cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@TadeuszTaczka u Pepa przede wszystkim nie miał zaufania. Myślę, że to może być ważny aspekt determinujacy jego poziom. U Pepa praktycznie nie dostawał szans, w RB z miejsca stał się kluczowy.
0
@PatrychoO wyjazd Firpo? A kto będzie zmiennikiem Angelino?
3
@Mathew86 no nie do końca. Alba przed transferem rozegrał ponad połowę spotkań jako boczny obrońca. Do tego był już podstawowym lewym obrońcą reprezentacji.
Występy Cucurelli na boku obrony można policzyć na palcach jednej dłoni. W dodatku to nie jest tak, że jeden trener go wymyślił w ofensywie. To już drugi klub gdzie występuje na tej pozycji.
2
@Mow_mi_Douglas kurde, dziwna sprawa bo jakoś Albie i Roberto w poprzednich sezonach bycie fałszywym skrzydłowym nie przeszkadzało w robieniu liczb i po prostu grze na wysokim poziomie.
To niesamowite, że niektórzy już trzeci rok szukają jakichś absurdów by bronić Portugalczyka.
@l0Messini jest tak dobry w ofensywie, że przez trzy lata zaliczył tylko kilka asyst? I o jakim wykończeniu Ty mówisz? Semedo jest jednym z najgorszych piłkarzy w zespole pod względem kluczowych podań. W poprzednim sezonie był najgorszym bocznym obrońcą w całej lidze pod tym względem. Najgorszym.
@Gargamel01 od skrzydłowego wypadałoby wymagać minimum inteligencji boiskowej i umiejętności celnego podania piłki. Semedo tego nie potrafi.
0
@Damian11 no tak, po co nam skrzydłowy/napastnik ze świetnym dryblingiem i uderzeniem. Zdecydowanie bardziej potrzebujemy czwartego ofensywnego pomocnika z czego grał będzie zapewne aż jeden.
0
@ShawnC i co to zmienia?
0
@ShawnC blisko 250M na wzmocnienia i brak Pjanica. No faktycznie, bardzo realnie.
0
@Keson no obawiam się, że osoby które na tej stronie mają jakiekolwiek pojęcie o piłce można policzyć na palcach obu dłoni. Więc założenie, że co najmniej 95% tej strony to głupcy jest jak najbardziej prawdziwe. Dowodów na to akurat nie brakuje.
No jeśli Emerson nawet będzie grał na zbliżonym poziomie to wciąż finansowo klub na tym wychodzi na plus. Zwłaszcza, że ten młody utalentowany Semedo ma już 27 lat i jeśli nie nauczył się do tej pory grać w piłkę to już raczej tego nie zrobi. Emerson jeszcze ma pole do rozwoju.
3
@Keson ale Barcelona Valverde była liderem tabeli. Tylko głupiec mógł sądzić, że będąc w takim miejscu nie może być gorzej. A Semedo? No nie posiada żadnych atutów.
@Janiama Busquets też grał do tej pory u każdego trenera a Suarez grał zawsze po 90 minut. Słusznie?
3
@shoZu Skoro Semedo nie potrafi ani bronić, ani atakować, ani nawet się ustawić jak trzeba to w tym wypadku naprawdę ciężko byłoby sobie radzić gorzej.
1
@Xartas W parze z De Jongiem? No nie, wtedy na ogół grał zdecydowanie przed Frenkim. Dopiero w tym sezonie nieco częściej grywał głębiej jednak każdy kto uważnie śledzi Ajax jest świadom, że cofnięcie Donnego niżej po prostu go ogranicza. Zresztą Koeman stawiając na Donnego w reprezentacji albo wystawiał go na "10", albo próbował gry na dwóch ofensywnych pomocników.
Puig i charakterystyka pivota? Ciekawe.
1
@Encore zdecydowanie dać szansę. Na ogół wyglądał po prostu źle, jednak miał też jakieś przebłyski. W barwach Betisu był jednak jednym z najlepszych bocznych obrońców La Liga. Nie może się wiecznie potykać o piłkę. Jestem pewny, że da się go uratować.
1
@Midast jeśli piłkarze w końcu mają grać na swoich pozycjach to Van De Beek i Griezmann zajmują na boisku dokładnie to samo miejsce. No chyba, że według Koemana Griezmann jest "9". No raczej wszyscy wiedzą, że to nigdy nie był napastnik. Choć gdyby nasz środek pola nauczył się grać do przodu to być może Francuz byłby w stanie jeszcze jakoś się tam sprawdzić. No ale chyba nie o tym mowa.
0
@Encore zbyt wiele mądrego do powiedzenia to on zazwyczaj nie ma. A ma do powiedzenia bardzo dużo na każdy możliwy temat. Taki typowy wujek. W skrócie, 3x nie.
1
@messi564 cały sezon w PSG na bardzo wysokim poziomie.
@jeyx77x lewa obrona to najmniejszy problem. Jest jeszcze Telles który prezentuje wysoki poziom w FC Porto, jest Grimaldo, Angelino który w Lipsku był fantastyczny. Do tego oczywiście Tagliafico który prezentuje solidny poziom.
0
W tej chwili ustawienie 4-2-3-1 wydaje się najbardziej sensowne.
CDM: Frenkie, Oriol Busquets
CM: Pjanic, Monchu
CAM: Griezmann, Puig
Do tego w rezerwie zawsze będzie Roberto. Tu naprawdę nie ma potrzeby robienia żadnych kolejnych transferów w tej formacji. A trzeba jeszcze pamiętać, że Pedri może grać w środku pola.
1
Na szczęście pan Rousaud również zrobił bardzo dużo by zasłużyć na zerową wiarygodność.
1
@HansLanda ty mówisz o finalizacji akcji. Ale najpierw sytuację trzeba wykreować, a tu prowadzenie piłki już ma znaczenie. Dlatego wciąż wygodniej pod tym względem będzie mu się grało po prawej stronie. I skąd wniosek, że lepiej podaje mu się lewą? Strzał i podanie polega przecież na tym samym.
1
@Coutinho007 nie no, plotki o Wijnaldumie są absurdalne. Mi chodzi o to, że jedyną sensowną pozycja dla Griezmanna jest ta na której najlepiej czuję się też Donny. Stąd transfer Holendra w tej chwili nie ma sensu.
Ja środek pola bym widział w ten sposób, że jako ten najbardziej cofnięty byłby Frenkie i jeden z Busquetsow lub awaryjnie Roberto, obok byłby Pjanic i Monchu a pozycja tego najbardziej ofensywnego powinna należeć do Griezmanna i Puiga. To chyba byłoby w tej chwili najbardziej rozsądne.
Pedri mógłby walczyć tymczasowo o miejsce na boku. Zwłaszcza, że Dembele ciężko traktować poważnie a tego Depaya bym widział na środku. W transfer Lautaro w tej chwili nie wierzę.
3
@HansLanda ale wystarczy spojrzeć na jego grę by dostrzec różnicę. Dembouz piłkę prowadzi zazwyczaj lewą nogą. Ale z karnych uderzał już prawą nogą. W tym wypadku ważniejsza jest noga którą prowadzi piłkę czyli lewa. A to sprawia, że wygodniej będzie mu się grało bliżej prawej strony.
2
@Coutinho007 prawdopodobnie chodzi o pozycję na której w reprezentacji grał Wijnaldum. Na papierze "10" a w praktyce często szukający gry bliżej lewej strony, często grający blisko Depaya i szukający wejść z drugiej linii. To wydaje się jedyna sensowna opcja.
Tylko trzeba brać pod uwagę, że to przekreśla sens sprowadzenia Van de Beeka bo on właśnie najlepiej czuję się w tej roli. Koeman próbował grać zarówno piłkarzem Ajaksu jak i Liverpoolu ale wyglądało to średnio.
3
@Ratamahatta na prawym skrzydle? Jesteś pewny?
Memphis nie stoi w polu karnym jak Suarez, jednak to chyba właśnie jego zaleta? Jest mobilny, szybki, ma świetny drybling i potężne uderzenie. Prime Suarez też szukał gry poza polem karnym.
3
@marcin000019 "beztalencia".
Masz rację, idź spać bo zaraz napiszesz coś jeszcze glupszego i bardziej absurdalnego.
2
@KapiFCB miał taką możliwość w kontrakcie, nie zdecydował się jej użyć. Teraz jest już za późno. Zamiast uciekać to powinien brać na siebie odpowiedzialność jako kapitan.
Myśli o odejściu ale żeby wyjść do kibiców i wytłumaczyć to i owo jako kapitan to już odwagi brakuje?
4
@Janiama zacznijmy od tego, że 20M w przypadku Suareza to kwota brutto. A Ajax jest w stanie zaoferować mu kwotę na poziomie 5M netto. Co prawda jest to wciąż wynagrodzenie o połowę niższe jednak przy dłuższej umowie jest to bardziej opłacalne niż tylko rok przy 10M które ma teraz. Bo obawiam się, że jeśli zostanie to klub nie pozwoli na automatycznie przedłużenie kontraktu.
0
@Kyman przypadku Williana była mowa o 2 - 3 letniej umowie. Wszyscy (prawie) młodzi dostają kontrakty 2/3+2 i jest to zupełnie normalne.
0
@P93FCB z pewnością Klopp marzy by oddać swojego kluczowego pomocnika do Barcelony.
0
@SamuraJack tak, jest najlepszą opcją w tej chwili. Problem w tym, że to jedyny piłkarz którego Valencia nie chce oddać. Były nawet doniesienia, że ma zostać najlepiej opłacanym piłkarzem w zespole.
To mocno komplikuje sprawę. W tej sytuacji bym patrzył w kierunku Angelino który u Pepa może nie wyglądał najlepiej ale w Lipsku był świetny. I wydaje się, że jest do wyciągnięcia za rozsądne pieniądze.
1
@SuperPatsonFCB i dlatego trzeba go wyrzucić z klubu? Bardzo solidnego i uniwersalnego zmiennika?
0
@Barca1992 co wy macie z tym Roberto?