3

@Chwytliwy akurat odstrzelenie Theo ciężko uznać za błąd. W Sociedad na wypożyczeniu był naprawdę tragiczny. Fajnie, że w Milanie się odbudował ale poprzedni sezon tego nie zwiastował.

2

@Lola120 Albo nowy trener zacznie grać 4-2-3-1, albo Trincao będzie musiał walczyć o miejsce po lewej stronie. A to nie jest dobre miejsce dla lewonożnego piłkarza który lubi dryblować.

0

@Bagsik88 niestety problem w tym, że w kadrze Barcelony jest jedynie dwóch piłkarzy którzy mogą się pochwalić jakąś regularnością w tym aspekcie. Jedynie Messi i... Dembele mają powyżej 2 dryblingów na mecz.

Powyżej 1 dryblingu na mecz jest Frenkie, Semedo, Arthur, Ansu, i Puig.
Nie są to najlepsze liczby jeśli chodzi o zespół...

1

@Lola120 Od przyszłego sezonu, to chyba oczywiste. Przy ustawieniu 4-3-3 nie ma praktycznie żadnych szans na grę w podstawowym składzie.

2

Wiele osób zadaje pytanie dlaczego wciąż nie ma doniesień o zainteresowaniu Barcelony osobą Thiago Alcantary. Pomijając, że Hiszpan jest zaledwie rok młodszy od Pjanica to pozostaje inna kwestia.

Tak w tej chwili prezentuje się kadra Barcelony na przyszły sezon:
(3) Ter Stegen, Neto, Inaki Pena*
(11) Alba, Firpo, Miranda*, Lenglet, Umtiti, Pique, Araujo, Todibo, Roberto, Semedo, Wague
(11) Sergio, Oriol, Rakitic, Frenkie, Pjanic, Vidal, Puig, Alena, Matheus, Rafinha, Pedri*
(8) Ansu, Griezmann, Coutinho, Suarez, Braithwaite, Messi, Trincao, Dembele


*w przypadku awansu mogą grać w zespole rezerw.

33 piłkarzy, maksymalnie 25 miejsc, optymalnie 22.
Zanim klub zacznie pracę nad kolejnymi wzmocnieniami to wypadałoby najpierw rozwiązać sytuację całkiem sporej liczby zawodników.

Piłkarze dla których według doniesień nie ma miejsca w zespole: Todibo, Wague, Oriol, Matheus, Rafinha, Coutinho.
Piłkarze których przyszłość jest pod znakiem zapytania: Miranda, Umtiti, Rakitic, Vidal, Alena, Pedri, Braithwaite, Dembele.

Przed dyrekcją sportową jest bardzo dużo pracy.

0

@Bagsik88 w takim razie w starciu z Atletico zanotował 7/10 udanych dryblingów. Jest to najlepszy wynik w całym zespole (Messi miał więcej nieudanych prób, Puig mimo 100% skuteczności miał jeden drybling mniej).

1

@Bagsik88 O ile Semedo jest piłkarzem jakim jest, o tyle sam drybling to jedna z niewielu jego zalet. Problem w tym, że nie potrafi tego atutu wykorzystywać z korzyścią dla zespołu.

1

@Comentateiro ja chciałbym tylko przypomnieć, że Ansu w ostatnim czasie miewał regularne problemy z kolanem. Dajmy mu spokojnie się budować fizycznie. To chłopak który jeszcze nie jest ukształtowany pod tym względem. Nie można mu nakładać zbyt dużych obciążeń.

0

@SonBarcaGoku no Andre Gomes i Denis Suarez też by w końcu wypalili. Tylko debile z zarządu ich sprzedały i kupili Paulinho a później Vidala.

Emerytur w wieku 32 lat? No to akurat bardziej pasuje do Arthura.

2

@arasz1819 ale zdajesz sobie sprawę, że to Nike na tym traci najwięcej? Bo to jest ich produkt, ich straty, ich wizerunek.

5

Hans Flick prowadził Bayern w 32 meczach. Jego bilans to 29 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki.

Quique Setien prowadził Barcelone w 18 meczach. Jego bilans to 11 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki.

Zgadnijcie który trener przejął zespół na pierwszym miejscu w tabeli. Dobry szkoleniowiec nie potrzebuje wymówek.

6

@arasz1819 "Płacą za wszystko 3 razy drożej to i za nasz szmelc zapłacą".

Ale wiesz, że to Nike płaci Barcelonie, prawda? I to nie małe pieniądze.

0

@eckov no ale Pjanic nawet w obecnej formie jest piłkarzem po prostu lepszym piłkarzem od Arthura. Zwłaszcza, że Brazylijczyk ani nie prowadzi się jak profesjonalny piłkarz, ani nie jest tytanem zdrowia. 9 kontuzji przed dwa lata... No proszę Cię.

1

@SonBarcaGoku no wymienili najgorszego pomocnika w klubie na pomocnik klasy światowej. No racja, dramat.

0

@foczkyyyhg chyba jezioro prawdy.

6

@foczkyyyhg to niesamowite, że wy potraficie łyknąć nawet najgłupszą plotkę. Jestem pod wrażeniem.

0

@Encore w Serie A czas płynie wolniej. Jest spora szansa, że jego problemy nie będą tak widoczne. I o ile można narzekać na naszą pomoc to w Juventusie to wygląda jeszcze gorzej. Może tam będzie się wyróżniał.

1

@Grubson06 bo w kadrze jest obecnie Rakitic, Busquets, Pjanic, Frenkie, Vidal, Puig, Alena, Oriol, Matheus a także Coutinho który według niektórych jest pomocnikiem.

Najpierw by wypadało sprzedać/wypożyczyć 6 z nich.

0

@Sznejk a czyli jak transfermarkt podaje, że do 2022 to nie może być inaczej.


2

@Chwytliwy rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika jakichś wielkich strat nie przyniesie.

No ale na poważnie, trzeba się go pozbyć. Nawet za 20M. A najzabawniejsze jest to, że tutaj było narzekanie na zarząd gdy była mowa o 50M.

0

@kkbarca najpierw to by wypadało sprzedać przynajmniej z 5 piłkarzy.

0

@geass ależ oczywiście, że tak. Na ten moment Francuz wniósł do zespołu znacznie więcej niż Frenkie i takie są fakty. A Holender również kosztował ogromne pieniądze. Drobnych też nie dostaje.

1

@Messibestplayerintheworld poważnie, jesteś zadowolony z poziomu gry De Jonga? Do ofensywy nie wnosi praktycznie nic, całkiem często bywa poza grą. To nie jest nawet 50% tego co pokazywał w Amsterdamie.

1

@PeteR10 ale co ma do tego Suarez? Griezmann to ofensywny pomocnik i na tej pozycji powinien grać.

2

@Coutinho007 strasznie na niego liczyłem, jednak jeszcze Luis Enrique narzekał, że Alena się chowa i gra na alibi. Wtedy to było jeszcze zrozumiałe bo był dzieciakiem ale po tylu latach... Wątpię by nagle odpalił. Sprzedać definitywnie, postawić na Monchu czy Pedriego i tyle.

0

@mr_robot no i tak właśnie wygląda dyskusja z każdym fanem Semedo.

0

@rafa324 jesteś pewny, że można było? Bo ja raczej nie widzę klubów skłonnych w obecnej sytuacji na wydanie +50M na piłkarza w takiej dyspozycji. Zwłaszcza, że na rynku jest masa ciekawszych piłkarzy niż Arthur.

1

@rafa324 no ale Arthur również nie grał na miarę pieniędzy otrzymanych.

2

Zidane: "Achraf może grać w Realu w następnym sezonie? Hakimi to nasz zawodnik, ale może zdarzyć się wszystko. Zanotował dobry sezon. Jednak są w tym klubie zawsze dwie części: część finansowa i część sportowa. Znamy obie sytuacje. [...]
Nie mówię, że sytuacja Achrafa nie interesuje mnie, ale to sprawa klubu. Zobaczymy, co wydarzy się w najbliższych godzinach."

Jak widać fenomenalnie zarządzany Real Madryt również odczuwa skutki pandemii i również musi sprzedawać. W dodatku mowa o zawodniku nieco lepszym i nieco bardziej utalentowanym niż Arthur Melo.
Ta wypowiedź brzmi też jakby Zidane nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej kwestii.

1

@SonBarcaGoku szkoda, że zapomniałeś wspomnieć o bramce Griezmanna która uratowała nas z Napoli. Do tego 3 bramki w Copa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?