1

Nie wierzę w to co czytam :D Pozamiatałeś, dziękuję dobranoc :D

1

Według Ciebie Ronaldo był liderem Portugalii i zagrał dobry turniej ? Nie mamy o czym rozmawiać kolego :D To co powiedzieć o Navasie ? Idąc twoim tokiem rozumowania, to gdyby nie Navas to by Real nie wygrał LM i zakończyłby ligę na 5 miejscu albo i niżej.

1

Właśnie, jeżeli Ney będzie w pierwszej trójce to padnę ze śmiechu :D

8

Tak szczerze mówiąc obecna edycja ZP powinna być najbardziej wyrównana w historii.

Suarez = wygrał La Ligę i CDR.
- został królem strzelców ligi hiszpańskiej i był nie ma co się oszukiwać zdecydowanie najlepszym piłkarzem całego sezonu w lidze.
- w reprezentacji nie grał.

Ronaldo = wygrał LM i Euro.
- został królem strzelców LM, był najlepszym zawodnikiem LM, ale tylko ze względu na bramki bo byli według mnie lepsi piłkarze od niego (np. Griezmann), półfinał i finał LM całkowicie obok Portugalczyka, szczęśliwa wygrana LM po rzutach karnych w finale.
- na Euro nie był liderem drużyny, takim jakiego wszyscy oczekiwali, mało brakowało, a Portugalia nie wyszłaby z grupy, 3 bramki w turnieju jedna w półfinale, w finale można powiedzieć nie zagrał, to nie był jego turniej lekko mówiąc, szczęśliwa wygrana po bramce Edera w 109 minucie.

Messi = wygrał La Ligę i CDR.
- miał duży udział w wygraniu La Ligi jak i CDR
- genialny turniej CA z Argentyną pod względem statystyk jak i samej gry, niestety zakończony pechową porażką w finale po rzutach karnych.

Griezmann = nie wygrał nic.
- bardzo dobra i przede wszystkim regularna gra w lidze hiszpańskiej, dużo ważnych bramek dzięki których Atletico niemal do końca walczyło o mistrzostwo
- w LM grał genialnie, strzelał bardzo ważne bramki (2x Barcelonie, 1x Bayernowi), w finale nie zagrał na swoim poziomie, pechowa porażka po karnych w finale.
- na Euro bezsprzecznie najlepszy zawodnik turnieju i król strzelców, pechowa przegrana w finale z Portugalią po bramce Edera w 109 minucie.

Według mnie tak to mniej więcej wygląda jeżeli chodzi o ZP. Wszystko jest na styku, a często używane słowa "pechowo" i "szczęśliwie" najlepiej obrazują jaką mamy wyrównaną sytuację jeżeli chodzi o kandydatów do wygrania Złotej Piłki. Nie chce podejmować się wybrania jednego z kandydatów ale wiem jedno: brak pucharów ze strony Griezmanna nie powinien skutkować jego dyskwalifikacją na wstępie bo gość zagrał genialny sezon indywidualnie i naprawdę odrobina szczęścia więcej, a byłby murowanym faworytem do wygrania ZP.

36

Fanatycy CR na pewno uważają, że ich idol był w tym sezonie najlepszym piłkarzem na świecie, bezsprzecznie i bezapelacyjnie rozwalił konkurencje na łopatki i zostawił ją daleko w tyle, ale zastanawia mnie czy kibice Realu i Portugalii, którzy mają odrobinę obiektywizmu i zdrowego rozsądku także uważają, że na poziomie indywidualnym Ronaldo był lepszy od Messiego, Griezmanna czy Suareza. Dla mnie jako ogólnie kibica piłki nożnej, który można z całą pewnością powiedzieć regularnie ogląda występy Barcelony, Realu, Atletico czy innych czołowych drużyn w Europie na żywo, a nie na livescore, wygrana CR w plebiscycie dla najlepszego piłkarza świata obecnego sezonu/roku będzie po prostu tragedią biorąc pod uwagę grę innych piłkarzy. Rozumiem, że zdobyte trofea robią swoje, ale trzeba też patrzeć na indywidualną grę zawodników bo przecież to nagroda indywidualna za indywidualną grę piłkarza, a nie plebiscyt na najbardziej utytułowanego zawodnika danego sezonu/roku. Jeżeli zdobyte puchary mają być głównym wyznacznikiem w drodze wyboru najlepszego piłkarza to taki Griezmann nie ma szans na wygraną, a zagrał genialny sezon w Atletico i genialnie Euro we Francji (poza finałem, tak samo jak Messi). Ronaldo zagrał 5x gorzej na Euro niż Griezmann czy Messi na CA, ale jego Portugalia wygrała turniej i....i jest to traktowane jakby to CR był lepszy na poziomie reprezentacyjnym w tym roku od tych dwóch panów, a to absolutna bzdura bo obaj zjedli Portugalczyka. LM to niby turniej Ronaldo, ale w sumie za co ? Półfinał i finał absolutnie obok Portugalczyka, 3 gole w rewanżu z Wolfsburgiem, 2 bramki z Romą, 2 z Szachtarem i 4 z Malmo. Za to ma być przyznana ZP ? Czy za to "wspaniałe" w wykonaniu CR Euro ? Jak już wcześniej wspomniałem, wygrana Ronaldo będzie dla mnie strasznie niesprawiedliwym wyborem i to nie jako dla kibica Barcelony czy Messiego, ale jako dla kibica i fanatyka piłki nożnej.

0

To jest nie do pomyślenia z tą transmisją Legii.... Polski klub walczy o LM, jest bardzo blisko fazy grupowej LE, a nie ma transmisji na otwartym kanale... No ten Polszmat po raz enty pokazuje, że są... powstrzymam się od bluzgów.

0

Legia - Trencin X

24

"Dokładnie 17 lat temu Thierry Henry trafił do Arsenalu za 11 milionów funtów! Reszta jest historią!"

0

https://web.facebook.com/SPORTbible/videos/2026379750840880/

Czyli Pogba zagra w Man Utd bo trenuje już do Premier League pełną parą.

0

Mylisz się ;) Wlaśnie o to chodzi, że nie leci w Polsat Sport News z tego co widzę w programie i z tego co wszyscy piszą, że tylko Polsat Sport.

1

Mecz Legii na Polsacie Sport tylko ?! Jeżeli tak to padaka totalna ten Polszmat...

7

Gdzie Jese czy Moratę porównywać do naszych kopaczy typu Sandro czy Tello... Nasi przynajmniej 1 klasa niżej albo i 2 a Wy chcecie podobne ceny ? :D

Tak myślałem, że ciężko będzie na dłużej utrzymać 2 bramkarzy światowej klasy w jednym klubie. Żadna drużyna oprócz Barcy nie ma tak obstawionej pozycji bramkarza dwoma świetnymi golkiperami, ale wygląda na to, że jeden odejdzie, pytanie tylko, który ? Ja osobiście wolałbym, żeby odszedł Bravo.

4

Dawać tego van Persiego i mamy kompletny składzik.

1

Już kiedyś były takie zdjęcia i zaraz będą teksty, że to takie paznokcie od kopania piłki i że to niepomalowane xD

17

Lepiej milczeć niż głupoty pisać :p

50

Polsat ma w tym doświadczenie i to dosyć spore ;)

0

Panie Jordi, każdy kto ma choć odrobinę pojęcia o piłce i śledzi ją w miarę regularnie przy czym nie jest kibicem Realu czy zaślepionym fanboyem CR to doskonale wie ;

7

"Podobno jak Bell wynalazł telefon to miał 3 nieodebrane połączenia od Zlatana". Uprzedzony zostałem minimalnie :D

1

15 to max. moim zdaniem, a będzie około 10.

13

Nie da się ku**a tak jak on.... No geniusz absolutny. Dla niego ogląda się mecze i człowiek delektuje się każdym jego zagraniem.

1

Założyłem sobie Twitter właśnie. Jakie strony polecacie żeby je "śledzić" czy "lubić" bo nawet nie wiem jak to się na Twitterze fachowo nazywa :D Ze znajomych prawie nikt nie ma więc szukam jakiś stron związanych ze sportem i Barceloną.

0

Do ludzi zorientowanych w UFC. Niedługo rewanż Diaz vs McGregor, ale wytłumaczy mi ktoś dlaczego Diaz nie odebrał Conorowi pasa mistrzowskiego po ostatniej wygranej walce ? Dlaczego Conor jest mistrzem skoro przegrał z Diazem ? Są jakieś zasady dotyczące tego ? Do tej pory myślałem, że jak ktoś wygra z mistrzem to zabiera jego pas. Dobra już chyba wiem, Conor ma pas w innej kategorii niż ta w której walczył z Diazem chyba ;)

1

Messi jest porównywany do Maradony, Pele'go, di Stefano.
CR jest porównywany do Messiego.
Można by sądzić, że Maradona, Pele, di Stefano > Messi > CR, jednak w rzeczywistości jest Messi > Maradona, Pele, di Stefano > CR.

Najlepsze jest to, że Messi JUŻ jest stawiany na równi, albo często nawet wyżej niż najwięksi w historii, a przed Leo jest jeszcze 4-5 lat gry spokojnie co daje jeszcze wiele wiele goli, asyst i trofeów czy to drużynowych czy indywidualnych.

3

Rozumiem twoją teorię, ale teraz odwróćmy sytuację: Co robiłby z obroną rywali Messi w czasach Maradony ? Ktoś byłby w ogóle w stanie odebrać mu piłkę ? Bo to, że Maradona w dzisiejszych czasach nie przebiegałby obok rywali, którzy stali w miejscu jak kołki to pewne.

2

Ja mam dużo ulubionych i ciężko byłoby wybrać ten nr 1 :) Bardzo lubię filmy z Denzelem Washingtonem bo jest genialnym aktorem, ale za to potrafię wybrać film, który wywarł na mnie największe jak do tej pory wrażenie: "Wyspa tajemnic" z DiCaprio, genialny !

0

Pan Tracz na ŚDM :D

0

Pytanie ile koki mogą kupić za te 4 mln ?

0

Już widzę, że D. Suarez jest kozakiem :D

0

Obrona do wymiany :DD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?