cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@KacperVEB raczej szaleniec oderwany od rzeczywistości który w Bilbao kompletnie zajechał kadrę przy europejskich pucharach. W Bilbao wyglądało to słabo, we Francji jeszcze gorzej. Dopiero z tym Leeds jako tako choć brak awansu w pierwszym sezonie przy takim potencjale finansowym... No też nie jest powodem do chwały.
W skrócie. Być może w klubach średnio-słabych jego pomysł się sprawdza. Jednak gdy w grę wchodzą Europejskie Puchary i jakieś większe ambicje to tu jest porażka na każdym kroku.
To jaki zrobił się na niego hype po awansie do Premier League to jedna z największych zagadek piłki nożnej.
2
@BoreekxD boże co za brednie... No fajnie, że zespół kreuje sporo sytuacji Lewandowskiemu. Tylko jeśli spojrzysz w liczby to xG jest na poziomie 28.25. A jeśli spojrzysz w klasyfikację strzelców to widnieje tam wynik 39. No obawiam się, że taka różnica to jednak spora zasługa Lewandowskiego.
W słabej Bundeslidze? No tak, bo przecież poziom drugiej 10 La Liga jest tak fenomenalny. Jak dla mnie to trzeba przestać się jarać liczbami Messiego w słabej La Liga. To też nie ma znaczenia, że przychodzi Liga Mistrzów i Robert robi tam praktycznie za każdym razem świetne liczby.
1
@lukas10 z tym Depayem jako pewniakiem to bym się wstrzymał. Cały czas jest za mało konkretów w tej sprawie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewną przyszłość Koemana (absurd).
0
@AduŚ07 no może bo w poprzednich meczach wyglądał po prostu słabo. Teraz dopiero rozegrał pierwszy dobry mecz po kontuzji.
4
@matirix20 jeśli będą go omijać kontuzje to tak. Po ostatnim urazie rozegrał już całkiem sporo minut a dopiero dzisiaj pokazał się z naprawdę fajnej strony. Oby w przyszłym sezonie nadeszła stabilizacja.
53
@VamosRakieta dziękuję za ten komentarz. Kolega od dawna jest tu czołowym pacjentem ale takiego wyjaśnienia się nie spodziewałem. Szacunek.
1
@Sergio5Busquets wszystko zależy od taktyki. Jeśli mówimy o ustawieniu z czterema obrońcami to Araujo jest po prostu o klasę lepszym defensorem. Jeśli mowa za to o ustawieniu z trzema stoperami to sprawa jest bardziej skomplikowana. Na pozycji bocznego stopera wolę Mingueze który ma znacznie więcej do zaoferowania przy wyprowadzeniu piłki i generalnie w samej ofensywie. Araujo w starciu z Valencia na tej pozycji nie oferował za wiele.
Dzisiaj wyglądał świetnie ale też Barcelona nie dominowała jak zawsze. Samo Atelti też nie atakowało tak wysoko jak choćby Real fragmentami.
1
@norbi77 nie wiem, on często wchodzi w pojedynki ale ostatnio przegrywa właściwie każdy. A to może dziwić bo drybling miał być jego główną zaletą. Zaczynam się obawiać powtórki z Semedo. No ale może to faktycznie jedynie przemęczenie ciężkim sezonem i problemy fizyczne. A to może też wpłynąć na psychikę.
Z drugiej strony mam z tyłu głowy "obawy" kibiców Ajaksu którzy nie byli pewni czy Dest jest gotowy na taki krok. Oby Laporta nie wpadł na pomysł oddania Emersona, być może konkurencja w postaci Brazylijczyka podziała motywująco na Desta.
0
@norbi77 a czy jest "świetny" jak to ujął kolega? No nie. Ma ogromny potencjał, ma swoje momenty ale do bycia świetnym jest daleka droga. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pod wieloma względami wygląda dosyć przeciętnie. Zwłaszcza w ofensywie która miała być jego zaletą.
Kiedyś może być z niego wielki obrońca ale dzisiaj? No do prime Roberto to mu daleko.
0
@kuz umiejętność szybkiego biegania to nie jest wszystko czego potrzebuje boczny obrońca. Choć po kulcie Aleixa Vidala i Semedo takie opinie mnie nie dziwią.
2
@Messibestplayerintheworld nie licząc tego, że kampania jest absurdalnie krótka to tak, całkiem przyjemna gra.
1
@Firestone jak widać po dotychczasowych wynikach ankiety to niekoniecznie tak oczywiste. Aczkolwiek ja się w tym wypadku zgadzam, ostatnio brakowało po prostu wyprowadzenia piłki i bardziej ofensywnej gry jednego ze stoperów.
Araujo jest idealnym stoperem do duetu, świetnie mógłby się sprawdzić też jako centralny stoper ale do gry na boku potrzeba kogoś kto ma więcej do zaoferowania w ofensywie. I tu Mingueza wygląda bardzo dobrze.
0
Szybkie pytanie przed dzisiejszym spotkaniem. Kto powinien wyjść dzisiaj w pierwszym składzie na pozycji prawego stopera? Araujo czy Mingueza?
https://strawpoll.com/5uwjxc6uo
0
@JarekS z tym, że Francuz to też nie jest typowy CDM bo przecież tam "szefem" jest N'Zonzi. No ale znów, tutaj lepiej dyskutować o cechach danego piłkarza a nie tym czy gra jako RCM czy CDM. No ale nie dziwi mnie, że w Rennes próbowali robić z niego bardziej Pogbe niż Kante. Wszyscy wiemy o co chodzi. Zwłaszcza, że w jego przypadku od dawna mówi się, że skala talentu Eduardo jest porównywalną do tej Mbappe.
Poza tym patrząc na Pedriego, Moribe czy wcześniej wejście Ansu do zespołu to mam wrażenie (zapewne mylne), że taki Nico wcale nie musi być wcale gorszą opcją od transferu Francuza (nawet jeśli sam bym go u nas widział).
W grze o niego jest nie tylko Real ale też Bayern. Z tym, że jeśli spojrzeć na perspektywy to chyba w Barcelonie najszybciej ma szansę zostać liderem pomocy. W Madrycie co prawda powoli kończy się czas Modrica i Kroosa ale na ich miejsce czeka Fede i Odegaard, w Bayernie duet Kimmich - Goretzka jest nie do przejścia (no chyba, że Julian będzie kombinował z Kimmichiem na wahadle) a u nas mógłby wskoczyć właśnie za Busquetsa.
No cóż, zobaczymy co wymyśli Laporta ale niepewna sytuacja finansowa oraz absurdalne doniesienia o Neymarze i Aguero.. Nie wygląda to dobrze.
0
@yoli Ty naprawdę nie rozumiesz jak działa amortyzacja.
0
@denis9401 No nie. Pjanić został sprowadzony za 60M +zmienne a Arthur został sprzedany za 72M +zmienne. Biorąc pod uwagę, że Bośniak podpisał kontrakt na 4 lata to amortyzacja za jeden sezon wynosi 15M. Oznacza to, że aby nie stracić do klub musi go sprzedać za 45M w tym roku, za 30M w przyszłym lub za 15M na rok przed końcem kontraktu. Każda sprzedaż za niższą kwotę powoduje STRATY dla klubu.
0
@Azi "Locatelli nie przebił się w Milanie. Dupy też nie urywa a szansa, że taki gość nagle z niczego zastąpi jeden z filarów Barcelony jest zerowa."
No szkoda tylko, że wszystkie czołowe kluby Serie A chcą go mieć dzisiaj u siebie, kibice się zachwycają a sam piłkarz regularnie gra w reprezentacji Włoch gdzie w ostatnich meczach można go uznać czołowym piłkarzem tego zespołu.
0
@JarekS w rezerwach Nico ostatnio grywa jako pivot, poza tym w jego przypadku bym nie przywiązywał aż tak dużej wagi do pozycji. To wciąż młody chłopak którego można pokierować w różne sposoby. Zwłaszcza, że nie wydaje mi się jakoś mocno sprofilowany jak Ilaix. Poza tym mając obok takich piłkarzy jak wspomniany Moriba, Pedri czy Frenkie można próbować różnych systemów i roli w środku pola. Dlatego nie widzę większego problemu by "pchać" Nico do roli następcy Sergio.
Oczywiście zgadzam się z tym, że Gonzales ma w sobie masę cech De Jonga i często go mocno przypomina. Jednak biorąc pod uwagę, że mamy Ilaixa, Pedriego, De Jonga a być może także Collado to mimo wszystko któregoś z nich warto byłoby przerobić na pivota. A tutaj jest potencjał by zrobić nowoczesnego CDM. Ewentualnie zawsze można próbować wykorzystać De Jonga w roli do której miał być docelowo wykorzystany. Ale tu mi się wydaje, że Nico ma nieco większy potencjał pod względem rozgrywania piłki.
1
@jamesbond6 ale problemem w jego przypadku jest kontrakt który wygasa po zakończeniu sezonu. Przecież klub nie będzie ogrywał i promował piłkarza który zaraz może to wykorzystać by podpisać wysoki kontrakt w innym zespole.
Nico ma dołączyć do dynamiki pierwszego zespołu właściwie od razu po podpisaniu nowej umowy. No ale to już pewnie w przyszłym sezonie.
0
@denis9401 chcesz zarabiać na piłkarzach i tym samym proponujesz stratę 35M na Pjaniciu? Bośniak musiałby odejść za 45M żeby wyjść na czysto. Dlatego bardziej opłaca się go wypożyczać do końca kontraktu niż oddać za grosze.
2
Mundo Deportivo donosi, że Paulinho zamierza w najbliższym czasie opuścić Chiny i planuje powrócić do Europy. Następnym przystankiem byłego piłkarza ŁKS, Tottenhamu i Barcelony ma być Galatasaray.
1
@gryfiT. Może gdyby była mowa o kontrakcie 1+1 zamiast dwóch lat na start, może gdyby wcześniej był potwierdzony transfer Depaya a transfer Braithwaite z klubu był choć trochę prawdopodobny... Może wtedy bym na to patrzył nieco inaczej.
No ale w tej chwili nawet tego nie mamy. A ten Braithwaite nie wygląda na kogoś kto by chciał odejść. Zwłaszcza mając na uwadze jego ostatni wywiad w którym jasno zaznaczał, że niezależnie od wszystkiego nie zamierza odchodzić z klubu.
1
@gryfiT. No właśnie nie za darmo, dwuletni kontrakt z wciąż wysoką pensją... 30M Euro w samym wynagrodzeniu, bez prowizji. To wciąż ogromne ryzyko. No i te urazy... Zlatan miał poważną kontuzję, jednak nie odwiedzał szpitali tak regularnie jak Aguero. Argentyńczyk leczył urazy w każdym sezonie od ponad 10 lat. Niektóre z nich były ciężkie. Jeszcze gdyby teraz wrócił w dobrej dyspozycji ale te jego występy w tym roku wyglądają po prostu źle.
Jest zbyt dużo minusów ewentualnego transferu by wierzyć, że to się może udać. Ale nie takie historie się zdarzały.
0
Komentarz usunięty
1
@SonBarcaGoku szkoda tylko, że na tę bramkę musiał czekać prawie 1,5 roku XD
Jakie za darmo? Jaka obniżka? Po pierwsze, nigdy nie ma nic za darmo. W takim przypadku zawsze jest większa prowizja i spore wynagrodzenie. Aguero który zgadza się na obniżkę wynagrodzenia o 50% to wciąż piłkarz zarabiający pieniądze porównywalne do Alby czy Ter Stegena.
To ma być mało? Zwłaszcza biorąc pod uwagę historie jego kontuzji.
1
@gryfiT. w obecnej sytuacji to brzmi jak żart. W ostatni weekend Aguero zdobył pierwszą bramkę z gry w Premier League od stycznia 2020.
Obecnie jest to po prostu wrak piłkarza po masie urazów. Porównywanie to do Dunczyka to obraza dla napastnika Barcelony.
1
@tristan87 kiedy człowiek myśli, że kolejny klub już się na niego nie nabierze... A miał być Sarri, miało być tak pięknie. Szok.
0
@Encore od kiedy został numerem 1 w bramce reprezentacji to był po prostu słaby w klubie.
Jego największym szczęściem w tej chwili jest to, że Kepa i De Gea nie grają.
5
4 sezony Neymara w PSG:
- 111 spotkań, 85 bramek, 51 minut.
4 sezony Neymara w Barcelonie:
- 186 spotkań, 105 bramek, 76 asyst.
75 spotkań i aż 6000 minut mniej.
0
@Kengo a to było napisać, że robisz przelicznik na minuty a nie na mecze! Taka nieścisłość w tym przypadku jak sam widzisz sporo zmieniła.
No ale my potrzebujemy "typowej 9" a nie "emerytowanej 9". Bo obecnemu Aguero zdecydowanie bliżej do drugiego określenia. No i 15M brutto to właśnie około 7M na rękę. To zdecydowanie, zdecydowanie zbyt wiele.