta RP przejmie Marszałek Sejmu RP.

Zgadzam się z prezesem PKW, że przy takiej decyzji większości składu PKW, organizacja wyborów prezydenckich w Polsce jest zagrożona. Ba, ona jest de facto bezsensowna, bo skoro izba, która ma orzec o ważności wyborów (co jest konieczne, by nowo wybrany prezydent RP mógł złożyć przysięgę) jest nielegalna, to po co cokolwiek rozpoczynać?

Jeżeli narastający kryzys polityczny w Polsce od 2015 roku ma wreszcie w jakimś punkcie osiągnąć masę krytyczną, to kryzys wokół wyborów prezydenckich 2025 wydaje się do tego idealną sytuacją. Albo któraś ze stron ustąpi, albo... Trudno nawet to sobie wyobrazić.

0

@gumaz mniej niż Mentzen

0

Czyli mówicie, że Kalisz bajdurzy o wakacie urzędu prezydenta RP po 6 sierpnia 2025r., bo Izba SN jest nielegalna, przez co władzę ad interim obejmie Hołownia? A PAD nie wykorzysta próżni prawnej i nie dojdzie do scenariusza gruzińskiego?
Fajnie się elity III RP bawią.

0

Po pierwsze: LM, po drugie: ważne mecze. W obu przypadkach Flick dowozi. Poza tym uważam, że wielki wynik w LM jest obecnie ważniejszy dla Barcelony niż liga. Za dlugo trwa już posucha w Europie

22

To też nie może być tak, że bez Yamala to stajemy się średniakiem, nawet bez Messiego Barcelona potrafiła normalnie punktować. Flick musi to ogarnąć, a nie jechać na 17 latku. A w dłuższym czasie to trzeba się zastanowić czy jednak skrzydłowy pokroju Nico nie jest potrzebny

1

"W pierwszej połowie mieliśmy swoje szanse, ale przeciwnicy zaparkowali autobus."

Hahahaha :D

1

@BARCA1899Messi gdzie podpisać?

0

@arasz1819 ATM zacznie tracić punkty na wiosnę klasycznie, Real dalej nie wygrał z Valencią na wyjeździe, za tydzień mają Sevillę kiedy w środku tygodnia mają wylot do Kataru. Chociaż za tydzień porażka byłaby już mocno kłopotliwa

4

Dzisiaj błędne zmiany Flicka, z BVB wejście Ferrana się broniło, ale dzisiaj, kiedy koniec końców graliśmy na wrzutki, to ściągnięcie Lewego było bezsensowne. Druga sprawa, że coś siadło u Roberta.

0

@F3DO aktualnej, a jak będziemy drudzy w LM to z LFC zagramy najprędzej końcem maja

0

@Lola120 sezon byłby przegrany gdybyśmy musieli w LE grać, a tutaj mamy szansę na TOP 2 LM i potem zobaczymy.

2

ATM liga, rządowi Puchar ich Króla, a my LM. Tak bym to podzielił w ciemno, z pocałowaniem dłoni.

2

Flicka ratuje LM i zwycięstwa w ważnych meczach, zobaczymy co będzie za tydzień z ATM. Jak wygramy to wniosek będzie prosty, że brakuje motywacji na (nomen omen) ogórków.

0

@Encore na wiosnę to oni (ATM) się sypią więc zobaczymy. Ale jak wygrają za tydzień to potencjalne -6 może być groźne

0

Trudno powiedzieć, że drużyna zasługuje na mistrza robiąc 0 na 6 punktów u siebie z Las Palmas i Leganes.
2. połowa słabiutka, w 1. połowie jeszcze jakoś to wyglądało oprócz skuteczności.
Za tydzień pierwszy finał LaLiga dla nas.

9

Plus taki, że po meczu mają tydzień wolnego więc można mniej rotować. Oby Araujo za Inigo w 2. połowie

3

Rodri to wymówka. City Pepa się skończyło, byli blisko obrony LM, ale przewalili karne, 4peat w Premier League i trzeba było się zwijać. Po co Pepula to sobie robisz przedłużając kontrakt

1

Koniec. Pajace madryckie tracą punkty. I git

0

@gumaz Tylko i wyłącznie rosół

1

Terminarz rep. Polski w el. do MŚ 2026.
Marzec 2025:
Polska v Litwa
Polska v Malta

Czerwiec 2025:
Finlandia v Polska

Wrzesień 2025:
Hiszpania/Holandia v Polska
Polska v Finlandia

Październik 2025:
Litwa v Polska

Listopad 2025:
Polska v Hiszpania/Holandia
Malta v Polska

Trzy mecze pod rząd w czerwcu i wrześniu gdzie można przegrać te eliminacje.

0

Ze względu na pogodę odpada tournee u Arabów w lato, gdyby nie to, to większość klubów europejskich by już dawno tam grała w presezonie

5

We'll never forget


1

@Criss18Barca "Konfederacja obiecuje młodym osobom, że będzie ich stać na dom, nie będą płacić podatków i tak dalej." Nie, to taki cope pokolenia 40 i 50 latków. Po prostu Konfa jest obecnie jedyną siłą polityczna, która przez ostatnie 9 lat nie była u władzy. To naturalne, że młodzi przesuwają się w kierunku Konfy

4

@tomcias10 mimo że Tusk już rządzi rok to dalej powinni się skupiać na PiS, taka logika

1

Wstyd. Liga Florentino Perez

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?