0

@Dankhog za podsumowanie naszej kadry niech wystarczy fakt, że najlepszym obrońcą w ostatnich meczach jest Oscar Mingueza który w zeszłym sezonie był zmiennikiem w 3 lidze a od deski do deski gra 18 letni Pedri którego zmiennikiem jest 18 letni Moriba.

No i jest jeszcze Dembele z Braithwaitem w ataku. No faktycznie, mamy super kadrę.

1

@Fake69 pomoc Realu kreowała te sytuacje Viniciusowi. Trochę słaba wymówka.

Zwłaszcza, że jeśli sytuacja tego wymaga to biorą wszystko na siebie. A u nas jest 18 letni Pedri, Busquets który wieku i warunków fizycznych nie oszuka a także Frenkie który boi się podać dalej niż na 5m do przodu.

0

@MaziFCB o ile z Koemanem to faktycznie komedia o tyle z Alba niestety jest poważny problem. Jasne, w tym sezonie jest w kosmicznej formie i wygrał nam kilka spotkań.

No ale kolejny raz wychodzi, że chłopak po prostu nie ma odpowiedniej mentalności. A bez tego możesz wygrywać najwyżej pojedyncze mecze.

Drużyna to nie tylko zlepek dobrych piłkarzy ale niestety aspekt mentalny odgrywa tutaj najważniejszą rolę.

Najpierw bronimy Albe, że gra super sezon a później szok i zdziwienie po kolejnej Romie, Liverpoolu i PSG.

3

Xavi Simons po ligowym debiucie w Ligue 1 ma otrzymać nowy kontrakt w PSG.

0

@damian16161212 z drugiej strony... Jeśli Laporta ma mu blokować transfery o które prosi to to nie ma sensu, szkoda aby Koeman tracił zdrowie na coś takiego.

0

@vangoor trenera oceniasz za całokształt pracy. Czy Martino dawał szansę młodzieży? Czy piłkarze się rozwijali pod jego wodzą? Czy był uniwersalny taktycznie?

1

@Kamil6 chyba nie zrozumiałeś.

3

@Kamil6 Haaland, Nagelsmann a do tego jeszcze Sancho, Alaba i Barella.

0

@Dzikowa w końcu zaczęli stawiać na Hendersona w Lidze.

1

@Coutinho007 a ile sytuacji ten nasz super środek pola wykreował? To, że Real oddał nam piłkę nie świadczy, że nasz środek pola grał dobrze. Pedri ma ogromny talent ale ostatnie tygodnie po prostu ma słabe. A w tej chwili jedyną alternatywą dla niego jest jeszcze młodszy Moriba. To nie powinno tak wyglądać. Problem w tym, że dla kolejnego pomocnika mimo wszystko miejsca nie ma. No chyba, że z klubu odejdzie Busquets lub Roberto na co się nie zanosi.

0

@MarioVeB! Przecież Nacho rozegrał ponad 220 spotkań w Realu z czego prawie 40 w samej Lidze Mistrzów.

0

@masq no nie ma co się oszukiwać, słabo. Po tej kontuzji nie wskoczył na poprzedni poziom. Czy to kwestia braku ogrania? Niby dostawał całkiem sporo minut w poprzednich meczach. Ale z drugiej strony nie pokazał też super formy w tych starciach.

1

@Bogan przecież Koeman ma tak fenomenalną pomoc i ławkę, że musiał to wygrać!

1

@Avernand o kurde, tego się nie spodziewałem. Myślałem, że jeśli coś będzie problemem to raczej logo sponsora co do którego pamiętam też były jakieś regulacje w ostatnim czasie.

Z drugiej strony... Może właśnie taki był plan na podbicie sprzedaży?

0

@Mathew86 z takimi pomocnikami jak De Jong i Pedri? Takimi czyli jakimi? Bo Frenkie ma sporo zalet ale pod względem rozegrania jest lata świetlne za Iniesta a nawet Rakitic pod tym względem oferował więcej. No i Pedri? Serio?

Zdecydowanie lepsza ławka? XD

2

@sebasek99 wspomniana trójka nie ma sensu właściwie na żadnego rywala. Brakuje jej przede wszystkim jakości w wyprowadzeniu piłki. Dlatego tak ważny w tym aspekcie jest Frenkie de Jong który po prostu musi być jednym ze stoperów aby to miało sens. Zarówno przy głęboko cofniętej defensywie rywali jak i wysoko podchodzących rywalach z wyższej półki.

Lenglet tego nie ma co pokazał wczorajszy mecz, chłopak ma po prostu inne atuty. Umtiti kiedyś to miał, gdyby był w formie to by to działało. Mingueza jest ważny w tym aspekcie ale to za mało (zwłaszcza, że jest tykającą bombą).

0

@haryveb944 myślisz, że taka czwórka jak Fede, Kroos, Modric i Casemiro nie byłaby w stanie przejąć kontroli? Zwłaszcza w sytuacji gdzie sami momentami im oddawaliśmy piłkę (brak De Jonga na libero, obawiałem się tego).

Oni tej piłki po prostu nie chcieli. Dobrze wiedzieli, że będziemy mieć problemy w ofensywie (zwłaszcza wobec braku Griezmanna w pierwszym składzie) i że nie mamy pewnej defensywy, zwłaszcza jeśli podejdziemy wyżej.

11

@LS ale Ty oglądałeś ten mecz? Bo Mingueza był najlepszym obrońcą Barcelony i być może najlepszym piłkarzem całego zespołu.

2

Najważniejsze, że Griezmann na ławce.

0

@Cvzx jasna sprawa, sam transfer broni się naprawdę dobrymi liczbami i przede wszystkim wagą pewnych trafień. No ale sama końcówka...

0

Dosyć brutalne podsumowanie ostatnich wielkich transferów obu klubów... https://x.com/SiqueRodriguez/status/1380954719133315074

2

Wystawienie piłkarza kluczowego dla gry zespołu, będącego w dobrej dyspozycji to nie jest dobra droga.

Pseudo "dziennikarz" TVP w akcji.


0

@busquets5 na kogo mamy grać te długie piłki? Na Messiego? Pedriego? Czy może na Dembele?

0

@busquets5 a Mingueza jest kolosem? Między nimi są całe 4cm, to nie tak wiele. Żeby tylko nie było problemu jak Real podejdzie wysokim pressingiem i nie będziemy w stanie wyjść spokojnie z okolic własnej bramki.

2

Patrząc na składy mam spore obawy... Wiele wskazuje na to, że Fede będzie starał się wyłączyć Messiego z gry. A biorąc pod uwagę, że w ofensywie oprócz Leo będzie tylko Ousmane... No obawiam się, że możemy mieć tu problem z ofensywą. Tu już nie będzie efektu zaskoczenia jak z Sevillą. Zwłaszcza, że stoperzy Realu do wolnych nie należą.

Z drugiej strony defensywa z Mingueza i Lengletem. No jest potencjał na jakiegoś karnego biorąc pod uwagę całkiem niezłą formę Viniciusa w ostatnich meczach.

Ważnym aspektem będzie też ustawienie De Jonga wyżej. Patrząc na ustawienie Realu można się spodziewać wysokiego pressingu z ich strony. A to oznacza, że nasz tercet z defensywy może być w sporym niebezpieczeństwie. Frenkie de Jong jako libero był właściwie lekiem na problemy w tym aspekcie.

No chyba, że w pierwszej fazie wyprowadzenia Frenkie i tak będzie się cofał do defensywy. A Lenglet i Mingueza będą zajmować pozycje bocznych obrońców. Długie zagrania do Desta i Alby na wolne pole mogą być jakimś wyjściem.

0

@Mathew86 no ale to były mimo wszystko wielkie talenty. Mingueza był zmiennikiem w rezerwach.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Tymczasem Sergio Aguero który według niektórych tutaj byłby wielkim wzmocnieniem Barcelony i dobrym transferem znów jest kontuzjowany. Przez kilka ostatnich dni nie trenował z zespołem City a dzisiaj nie znalazł się nawet na ławce.

0

@busquets5 mylisz wyprowadzenie piłki z kreacją, zdecydowanie.

2

@Gaz uwielbiam takie głupoty.
"praktycznie ani razu mu się nie udało tutaj.."

A później patrzy człowiek w liczby i wychodzi na to, że Trincao jest drugim najczęściej skutecznie dryblującym piłkarzem w kadrze po Leo Messim i przed Dembele.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?