cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Lamora no podczas rządów Setiena to sam trener wyrzucił z zespołu jednego piłkarza i dostał dokładnie tego co chciał.
Trochę słaby to argument na jego obronę ;)
0
@amanter zdradzę Ci sekret. Istnieją inne ustawienia niż 4-3-3 i Griezmann wcale nie musi grać na skrzydle.
0
@masa11 to od początku do końca była absurdalna decyzja. Teraz trzeba liczyć, że Setien zrzeknie się dwuletniej pensji co byłoby głupie z jego strony.
1
@Aureczek no na ten moment Real wyciąga 40M za Hakimiego który jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie na swojej pozycji. A takiego Bale i Jamesa kompletnie nie potrafi sprzedać.
0
@Coutinho007 jeszcze tylko jeden sezon, tyle wytrzyma.
1
@VenoM Valverde był jednym z najlepszych hiszpańskich trenerów który zanim przejął Barcelonę zdołał 3krotnie wygrać mistrzostwo Grecji oraz zdobyć Superpuchar Hiszpanii dla Athleticu Bilbao.
1
@nabial jeśli Trincao tylko nie będzie imprezował z Neymarem na kilka dni przed ważnym meczem, nie będzie łamał klubowego regulaminu i będzie w stanie biegać dłużej niż godzinę to się nie zmarnuje ;> W skrócie, niech będzie poważnym człowiekiem a będzie dobrze.
0
@Coutinho007 wyczuwam komentarz pod serduszka :/
0
@Kubsoleon dlatego go chwalę za to podejście. Toni Freixa w poprzednich wyborach jako jedyny postawił na czystą merytoryke i skończył z najniższym wynikiem. Populizm jest niestety ważny, byle nie być czystym populistą.
0
@PatrykBarca Szczerze? Nie widzę w tym nic kontrowersyjnego. Uniwersalny, dobry technicznie i z ogromnym ciągiem na bramkę. Ma wszystko by być bardzo dobrym nowoczesnym bocznym obrońcą. A biorąc pod uwagę deficyt na tej pozycji to za kilka lat jest to jak najbardziej możliwe. O ile oczywiście wybierze dobry klub na następny przystanek.
0
@BarcaInfo z deszczu pod rynnę.
Oczywiście mam na myśli Ernesto Valverde który zamienia źle zarządzany klub na klub zarządzany jeszcze gorzej. Szkoda.
4
Analizując zmiany przeprowadzane przez Quique Setiena dostrzegłem pewien zabawny fakt. Szkoleniowiec Barcelony przeprowadził aż 9 zmian defensywnych i zaledwie dwie ofensywne. Jasne, profil zawodnika również jest istotny i w wielu przypadkach możemy uznać, ze wejście Alby za Firpo czy Puiga za Rakitica jest zmianą zdecydowanie ofensywną. W analizie skupiłem się jednak jedynie na uproszczonej pozycji czyli pomocnik za pomocnika, pomocnik za napastnika. Warto też zauważyć, że zmiana 1 do 1 w spotkaniu pod kontrolą jest czymś zupełnie naturalnym. Tylko co jeśli zespołowi nie idzie?
Skupmy się na spotkaniach których Setien nie potrafił wygrać.
Spotkania przed pandemią:
Valencia 2:0 Barcelona
- przy 1:0 - 56' Arturo Vidal za Arthura
- przy 2:0 - 85' Rakitić za De Jonga
- przy 2:0 - 85' Collado za Ansu
Bilbao 1:0 Barcelona
- przy 0:0 - 57' Griezmann za Ansu
- przy 0:0 - 69' Arthur za Rakitica
- przy 0:0 - 80' Umtiti za Pique*
Napoli 1:1 Barcelona
- przy 1:0 - 56' Arthur za Rakitica
- przy 1:1 - 87' Ansu za Griezmanna
- przy 1:1 - 93' Lenglet za Pique
Real 2:0 Barcelona
- przy 0:0 - 69' Braithwaite za Vidala
- przy 1:0 - 80' Rakitic za Arthura
- przy 1:0 - 80' Ansu za Griezmanna
Spotkania po wznowieniu rozgrywek:
Sevilla 0:0 Barcelona
- przy 0:0 - 63' Arthur za Braithwaite
- przy 0:0 - 77' Griezmann za Vidala
- przy 0:0 - 88' Puig za Rakitica
Celta 2:2 Barcelona
- przy 1:2 - 68' Braithwaite za Ansu
- przy 1:2 - 81' Firpo za Albe
- przy 1:2 - 81' Griezmann za Suareza
- przy 1:2 - 86' Arthur za Puiga
Jak można łatwo dostrzec, o ile pierwsza zmiana jest przeprowadzana w miarę szybko tak z następnymi Setien czeka niemal do końca. Czy takie czekanie na cud ma szansę zadziałać? No mam wątpliwości. Zwłaszcza, że to wcale nie jest tak, że w tych meczach zespół grał świetnie i bramka była tylko kwestią czasu. Starcie z Sevillą było chyba najbardziej absurdalne z uwagi na brak wykorzystania Ansu i jedynie 5 minut dla Puiga. Kolejną kwestią jest to, że niektóre zmiany są kompletnie niezrozumiałe niezależnie od minuty. Co miało dać wprowadzenie Rakitica przy złym wyniku z Realem Madryt? Co miało dać wejście Arthura w miejsce napastnika w starciu z Sevillą?
Czy w którymkolwiek momencie Setien zdecydował się na zmianę ustawienia na bardziej ofensywne? Co robił Valverde gdy wynik był zły? W ostatnim czasie wprowadzał czwartego napastnika, zmieniał ustawienie na 4-2-3-1 i zespół wygrywał. Nie bez przyczyny mieliśmy wtedy znakomite wyniki liczbowe piłkarzy wchodzących z ławki. Ernesto potrafił tym samym dać jakiś impuls. Setien tego kompletnie nie potrafi. No ale zostawmy już Valverde. Co robi w takiej sytuacji Real Madryt? Ramos idzie w pole karne a Real wygrywa. Zresztą Pique za Pepa również w takiej sytuacji kończył jako napastnik. A teraz?
0
@VenoM gra w piłkę nożną polega na zdobywaniu bramek. A tak się składa, że bez oddawania celnych strzałów ciężko jest zdobyć bramkę.
0
@nawy12 szatnia to nie biuro.
1
@VenoM fantastyczna połowa, genialna gra i dokładnie 0 celnych strzałów* na bramkę i 0 goli*.
* z gry.
A tanio to Setien oddał Carlesa Pereza. Wyrzucenie go z klubu to decyzja tylko i wyłącznie Setiena.
1
@Kwiatek67 no jeśli sam z siebie by ich nie wystawił biorąc pod uwagę, że żaden z nich nie gra gorzej niż rywale (a Riqui nawet o wiele lepiej) to jak dla mnie dyscyplinarka z miejsca.
0
@Kwiatek67 a kogo zarząd kazał wystawiać?
0
@nawy12 pomiędzy piłkarzami a trenerem musi być chemia i wyjątkowy szacunek. I nie, to nie jest tak, że szanujesz kogoś tylko dlatego, że jest ponad Tobą. Lucho czy Pep wchodząc do szatni mieli szacunek za to kim byli. A kim jest Setien?
3
@VenoM może o to, że nie wygraliśmy absolutnie żadnego spotkania z większym rywalem? Wyniki są gorsze niż za Valverde, gra wcale nie jest lepsza. Czy Setien jest odważnym trenerem? Zmiany formacji? Zero. Ofensywne zmiany jeśli nie idzie? Zero. Czy młodzi piłkarze dostają wiele szans? No Vidal grywał nawet na skrzydle kosztem Ansu czy Collado.
Gra Barcelony Setiena przypomina to co grał Betis Setiena w schyłkowym momencie. Mało?
2
@Kubsoleon i co by nie mówić, najpierw zaczynał od jakichś tam konkretów i zalążków projektu. Dopiero w ostatnim czasie zaczyna rzucać populistyczne hasła. Ma to ręce i nogi. Najpierw pokazać siebie i swój plan, później walczyć o głosy tej mniej rozgarniętej części socios. Dokładając do tego fakt, że ma poparcie mocnych nazwisk to w ten sposób będzie mu ciężko przegrać wybory. Byleby nie przesadził z tym populizmem w dalszej części kampanii.
3
@BarcaInfo Pimienta to powinien przejąć zespół w styczniu. Na Ligę Mistrzów? Przejmowanie zespołu na jeden/dwa mecze już kompletnie mija się z celem. Nawet jeśli będzie miał chwilę czasu na przygotowania.
0
@nawy12
- Guardiola był genialnym piłkarzem i legendą klubu. Setien był piłkarzem najwyżej przeciętnym.
- Guardiola dopiero zaczynał pracę jako trener a wcześniej miał dobre wyniki w rezerwach. Setien jest jednym z najstarszych trenerów w lidze, w zawodzie jest od 20 lat. Dopiero co został wyrzucony bez żalu z Betisu.
Widzisz różnicę?
2
@MESSIah16 to w wieku 24 lat można być dobrym piłkarzem a nie wielkim talentem który może się rozwinie?
0
@BXOD no ale nie żartuj. Gdzie z tym Neuerem i Edersonem? Oblak i Ter Stegen TOP2, dalej Alisson, Courtois i Szczęsny zamykający TOP5.
8
@BarcaInfo dobrze, że Arthur jest mistrzem świata, wygrał Ligę Mistrzów i jest najlepszy na świecie.
Arthur i jego otoczenie robi wszystko by się cieszyć z tego transferu, jestem pod wrażeniem.
1
@AlwaysBlaugrana ale to nie jest tak, że klub na siłę proponuje Arthura. To Juventus się na niego uparł. Barcelona przecież rozmawiała z Juventusem na temat różnych piłkarzy. Tak jak choćby Semedo który sam chciał odejść.
1
@VenoM no wcześniej wolał wystawiać Vidala na skrzydle. To, że Ansu zagrał dwa mecze to nic nie znaczy.
2
@NaFazieHitman to musieli go wypychać od pierwszego dnia w klubie patrząc na jego postawę na boisku.
1
@LuisSalvano GRAJĄC JAKO POMOCNIK
Pierwsze trzy słowa.
No chyba, że te wszystkie bramki zdobywał grając jako środkowy pomocnik a nie skrzydłowy/wahadłowy...
1
@Hushovt no to nie mów, że nie miał nic do gadania. Nikt na trybuny by go nie odesłał z tego powodu.
Sam podjął decyzję.