cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@skakun95 data 30 czerwca na kontrakcie też jest na podstawie czegoś. A kluby musiały podpisywać aneksy i dogadywać się w sprawie przedłużania wypożyczeń.
Dlaczego Messi nie mógł poprosić o aneks do swojej klauzuli? To zamyka jakikolwiek temat.
0
@Junngeas w przeliczeniu na minuty Suarez zdobywa bramkę 20 minut częściej. To bardzo dobre liczby.
2
@Shad tutaj cały czas można przeczytać, że Coutinho jest środkowym pomocnikiem. Nie oczekuj za wiele...
1
@mateuszdabski fakty są takie, że Messi miał się stawić w klubie niemal tydzień temu i tego nie zrobił. Tu żadne medialne doniesienia nie mają żadnego znaczenia.
Ale zabawne, że dla was Messi mógłby zrobić "dwójkę" na klubowy herb a Wy i tak znajdziecie 1000 powodów by go bronić.
5
@skakun95 Stanowski kompletnie nie zna się na piłce. A to, że zgadzasz się z nim w 100% to nie jest argument za jakimś "obiektywnym wyciąganiem wniosków" z czym on nie ma absolutnie nic wspólnego.
3
@robsesh a mimo to liczby ma jedne z najlepszych w całej Europie. Lepsze choćby od Benzemy.
0
@Yanek no obawiam się, że nawet jeśli Leo i Griezmann będą ustawieni w środku to miejsce na lewym skrzydle zajmie Coutinho.
1
Coutinho już z nowym numerem na koszulce? To nie fake ;)
https://pbs.twimg.com/media/EhEFbDAXcAEsdU9?format=jpg&name=large
To po prostu błąd kogoś na stronie kto jedynie ściągnął jego profil z Bayernu i zapomniał usunąć numer z którym grał w Bundeslidze.
0
@Coutinho007 no grał na "10", jednak to nie jest tak, że nagle stał się typowo defensywnym pomocnikiem. Poza tym Rakitic mimo wszystko w Sevilli pełnił nieco inną rolę na tej pozycji niż Donny.
W przypadku Chorwata zaczęliśmy po prostu wykorzystywać jego inne zalety. O ile jeszcze Donny mógłby grać za plecami Bruno u boku takiego Matica, o tyle gra u boku Bruno i Pogby to po prostu zbyt wiele.
0
@Encore no mając trzech ofensywnych pomocników i słabego bramkarza to możesz sobie dominować a i tak kończyć każdy kolejny mecz z dwójką z tyłu.
Real Madryt próbował grać podobnym zestawieniem i to nie wyszło mimo znacznie lepszej defensywy i słabszych rywali.
@Coutinho007 Donny jest piłkarzem który grając głębiej traci większość swoich atutów. To tak jak z De Jongiem grającym na "8". Niby spoko, niby może ale w sumie to kompletnie bez sensu.
A w tym wypadku to on może być nawet tym najbardziej cofniętym. To już kompletnie nie ma sensu.
0
@Encore no z takim środkiem pola i defensywą to może w TOP6 uda im się osiągnąć.
0
@Uukasz_93 trzeba też spojrzeć z innej perspektywy. Masz w kadrze piłkarza który zarabia te 40M. To co on daje w zamian jest oczywiste.
Tylko później do prezesa przychodzi agent ter Stegena z pytaniem dlaczego on zarabia 5M za sezon a Messi 8 razy tyle mimo tego, że Niemiec wcale nie ma wiele mniejszego wkładu w sukcesy.
Później gdy negocjujesz z kimkolwiek innym pojawia się pytanie dlaczego ja mam zarabiać x mniej niż Messi.
I wtedy masz rozwalony już cały budżet, to nie kończy się jedynie na samym Messim.
No i pamiętaj o tym, że to nie jest tak, że Messi odchodzi i nagle stadion będzie pusty a koszulki będą zalegać w magazynach.
0
@marcin000019 no nie, nikt tak nie myśli. Ale myślimy, że masz jeszcze spore rezerwy pod względem umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Najlepszy zespół wcale nie musi mieć najlepszego piłkarza. To chyba bardzo proste, prawda?
1
@gryfiT. Przede wszystkim rozwoju. Powinien popracować nad skutecznością dryblingów i poprawą liczby wygranych pojedynków. Tego mu w tej chwili najbardziej brakuje.
4
@marcin000019 w ciągu kilku minut napisałeś niemal 3 takie same komentarze. Wszyscy już wiemy, że jesteś kibicem Messiego a nie Barcelony, nie musisz tego powtarzać tyle razy.
0
@Coutinho007 no to tak, jednak w 4-2-3-1 może być rozpatrywany jedynie jako CAM. A to mocno komplikuje jego sytuację.
2
@Coutinho007 nie no, Puig obok Frenkiego i Messiego w pomocy? Bez szans. Riqui jedynie w przypadku dwóch typowo środkowych pomocników u boku. Dlatego w 4-2-3-1 jedynie zamiast Messiego lub jednego ze skrzydłowych.
Wątpię, że Monchu dostanie szansę. Nie zdziwię się jeśli z Aleni będą chcieli rzeźbić takiego cofniętego pomocnika. Nie wiem na ile to by miało sens, ale jeśli by się przekonał do pracy w defensywie to może i by coś z tego było?
8
@IronSanHybrid ja tam go pamiętam za Superpuchar i wiele spotkań poprzedniego sezonu które nam wygrał własnymi bramkami.
2
Messi zostaje, Griezmann ma grać bardziej centralnie, Coutinho dostanie kolejną szansę... Wiele wskazuje na to, że wyjściowy skład na przyszły sezon już praktycznie znamy.
W obronie nic się nie zmieni, można pominąć temat. No chyba, że uda się wyciągnąć wcześniej Erica, wtedy być może będą jakieś przetasowania.
CDM: De Jong, Busquets.
CM: Pjanic, Monchu/Oriol/Alena?
LW: Coutinho, Ansu, Pedri
CAM: Messi, Puig
RW: Dembele, Trincao
ST: Griezmann, Braithwaite?
W takim układzie wątpię w jakikolwiek transfer do zespołu. Szczególnie nie widzę tu sensu dla transferu Wijnalduma. No chyba, że w takim układzie Messi zajmuje miejsce na prawej flance a Wijnaldum za plecami Griezmanna. Brak wiary w Dembele byłby tu oczywiście w 100% zrozumiały.
Jakby nie patrzeć to Coutinho w Barcelonie najlepiej grał właśnie przy ustawieniu z Messim grającym całkiem centralnie, być może Argentyńczyk byłby w stanie tworzyć Coutinho wystarczająco dużo miejsca by coś z niego jeszcze było...
Niestety do obsady pozycji "9" nie jestem kompletnie przekonany. Griezmann nie jest typowym napastnikiem i potrzebowałby mocnego wsparcia ze skrzydeł czy zwłaszcza z drugiej linii. No ale tu wciąż liczę na transfer takiego Depaya który mógłby poszerzyć możliwości.
Mam też nadzieję, że czwórkę cofniętych pomocników uzupełni Monchu, zasłużył na to jak nikt inny.
Problem za to pojawia się przy nazwiskach Puig i Pedri. Przy tym ustawieniu taktycznym i personalnym mogą mieć dosyć trudno o minuty... A zwłaszcza Riqui.
0
@dafik85 aha Real nie miał w planach Ronaldo. No ok.
3
@dafik85 dobrze, w takim razie jak to klub powinien rozegrać?
1
@marcin000019 ale wiesz, że rok temu ten piłkarz zdobył Ligę Mistrzów będąc ważnym piłkarzem a w tym roku rozniósł Premier League, prawda?
0
@kkbarca w jednym i drugim miejscu trafia na tego samego trenera.
Mało istotny jest też fakt, że Wijnaldum jest kluczowy dla Liverpoolu Kloppa. Słyszałem, że to całkiem niezły zespół.
@OsehShalom no to prawie jak Eibar czy inna Huesca. No i szkoda, że zapominasz o dwóch asystach i bramce przeciwko reprezentacji Niemiec.
16
Wijnaldum w reprezentacji prowadzonej przez Koemana.
9 spotkań w 2019 roku, 8 bramek, 3 asysty.
0
@Sysia11 a co ma do tego obniżenie pensji?
0
@Ghotti skoro piłkarze mają grać na swoich nominalnych pozycjach to chyba oczywiste, że taki Wijnaldum będzie grał u Koemana na dokładnie tej samej pozycji.
0
@Ghotti gratulacje! To po co zadajesz głupie pytania i po co wspominasz o Monchu?
0
@Mow_mi_Douglas no dziwne, że wiele osób nie stoi po stronie piłkarza który pajacuje, olewa kibiców i nie stawia się na treningach. Niesamowite!
0
@Ghotti a na jakiej pozycji Wijnaldum gra w reprezentacji Holandii gdzie w 9 spotkaniach w 2019 roku zdobył 8 bramek i zaliczył 3 asysty?
@Oskar00 no na pewno nie na takiej.
1
@Kamiloza91 ale wiesz, że Pjanic i Wijnaldum to kompletnie inna pozycja w ustawieniu 4-2-3-1?