cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@JackH Ty tak na poważnie? No właśnie widać, że zdecydowanie nie nadążasz.
Tak, Thiago to cofnięty rozgrywający. W ustawieniu 4-2-3-1 piłkarz o tym profilu występuje jako jeden z dwóch pivotow. Czyli w uproszczeniu mówimy o defensywnym pomocniku.
Wszystko jest kwestią formacji i podziału ról na murawie. Przy ustawieniu 4-3-3 można rozdzielić jednego defensywnego i dwóch ofensywnych (skrajnych, bocznych, zwał jak zwał).
W ustawieniu 4-2-3-1 które najprawdopodobniej będzie forsował Koeman jest jasny podział na dwóch pivotow i jednego ofensywnego pomocnika o czym pisałem wyżej. I tutaj nie ma szans by Thiago występował na pozycji numer "10".
0
@JackH czyli rolą Thiago jest wchodzenie w pole karne z drugiej linii?
Kompletnie nie rozumiesz roli ofensywnego pomocnika w zespole Koemana. Zwłaszcza mając Pjanica i De Jonga za plecami.
2
@Hubert98 to tak, pora na delikatne wyjaśnienie.
W 2019 roku w reprezentacji prowadzonej przez Koemana Wijnaldum rozegrał 9 spotkań. Wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Tylko raz usiadł na ławce.
W tych 9 meczach uzbierał 8 bramek i 3 asysty.
0
@Transu96 a kiedy ostatnio grał jako ten ofensywny? W 2013?
@JackH w ustawieniu 4-2-3-1 jego miejsce jest jasne. I nie, to nie jest pozycja numer "10".
@eckov do rotacji w przypadku odejścia Busquetsa byłoby fajnie. Problem w tym, że Busquets nigdzie się nie wybiera a sam Thiago raczej nie chciałby przychodzić do rotacji.
0
@JackH tak, Thiago jest defensywnym pomocnikiem. Na ogół w Bayernie grał jako ten najbardziej cofnięty.
1
Co wy macie z tym Thiago?
Thiago = defensywny pomocnik.
Wijnaldum = ofensywny pomocnik.
Jeśli już chcecie płakać to o Van de Beeka, to on gra na tej samej pozycji co pomocnik Liverpoolu. Z tym, że to właśnie starszy z nich był pierwszym wyborem w reprezentacji Koemana a piłkarz Ajaksu był jedynie jego zmiennikiem. Dlatego pewnie też Koeman woli jego.
Pomijam już kwestie sensu samego transferu do pomocy. Bo sensu to nie ma w tym absolutnie żadnego. No ale niech trener decyduje.
1
@totalcrack ale to Bartomeu miał prosić Messiego żeby ten podpisał aneks? To było w obowiązku rodziny Messich. Nie zrobili tego więc mają problem. Kruczki prawne? No nie, to po prostu warunki kontraktu.
0
@IronSanHybrid Hakimi za 40M? Reguilona chcą oddać za 20M. To nie jest czapka gruszek?
1
@IronSanHybrid tak jak sprzedaje Bale i Jamesa?
1
@GeraltzKatalonii no ale wiesz, że Valdes odchodził będąc w swojej najlepszej formie z całej kariery w Barcelonie? Wiesz, że miał podpisać kontrakt z Monaco które dopiero co pozyskało Falcao, Moutinho i Jamesa?
0
@GeraltzKatalonii Valdes kończył karierę na najwyższym poziomie? No to fajnie, ta dyskusja nie ma sensu. Zwłaszcza, że nadal nie potrafisz się odnieść do projektu sportowego City który gwarantuje dokładnie nic.
1
@GeraltzKatalonii a masz jakiś dowód, że City jest lepsze od Barcelony? Mistrzostwo Anglii przegrali w październiku a w LM się również kompromituja rok w rok. To w czym niby są lepsi?
Valdes, Iniesta czy Xavi rozwalili zespół swoimi decyzjami, prawda?
0
@nuter27 Zawada to fenomen. Nigdy nic mądrego nie powiedział ani nie napisał ale jest socios więc ciągle go gdzieś zapraszają.
3
@GeraltzKatalonii chce coś wygrać? I dlatego chce odejść do City które w LM radzi sobie nawet gorzej niż Barcelona? Szansę na mistrzostwo ligowe również ma podobne. Argument średnio trafiony.
Różnica polega na tym, że 10 czerwca jest ponad 2 miesiące przed startem sezonu. To sporo czasu na ogarnięcie planu na nowy sezon. A taka Ligue 1 już gra, La Liga też zaraz wraca. To kompletnie inna sytuacja i stanowisko klubu jest oczywiste.
W tej sytuacji to Leo łamie warunki kontraktu i olewa przede wszystkim kibiców.
0
@cules100pro "Pracuje jak niewolnik tutaj. Niedoceniony, bez podwyżki..."
No faktycznie, to brzmi bardzo poważnie... Naprawdę, tutaj wystarczyło minimum inteligencji by to zrozumieć.
0
@cules100pro myślenie to by się Tobie tutaj przydało, naprawdę ;)
3
@Grubson06 niestety, w lipcu przedłużył kontrakt co nieco komplikuje ewentualny transfer. A szkoda bo może nie taki oczywisty ale potencjalnie świetny transfer.
Choć ja bym wolał aby to Monchu zajął slot czwartego pivota a nawet walczył o pierwszego zmiennika De Jonga i Pjanica. Pod względem profilu wygląda idealnie do tej roli...
2
@PatrychoO https://x.com/neurophate_/status/1300330933392990208
2
@cules100pro no tak, Marcelo wcale nie gra w Realu Madryt.
0
@FCMichalo no nie, jest skrzydłowym.
0
@bari_94 o cholera, chciałem napisać Todibo. O niego mi chodziło.
Ale Coutinho w sumie też dobrze byłoby się pozbyć. Ale w obliczu odejścia Messiego jego pozostanie jeszcze może mieć choć minimum sensu.
3
@Yolo1994 jak to jest, że Valdes, Xavi czy Iniesta nie rozwalili zespołu ogłaszając swoje odejście a Messi już miałby to zrobić? Czyli ogłoszenie odejścia w trakcie sezonu jest złe, ale chęć odejścia na niecały miesiąc przed startem sezonu i zepsucie planów wszystkim jest w porządku?
Wiesz jaka jest różnica pomiędzy 10 czerwca a obecną sytuacją? W czerwcu jest 2.5 miesiąca do startu La Liga. A przypominam, że La Liga wraca już za 2 tygodnie.
0
@cules100pro Puig raczej będzie chciał pozostać przy numerze "6". O ile uda się w końcu pozbyć tego Todibo... No chyba, że wypożyczeni stracili swoje numery i będą musieli dobierać je od nowa.
0
@cules100pro jedynym który ma cojones i odpowiedni charakter by wytrzymać presję tego numeru to Pique. Zarząd pewnie będzie wciskał ten numer Ansu Fatiemu.
Coutinho miał problem by wytrzymać presję zastąpienia Iniesty i gry z numerem 7. Przecież gdyby miał grać z numerem "10" to chłop by się zamknął w domu... Choć pod wieloma względami to jemu by najbardziej pasował.
3
@DaPi jaki blamaz? City ma przecież fenomenalny projekt sportowy co pokazują w Lidze Mistrzów co sezon.
0
@GeraltzKatalonii skoro nic nie jest pewne i nadal jest piłkarzem Barcelony to jego obowiązkiem było stawienie się dzisiaj w klubie.
Skoro nie stawił się w klubie to jego obowiązkiem jest wytłumaczenie sytuacji.
Albo A, albo B.
0
@BartqRKO i klub robi wszystko zgodnie z prawem. Messi za to łamie zasady.
2
@BartqRKO cóż za absurdalne porównanie, jestem pod wrażeniem.
7
@FCBeSeM jak można się wypowiadać nie mając zielonego pojęcia na temat genezy?
0
@Chwytliwy Vidal i Kolarov zamiast Kumbulli i Tonaliego... Niesamowite, że jeszcze są kluby które się na niego nabierają.