cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
To teraz takie szybkie pytanie dla wszystkich płaczących o zatrudnienie Koemana.
Ile spotkań reprezentacji Holandii widzieliście przez ostatni rok? Co powiecie o grze tego zespołu?
2
@Encore płacenie kolejnych 20M za piłkarza który nie sprawdził się u trzech trenerów to świetny pomysł!
1
@Kajtek77 oj tak, jeśli szukać jakiegoś pomocnika z lekkością gry to idealny byłby właśnie Francuz. Przecież ten duet można mieć za jakieś 70-80M. No ale jeśli zamiast niego miałby grać faktycznie duet Puig / Pedri to też się nie obrażę. Ale wiadomo... Mało prawdopodobne.
0
@Mow_mi_Douglas nie ma żadnej realnej możliwości by nowy zarząd miał cokolwiek zdziałać w tym okienku. Takie są fakty. Barto i ekipa są jacy są ale to oni muszą zamknąć kadrę na start nowego sezonu. Dopiero gdy to zrobią to będzie można robić wybory.
Zwłaszcza, że kandydaci też jednak potrzebują czasu na organizacje wszystkiego. To nie jest takie proste jak się tu większości wydaje.
4
@Barwindg reprezentacja Holandii potrafi i klepac przy 70% posiadania jak i uderzyć szybkim atakiem. Bardziej bym to porównał do Lucho.
0
@Kajtek77 nie ma znaczenia na którą pozycje. Jedna i druga potrzebuje wzmocnienia na wczoraj. Ale to fajnie, że z nim można rzeźbić w zależności od potrzeb zespołu w danej chwili. Nie jest to opcja idealna, ma swoje wady ale w tej chwili chyba ciężko wymyślić coś lepszego. Zwłaszcza przy ograniczonych finansach.
3
@Ghotti przecież to była jego decyzja od początku do końca. Sam o tym mówił.
1
@Ghotti *prawą - akurat tego nam potrzeba. Z lewą nogą mamy już Leo, Griezmanna i Trincao. Z prawonoznych jest jedynie Ansu...
@DaPi jakie kontuzje? W tym sezonie miał zerwane więzadła, to prawda. Jednak wcześniej praktycznie 5 lat bez urazów... To jeszcze nie powód by go skreślić.
@ForcaMilosz w United było wtedy bagno, to był jego pierwszy sezon w poważnej piłce. Absurdem byłoby teraz wypominanie tej przygody. Przy okazji transferu Bruno do United niektórzy też przypominali jego przygodę w Serie A. Obawiam się, że nie miała ona znaczenia. Memphis dzisiaj to całkiem inny człowiek i piłkarz.
0
@Bamboleo no nie, nie można było.
8
Niektórzy niżej wspominają o Depayu w kontekście wzmocnienia ofensywy Barcelony. Jak Memphis wygląda w liczbach?
Ligue 1:
- 13 spotkań,
- 9 bramek,
- 2 asysty,
- 1.9 kluczowego podania na mecz,
- 2 udane dryblingi,
- 26.6 podań na mecz.
Liga Mistrzów:
- 7 spotkań,
- 6 bramek,
- 1.7 kluczowego podania na mecz,
- 2 udane dryblingi,
- 22.9 podania na mecz.
W liczbach to wygląda naprawdę świetnie. W reprezentacji Holandii jest jedyną "9", we Francji grywa najczęściej u boku Dembele, ewentualnie po lewej stronie ataku. A akurat kogoś w te rejony boiska zdecydowanie nam teraz trzeba.
Mimo swojej szybkości i ogromnej lekkości w grze Holender jest całkiem silny i potrafi grać z rywalem na plecach. Do tego dysponuje bardzo silnym i celnym uderzeniem na bramkę.
Warto w tym momencie przypomnieć, że jego kontrakt wygasa już za rok a Lyon w przyszłym sezonie najprawdopodobniej nie zagra w Europejskich pucharach. To sprawia, że jego sprowadzenie może nie być zbyt wymagające finansowo.
2
@Cochise żal? Setien oblał niemal każdy trudniejszy sprawdziany. Valverde na początku sezonu potrafił rozbić Seville czy Valencie. Tutaj nie da się absolutnie niczym bronić Setiena.
2
@blaugrana1980 ale w klubie tą robotę robi od wielu lat. I za to ma ogromny szacunek w całym klubie.
1
@Gaucho no a widzisz jakiegoś konkretnego napastnika? Nie ma na rynku nikogo takiego.
Dlatego trzeba kombinować. Zresztą Alexis Sanchez też nie był piłkarzem klasy światowej jak do nas trafiał. A coś tam potrafił wnieść. Może wystarczy szukać drugiego Alexisa zamiast drugiego Suareza?
0
@Ghotti jeśli nie sprawdzi się w roli napastnika to zawsze może po prostu walczyć o miejsce na lewym boku z Ansu. Dobry drybling, świetnie ułożona noga. Jeśli będzie dobrze pracował a kolano jest w pełni zdrowe to to faktycznie może być najlepsza opcja do wzmocnienia ataku.
0
@Cariones we Francji chłopak robi świetne liczby. Zmiana pozycji na bardziej centralną wiele mu dała.
3
Widzę, że już wielki płacz o prawdopodobny wybór Ronalda Koemana na trenera zespołu. No cóż, to bardzo dobrze świadczy o nowym trenerze. Zwłaszcza mając w pamięci jak uwielbiany był tutaj Setien.
Zacznijmy od tego, że Koeman to nie przypadkowe nazwisko. Jest jedną z prawdziwych ikon tego klubu. W dodatku nie jest trenerem z przypadku. Oczywiście, ktoś zaraz powie, że jego klubowe przygody były raczej przeciętne. No i będzie miał rację. Jednak liczy się tu i teraz, nie to co było 10 lat temu. Gdyby tak było to Luis Enrique po epizodzie w Rzymie nie miałby prawa trafić na Camp Nou. A chyba wszyscy pamiętają, że to był strzał w "10".
Jak więc wygląda reprezentacja Holandii? Pod jego wodzą zespół Oranje znów zaczął się liczyć w Europie. I spora w tym zasługa trenera. Holendrzy zdobywają w ostatnim czasie sporo bramek, niezależnie od klasy rywala. 4 bramki z Niemcami? Dwa razy po 3 bramki z Anglia? Żaden problem.
Warto też wyróżnić, że jego zespół oddaje bardzo dużo strzałów na bramkę, również celnych. A to miła odmiana patrząc na zespoły Setiena... Kolejną ważną sprawą jest brak przywiązania do jednej formacji. Koeman grywa 4-2-3-1, 4-3-3 ale i ma spore doświadczenie w grze trójką z tyłu. Ale i pod względem taktycznym nie jest przywiązany do jednego schematu. Holandia potrafi zdominować rywala i trzymać piłkę na poziomie +70% ale nie ma też problemu by zagrać nieco szybciej.
No i chyba najważniejsze. Jeśli ktoś ma wyciągnąć z De Jonga maksymalny potencjał to w tej chwili jest to właśnie Holender.
Tylko na ile wierzyć obecnym doniesieniom? Za niecały rok czeka nas Euro, Holandia ma spore szanse na strefę medalowa. Czy warto to zamienić na tak niepewną posadę w Barcelonie gdzie do Euro może już ją stracić?
0
@Lordzi prosta sprawa. Mamy wypaloną kadrę, ograniczone możliwości finansowe i kilku naprawdę utalentowanych chłopaków w rezerwach. Kto ma im zaufać jeśli nie osoba która zna ich najlepiej?
0
@AV0CAD0 obronę da się skompletować za grosze. Garcia, Angelino czy powrót Emersona da się zamknąć w kwocie 50M. A jeśli udałoby się jakimś cudem oddać Semedo do City to nawet taniej.
Do środka pola można nawet nikogo nie kupować a uzupełnić skład wychowankami.
Grubszych inwestycji wymagałby za to atak, choć tu brakuje sensownych opcji.
Kolejna kwestia to to, że jedynym z rodziny +30 który mógłby przynieść jakąś gotówkę swoim odejściem jest Alba.
2
@patrykzmc2000 Todibo w Schalke był beznadziejny, kompletnie nie potrafi bronić.
Dlaczego Pena nie może pełnić tej roli co Neto? Może dlatego, że grając 5 spotkań w sezonie raczej nie ma co liczyć na rozwój? Może też dlatego, że jeśli nagle miałby zastąpić Ter Stegena w LM to bez doświadczenia będzie problem. Drugim bramkarzem powinien być zawsze ktoś ograny i doświadczony. Żaden klub ze ścisłej czołówki nie ma na ławce młodego bramkarza. Dopiero teraz Real Madryt będzie chciał dać na ławkę Łunina.
0
@Cochise ale wiesz, że to Koeman jest faworytem JMB?
0
@Coutinho007 dziadek Navas jest najlepszym prawym obrońcą w lidze.
0
@tadzik447 nie ma sensu, naprawdę. Przecież te dzieciaki myślą, że jak piłkarz jest kontuzjowany to leży cały dzień w domu i gra na PS.
4
@Coutinho007 bo od kilku lat jest zdecydowanie najlepszym prawym obrońcą w zespole.
0
@donleo12 to przecież oczywiste, że nie może. Powinien się na trzy tygodnie zamknąć w domu i nie wychodzić.
8
Ależ bagno się wylewa z komentarzy... Jak piłkarz może jechać na wakacje? Skandal!
3
@Marcel99 ahhh, to wspaniałe 1:0 na własnym stadionie.
0
@Presnel PSG mu z pewnością nie ucieknie. Zwłaszcza, że to jednak Barcelona jest bardziej prestiżowy projektem.
1
@stone80 przez Valverde jesteśmy tu gdzie jesteśmy. O boże... Nic glupszego tu chyba nie uda się przeczytać w tym miesiącu. Jestem pod wrażeniem.
0
@VamosGirl to nie były braki w pomocy, on po prostu zmienił zadania środka pola by jak najlepiej wykorzystać potencjał MSN. I w pewnym momencie to działało fantastycznie.
Z drugiej strony ten Valverde też miał swój pomysł, w sparingach w USA to wyglądało mega obiecująco. Problem w tym, że odejście Neymara wyrzuciło cały plan do kosza. No ale wtedy też potrafił zareagować i wymyślić coś bardzo skutecznego. Na ile miał materiał, tyle z tego wyciągnął.
0
@DonMatteo901 nie, początki Arthura nie były dobre. On większość czasu prezentował ten sam przeciętny poziom. Od samego początku nie wnosil nic do ataku a jedynie dobrze się trzymał przy piłce.
Gdyby szatnia była problemem Coutinho to w Bayernie byłoby lepiej. A nie było, tam też był beznadziejny.
Umtiti za to do momentu kontuzji był fenomenalny, jego problemy wynikają tylko i wyłącznie przez aspekty zdrowotne.
Wydaje mi się, że to raczej nie to. Jeśli już szukać problemu to w dopasowaniu tych piłkarzy. Arda i Coutinho byli skrzydłowymi których na siłę chciano ustawiać w środku pola (pomijam, że Coutinho nigdzie nie dał rady ale to też dało się przewidzieć). Frenkie i Arthur byli zawsze jednym z dwóch pivotow i gra w ustawieniu 4-3-3 to trochę nie ich bajka. No ale pod tym względem my ciągle kombinujemy i mało kiedy wychodzi.