2

@Kajtek77 odrzucam ofertę, jest zbyt niska.

Jednak jeśli już naprawdę trzeba wybrać to oczywiście, że Brazylijczyk. Za 100M nie kupisz lepszego napastnika w tej chwili.

1

@tobiasson92 Sergio, Frenkie, Pjanic +ewentualnie Roberto czy może nawet Ilaix na pivota. Puig, Pedri, Griezmann czy nawet Coutinho do gry jako "10". Myślę, że mamy wystarczająco dużo opcji do środka.

2

@Chwytliwy z perspektywy Milanu ten transfer to obowiązek. Ale tak silna czwórka na dwa miejsca w składzie.. No ale przy tak napakowanym kalendarzu pewnie wszyscy dostaną swoją szansę.

0

@tobiasson92 akurat w środku pola mamy przepych nawet bez żadnego transferu (nie widzę sensu w sprowadzany żadnego pomocnika). Na skrzydła jest Coutinho, Ansu, Dembele i Trincao. Jedynie na "9" mamy problem... No chyba, że dla Koemana to Griezmann jest środkowym napastnikiem. Zwłaszcza patrząc na chęć pozyskania Wijnalduma.

6

@Irmscher10 tym, że Neymar po prostu zapłacił swoją klauzulę i do ostatniego dnia w klubie zachowywał się profesjonalnie.

Kompletne przeciwieństwo zachowania Messiego.

0

@Chwytliwy mimo wszystko trochę zaskoczenie. Zwłaszcza, że w Milanie będzie mu się obecnie ciężko przebić przez duet Kessie - Bennacer.

W Interze miałby chyba jednak łatwiej o minuty. Jednak w tym wypadku jakoś się nie dziwię, że nie idzie do Conte (pomijając już kto zrezygnował).

0

@Encore z jednej strony piłka idzie w takim kierunku, że nie można sobie pozwolić na "człapaków" na boisku. Gatunek klasycznych "10" jak Ozil, James czy właśnie Messi powoli wymiera. Stąd taką tezę raczej można obronić. Zwłaszcza patrząc na grę i problemy Barcelony w ostatnich latach.

Z drugiej strony mówimy o piłkarzu nieporównywalnie lepszym niż ktokolwiek inny. No wystarczy spojrzeć na liczby... Nie można powiedzieć, że to Messi jest problemem.

Jedno jest pewne, Barcelona będzie wielka zawsze. Czy to z Messim czy bez niego.

0

@DonAndresFCB albo wrzuca oświadczenie, albo stawia się w klubie tak jak powinien zamiast się buntować jak jakiś Arthur. No wybacz ale to jest żenada z jego strony.

32

@BarcaInfo cały czas wklejasz ten sam wywiad i to podchodzi pod prowokacje. Zgłosiłem to Moderacji.

1

@Dawid_J nic nie wiadomo? A no wiadomo, że Messi miał się dzisiaj stawić w klubie ale tego nie zrobił.

Robi dokładnie to co ostatnio Arthur a wcześniej choćby Dembele w BVB.

1

Szkoda przede wszystkim Monchu który świetnie by się odnalazł w formacji 4-2-3-1 jako rywal Pjanica... No ale jeśli to pozwoli Moribie na jakieś minuty w pierwszym zespole to czemu nie. Monchu przynajmniej ogra się na wypożyczeniu.

Warto też pamiętać, że to się może w każdej chwili zmienić. To tylko lista na początek przygotowań.

2

@matti_s szkoda, że on w tym momencie nie okazuje szacunku do klubu i przede wszystkim do kibiców.

1

@stone80 no jak na piłkarza pozyskanego za ponad 70M i mającego jedną z wyższych pensji to wyglądał po prostu słabo.

1

@malyras powinieneś wyłapać za stawianie spacji przed znakami interpunkcyjnymi.

Tak trudno Ci zrozumieć, że pieniądze za Messiego są potrzebne KLUBOWI? Że to KLUB potrzebuje wzmocnień?

0

@malyras czyli jesteś kibicem Messiego, nie Barcelony. Okej.

0

@Barca1992 tłumaczenie tweeta to dosłownie dwa kliknięcia.

2

@malyras no ale zdajesz sobie sprawę, że akurat w tym przypadku zarząd = klub, prawda? No chyba, że chcesz jak najgorzej dla klubu. O ile jesteś kibicem klubu a nie piłkarza.

0

@njuerr no obawiam się, że w tydzień sytuacji nikt nie rozwiąże.

9

W takim razie mam nadzieję, że Barcelona jutro oficjalnie poinformuje o odebraniu opaski kapitana.

2

@klaudiusz_blau z pewnością nowe pokoleniem kolonii holenderskiej byłoby zdecydowanie lepsze od tej francuskiej...

Jest kilku piłkarzy z Holandii których warto rozważyć. Depay powinien być w tej chwili priorytetem do wzmocnienia ataku a rozważyć powinniśmy też takiego Malena czy Boadu jako rozwojowi.

9

Wystawianie Van de Beeka na pozycji cofniętego pomocnika to zbrodnia jeszcze większa niż wystawianie Frenkiego de Jonga na pozycji ofensywnego pomocnika.

Holender to piłkarz mocno zbliżonym profilem do Paulinho. Jego największą zaletą jest umiejętność wejścia z drugiej linii w pole karne. Oczywiście jest piłkarzem lepszym technicznie dzięki czemu zdecydowanie lepiej czuje się w grze na jeden kontakt.

Problem w tym, że raczej nie jest piłkarzem którego głównym zadaniem ma być odbieranie piłek, tym bardziej nie jest też rozgrywającym.

Czysto teoretycznie najlepszą opcją w Barcelonie na tę pozycję jest Griezmann, możemy też zobaczyć tam Messiego. No i nie można zapominać o Puigu i Pedrim dla których to też nominalna pozycja. Niektórzy też wciąż są przekonani, że Coutinho jest pomocnikiem.

Van de Beek nie jest piłkarzem jaki jest obecnie potrzebny w Barcelonie.

0

@DanielOOL o to, że to nie jest Fifa.

0

@Coutinho007 Auba to jedno, jednak wyjście spod bramki... Później ten przerzut na lewo. Fenomenalna akcja od samego początku.

0

@Yoshi94 a jaki to ma związek z tematem?

0

@Yoshi94 W Madrycie też liczyli na to, że Bale strzeli 15, Asensio 15, Isco 10 i tak dalej... A jaki jest efekt? Jest Benzema który nie dobił nawet do 30 bramek a następny w kolejce jest Ramos i długo, długo nic.

4

@Tatazolwinia no nie najlepsze porównanie. Jeśli z dziewczyną zerwiesz dwa tygodnie później to nic się nie stanie, ma cały rok żeby szukać innego.

A w tym przypadku czas był bardzo ważny. Luis w końcu musi mieć czas aby znaleźć nowy zespół. W tym wypadku dwa tygodnie oczekiwaniach aż wróci z wakacji byłoby złe dla samego piłkarza.

0

@Yoshi94 spoiler, to się nie uda.

1

@KyngPyng super środek pola, trzech skrajnie ofensywnych pomocników i skrzydłowy. Ma to sens.

12

@inoks cholera, dziwna sprawa. Bayern kogoś takiego w kadrze nie ma. A właśnie zdobył drugi tryplet. Real miał super napastnika, jednak żaden z piłkarzy Realu nie był w stanie minąć wszystkich. I co? No zdobyli 3 ligi mistrzów pod rząd.

Może jednak wystarczy mieć najlepszy ZESPÓŁ zamiast najlepszego PIŁKARZA?

2

@Danny Gaucho "Wychodzi na to, że to Omonia doznałaby kompromitacji, gdyby przegrała z Legią Warszawa."

Poziom ligi to jedno, jednak kluczową kwestią w tym wypadku powinno być porównanie budżetów. A tu Legia wypada chyba jednak "troszkę" lepiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?