0

@JackH Ty tak na poważnie? No właśnie widać, że zdecydowanie nie nadążasz.

Tak, Thiago to cofnięty rozgrywający. W ustawieniu 4-2-3-1 piłkarz o tym profilu występuje jako jeden z dwóch pivotow. Czyli w uproszczeniu mówimy o defensywnym pomocniku.

Wszystko jest kwestią formacji i podziału ról na murawie. Przy ustawieniu 4-3-3 można rozdzielić jednego defensywnego i dwóch ofensywnych (skrajnych, bocznych, zwał jak zwał).

W ustawieniu 4-2-3-1 które najprawdopodobniej będzie forsował Koeman jest jasny podział na dwóch pivotow i jednego ofensywnego pomocnika o czym pisałem wyżej. I tutaj nie ma szans by Thiago występował na pozycji numer "10".

0

@JackH czyli rolą Thiago jest wchodzenie w pole karne z drugiej linii?

Kompletnie nie rozumiesz roli ofensywnego pomocnika w zespole Koemana. Zwłaszcza mając Pjanica i De Jonga za plecami.

2

@Hubert98 to tak, pora na delikatne wyjaśnienie.

W 2019 roku w reprezentacji prowadzonej przez Koemana Wijnaldum rozegrał 9 spotkań. Wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Tylko raz usiadł na ławce.

W tych 9 meczach uzbierał 8 bramek i 3 asysty.

0

@Transu96 a kiedy ostatnio grał jako ten ofensywny? W 2013?

@JackH w ustawieniu 4-2-3-1 jego miejsce jest jasne. I nie, to nie jest pozycja numer "10".

@eckov do rotacji w przypadku odejścia Busquetsa byłoby fajnie. Problem w tym, że Busquets nigdzie się nie wybiera a sam Thiago raczej nie chciałby przychodzić do rotacji.

0

@JackH tak, Thiago jest defensywnym pomocnikiem. Na ogół w Bayernie grał jako ten najbardziej cofnięty.

1

Co wy macie z tym Thiago?

Thiago = defensywny pomocnik.
Wijnaldum = ofensywny pomocnik.

Jeśli już chcecie płakać to o Van de Beeka, to on gra na tej samej pozycji co pomocnik Liverpoolu. Z tym, że to właśnie starszy z nich był pierwszym wyborem w reprezentacji Koemana a piłkarz Ajaksu był jedynie jego zmiennikiem. Dlatego pewnie też Koeman woli jego.

Pomijam już kwestie sensu samego transferu do pomocy. Bo sensu to nie ma w tym absolutnie żadnego. No ale niech trener decyduje.

1

@totalcrack ale to Bartomeu miał prosić Messiego żeby ten podpisał aneks? To było w obowiązku rodziny Messich. Nie zrobili tego więc mają problem. Kruczki prawne? No nie, to po prostu warunki kontraktu.

0

@IronSanHybrid Hakimi za 40M? Reguilona chcą oddać za 20M. To nie jest czapka gruszek?

1

@IronSanHybrid tak jak sprzedaje Bale i Jamesa?

1

@GeraltzKatalonii no ale wiesz, że Valdes odchodził będąc w swojej najlepszej formie z całej kariery w Barcelonie? Wiesz, że miał podpisać kontrakt z Monaco które dopiero co pozyskało Falcao, Moutinho i Jamesa?

0

@GeraltzKatalonii Valdes kończył karierę na najwyższym poziomie? No to fajnie, ta dyskusja nie ma sensu. Zwłaszcza, że nadal nie potrafisz się odnieść do projektu sportowego City który gwarantuje dokładnie nic.

1

@GeraltzKatalonii a masz jakiś dowód, że City jest lepsze od Barcelony? Mistrzostwo Anglii przegrali w październiku a w LM się również kompromituja rok w rok. To w czym niby są lepsi?

Valdes, Iniesta czy Xavi rozwalili zespół swoimi decyzjami, prawda?

0

@nuter27 Zawada to fenomen. Nigdy nic mądrego nie powiedział ani nie napisał ale jest socios więc ciągle go gdzieś zapraszają.

3

@GeraltzKatalonii chce coś wygrać? I dlatego chce odejść do City które w LM radzi sobie nawet gorzej niż Barcelona? Szansę na mistrzostwo ligowe również ma podobne. Argument średnio trafiony.

Różnica polega na tym, że 10 czerwca jest ponad 2 miesiące przed startem sezonu. To sporo czasu na ogarnięcie planu na nowy sezon. A taka Ligue 1 już gra, La Liga też zaraz wraca. To kompletnie inna sytuacja i stanowisko klubu jest oczywiste.

W tej sytuacji to Leo łamie warunki kontraktu i olewa przede wszystkim kibiców.

0

@cules100pro "Pracuje jak niewolnik tutaj. Niedoceniony, bez podwyżki..."

No faktycznie, to brzmi bardzo poważnie... Naprawdę, tutaj wystarczyło minimum inteligencji by to zrozumieć.

0

@cules100pro myślenie to by się Tobie tutaj przydało, naprawdę ;)

3

@Grubson06 niestety, w lipcu przedłużył kontrakt co nieco komplikuje ewentualny transfer. A szkoda bo może nie taki oczywisty ale potencjalnie świetny transfer.

Choć ja bym wolał aby to Monchu zajął slot czwartego pivota a nawet walczył o pierwszego zmiennika De Jonga i Pjanica. Pod względem profilu wygląda idealnie do tej roli...

2

@cules100pro no tak, Marcelo wcale nie gra w Realu Madryt.

0

@FCMichalo no nie, jest skrzydłowym.

0

@bari_94 o cholera, chciałem napisać Todibo. O niego mi chodziło.

Ale Coutinho w sumie też dobrze byłoby się pozbyć. Ale w obliczu odejścia Messiego jego pozostanie jeszcze może mieć choć minimum sensu.

3

@Yolo1994 jak to jest, że Valdes, Xavi czy Iniesta nie rozwalili zespołu ogłaszając swoje odejście a Messi już miałby to zrobić? Czyli ogłoszenie odejścia w trakcie sezonu jest złe, ale chęć odejścia na niecały miesiąc przed startem sezonu i zepsucie planów wszystkim jest w porządku?

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy 10 czerwca a obecną sytuacją? W czerwcu jest 2.5 miesiąca do startu La Liga. A przypominam, że La Liga wraca już za 2 tygodnie.

0

@cules100pro Puig raczej będzie chciał pozostać przy numerze "6". O ile uda się w końcu pozbyć tego Todibo... No chyba, że wypożyczeni stracili swoje numery i będą musieli dobierać je od nowa.

0

@cules100pro jedynym który ma cojones i odpowiedni charakter by wytrzymać presję tego numeru to Pique. Zarząd pewnie będzie wciskał ten numer Ansu Fatiemu.

Coutinho miał problem by wytrzymać presję zastąpienia Iniesty i gry z numerem 7. Przecież gdyby miał grać z numerem "10" to chłop by się zamknął w domu... Choć pod wieloma względami to jemu by najbardziej pasował.

3

@DaPi jaki blamaz? City ma przecież fenomenalny projekt sportowy co pokazują w Lidze Mistrzów co sezon.

0

@GeraltzKatalonii skoro nic nie jest pewne i nadal jest piłkarzem Barcelony to jego obowiązkiem było stawienie się dzisiaj w klubie.

Skoro nie stawił się w klubie to jego obowiązkiem jest wytłumaczenie sytuacji.

Albo A, albo B.

0

@BartqRKO i klub robi wszystko zgodnie z prawem. Messi za to łamie zasady.

2

@BartqRKO cóż za absurdalne porównanie, jestem pod wrażeniem.

7

@FCBeSeM jak można się wypowiadać nie mając zielonego pojęcia na temat genezy?

0

@Chwytliwy Vidal i Kolarov zamiast Kumbulli i Tonaliego... Niesamowite, że jeszcze są kluby które się na niego nabierają.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?