0

@DLFCB i co w tym dziwnego? Od wielu lat jest kluczowym piłkarzem Bayernu. To chyba logiczne, że zasługuje na pensje odpowiadającą statusowi w zespole. Zwłaszcza, że to po jego stronie jest piłka. Za podpis na kontrakcie w przyszłym roku może spokojnie dostać z 15M na rękę.

0

@DLFCB ale te 20M jest kwotą brutto. A w Barcelonie choćby Dembele zarabia więcej a Umtiti niewiele mniej. I to nie jest problem dla żadnego z zainteresowanych zespołów.

0

@Coutinho007 No ale to wciąż nie ma kompletnie żadnego sensu. To, że obecnie gra za mało to jest FAKT. I to, że za poprzedniego trenera nie grał nie jest żadnym argumentem na obronę Setiena.

No chyba, że uważasz, że Setien dobrze zrobił dając Puigowi jedynie 87 minut w trzech ostatnich meczach.

0

@10SzymonBarca10 kurde, gdybyś się zastanowił to byś wiedział, że sprzedaż Umtitiego w tym momencie jest dosyć problematyczna. Gdybyś śledził informacje to byś też wiedział, że klub chce się za wszelką cenę pozbyć Francuza a Junior Firpo zaakceptował możliwość dołączenia do Interu.

0

@Coutinho007 a jaki ma to związek z Setienem?

0

@Coutinho007 aha, super argument.

0

@Coutinho007 dawanie szans Puigowi i Ansu na plus? Jeden i drugi grał zdecydowanie za mało jak na jakość jaką pokazywali. Zwłaszcza porównując ich na tle konkurencji.

0

@Maker0 no z Barceloną to akurat Jaume zachował czyste konto ;>

Cillessen: Mallorca, Bilbao, Granada, Osasuna, Chelsea

Jaume: Ajax, Levante, Eibar, Barcelona, Celta, Logrones, Leonesa

0

@KamilZ no wymieniłeś jedynie czterech napastników. Z czego James jest po prostu przeciętny. Martial niby ma niezłe liczby ale to też nie jest chyba materiał na "9" do walki o mistrzostwo. Rywalizacja się mu przyda.

0

@escarabajo no akurat są tacy którzy go oglądają. Na skrzydle potrzebujemy właśnie kogoś o profilu Collado, nie Braithwaite.

0

@crackeer teoretycznie można próbować grać nimi w duecie ale raczej to ta sama pozycja czyli lewy środkowy pomocnik. No ale chyba jesteśmy zgodni, że Puig w takiej dyspozycji powinien być zawodnikiem wyjściowego składu.

0

@A_Gomesinho_21 to tym bardziej Alena powinien błyszczeć na tle słabych kolegów. Albo chociaż grać, bo nawet z tym ma problem.

1

@ksobi niestety, klauzula 100M, całkiem młody, w dodatku wychowanek. Zbyt ważny piłkarz dla Valencii, zbyt drogi dla Barcelony.

0

@BarcaInfo definitywna sprzedaż Wague byłaby po prostu głupia. Senegalczyk nawet w tych dwóch spotkaniach Nicei pokazał spory potencjał ofensywny. Jak już dostawał szansę w pierwszym zespole to wcale nie odstawał od Semedo (nie żeby to było wyzwanie). Ja rozumiem, że on ma pewne braki w defensywie ale to wszystko jest do nadrobienia a nawet do ukrycia jak u Hakimiego.

0

@Maker0 no ale można go porównać z rywalem. A Jaume wcale nie wypada gorzej. Do tego stopnia, że w ostatnich meczach Cillessen usiadł na ławce. A skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?

5

Niżej było, że wśród piłkarzy których Valencia chce oddać jest Jasper Cillessen.
Jak prezentują się jego liczby w zespole prowadzonym przez Voro?
29 spotkań, 41 wpuszczonych bramek i 5 czystych kont.

Dla porównania, Jaume Domenech z którym Holender rywalizuje rozegrał w tym sezonie 20 spotkań, wpuścił 31 bramek i zachował 7 czystych kont. Wpuszcza nieco więcej bramek na mecz, jednak zdecydowanie częściej zachowuje czyste konto. Warto wspomnieć, że Voro w ostatnich spotkaniach stawia właśnie na Hiszpana.

Oczywiście nie można zapominać o tym, że Valencia posiada kabaret zamiast obrony. Jednak czy Cillessena można nazwać czołowym bramkarzem ligi? Miewa naprawdę dobre mecze jak ten z Realem Madryt, jednak generalnie obraz jest taki, że Valencia na ubiegłorocznej wymianie straciła naprawdę dużo. Zaczynając od kwestii finansowych, kończąc na aspekcie sportowym. Neto był jednym z lepszych bramkarzy w lidze.

Czy kwestia sportowa jest jedynym co kieruje Limem? Peter Lim nie jest akurat znany z tego, że patrzy na kwestie sportowe więc tak, chodzi głównie o finanse. Cillessen jest nieco zbyt drogi w utrzymaniu. Zbyt drogi w stosunku do tego co pokazuje na boisku. Przypomnijmy, że Holender ma 31 lat a rok temu Valencia zapłaciła za niego 35M. To sprawia, że jeśli w tej chwili Cillessen odejdzie za mniej niż 26M to klub zanotuje straty. To też utrudnia całą sprawę.

Na ten moment nie słychać o zainteresowaniu innych zespołów. Były jedynie doniesienia, że Valencia chciałaby pozyskać Kepe z Chelsea w ramach wypożyczenia.

0

@Borneo no ale wciąż, Eric Garcia rozegrał jedynie 670 minut na poziomie Premier League i Ligi Mistrzów. Araujo zaś jedynie 145 minut. To bardzo mało. Choć w sezonie 08/09 gdy Pique wrócił do Barcelony to w kadrze również było dwóch doświadczonych i dwóch młodych stoperów.

3

@Katalonbar pod względem nogi oczywiście, że tak. Garcia i Araujo w takim układzie mają szansę walczyć o miejsce u boku Lengleta które niedługo się zwolni. Zwłaszcza, że jeden i drugi grywali już bliżej lewej strony.

Bardziej zasadne wydaje się pytanie o rozsądek. Czy rozsądne jest posiadanie na ławce dwóch młodych piłkarzy bez doświadczenia? Co jeśli któryś z podstawowych piłkarzy wypadnie na dłużej a młodzi nie będą w stanie podołać? Czy jeden i drugi dostaną wystarczająco dużo minut?

1

@BarcaInfo warto dodać, że klub chce się to pozbyć właściwie za wszelką cenę. Nawet jeśli miałoby to być jedynie wypożyczenie.

3

@Patrykl145 ma zestaw umiejętności których potrzebuje zespół pod nieobecność Suareza. Świetnie trzyma się na nogach i mimo tego, że nie jest zbyt wysoki to świetnie gra plecami do bramki. Do tego dobrze się ustawia i dobrze skanuje grę. Jest też dosyć uniwersalny jako napastnik i można go wykorzystać w wielu wariantach taktycznych.

Oczywiście nie można zapomnieć o sporych wahaniach formy i zdecydowanie zbyt wysokich oczekiwaniach Interu. No ale o minusach akurat wszyscy wiedzą.

2

@Ghotti może nie na pierwszy zespół, jednak zdecydowanie jest to piłkarz na La Liga.

4

@Hiacynk warto przypomnieć, że o Handanoviciu było swego czasu bardzo głośno w kontekście następcy Victora Valdesa w Barcelonie.

2

@sendesara są to oczywiście bardzo trafne spostrzeżenia. Warto jednak pamiętać, że Xavi miał okazję podczas kariery pracować z kilkoma wielkimi trenerami. Być może już wtedy się uczył pewnych rzeczy. Wydaje mi się, że ten Katar to wciąż lepsze przygotowanie do pracy niż 3 Liga. Xavi teraz ma możliwość by sprawdzić się w pracy pod presją gdzie są ogromne wymagania. A to bardzo ważna kwestia. O zarządzanie szatnią bym się nie martwił, Xavi ma zbyt duże nazwisko. Nawet jeśli będzie średnim trenerem to może być jak za Zidane na początku gdzie legenda była większa od umiejętności. A być może katalonczyk będzie się rozwijał tak jak to zrobił Zidane.

17

Skoro ktoś wpadł na pomysł by wydać blisko 20M na Braithwaite to niech teraz zagra w tych dwóch meczach. Ewentualnie tercet Roberto, Frenkie, Rakitic za plecami Vidala by przygotować się na starcie z Napoli. Puig i Ansu powinni się skupić na wprowadzeniu rezerw do Segunda, to w tej chwili zdecydowanie ważniejsza kwestia niż dwa mecze sparingowe w La Liga.

0

@Tekken może dlatego, że to kompletnie inny profil napastnika? Timo nie jest typowym napastnikiem. Podobnie jak Griezmann, potrzebuje obok siebie silnego napastnika który gra tyłem do bramki i robi miejsce. Kupowanie Niemca na pozycję "9" w Barcelonie jest tak absurdalne, że tylko tutaj ktoś mógł na to wpaść.

2

@Keson przecież gra bez piłki i gra tyłem do bramki to jedna z głównych zalet Argentyńczyka. W reprezentacji jest jedyną "9" i wygląda bardzo dobrze.

1

@Erykulus bezwzględne liczby nie mają sensu. Mowa oczywiście o średniej. Z tym, że dane z tego sezonu są już pewnie nieaktualne i jest spora szansa, że Portugalczykowi udało się kogoś przeskoczyć.

Sprawdziłem, udało mu się wyprzedzić Braithwaite. Choć to wciąż są bardzo słabe liczby. Nelson w La Liga notuje kluczowe podanie co 181 minut. Następny w kolejce jest Junior Firpo który notuje je co 109 minut. Ogromna przepaść.

1

@bias jednak gra w duecie a tercecie stoperów to zdecydowanie nie jest to samo. Zwłaszcza, że Godin grał bliżej linii bocznej.

0

@catalanian09 no jeszcze nie tak dawno był najgorszym piłkarzem Barcelony pod względem kluczowych podań. Jedynie bramkarze i stoperzy mieli ich mniej.

W poprzednim sezonie Semedo był pod tym względem... Najgorszy w całej lidze pośród bocznych obrońców.

1

@Thomas99PL Ronaldo i Immobile zdobyli po 11 bramek z karnych, Messi zdobył ich 5. Czyli wychodzi na to, że Leo i Cristiano zdobyli po 17 bramek bez karnych a Immobile 18.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?